Oruzani list

Negative|ol0$

Početnik
Poruka
18
Dobar dan nadam se da na pravom mestu pisen ovu temu ako ne molom administratore da je presele u kategoriju gde kao takva i pripada.
Naime interesuje me po kom osnovu bih mogao da izvadim oruzani list za pustolj/revolver navodim sledece:
Ne radim u policiji nisa. Vojno lice niti sluzio vojni rok ne bavim se zivotno ugrozenim poslom po mene niti sam radnik obezbedjenja.
Znam da je potreban lekarski cist dosije i naravno da se ne vodi krivicni postupak protiv mene ali me zanima da li pitaju za razlog sta treba reci na koji nacin bihvmogao dobiti isti ?
 
Dobar dan nadam se da na pravom mestu pisen ovu temu ako ne molom administratore da je presele u kategoriju gde kao takva i pripada.
Naime interesuje me po kom osnovu bih mogao da izvadim oruzani list za pustolj/revolver navodim sledece:
Ne radim u policiji nisa. Vojno lice niti sluzio vojni rok ne bavim se zivotno ugrozenim poslom po mene niti sam radnik obezbedjenja.
Znam da je potreban lekarski cist dosije i naravno da se ne vodi krivicni postupak protiv mene ali me zanima da li pitaju za razlog sta treba reci na koji nacin bihvmogao dobiti isti ?

Prvo moraš proći obuku za rukovanje oružjem, to organizuju preduzeća koja se bave obezbeđenjem. Ja sam polagao u Štitu u Novom Sadu.Sa tim papirom ideš u MUP onda idu provere obilaze ti komšiluk pitaju kakav si i ostalo. Na kraju ako sve to prođeš dobijaš dozvolu za kupovinu oružja za držanje ne za nošenje i sa tim papirom kupuješ oružje nosiš papire od oružja u MUP i ini ti izdaju oružani list.
 
Možeš dobiti dozvolu,ali samo za držanje oružja u kući,a za nošenje nemožeš,jer nemaš nikakve uslove da bi mogao ili morao nositi oružje sa sobom.I to ako nemš nekog komšiju sa kojim ne razgovaraš,ili si imao bilo kakav konflikt s njim.Prvo će kod njega da odu,jer će se raspitati o tebi o svemu i svačemu,a prvo idu kod nekog komšije koji ti nije baš naklonjen i ako kaže da nisi za oružje,nećeš ni dobiti dozvolu,sem ako nemaš neke veze u policiji.
 
Dobar dan nadam se da na pravom mestu pisen ovu temu ako ne molom administratore da je presele u kategoriju gde kao takva i pripada.
Naime interesuje me po kom osnovu bih mogao da izvadim oruzani list za pustolj/revolver navodim sledece:
Ne radim u policiji nisa. Vojno lice niti sluzio vojni rok ne bavim se zivotno ugrozenim poslom po mene niti sam radnik obezbedjenja.
Znam da je potreban lekarski cist dosije i naravno da se ne vodi krivicni postupak protiv mene ali me zanima da li pitaju za razlog sta treba reci na koji nacin bihvmogao dobiti isti ?

Ako je sve tako kako pises , zasto ce Ti oruzje ?

Samo sebi nabacujes nekoliko obaveza vise , pocev od poreza koji ces svake godine da placas , na svakih 5 godina moras da donosis Lekarsko , kada god si odsutan iz stana , imaces dodatni problem u razmisljanju gde je i sta se desava sa njim ...

Ovo je sve pod uslovom i da njiih ubedis da Ti je neophodno naoruzanje ...
 
Ja se bavim borilackim vestinama pa mi samim tim oruzje za takve vidove nije potrebno obuku naravno da moram proci (ovo za komsije nisam znao ) a to sta ce mi oruzije to je vise kolekcionarski neki od nas vole to (nije mi potrebna dozvola za nosenje istog vec za posedovanje u kuci)...
Hvala momci svaki komentar dobrodosao i od pomoci bio :)
 
Kupi na crno. Legalno oružje tehnički ne pripada vlasniku. Po zakonu je i najmanji ispad poput remećenja javnog reda i mira dovoljan da te poseti nadležna služba i oduzme oružje.
 
A za ilegalno sledi oduzimanje oruzja , novcana kazna i kraci boravak o drzavnom trosku , bez setkanja po gradu u slobodno vreme ...

I šta s tim? Misliš da je čoveku kom je ugrožen život* bitno da li će potencijalnog napadača ubiti legalnim ili nelegalnim pištoljem? U takvim uslovima je glavna razlika ta da li si registrovani korisnik oružja ili ne, pošto kao što rekoh, i najmanji izgred može da im posluži kao povod da ti oduzmu sredstvo za odbranu života, dok u slučaju kad imaš nelegalnu praćku ne mogu da ti je oduzmu jer ne znaju da je imaš.

*Pretpostavio sam da postavljaču teme pištolj treba iz tog razloga kad sam pisao odgovor
 
Ako ti se oduzme legalno regisatrovano oruzje , mozes da ga ponudis na prodaju , pa koliko dobijes para za njega ; ali , ako ti oduzmu ilegalno , dobijes nesto sto se vecini ne svidja ...

PS :


Prilikom otvaranja ili neposredno nakon toga , covek rece da trenira borilacke sportove i da mu to oruzje , ako ga dobije , naravno , nece sluziti prevashodno za ...
 

Back
Top