Majkrosoft Vord trikovi

Fastovac

Početnik
Poruka
32
Radeći nešto u Vordu otkrio sam da kada ukucam povlake (pogledaj na kraj teksta)

v2H0EGg.png




a zatim na tastaturi pritesnem Enter, Vord mi podvuče liniju.

v2H0EGg.png




Pomislio sam da u Vordu ima još trikova pa vas molim da ih napišete ako iz znate.
 
Da dobijete dužu crticu između reči pritisnite Alt+Ctrl+ZNAK MINUS. (ZNAK MINUS je na numeričkom delu tastature)

Pri tome nije bitno da li između reči postoji, ili ne postoji razmak (space).

Duža crtica se inače u Word-u automatski prikazuje u slučaju sa razmakom između reči: tekst - tekst.
 
Interesantno je i ovo:
Alt+Ctrl+ ZNAK PLUS. (ZNAK PLUS je na numeričkom delu tastature)

Miš dobija pokazivač u obliku:

shortcut1.jpg


Pritiskom miša (sa takvim pokazivačem) na neku komandu (u ovom slučaju prikaz dve stranice), možemo napraviti prečicu (shortcut) za tu komandu.

Otvara se prozor:

shortcut2.jpg


U njemu unosimo prečicu, napr. Ctrl+Alt+š (1), a zatim potvrđujemo pritiskom na Assign (2).
 
Што се тиче дуже цртице, мада не баш тако дуже, то се решава овако:
куцаш реч,
па размак,
па цртица,
па друга реч,
и када кликнеш размак, цртица се претвара у линију...

Crtiica i hajfen.jpg
 
Што се тиче дуже цртице, мада не баш тако дуже, то се решава овако:
куцаш реч,
па размак,
па цртица,
па друга реч,
и када кликнеш размак, цртица се претвара у линију...

Pogledajte prilog 489489

Pa to sam napisao pre skoro 2 meseca! :)

Da dobijete dužu crticu između reči pritisnite Alt+Ctrl+ZNAK MINUS. (ZNAK MINUS je na numeričkom delu tastature)

Pri tome nije bitno da li između reči postoji, ili ne postoji razmak (space).

Duža crtica se inače u Word-u automatski prikazuje u slučaju sa razmakom između reči: tekst - tekst.
 
Добро, нисам то тада видео, а
Duža crtica se inače u Word-u automatski prikazuje u slučaju sa razmakom između reči: tekst - tekst.
Само ако је штиклирано ово што сам осенчио жутим: да dash претвори у hyphen, тамо су и команде за разломке, па ове енглеске редне бројеве st, итд..
 

Back
Top