Stigla smrtna presuda dizelašima - očekuju se enormne posledice!!!!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.362
Stigla smrtna presuda dizelašima - očekuju se enormne posledice!

Automobili sa dizel motorom moraju biti proterani iz nemačkih gradova, presudio je Savezni sud u Nemačkoj.

10077024055a954e8f24270991280646_w640.jpg


Nemački sud odlučio je da gradovi imaju pravo da zabrane vozila koja zagađaju životnu sredinu. Tako, sada najstariji dizel automobili mogu da "lete" iz mnogih područja, a takva odluka mogla bi da ima enormne posledice na moćnu automobilsku industriju Nemačke, posebno jer će popravke biti izuzetno skupe.

Podsetimo, savezni sud u Lajpcigu počeo je ročište još prošle nedelje i očekivalo se da donese presudu za nekoliko sati. Ali sudije su navele da je proces trajao duže od očekivanog i zakazale izricanje presude za danas.

Sud je rešavao o žalbi dve nemačke savezne države na presude nižeg suda u kojima se sugeriše da bi zabrana vožnje dizel automobila bila efikasna i da je treba ozbiljno razmotriti kao sredstvo zaštite javnog zdravlja.

Prvostepene procese pokrenula je nemačka grupa Akcija za životnu sredinu, koja optužuje vladu da interese proizvođača automobila stavlja ispred zdravlja ljudi.

https://www.b92.net/biz/vesti/svet....ma%20-%20o%E8ekuju%20se%20enormne%20posledice

GOTOVO JE GOTOVO :klap: :klap: :klap:

:vatromet:

DIZELASI PRDNULI U CABAR!


Trazim da se sto pre uvede zabrana za vozila na dizel pogon i u Srbiji, jer su pomenuta, daleko veca opasnost za javno zdravlje u Srbiji, nego u Nemackoj, jer prakticno gotova sva saobracaju putevima bez ikakvih filtera!
 
Iako se ekstremno retko slazem sa Tihim, ovaj put je u pravu: dizelasi su ogromni zagadjivaci, i dok se ceo svet bude cistio od toga, mi cemo da i dalje, sve vise i vise, sluzimo kao otpad.
A samo zato da bismo se, prividno, jeftinije vozili.
A secemo granu na kojoj sedimo.

zato nam bolnice pune obolelih od raka pluca

Epidemija kao posledica trovanja dizelom i bombardovanja osiromasenim uranijumom

Al bitno je da se vozi 320D to sto ces da crknes zbog toga nije bitno
 
ja da imam dizelasa odmah bi ga prodao dok jos mogu

Kad nas preplave ovi nemacki dizel krsevi vasa vozila ce biti totalno obezvredjena jer ce ponuda dizelasa daleko prevazici traznju

Samo u Nemackoj imaju 12 miliona dizelasa koji nece moci u gradove tj nisu euro6.

A gde je tu tek Francuska gde je dizelasa 70%

Svi ti trovaci i krsevi stizu ovde jer smo mi djubriste i evropska auto deponija
 
Takodje dolazi vreme da se otvori psihijatrijska ambulanta, specijalizovana zavozaceJTD, TDI, HDI, dok za one SDI, ne vredi, njima pomoci nema! :mrgreen:

Salu na stranu evo sta kaze covek nas iz Nemacke

Nitrogen monoksid koji emituju dizel automobili je izuzetno opasan gas, prodire duboko u plucno tkivo i ostecuje ga, kancerogen je, izaziva bronhitis, veoma opasan za srcane bolesnike takodje.
Ovde u Nemackoj povremeno moze da se pogleda neka emisija na ovu temu, gde se vrse merenja u sredinama koja su van prometnijih ulica, u decijoj sobi gde je koncentracija visa od dozvoljene, a da ne pricamo u stanovima ciji prozori gledaju na prometnije ulice.
Ovo nije borba protiv ili u interesu industrije, ovo je jednostavno borba za zdraviju okolinu, jer i taj sudija i advokat i politicar setaju tim ulicama i imaju porodice.
(skafiskafnjak, 27. februar 2018 15:23)
 
ZABRANA DIZEL MOTORA U NEMACKOJ?
Krševi pred našim vratima


11_620x0.jpg


SAVEZNI nemacki sud u Lajpcigu odložio je nedavno donošenje presude u vezi sa zahtevom nekoliko velikih gradova za zabranu korišcenja vozila sa dizel motorima do 27. februara.


Ukoliko tog dana sud proglasi odluku gradova zakonitom, oko 15 miliona vlasnika dizel vozila u Nemackoj ce morati da se nekako reše svojih ljubimaca i izaberu "zelenije" automobile.


- U slucaju zabrane, veliki broj automobila s nemackog tržišta, ali i iz cele Evrope završilo bi u zemljama Istocne Evrope - kaže Dragan Simic iz Beograda, cija se firma bavi uvozom polovnjaka. - Procene su da bi oko 300.000 tih "dizelaša", kojima bi cena drasticno pala, moglo da se uveze u našu zemlju.

Svoju tvrdnju potkrepljuje cinjenicom da je lane u Srbiju stiglo više od 150.000 polovnjaka od kojih je vecina sa "evro 3" motorima prosecne cene niže od 3.000 evra.

- "Dizelaši" koji imaju motore "evro 4" i "evro 5" bi bili bukvalno parkirani u Nemackoj. Ostali bi samo oni sa "evro 6" motorima, i to tokom ogranicenog perioda - kaže naš sagovornik. - Ta vozila su dosta mlada od našeg prosecnog voznog parka, pa bi bila osveženje na tržištu, pogotovo što bi automobili pojeftinili za hiljadu do dve hiljade evra.

Ima i onih koji upozoravaju na štetnost te odluke.

- Svetska zdravstvena organizacija je saopštila da je prošle godine u Srbiji umrlo 5.400 ljudi od posledica zagadenja vazduha - kaže Dragan Škrljic, organizator "zelenog" "Tesla relija". - Ako Nemci, koji imaju neuporedivo zdraviju životnu sredinu, proteruju te automobile, i mi bi trebalo da razmislimo o tome kako da, bar otežamo njihov uvoz.

On podseca i na apsurd da smo mi jedina zemlja koja ne stimuliše kupovinu elektro i hibridnih vozila, cak ni besplatnim parkiranjem. Pri tome, uvoznici polovnih automobila ne placaju nikakvu eko-taksu, a prodavci novih placaju 12.000 dinara po toni za vozila s "evro 6" motorima.

Strucnjaci tvrde da motor "evro 3" zagaduje životnu sredinu koliko i 26 motora oznake "evro 6".



http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ekonomija/aktuelno.239.html:713905-Krsevi-pred-nasim-vratima
 
Ovih dana se puno piše na temu dizela i uvek je tu gomila komentara o jeftinoj vožnji dizelaša!? Šta je tu jeftino? Promenio sam dosad preko dvadeset automobila i mogu da kažem da me je najviše iskoštao u eksploataciji upravo dizelaš, Mercedes E klasa, star 4 god.! To što ljudi iznose ovde da im auto troši 4,2L po gradu i da, ustvari, njima NIS dodje 200 evra mesečno, to me ne zanima, jer ja jako dobro znam koliko prosečan dizelaš može da potroši po gradskoj gužvi, a to nikako nije ispod 8L! Dakle vožnja, košta, pogotovo što je nafta kod nas medju skupljim gorivima u Evropi. Održavanje dizelaša je poseban doživljaj! Svako ko mi kaže da mu se ne kvari njegov JTD, TDI, HDI, laže, ili ne vozi! Nijedan nije uvežen ispod 200 hiljada i svima dolaze na zamenu izuzetno skupi elemnti, tako da i ta priča pada u vodu! Živim za dan da ti trovači kod nas budu zabranjeni, a ko ima neka vozi benzinca, hibridne, na metan, na plin, ili šta već, a ko nema, na tramvaj, ili budući metro!
Komentar poslat iz B92 Android™ aplikacije (Android Robot by Google, CC BY 3.0) (taksista, 27. februar 2018 16:07)


jaoo taksista se iskenjao po duletovim "argumentima" kako je voznja na dizel jeftinija...
 
Тешко јер закон Републике Србије дозвољава да се стари кршеви дизелаши возе на нашим улицама, а законе не ваља кршити, зар не?
Da li ces se tako rado pozivati na zakon i ako se bude dosledno sprovodio na tehnickim pregledima u vezi izduvnih gasova?
 
Da li ces se tako rado pozivati na zakon i ako se bude dosledno sprovodio na tehnickim pregledima u vezi izduvnih gasova?

Хоћу. Ако каже не може - не може. Ништа на силу. Сви би ми волели да возимо новија аута али се не може. Србија ће још дуго бити гробље половњака из ЕУ.
 
Nije dokazano da je osiromaseni uranijum direktan uzrocnik raka,vec lose zivotne navike i stres.
Kako smo onda prvi u Evropi po srcanim oboljenjima?Jer svaki dan slavimo neku slavu,zderemo masno,trpamo u sebe kao u septicke jame,a meso hvala bogu puno antibiotika,teskih metala i ostalih otrova.Nije ni cudo sto se samo izvrcemo.

A sto se tice dizelasa,sada ce srpski kompleks da se digne jos vise,kad komsija kupi bmw na satu sa 250 000km koji zapravo ima 2 ipo miliona predjenih,ali bitno da je bmw,da ide 250 a trosi 3 litre.
 
Nije dokazano da je osiromaseni uranijum direktan uzrocnik raka,vec lose zivotne navike i stres.
Kako smo onda prvi u Evropi po srcanim oboljenjima?Jer svaki dan slavimo neku slavu,zderemo masno,trpamo u sebe kao u septicke jame,a meso hvala bogu puno antibiotika,teskih metala i ostalih otrova.Nije ni cudo sto se samo izvrcemo.

A sto se tice dizelasa,sada ce srpski kompleks da se digne jos vise,kad komsija kupi bmw na satu sa 250 000km koji zapravo ima 2 ipo miliona predjenih,ali bitno da je bmw,da ide 250 a trosi 3 litre.




i šta kažeš, antibiotici i teški metali su otrovni ali osiromašeni uranijum nije
 
i šta kažeš, antibiotici i teški metali su otrovni ali osiromašeni uranijum nije

Nadji mi gde sam ja napisao da je dizelas uzrocnik kancera?

I napisao sam Duletu,nevezano za dizelase,da nema dokaza da je osiromaseni uranijum uzrocnik kancera,a pritom dizel nisam spomenuo u toj recenici.
I ovo ti ne govorim jer se pravim pametan,vec zato sto imam patologa u porodici,i verujem da se razume u medicinu malo vise od nas ovde.Ali se ne razume u dizelase,pa ga nisam pitao dal' on uzrokuje rak.
Okrenuli ste moj post kako vama odgovara da bi mogli da lupetate.
 
Nadji mi gde sam ja napisao da je dizelas uzrocnik kancera?

I napisao sam Duletu,nevezano za dizelase,da nema dokaza da je osiromaseni uranijum uzrocnik kancera,a pritom dizel nisam spomenuo u toj recenici.
I ovo ti ne govorim jer se pravim pametan,vec zato sto imam patologa u porodici,i verujem da se razume u medicinu malo vise od nas ovde.Ali se ne razume u dizelase,pa ga nisam pitao dal' on uzrokuje rak.
Okrenuli ste moj post kako vama odgovara da bi mogli da lupetate.




gde sam ja napisao da si napisao da je dizelaš uzrok kancera? samo sam ti skrenuo pažnju na to da je malo glupo praviti se blesav za osiromašeni uranijum dok si istovremeno vrlo spreman da prihvatiš da ostali otrovi imaju loš uticaj
 
Nije dokazano da je osiromaseni uranijum direktan uzrocnik raka,vec lose zivotne navike i stres..

Blizu 18.000 ljudi umrlo je u Srbiji od raka koji je direktno izazvao osiromašeni uranijum iz NATO bombi, dok je još 30.000 obolelo od karcinoma zbog toga, tvrdi za Informer naš poznati onkolog prof. dr Slobodan Čikarić.
 
Blizu 18.000 ljudi umrlo je u Srbiji od raka koji je direktno izazvao osiromašeni uranijum iz NATO bombi, dok je još 30.000 obolelo od karcinoma zbog toga, tvrdi za Informer naš poznati onkolog prof. dr Slobodan Čikarić.

Na osnovu cega on to tvrdi? Je li uradio neku studiju, ili eto, rekao tek tako? Daj mi link ka nekom naucnom radu koji ce da to potvrdi, i poverovacu. Do tada, vise verujem svom stricu kojeg poznajem, i koji je jedan od vodecih radiologa, kao i svojim profesorima iz Vince, nego onome sto prenosi informer.
 
Na osnovu cega on to tvrdi? Je li uradio neku studiju, ili eto, rekao tek tako? Daj mi link ka nekom naucnom radu koji ce da to potvrdi, i poverovacu. Do tada, vise verujem svom stricu kojeg poznajem, i koji je jedan od vodecih radiologa, kao i svojim profesorima iz Vince, nego onome sto prenosi informer.
Он је onkolog prof. dr Slobodan Čikarić.
Ваљда његова реч има тежину..
 
Talas zabrane dizelasa smrdljivih se nastavlja - zabranuo najavio i Rim za nekoliko godina totalnu....

Inace kum dobio za male pare od zeta iz Nemacke , Skodu Yeti 2.0 TDI 4x4 . I evo juce smo se videli potrosnja po bordu iznosi 9.5 litara dizela ...

A moj grend ciroki matori , sa motorom od 4.700 kubika mnogo veci auto od Yetija , trosi po bordu 16.9 litara plina i to ga ja ne skidam sa planine...

Toliko o tome kako su dizeli ekonomicni....
 

Back
Top