Да ли је гладовање одлично за здравље?

Владан

Buduća legenda
Poruka
35.687
Organizam se hrani namirnicama koje uzimamo u redovnoj ishrani, a isto tako, ako ne uzimamo ništa za jelo u roku od tri dana će organizam će da sagori sve (i najmanje) ostatke od unetih namirnica. Tada počinje da se dešava nešto fenomenalno, organizam počinje da troši svoja tkiva kao hranu, ali to radi savršeno.

Prvo sagoreva i vari sve loše, bolesne (tumori i slično) i odumrle ćelije. Počinje da se dešava prekrasan metod podmlađivanja. Bez lekova, uz samo malo volje i odricanja i bez troškova uništavamo sve što je loše u organizmu. Tokom gladovanja sve što je dobro, vitalni organi kao što su mozak, srce, žlezde s unutrašnjim izlučivanjem, su u potpunosti zaštićeni i pošteđeni od bilo kakvih štetnih posledica.

Uz sve to, možda izgleda neverovatno, ali u organizmu se podstiče izgradnja novih ćelija. Razlog leži u proteinima koji se neprestano razgrađuju i nadograđuju, koristeći aminokiseline (gradivne jedinice proteina) koje se oslobađaju iz razgrađenih ćelija i ponovo se koriste za nadogradnju novih ćelija, što je dokazano na mnogim ispitivanjima.
https://stil.kurir.rs/lepi-zdravi/n...no-za-zdravlje-evo-sta-se-sve-desava-sa-telom

Јесте ли икада пробали са гладовањем да избаците отрове и здравље побољшате?:think:
 
Portirska nauka....

Gladovanje je stres, a ni post nije nista bolji , jos je i gori...
Najveci stres je za endokrini sistem, jer od njega i ocekujes najvise, uvodnim postom.
On mora da zada komande za prelazak na drugi nacin rada, da odradi obrnuti smer secer skrob, da tera jetru da pravi ono malo vitamina sto moze , da prilagodi ceo organizam nedostatku...

Ako se to radi dok je organizam u razvoju i formiranju , znaci do 17te, onda ce organizam razviti i endokrini odgovor na to...
Mada danas endokrinolozi tu granicu stave na 16....
Ona cuvena razlika izmedju dijabetesa 1 i 2, osim sto postoji samo kod odraslih, kod dece se drugacije manifestuje...
Isto kao i termo regulacija (to nauka jos ne zna ili je ne interesuje) ili ono sto je interesuje, a meni je nejasno , metabolizam....
Eto tu npr vidis ko kosi a ko vodu nosi....bitniji je metabolizam u smislu konacnog plusa ili minusa od termo regulacije koja vuce preko 40% potrosnje, tj tog skora u metabolizmu...

Ali zlatno pravilo je najbitnije je ono sto je najslabije...najbolesnije..

Cimanje organizma nije dobro nikako ...za endokrini....
Nije dobro ni za pritajene bolesti , parazite....ko zna da li imate neke od crva (askarijaza, ehinokokus, trihineloza npr moze biti imunim sistemom coveka okamenjena , a ako se aktivira ovaj vas sistem gladovanja, telo ce skinuti kalcifikat sa trihinele i dobijate uz smanjen imuni sistem ludajucu trihinelu u telu...)

Verujem u suprotnu stvar...tip kaze rodjak mu je ziveo sto godina bi zivac, prznica, i da ne koristim ruznije reci, ali jeo uvek u isto vreme...
To povlaci i da je imao poslugu...zenu, nekog ko drzi taj red, ili on sam...
Povlaci obicno i ritual, a to vec puno znaci...
 
Nisu oni mislili na to gladovanje...

Kad gladujes ovako , imas tri plusa...
Ako imas negde gnojni proces na zubima, onda ti je stanje bolje sto manje jedes, a da ne znas to...Jelom i pritiskom ti uteras to gnoja u krvni i limfni sistem.
Isto vazi i za promene na zdrelu, grlu, ulkusu zeluca, zelucu, crevima...

Mali gubitak telesne mase stvori osecaj pokretljivosti i tonusa misica , pa osoba ima motiv da jos vise doda tonusa, nervne aktivnosti...Tako da 10poena na zatezanju usled izgladnjivanja dodje 90 poena psihicki dodanih od subjekta...
Gladovanje je tu moguce vrlo lako izbeci, jednostavno vojnicko disanje ce ti dati dovoljno elana da podignes tonus, ko zna misice torza da steze moze i tako....

Gladovanje izaziva pad secera , sto opet donosi boljitak, narocito kod gojaznih i metabolickih bolesnika, i oni to osete kao zdravlje...
Slicno kao sto secer osete kao tezinu a voce kao osvezenje...manje slatko voce...jabuke, jagode, tresnje , visnje...


A izbacivanje stetnih supstanci je mnogo mnogo efikasnije znojem...ako hocemo da zaobidjemo bubrege....u tom slucaju sauna....preznojavanje ispod cebeta uz andol jednom nedeljno...bez prepecenice na nogama ili na grudima....
Plivanje je zavisno od opsteg stanja organizma i osmoze koze, kod nekog pali i to , kod drugih ne...

U svakom slucaju , post je uzas blagi iako je ideja dobra, jos jedan primer kako nerazmisljajuci um moze od svega napraviti glupost...
 
umerenost i redovnost je dobro za zdravlje

5-6 malih dnevnih obroka

raznovrsne hrane

- - - - - - - - - -

uz fizicku aktivnost

To sa 5-6 malih obroka dnevno okaci macku o rep.
Sta je to uopste mali obrok? Jedna jabuka, 10 grama badema ( 5 komada), dve maslinke?
5-6 obroka uzimaju bebe,odraslim je ljudima dovoljan i jedan obrok, ajde neka bude i dva.
Gladovanje je zdravo. Pod gladovanjem podrazumevam recimo da se dva dana nedeljno ne jede nista,
ili barem jedan dan ( 24 sata).
 
Gladovanje nije odlično za zdravlje, da jeste svi bi gladovali i bili zdravi umesto da boluju i leče se , ali ima potvrda da je dobro jednom u životu pokenuti metabolizam da pređe tu keto varijantu.

Deda mi je bio zarobljenik u konclogoru i rekao mi je da je dosta jesti jednom dnevno.
Posle sam se iznenadio kad sam naleteo na tubi potvrdu njegovog iskustva.
Ljudi nece da gladuju, nisu u stanju da pokusaju da barem jedan dan ne jedu nista.
Koronarne bolesti i dijabetis u direktnoj su vezi sa unosenjem hrane od jutra do sutra
i to direktno hrane koja pospesuje te bolesti. Secer, mast, ali u prvoj liniji besmisleni ugljeni hidrati.
 
Organizam se hrani namirnicama koje uzimamo u redovnoj ishrani, a isto tako, ako ne uzimamo ništa za jelo u roku od tri dana će organizam će da sagori sve (i najmanje) ostatke od unetih namirnica. Tada počinje da se dešava nešto fenomenalno, organizam počinje da troši svoja tkiva kao hranu, ali to radi savršeno.

Prvo sagoreva i vari sve loše, bolesne (tumori i slično) i odumrle ćelije. Počinje da se dešava prekrasan metod podmlađivanja. Bez lekova, uz samo malo volje i odricanja i bez troškova uništavamo sve što je loše u organizmu. Tokom gladovanja sve što je dobro, vitalni organi kao što su mozak, srce, žlezde s unutrašnjim izlučivanjem, su u potpunosti zaštićeni i pošteđeni od bilo kakvih štetnih posledica.

Uz sve to, možda izgleda neverovatno, ali u organizmu se podstiče izgradnja novih ćelija. Razlog leži u proteinima koji se neprestano razgrađuju i nadograđuju, koristeći aminokiseline (gradivne jedinice proteina) koje se oslobađaju iz razgrađenih ćelija i ponovo se koriste za nadogradnju novih ćelija, što je dokazano na mnogim ispitivanjima.
https://stil.kurir.rs/lepi-zdravi/n...no-za-zdravlje-evo-sta-se-sve-desava-sa-telom

Јесте ли икада пробали са гладовањем да избаците отрове и здравље побољшате?:think:

Ко те то слагао да организам најпре вари све лоше?
Истина је обрнута, организам најпре вари оно најквалитетније, рецимо познат је феномен да кад спортисти гладују најпре губе мишићну масу.

Наш проблем је преједање, и то би требало избегавати.
 
Ljudi nece da gladuju, nisu u stanju da pokusaju da barem jedan dan ne jedu nista.
Koronarne bolesti i dijabetis u direktnoj su vezi sa unosenjem hrane od jutra do sutra
i to direktno hrane koja pospesuje te bolesti. Secer, mast, ali u prvoj liniji besmisleni ugljeni hidrati.

Upravo tako.
Masti su ustvari dobre, a ugljeni hidrati su kao da piješ alkohol.
Ovaro ja temu ovde na forumu kad sam gledao neki video: "Šećer gorka istina" , al slabo se narod interesuje.

- - - - - - - - - -

 
Meni glad stvara nervozu, takođe jako uživam u hrani.
Ne bih mogla, bez velike potrebe da gladujem.

I ja sam mislio da je tako, al ustvari posle samo nedelju dana navikneš se da jedeš u okviru od šest sati.

Dovoljno je da doručak pomeriš na 11 sati a ujutro kad ustaneš, umesto doručka popiješ pola litre vode sa jabukovim sirćetom ili limunovim sokom.

Ručaš normalno, oko 14 ili 15, a večeru pomeriš na 17h.

Jedno vreme sam tako živeo i dosta sam se dobro osećao.

Sad sam počeo da jedem jaču hranu jer ne bih da me krše ovo virusi koji krše moje drugare iz kafane.

Čim pukne proleće , eto mene nazad na režim od 4 sata jela naprema 20 nejela
 
I ja sam mislio da je tako, al ustvari posle samo nedelju dana navikneš se da jedeš u okviru od šest sati.

Dovoljno je da doručak pomeriš na 11 sati a ujutro kad ustaneš, umesto doručka popiješ pola litre vode sa jabukovim sirćetom ili limunovim sokom.

Ručaš normalno, oko 14 ili 15, a večeru pomeriš na 17h.

Jedno vreme sam tako živeo i dosta sam se dobro osećao.

Sad sam počeo da jedem jaču hranu jer ne bih da me krše ovo virusi koji krše moje drugare iz kafane.

Čim pukne proleće , eto mene nazad na režim od 4 sata jela naprema 20 nejela

Kod mene je uglavnom taj odnos 10 jela, 14 nejela. Ujutru voda sa medom ili limunom, posle pola sata kafica :D

Verovatno bih mogla da se naviknem, ali kada bih morala. Baš, baš morala ;)

Vama što hoćete i možete svaka čast, ako ima efekta.
 
I ja sam mislio da je tako, al ustvari posle samo nedelju dana navikneš se da jedeš u okviru od šest sati.

Dovoljno je da doručak pomeriš na 11 sati a ujutro kad ustaneš, umesto doručka popiješ pola litre vode sa jabukovim sirćetom ili limunovim sokom.

Ručaš normalno, oko 14 ili 15, a večeru pomeriš na 17h.

Jedno vreme sam tako živeo i dosta sam se dobro osećao.

Sad sam počeo da jedem jaču hranu jer ne bih da me krše ovo virusi koji krše moje drugare iz kafane.

Čim pukne proleće , eto mene nazad na režim od 4 sata jela naprema 20 nejela

I ja sam pre mozda dva meseca uvela taj " rezim" i zaista se mnogo dobro osecam. Jednostavno ne jedem nista posle recimo 16-17 h,
pijem samo vodu ( mrzi me da kuvam cajeve). Jedem jednom u 11 pre podne ( ali ujutru pijem kafu) i onda oko 16-17.00 napravim
poveci vocni napitak ( da ne kazem smoothie:)) i to je to. Oslabila sam 5-6 kg jer je i ovaj jedan obrok uglavnom dva parceta crnog hleba
i jedan avokado.

Za mene je ovo i neka vrsta izazova u smislu da proveravam svoju disciplinu i karakter:lol:
Covek sve moze, to je moj zivotni moto.
 
Kod mene je uglavnom taj odnos 10 jela, 14 nejela. Ujutru voda sa medom ili limunom, posle pola sata kafica :D

Verovatno bih mogla da se naviknem, ali kada bih morala. Baš, baš morala ;)

Vama što hoćete i možete svaka čast, ako ima efekta.

Ne mora to odjednom. Pokušaj postepeno.

Ubaci prvo 8:16 pa pomeraj na 6 :18 i tako dokle možeš i dokle ti prija.
Svakako bih ti preporučio i da izbaciš taj med ujutro i već si na pola puta.

Kafa je zlo

 
I ja sam pre mozda dva meseca uvela taj " rezim" i zaista se mnogo dobro osecam. Jednostavno ne jedem nista posle recimo 16-17 h,
pijem samo vodu ( mrzi me da kuvam cajeve). Jedem jednom u 11 pre podne ( ali ujutru pijem kafu) i onda oko 16-17.00 napravim
poveci vocni napitak ( da ne kazem smoothie:)) i to je to. Oslabila sam 5-6 kg jer je i ovaj jedan obrok uglavnom dva parceta crnog hleba
i jedan avokado.

Za mene je ovo i neka vrsta izazova u smislu da proveravam svoju disciplinu i karakter:lol:
Covek sve moze, to je moj zivotni moto.

Koliko si fizički aktivna u toku dana?
Meni je svaki dan, osim dela koji provedem u kancelariji, vrlo aktivan. Spavam nekih 6-7h ostalo je sve turbo.
Ne mogu da zamislim da nekom aktivnom bude dovoljno tako malo hrane.
 
Чињеница је да се човек много лепше и здравије осећа кад мање једе, пости. Мене само занима за аспекта здравља да ли је гладовање здраво, да ли гладовање шкоди здрављу?. Не мислим претеривање неког екстрема већ само неколико дана.
 
Чињеница је да се човек много лепше и здравије осећа кад мање једе, пости. Мене само занима за аспекта здравља да ли је гладовање здраво, да ли гладовање шкоди здрављу?. Не мислим претеривање неког екстрема већ само неколико дана.

Гладовање шкоди здрављу, ако ми не верујеш прогуглај о људима који штрајкују глађу, и рецимо пију само воду, већ после дан два испољавају се негативне последице.
 

Back
Top