BOG NIJE PRISTRASAN

Arianna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
46.570
U Bibliji je zapisano u Delima Apostolskim 10:34,35
34 Tada je Petar progovorio i rekao: “Sad zaista shvatam da Bog nije pristrasan,
35 nego u svakom narodu prihvata onoga ko ga se boji i čini što je pravedno.

Za razliku od ljudi koji su skloni da sude prema onome sto je spolja,
Bog je taj koji prosudjuje iskljucivo SRCA ljudi, tj nasu unutrasnju licnost.
On zna nase misli i nase SRCE.

2 Dnevnika 16 : 9 Jer Jehova očima svojim pretražuje svu zemlju da pokaže snagu svoju štiteći one kojima je srce potpuno odano njemu.

1Kraljevima 8
39 ti čuj s neba, iz prebivališta svojega, i oprosti, postupi po tome i daj svakome prema svim putevima njegovim, jer ti poznaješ srce njegovo, jer samo ti poznaješ srce svih sinova ljudskih, 40 da bi te se bojali sve dane dok žive na zemlji koju si dao praocima našim.

1 Samuilova 16
” 7 Ali Jehova je rekao Samuelu: “Ne gledaj na vanjštinu njegovu niti na visoki stas njegov, jer sam ga odbacio! Bog ne gleda na što čovek gleda, jer čovek gleda ono što oči vide, a Jehova gleda što je u srcu.

Da, Bog gleda na ono sto je u SRCU coveka, Bog zna nase misli, motive…nasu unutrasnju licnost…
I zato moze nepristrasno prosuditi svakoga, sada a i u buducnosti…
Kada bude svima sudio, spasenje ce dobiti oni koje Bog prosudi pravednima,
To su oni koji se trude da vrse Bozju volju.

To je nesto sto je najbitnije da Bog zna kakvi smo, pred njime nema obmane niti lazi.
Dok su ljudi sposobni i da klevecu i da se pretvaraju da su drugaciji…
Pred Bogom je sve “ golo i otkriveno”

Takodje drugi stih kaze da Bog prihvata ljude iz svih naroda koji cine ono sto je pravedno.

Dakle jedan je Bog i on prihvata ljude iz svih naroda.
Boga ne deli ljude prema naciji niti rasi….
Pred Bogom su svi ljudi jednaki.

Bog Jehova ujedinjuje sve ljude koji zele pristupiti k njemu i biti njegovi prijatelji.
Bojati se Boga znači poštovati ga i cijeniti, imati pouzdanja u njega, postovati njegov zakon i vrsiti njegovu volju…
Osoba koja “čini što je pravedno” daje sve od sebe kako bi vršila Božju volju.

Naš nebeski Otac želi da ga upoznaju ljudi iz svih naroda (Jovan 6:44;
Dela apostolska 17:26, 27.
26 I od jednog je čoveka načinio sav ljudski rod da prebiva po svemu licu zemlje, i odredio je vremena i postavio granice njihova prebivanja,
27 da traže Boga, ne bi li ga kako napipali i našli, iako nije daleko ni od koga od nas.

On sluša i uslišava molitve svojih slugu bez obzira na njihovu rasu, nacionalnost ili društveni položaj
(1. Kraljevima 8:41-43).

Bog Jehova skuplja ljude iz svih naroda, pre Dana suda,
Zato se i sada propoveda Bozja rec svim narodima
na temelju koje mozemo dobiti spasenje i vecni zivot.…

Matej 24:14
14 I ova dobra vest o kraljevstvu propovedat će se po celom svetu za svedočanstvo svim narodima, i tada će doći kraj.

1 Timoteju 2
3 To je dobro i ugodno u očima našega Spasitelja, Boga,
4 koji želi da se sve vrste ljudi spasu i da dobro upoznaju istinu.
5 Jer jedan je Bog i jedan je posrednik između Boga i ljudi, čovek, Hrist Isus,
6 koji je sebe dao kao odgovarajuću otkupninu za sve.

Jovan 3:16 Jer Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina, da niko ko veruje u njega ne propadne, nego da ima večni život.

Dakle to je Bozja namera, da Bog ljudima omoguci spasenje i vecni zivot na Zemlji.
Jos ovek je otvoren put spasenja, svim ljudima je data ta mogucnost...
 
Poslednja izmena:
Nije bitno kakav je on, bitno je jedino kakvi smo mi.

Bitno je kakav je on, a mi smo stvoreni po Bozjoj slici,
imamo te bozanske osobine...
Bitno je znati kakav je Bog jer nam od toga zavisi spasenje...
Vecni Zivot.

Bog nam je obecao i daje nam na dar, vecni zivot.

Jovan 3:16 Jer Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina, da niko ko veruje u njega ne propadne, nego da ima večni život.
Rimljanima 6: . 23 Jer plata za greh je smrt,
a dar koji Bog daje je večni život preko Hrista Isusa, Gospoda našega.
 
Poslednja izmena:
Kad je "nevidljivi" odlučio da stvara (po vama monoteistima) čovjeka, sa kojom svrhom, šta će (po monoteistima) omnipotentnom biću da se bavi kreacijom tamo nekog beskorisnog stvorenja, zarad toga da uživa u 24h reality show-u možda?

Ne tvrdim da ne postoji, nit da postoji jer je to nemoguće dokazivati, tj. uzaludno je, ali šta to biće ima od nas, kakva je tu svrha, možda zabava il' neka druga zanimacija??
 
Kad je "nevidljivi" odlučio da stvara (po vama monoteistima) čovjeka, sa kojom svrhom, šta će (po monoteistima) omnipotentnom biću da se bavi kreacijom tamo nekog beskorisnog stvorenja, zarad toga da uživa u 24h reality show-u možda?

Ne tvrdim da ne postoji, nit da postoji jer je to nemoguće dokazivati, tj. uzaludno je, ali šta to biće ima od nas, kakva je tu svrha, možda zabava il' neka druga zanimacija??
Postoje dokazi da Bog postoji.
Sve sto je stvoreno, mora da ima tvorca, tako i univerzum i prvi ljudi...
To je jednostavan zakon uzroka i posledice.

Dela Apostolska 1:20
19 јер им је очигледно оно што се може знати о Богу — Бог им је то учинио очигледним.
20 Јер његова невидљива својства, наиме његова вечна моћ и божанство, јасно се виде још од стварања света, будући да се разабиру по ономе што је створено, тако да ти људи немају изговора.

Sve sto je stvoreno ima Tvorca, a Bog je taj Tvorac svega...

Sve ima pocetak samo Bog nema, on je oduvek i zauvek"...
 
Poslednja izmena:
U Bibliji je zapisano u Delima Apostolskim 10:34,35
34 Tada je Petar progovorio i rekao: “Sad zaista shvatam da Bog nije pristrasan,
35 nego u svakom narodu prihvata onoga ko ga se boji i čini što je pravedno.

Za razliku od ljudi koji su skloni da sude prema onome sto je spolja,
Bog je taj koji prosudjuje iskljucivo SRCA ljudi, tj nasu unutrasnju licnost.
On zna nase misli i nase SRCE.

2 Dnevnika 16 : 9 Jer Jehova očima svojim pretražuje svu zemlju da pokaže snagu svoju štiteći one kojima je srce potpuno odano njemu.

1Kraljevima 8
39 ti čuj s neba, iz prebivališta svojega, i oprosti, postupi po tome i daj svakome prema svim putevima njegovim, jer ti poznaješ srce njegovo, jer samo ti poznaješ srce svih sinova ljudskih, 40 da bi te se bojali sve dane dok žive na zemlji koju si dao praocima našim.

1 Samuilova 16
” 7 Ali Jehova je rekao Samuelu: “Ne gledaj na vanjštinu njegovu niti na visoki stas njegov, jer sam ga odbacio! Bog ne gleda na što čovek gleda, jer čovek gleda ono što oči vide, a Jehova gleda što je u srcu.

Da, Bog gleda na ono sto je u SRCU coveka, Bog zna nase misli, motive…nasu unutrasnju licnost…
I zato moze nepristrasno prosuditi svakoga, sada a i u buducnosti…
Kada bude svima sudio, spasenje ce dobiti oni koje Bog prosudi pravednima,
To su oni koji se trude da vrse Bozju volju.

To je nesto sto je najbitnije da Bog zna kakvi smo, pred njime nema obmane niti lazi.
Dok su ljudi sposobni i da klevecu i da se pretvaraju da su drugaciji…
Pred Bogom je sve “ golo i otkriveno”

Takodje drugi stih kaze da Bog prihvata ljude iz svih naroda koji cine ono sto je pravedno.

Dakle jedan je Bog i on prihvata ljude iz svih naroda.
Boga ne deli ljude prema naciji niti rasi….
Pred Bogom su svi ljudi jednaki.

Bog Jehova ujedinjuje sve ljude koji zele pristupiti k njemu i biti njegovi prijatelji.
Bojati se Boga znači poštovati ga i cijeniti, imati pouzdanja u njega, postovati njegov zakon i vrsiti njegovu volju…
Osoba koja “čini što je pravedno” daje sve od sebe kako bi vršila Božju volju.

Naš nebeski Otac želi da ga upoznaju ljudi iz svih naroda (Jovan 6:44;
Dela apostolska 17:26, 27.
26 I od jednog je čoveka načinio sav ljudski rod da prebiva po svemu licu zemlje, i odredio je vremena i postavio granice njihova prebivanja,
27 da traže Boga, ne bi li ga kako napipali i našli, iako nije daleko ni od koga od nas.

On sluša i uslišava molitve svojih slugu bez obzira na njihovu rasu, nacionalnost ili društveni položaj
(1. Kraljevima 8:41-43).

Bog Jehova skuplja ljude iz svih naroda, pre Dana suda,
Zato se i sada propoveda Bozja rec svim narodima
na temelju koje mozemo dobiti spasenje i vecni zivot.…

Matej 24:14
14 I ova dobra vest o kraljevstvu propovedat će se po celom svetu za svedočanstvo svim narodima, i tada će doći kraj.

1 Timoteju 2
3 To je dobro i ugodno u očima našega Spasitelja, Boga,
4 koji želi da se sve vrste ljudi spasu i da dobro upoznaju istinu.
5 Jer jedan je Bog i jedan je posrednik između Boga i ljudi, čovek, Hrist Isus,
6 koji je sebe dao kao odgovarajuću otkupninu za sve.

Jovan 3:16 Jer Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina, da niko ko veruje u njega ne propadne, nego da ima večni život.

Dakle to je Bozja namera, da Bog ljudima omoguci spasenje i vecni zivot na Zemlji.
Jos ovek je otvoren put spasenja, svim ljudima je data ta mogucnost...

Bog prihvata samo one koji se njega boje???? Kakav je to Bog?
 
Bog prihvata samo one koji se njega boje???? Kakav je to Bog?

Gde si video to ''samo''?
Bog prihvata čak i one koji se boje.
A oni koji se boje su u najgoroj mogućoj emociji i neznajući veliku štetu prave
i sebi i drugima.
To je nepristrasnost. Sve prihvata.

- - - - - - - - - -

A ono "...i cini sta je pravedno" ...?

Preskaces , preskaces ...

Ili od onoga ko se boji do onoga ko čini pravedno?

Za činiti pravedno potrebno je ogromno razumevanje i objektivno viđenje.
Iz straha se ne vidi ništa.
 
Bog prihvata samo one koji se njega boje???? Kakav je to Bog?

Bog je ljubav, a ljubav ne tolerise zlo.
Tako ni Bog.

Ne moras ti nista, ko zeli spasenje i vecni zivot, postovace Boga i njeghov zakon.

Prvo treba prihvatiti Boga kao naseg tvorca, Oca..
I vrsiti njegovu volju...

- - - - - - - - - -

A ono "...i cini sta je pravedno" ...?

Preskaces , preskaces ...

da, i to :)
 
Hmmm...Hajdmo od početka 1.knjige Mojsijeve...
Koji je narod izabran i kom je omiljen?!:think:

LEŠEK KOLAKOVSKI

KLJUČ NEBESKI

2. Izrailjski narod i posledice nesebičnosti


Deklarišući, u više mahova, svoju naročitu ljubav prema narodu izrailjskom, Bog je u jednom trenutku izjavio, manje-više, ovo: Ne zato što bi vas bilo više nego drugih naroda, prihvati vas Gospod i izabra vas – jer naprotiv, vi ste, kao što je opštepoznato, brojno najslabiji. Stupio sam s vama u savez zato što vas milujem.

To je jasno i jedino razumno postavljanje pitanja. Ljubav ne traži obrazloženja. Ponekad ima pokušaja da se ona racionalizuje, govori se kako neko nekog voli zato što je takav, a ne drugačiji, što se ovo ili ono u nekome ceni, što ima ove ili one vrline itd. Sve su to obična, nevešta i čak nepotrebna pravdanja. Autentično dopadanje ne mora da se pravda – dovoljno ga je utvrditi; nešto se dopada ni radi čega, bez ikakvog razloga, nesebično. Bog je, po mome mišljenju, postupio pošteno izjavljujući to svome narodu. I još više – izjavljujući svoje nesebično dopadanje i ničim nezasluženu volju da pruža zaštitu – on je prema svom narodu preuzeo izvesne obaveze koje su brzo imale da se ostvare. U toj izjavi Bog je blesnuo – priznajmo da mu se to dešavalo samo izuzetno – velikom vrlinom nesebičnosti.

I šta iz toga? – upitaćete. Eto baš to! Šta iz toga! Deklaracija je, doduše, bila data već posle oslobođenja iz Egipta, ali zato pre:

Rimskog carstva
Španske revolucije
Drajfusove afere
nacionalno-radikalskog tabora
Trećeg rajha
i nekoliko drugih okolnosti slične prirode.

Razmatrajući problem trezveno, teško je ne zapaziti da su se ta potpuno nesebična ljubav i izjave o naročitoj brizi, kakvom je narod božji trebalo da bude okružen od strane Tvorca, pokazali, po rezultatima, dosta niske vrednosti. Nameće se pitanje: da li je uopšte praktično računati na nesebičnu ljubav? Motiv je bio plemenit – bez sumnje, jer ljubav ni zbog čega, dopadanje čisto i programski, moglo bi se reći, lišeno razloga, sigurno je najviša vrsta naklonosti. Motiv, dakle, plemenit, a posledice plačevne.

Naravoučenije: ne uzdajmo se u nesebična osećanja. Računajmo na uzajamnost, ali ne na dobročinstvo. Primajmo obećanja samo onda kad onaj što obećava zna da ćemo moći da se odužimo. Desetine filozofa – s Tomasom Hobsom na čelu – ukazali su na uspešnost toga principa, a i da ne govorimo o svakodnevnom životu. Računajmo na to da ćemo uzeti onoliko koliko damo. O tome svedoči, uostalom, sama Biblija, naime, povest o Avelju i Kainu.

:sad2:
 
Ideja o gorećem žbunu kroz koji govori sam bog i gde naređuje Mojsiju dok je ovaj vodio ovce na ispašu da izbavi svoj narod iz egipatskog ropstva je više nego komična priznaće te.
Današnje avramske religije su direktno i bukvalno posledica halucinacije mesijanskih pastira od pre par hiljada godina
 
Hmmm...Hajdmo od početka 1.knjige Mojsijeve...
Koji je narod izabran i kom je omiljen?!:think:

LEŠEK KOLAKOVSKI

KLJUČ NEBESKI

2. Izrailjski narod i posledice nesebičnosti


Deklarišući, u više mahova, svoju naročitu ljubav prema narodu izrailjskom, Bog je u jednom trenutku izjavio, manje-više, ovo: Ne zato što bi vas bilo više nego drugih naroda, prihvati vas Gospod i izabra vas – jer naprotiv, vi ste, kao što je opštepoznato, brojno najslabiji. Stupio sam s vama u savez zato što vas milujem.

To je jasno i jedino razumno postavljanje pitanja. Ljubav ne traži obrazloženja. Ponekad ima pokušaja da se ona racionalizuje, govori se kako neko nekog voli zato što je takav, a ne drugačiji, što se ovo ili ono u nekome ceni, što ima ove ili one vrline itd. Sve su to obična, nevešta i čak nepotrebna pravdanja. Autentično dopadanje ne mora da se pravda – dovoljno ga je utvrditi; nešto se dopada ni radi čega, bez ikakvog razloga, nesebično. Bog je, po mome mišljenju, postupio pošteno izjavljujući to svome narodu. I još više – izjavljujući svoje nesebično dopadanje i ničim nezasluženu volju da pruža zaštitu – on je prema svom narodu preuzeo izvesne obaveze koje su brzo imale da se ostvare. U toj izjavi Bog je blesnuo – priznajmo da mu se to dešavalo samo izuzetno – velikom vrlinom nesebičnosti.

I šta iz toga? – upitaćete. Eto baš to! Šta iz toga! Deklaracija je, doduše, bila data već posle oslobođenja iz Egipta, ali zato pre:

Rimskog carstva
Španske revolucije
Drajfusove afere
nacionalno-radikalskog tabora
Trećeg rajha
i nekoliko drugih okolnosti slične prirode.

Razmatrajući problem trezveno, teško je ne zapaziti da su se ta potpuno nesebična ljubav i izjave o naročitoj brizi, kakvom je narod božji trebalo da bude okružen od strane Tvorca, pokazali, po rezultatima, dosta niske vrednosti. Nameće se pitanje: da li je uopšte praktično računati na nesebičnu ljubav? Motiv je bio plemenit – bez sumnje, jer ljubav ni zbog čega, dopadanje čisto i programski, moglo bi se reći, lišeno razloga, sigurno je najviša vrsta naklonosti. Motiv, dakle, plemenit, a posledice plačevne.

Naravoučenije: ne uzdajmo se u nesebična osećanja. Računajmo na uzajamnost, ali ne na dobročinstvo. Primajmo obećanja samo onda kad onaj što obećava zna da ćemo moći da se odužimo. Desetine filozofa – s Tomasom Hobsom na čelu – ukazali su na uspešnost toga principa, a i da ne govorimo o svakodnevnom životu. Računajmo na to da ćemo uzeti onoliko koliko damo. O tome svedoči, uostalom, sama Biblija, naime, povest o Avelju i Kainu.

:sad2:

Da, Bog je u starozavetno vreme izabrao narod koji ce ga predstavljati.
Ali pred Bogom svako ima pravo na spasenje.
Oni koji odbacuju Boga i on njih odbacuje.

- - - - - - - - - -

Ideja o gorećem žbunu kroz koji govori sam bog i gde naređuje Mojsiju dok je ovaj vodio ovce na ispašu da izbavi svoj narod iz egipatskog ropstva je više nego komična priznaće te.
Današnje avramske religije su direktno i bukvalno posledica halucinacije mesijanskih pastira od pre par hiljada godina

Bog je imao uvek svoj narodkoji ga predstavlja, pa tako i danas...
To su oni sto vrse Bozju volju.
 
Bog je ljubav, a ljubav ne tolerise zlo.
Tako ni Bog.

Ne moras ti nista, ko zeli spasenje i vecni zivot, postovace Boga i njeghov zakon.

Prvo treba prihvatiti Boga kao naseg tvorca, Oca..
I vrsiti njegovu volju...

- - - - - - - - - -



da, i to :)

Ni ti sama ne znaš šta si htela da kažeš, ja sam u pitanju bio vrlo precizan, čak sam boldovao i pocrveneo deo tvoje rečenice, ali kao i do sad....odgovor je ne moraš ti ništa, sve ti je dato, bla bla, prihvati ono, ovo. Ma u stvari nema veze, navikao sam na besmislene odgovore.
 
Ni ti sama ne znaš šta si htela da kažeš, ja sam u pitanju bio vrlo precizan, čak sam boldovao i pocrveneo deo tvoje rečenice, ali kao i do sad....odgovor je ne moraš ti ništa, sve ti je dato, bla bla, prihvati ono, ovo. Ma u stvari nema veze, navikao sam na besmislene odgovore.
Odgovor moj je smislen koliko i tvoje pitanje :)
Sta nije jasno u onome sto sam odgovorila?
Bog ima svoje zakone i posto je nas Tvorac moramo to ispostovati da bi nas prihvatio
i da bi nam dao spasenje i vecni zivot na dar.
 
Rimljanima 6: . 23 Jer plata za greh je smrt,
a dar koji Bog daje je večni život preko Hrista Isusa, Gospoda našega.

Objasni mi ovo...preko Hrista Isusa...

U ovom prevodu piše ovako...

Rimljanima 6:23...Jer je plata za greh smrt, a dar Božji je život večni u Hristu Isusu Gospodu našem.

A u izvornom tekstu stoji...ἐν...

τὰ γὰρ ὀψώνια τῆς ἁμαρτίας θάνατος, τὸ δὲ χάρισμα τοῦ Θεοῦ ζωὴ αἰώνιος ἐν Χριστῷ Ἰησοῦ τῷ Κυρίῳ ἡμῶν.

I svi relevantni prevodi Biblije tu rečicu prevode sa ...u...izuzev zna se kojih...

Rimljanima 6:13...


A nije li zanimljivo da se u tom stihu za Isusa kao Gospoda predočava ono...Κυρίῳ...a za Boga ono...Θεοῦ.

A uz taj stih ja bih samo dodao oovaj...

Dela ap.16:31...''A oni rekoše: Veruj Gospoda Isusa Hrista i spašćeš se ti i sav dom tvoj.''
 
Bog je ljubav, a ljubav ne tolerise zlo.
Tako ni Bog.

A ovde se verovatno radi o...''ognjenoj ljubavi''....

Ponovljeni zakoni 4:24...'''Jer je Gospod Bog tvoj oganj koji spaljuje i Bog koji revnuje. ''

A u vezi sa ovim stihom...

Izlazak 20:5...''Nemoj im se klanjati niti im služiti, jer sam ja Gospod Bog tvoj, Bog revnitelj, koji pohodim grehe otačke na sinovima do trećeg i do četvrtog koljena, onih koji mrze na mene; ''

zašto Bog koji je ljubav ne oprosti onima koji na njega mrze već ih kune do trećeg i četvrtog kolena...:whistling:
 
Meni je ceo koncept Hriscanstva apsurdan (bez ikakve uvrede)...
Ako taj bog postoji, to sigurno nije ono na sta vi Hriscani mislite. To je zapravo daleko van naseg shvatanja.
Ja verujem u silu Univerzuma i u silu Majke Prirode. :)
"Bog" je samo zloupotrebljen da bi se kroz istoriju unistavale kulture, ostale (uglavnom politeisticke) religije itd.

Dacu primer kad su konkvistadori "u ime Boga" pobili milionsko urodjenicko stanovnistvu na teritorijama srednje i juzne Amerike -- sve u ime boga!
Ne treba nam bog.........
 
to je taj bog ljubavi koji se sveti nevinoj deci jer se neko od predaka ogrešio o njega,neću da imam nikakve veze sa takvim moronskim i genocodnim bogom

patetika i pogresno glediste nekoga ko je Tvorac svega i ko je ljubav.

- - - - - - - - - -

Meni je ceo koncept Hriscanstva apsurdan (bez ikakve uvrede)...
Ako taj bog postoji, to sigurno nije ono na sta vi Hriscani mislite. To je zapravo daleko van naseg shvatanja.
Ja verujem u silu Univerzume i u silu Majke Prirode. :)

Apsurdan u cemu? I ne generalizuj hriscane ima hiljade razlicitih hr vera...
a Samo jedni se drze Bozje volje.
Ta sila univerzuma je Bog JHVH Jehova.
Tvorac svega pa i prirode.
 

Back
Top