Оtecena gornja usna

iako 2 meseca nisam konzumirala Orbit zvake ipak sam imala opet slucaj da su mi usta natekla. Ono sto me takodje zanima da li iko od vas ima zivotinje, ili je bio u bilo kakvom dodiru sa zivotinjama kada su vam otekle usne? I da li imate otoke jos negde na telu sem na licu ?
 
Indigo, tvoji savjeti zlata vrijede. U poslednjih pola godine imam trnjenje gornje usne, osjećaj otoka sa unutrašnje strane, pa često kada želim da uvučem obije usne unutra, to je jako bolno. Gornja usna ide preko zuba pa je osjećaj otoka prilično zabrinjavajući. Spolja, to ne izgleda uopšte da je oteklo. To je od ljeta bilo sporadično, ali poslednja dva mjeseca je bez prekida. Moj slučaj izgleda ovako: stanje se pogoršalo (na nekoliko dana) tako što sam dobila unutrašnje ranice i kandidu zbog antibiotika koje sam pila uoči nove godine. A onda mi je otekla žlijezda na vratu ispod lijeve šestice i prokrvarili desni na mjestu operacije ciste koju sam imala prije okruglo 20 godina između gornje lijeve jedinice i dvojke. Odmah sam pošla kod zubara, uradila ortopan (kompletne vilice) i ono što je stomatolog vidio bila je ogromna cista - proces na mjestu stare operacije + nestala vilična kost i korjen dvojke (koji je napunjen i umrtvljen tokom operacije), i proces iznad otečene žlijezde u donjoj vilici, gdje je zub spolja izgledao super a korjen odavno u procesu + nestao dio vilične kosti.

Za trnjenje gornje usne doktorka je pretpostavila da je od procesa ali da ne mora da znači. Sve što mi je rekla jeste da izvadim oba zuba koji su sada dva strana tijela u mom organizmu i obavezna operacija radi te vještačke kosti. Ostalo je estetika.
 
Zdravo!
Duze vreme (mozda oko 2 meseca) su mi bila ispucala usta i to mnogo, nedavno sam pocela da koristim labelo sa propolisom i pantenolom i usne su se unormalile skroz, nisu vise ispucale, ali se desava ujutru kad se probudim pa mi budu natecene i to pogotovo gornja usna, ponekad me i pecka i osecam intenzivan svrab. Nikada nisam bila alergicna na hranu niti bilo sta slicno, tako da ne znam sta bi moglo da izaziva to. Nisam primetila ni da mi otice jezik ili grlo, samo usne. Samo da napomenem da vec 4 meseca koristim tablete za kontracepciju Midiana pa ne znam da li mi je to mozda reakcija na njih.
Sta vi mislite?
 
Zdravo!
Duze vreme (mozda oko 2 meseca) su mi bila ispucala usta i to mnogo, nedavno sam pocela da koristim labelo sa propolisom i pantenolom i usne su se unormalile skroz, nisu vise ispucale, ali se desava ujutru kad se probudim pa mi budu natecene i to pogotovo gornja usna, ponekad me i pecka i osecam intenzivan svrab. Nikada nisam bila alergicna na hranu niti bilo sta slicno, tako da ne znam sta bi moglo da izaziva to. Nisam primetila ni da mi otice jezik ili grlo, samo usne. Samo da napomenem da vec 4 meseca koristim tablete za kontracepciju Midiana pa ne znam da li mi je to mozda reakcija na njih.
Sta vi mislite?

Најчешће последица алергије (на храну, лекове).
Ако ти се оток јавља од кад пијеш Мидиану, онда може да постоји спона. Прекини с узимањем на месец дана и ако не отекнеш ниједном, значи да она узрокује оток.
 
Zdravo!
Duze vreme (mozda oko 2 meseca) su mi bila ispucala usta i to mnogo, nedavno sam pocela da koristim labelo sa propolisom i pantenolom i usne su se unormalile skroz, nisu vise ispucale, ali se desava ujutru kad se probudim pa mi budu natecene i to pogotovo gornja usna, ponekad me i pecka i osecam intenzivan svrab. Nikada nisam bila alergicna na hranu niti bilo sta slicno, tako da ne znam sta bi moglo da izaziva to. Nisam primetila ni da mi otice jezik ili grlo, samo usne. Samo da napomenem da vec 4 meseca koristim tablete za kontracepciju Midiana pa ne znam da li mi je to mozda reakcija na njih.
Sta vi mislite?

Пређи на Yasmin, можда је реакција на неку компоненту лека...
 
Zdravo!
Duze vreme (mozda oko 2 meseca) su mi bila ispucala usta i to mnogo, nedavno sam pocela da koristim labelo sa propolisom i pantenolom i usne su se unormalile skroz, nisu vise ispucale, ali se desava ujutru kad se probudim pa mi budu natecene i to pogotovo gornja usna, ponekad me i pecka i osecam intenzivan svrab. Nikada nisam bila alergicna na hranu niti bilo sta slicno, tako da ne znam sta bi moglo da izaziva to. Nisam primetila ni da mi otice jezik ili grlo, samo usne. Samo da napomenem da vec 4 meseca koristim tablete za kontracepciju Midiana pa ne znam da li mi je to mozda reakcija na njih.
Sta vi mislite?

to je vrlo ozbiljna alergijska reakcija na lek.

Znakove ozbiljne alergijske reakcije na lek MIDIANA:
 oticanje lica, usana, usta, jezika ili grla.

https://www.alims.gov.rs/ciril/files/lekovi/pil/515-01-02709-15-001.pdf

oticanje usana je bezopasno, ali moze preci u otok jezika ili grla sto nocu moze da napravi veliko njesra (gusenje). ovo je vrlo zajebana situacija i ja se ne bih igrao sa tim. ili predji na yasmin sto kaze dr komnin.
 
Poslednja izmena:
ovde imas gomilu lekara, pa neka ti daju savet...ja sam farmaceut i ne mesam se u posao lekara.

Ne smeta mi da se mesas ako smatras da imas sta da kazes...jasno mi je sta si po struci i ne smeta mi da cujem misljenje...za moguce posledice ne brigaj - pri cistoj sam svesti i zdravoj pameti...:lol:
Ako nekoga interesuje, opalila sam kuru nsar lekom, b vitaminom, protivupalnom mascu za desni i utoplila lice peskirom...za sada je ok...
 
Poslednja izmena:
Ne smeta mi da se mesas ako smatras da imas sta da kazes...jasno mi je sta si po struci i ne smeta mi da cujem misljenje...za moguce posledice ne brigaj - pri cistoj sam svesti i zdravoj pameti...:lol:
Ako nekoga interesuje, opalila sam kuru nsar lekom, b vitaminom, protivupalnom mascu za desni i utoplila lice peskirom...za sada je ok...

Niko ne moze da ti da savet jer ni ti sama ne znas uzrok, a bez dijagnoze nema ni terapije.
Proci ce to za nekoliko dana, nemo se sikiras;)
 
Ne smeta mi da se mesas ako smatras da imas sta da kazes...jasno mi je sta si po struci i ne smeta mi da cujem misljenje...za moguce posledice ne brigaj - pri cistoj sam svesti i zdravoj pameti...:lol:
Ako nekoga interesuje, opalila sam kuru nsar lekom, b vitaminom, protivupalnom mascu za desni i utoplila lice peskirom...za sada je ok...

Грана фацијалиса, по опису.
Код неуролога би евентуслно добила физикалну на то што сама примењујеш.
Од витамина Б, најскупља али и најбоља ти је Милгама.
 
Грана фацијалиса, по опису.
Код неуролога би евентуслно добила физикалну на то што сама примењујеш.
Од витамина Б, најскупља али и најбоља ти је Милгама.

mozda je neki ogranak trigeminusa opalio... zna da uhvati i donju usnu ... tu ponekad dodatno pomaze karbamazepin... ali to lekar mora da proceni tj, neurolog, najbolje...
 
Грана фацијалиса, по опису.
Код неуролога би евентуслно добила физикалну на то што сама примењујеш.
Од витамина Б, најскупља али и најбоља ти је Милгама.

Jeste...
Nadam se da ce ovo biti ok i da navedeno nece biti potrebno...uzela sam b kompleks od srpskog proizvodjaca i uopste nije los...
 
mozda je neki ogranak trigeminusa opalio... zna da uhvati i donju usnu ... tu ponekad dodatno pomaze karbamazepin... ali to lekar mora da proceni tj, neurolog, najbolje...

Најновији омиљени лек српских неуролога је Епика (Лирикина паралела).
Е, он се даје и код најмањег бола. :lol:
Да пацијент буде што ошамућенији.

Јес', дају се анти-епилептици код јаких болова. Нормално, без неуролошког прегледа и рецепта, ништа.
 

Back
Top