Oruzani list
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Oruzani list

Početnik
    Učlanjen
    19.08.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Oruzani list

Dobar dan nadam se da na pravom mestu pisen ovu temu ako ne molom administratore da je presele u kategoriju gde kao takva i pripada.
    Naime interesuje me po kom osnovu bih mogao da izvadim oruzani list za pustolj/revolver navodim sledece:
    Ne radim u policiji nisa. Vojno lice niti sluzio vojni rok ne bavim se zivotno ugrozenim poslom po mene niti sam radnik obezbedjenja.
    Znam da je potreban lekarski cist dosije i naravno da se ne vodi krivicni postupak protiv mene ali me zanima da li pitaju za razlog sta treba reci na koji nacin bihvmogao dobiti isti ?

Moderator Microwave (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    909

Podrazumevano Re: Oruzani list

99,9% nećeš dobiti dozvolu...ne troši uzalud vreme
    naravno da ih zanima razlog

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    263

Osim ako je trofej....

- - - - - - - - - -

Uzmu ti iglu...ostave ti pistolj...

Moderator Isidor** (avatar)
    Učlanjen
    13.11.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    516

Citat Original postavio Negative|ol0$ Pogledaj poruku
    Dobar dan nadam se da na pravom mestu pisen ovu temu ako ne molom administratore da je presele u kategoriju gde kao takva i pripada.
    Naime interesuje me po kom osnovu bih mogao da izvadim oruzani list za pustolj/revolver navodim sledece:
    Ne radim u policiji nisa. Vojno lice niti sluzio vojni rok ne bavim se zivotno ugrozenim poslom po mene niti sam radnik obezbedjenja.
    Znam da je potreban lekarski cist dosije i naravno da se ne vodi krivicni postupak protiv mene ali me zanima da li pitaju za razlog sta treba reci na koji nacin bihvmogao dobiti isti ?
    Prvo moraš proći obuku za rukovanje oružjem, to organizuju preduzeća koja se bave obezbeđenjem. Ja sam polagao u Štitu u Novom Sadu.Sa tim papirom ideš u MUP onda idu provere obilaze ti komšiluk pitaju kakav si i ostalo. Na kraju ako sve to prođeš dobijaš dozvolu za kupovinu oružja za držanje ne za nošenje i sa tim papirom kupuješ oružje nosiš papire od oružja u MUP i ini ti izdaju oružani list.

Iskusan jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    144

Možeš dobiti dozvolu,ali samo za držanje oružja u kući,a za nošenje nemožeš,jer nemaš nikakve uslove da bi mogao ili morao nositi oružje sa sobom.I to ako nemš nekog komšiju sa kojim ne razgovaraš,ili si imao bilo kakav konflikt s njim.Prvo će kod njega da odu,jer će se raspitati o tebi o svemu i svačemu,a prvo idu kod nekog komšije koji ti nije baš naklonjen i ako kaže da nisi za oružje,nećeš ni dobiti dozvolu,sem ako nemaš neke veze u policiji.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6100

mislim da je najlakse i provereno da se zaposlis u nekoj firmi obezbedjenja oni ima ti srede lagano
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1067

Citat Original postavio Negative|ol0$ Pogledaj poruku
    Ako je sve tako kako pises , zasto ce Ti oruzje ?

Samo sebi nabacujes nekoliko obaveza vise , pocev od poreza koji ces svake godine da placas , na svakih 5 godina moras da donosis Lekarsko , kada god si odsutan iz stana , imaces dodatni problem u razmisljanju gde je i sta se desava sa njim ...

Ovo je sve pod uslovom i da njiih ubedis da Ti je neophodno naoruzanje ...
    "Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Početnik
    Učlanjen
    19.08.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja se bavim borilackim vestinama pa mi samim tim oruzje za takve vidove nije potrebno obuku naravno da moram proci (ovo za komsije nisam znao ) a to sta ce mi oruzije to je vise kolekcionarski neki od nas vole to (nije mi potrebna dozvola za nosenje istog vec za posedovanje u kuci)...
    Hvala momci svaki komentar dobrodosao i od pomoci bio

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1067

Početnik
    Učlanjen
    19.08.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bakonja Pogledaj poruku
    E hvala matori ovi linkovi mnogo znace

Primećen član RužanGlupZao (avatar)
    Učlanjen
    03.10.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

Kupi na crno. Legalno oružje tehnički ne pripada vlasniku. Po zakonu je i najmanji ispad poput remećenja javnog reda i mira dovoljan da te poseti nadležna služba i oduzme oružje.

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1067

A za ilegalno sledi oduzimanje oruzja , novcana kazna i kraci boravak o drzavnom trosku , bez setkanja po gradu u slobodno vreme ...

Primećen član RužanGlupZao (avatar)
    Učlanjen
    03.10.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

Citat Original postavio bakonja Pogledaj poruku
    A za ilegalno sledi oduzimanje oruzja , novcana kazna i kraci boravak o drzavnom trosku , bez setkanja po gradu u slobodno vreme ...
    I šta s tim? Misliš da je čoveku kom je ugrožen život* bitno da li će potencijalnog napadača ubiti legalnim ili nelegalnim pištoljem? U takvim uslovima je glavna razlika ta da li si registrovani korisnik oružja ili ne, pošto kao što rekoh, i najmanji izgred može da im posluži kao povod da ti oduzmu sredstvo za odbranu života, dok u slučaju kad imaš nelegalnu praćku ne mogu da ti je oduzmu jer ne znaju da je imaš.

*Pretpostavio sam da postavljaču teme pištolj treba iz tog razloga kad sam pisao odgovor

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1067

Ako ti se oduzme legalno regisatrovano oruzje , mozes da ga ponudis na prodaju , pa koliko dobijes para za njega ; ali , ako ti oduzmu ilegalno , dobijes nesto sto se vecini ne svidja ...

PS :

Prilikom otvaranja ili neposredno nakon toga , covek rece da trenira borilacke sportove i da mu to oruzje , ako ga dobije , naravno , nece sluziti prevashodno za ...

Slične teme

1. Oruzani list ?Lovacka dozvola?
    Autor SavaBonJovi u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 24.01.2017., 11:20
  2. "okrecem novi list"
    Autor srećica u forumu Žene
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 26.09.2006., 14:56
  3. Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 25.11.2005., 21:37
  4. "okrecem novi list"