Маша Вујановић: Бошко Обрадовић је погазио завет који је дао у Хиландару!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

комшија

Stara legenda
Poruka
90.695
https://patriot.rs/masa-vujanovic-bosko-obradovic-je-pogazio-zavet-koji-je-dao-u-hilandaru/

Маша Вујановић: Бошко Обрадовић је погазио завет који је дао у Хиландару!

dveri-hilandar-640x480.jpg


Бивша активисткиња и дугогодишњи портпарол покрета Двери, Маша Вујановић, на свом Фејсбук профилу објавила је да је главни узрок распада Двери то што је старешинство на челу са Бошком Обрадовићем прекршило завет који су дали на Хиландару пред иконом Тројеручицом.

dveri-hilandar1Старешинство Двери се заветовало да никада неће постати странка и да никада неће имати председника странке, тврди Маша Вујановић.

По мишљењу Маше ово је кључни разлог распада Двери јер како каже: „Са заветима Богу се не игра. Нити се православље злоупотребљава у политичке сврхе.“


 
https://patriot.rs/masa-vujanovic-bosko-obradovic-je-pogazio-zavet-koji-je-dao-u-hilandaru/

Маша Вујановић: Бошко Обрадовић је погазио завет који је дао у Хиландару!

dveri-hilandar-640x480.jpg


Бивша активисткиња и дугогодишњи портпарол покрета Двери, Маша Вујановић, на свом Фејсбук профилу објавила је да је главни узрок распада Двери то што је старешинство на челу са Бошком Обрадовићем прекршило завет који су дали на Хиландару пред иконом Тројеручицом.

dveri-hilandar1Старешинство Двери се заветовало да никада неће постати странка и да никада неће имати председника странке, тврди Маша Вујановић.

По мишљењу Маше ово је кључни разлог распада Двери јер како каже: „Са заветима Богу се не игра. Нити се православље злоупотребљава у политичке сврхе.“




Ne moze Bog i vlast i pare.
 
http://www.alo.rs/boska-prati-kletva-s-hilandara/98488

VENČANA KUMA ŠEFA DVERI ZA ALO! Boška prati kletva s Hilandara

1_1000x0.jpg


Boško pogazio zakletvu datu pred ikonom u svetinji, pa mu je zato stranka u problemima?!

Bivša aktivistkinja i dugogodišnji portparol pokreta Dveri, Maša Vujanović, izjavila je da je glavni uzrok raspada Dveri to što je starešinstvo na čelu sa Boškom Obradovičem prekršilo zavet koji su dali na Hilandaru pred ikonom Trojeručicom.

- Starešinstvo Dveri se zavetovalo da nikada neće postati stranka i da nikada neće imati predsednika stranke, napisala je na svom profilu na Fejsbuku Maša Vujanović, koja je, kako smo saznali, i kuma Boška Obradovića.

Da je priča koju je Vujanovićeva ispričala tačna, za “Alo!“ je potvrdilo više njih koji su bili svedoci događaja. Jedan od svedoka je i teolog i verski analitičar Miloš Stojković.

- Godine 2012. pred izazak na prve parlamentarne izbore kada su Dveri bile grupa građana, održana je konferencija za novinare, a nakon toga Boško Obradović i svi članovi strešinstva Dveri osim Srđana Noga koji je bio zbog zdravstvenih razloga odsutan otišli su na Svetu Goru. Boško Obradović, se tada zakleo svima njima i nama koji smo bili tamo, a ja sam isto bio tu, da nikada Dveri neće postati politička stranka, nego da će uvek biti jedna porodica. To je bio i slogan Dveri. Zakleo se ispred ikone Trojeručice kada su se svi zajedno poklanjali ikoni, on je rekao ”Bićemo porodica, nikad partija, nikad nećemo imati predsednika”. Ja sam organizovao njihov put na Svetu Goru i svedok sam da je sve pogazio što je rekao, i mnogo me je razočarao - kaže naš sagovornik.

20071863015a61e7e6805ef145181495_v4_big.jpg


I Vladan Glišić, bivši član Starešinstva Dveri kaže da se i dan danas seća Obradovićeve zakletve date u svetinji.

- Zaklinjao se u Hilandaru kod Igumana sadašnjeg, koji njega više ne želi ni da vidi, a ne primi, ali ne sam to, i na sastanku starešinstva isto tako se zaklanjao.

Upravo tog zaklinjanja naknadnog dobro se seća Miroslav Parović, takođe bivši član Dveri.

- Znam za taj događaj u Hilandaru, ali svedok sam još jednog, ja sam se naredne godine zalagao da Dveri ipak postanu politička stranka i da Boško Obradović bude predsednik, on se meni pred ljudima ispred ikone zaklinjao da to nikada neće biti tako. Definitivno je tačno, više puta se pred različitim ljudima zaklinjao da neće nikada biti lider, a vidite u šta su se pretvorili i kako im ide - kaže Parović.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top