Brisanje i reinstaliranje Windows XP-a pomoc

pandzaaa99

Početnik
Poruka
4
Dobrojtro ljudi , juce nadjem jedan stariji laptop Dellov neki latitude ne znam tacno , jeste stariji ali je radio kao zmaj , upalim ga i na njemju je windows xp sp2 koji je usporio samo tako , htio sam da osposobim laptop i ukapiram da skinem sebi neki piratski windows xp i to i uradim preko drugog laptopa i nabacim na stik a da ovaj stari obrisem , uspijem to nekako prebaciti sa stika na ovaj stari laptop aktiviram instalaciju i mislio sam da ce se ovaj stari obrisati ili overwrightovati tako nesto medjutim nije
E sad , znam engelski odlicno i citati i pisati i pricati tecno , oko racunara znam dosta al neke stvari jos ne znam bas dobro kao sto su ti BIOSi i generalno tu pricu oko OSa , znam nesto malo zbog engleskog
Uglavnom , u toku instalacije negdje mi iskoci prozor da se nesto nije instaliralo ali zanemario sam to , kad se to zavrsilo primjetio sam da se onaj stari nije brisao ali rekoh nema veze samo cu na pocetnom ekranu pokretati onaj prvi noviji
I stvarno je bio puno puno brzi , preko stika na taj novi OS instaliram wifi drajver i povezem se na net i krenem da skidam drajvere za video kartu medjutim samo odjednom kresuje , upalim ponovo i selektujem ovaj novi OS i iskoci poruka "\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM file is missing or corrupt" , pa sam pokusao preko onog starog windows xpa da opet otvorim instalaciju medjutim dugo ali bas dugo mora cekati ucita samo sliku od desktopa i nema start ikonice nicega koliko je spor , i tu sam zaglibio ne znam gdje dalje.
Eto znate sta je , pa ako ikako mozete pomozite , da li da nekako formatiram to sve , ili da trazim negdje kupiti OS Windows Xp CD , ili preko drugog laptopa nekako , ili preko ove piratske verzije na stiku , ili bilo koji drugi moguci nacin ?
P.S. s parama sam na Vi iskreno trenutno tako da je servis radikalna metoda
Hvala vam unaprijed :)
 
Hvala ti na odgovoru , al ako ti ne bi bio problem samo da mi objasnis malo oko tih particija kako da ih napravim i gdje je ta opcija za formatiranje , hvala unaprijed :)

Samo prati komande,jer si rekao da razumes engleski.Posle komande formatiranja gde mozes da podesis na brzo"Quick"formatiranje,jer kratko traje,a cisti sigurno prethodni OS.Tu ti trzi da strelicom oznacis taj Qick format i cini mi se da pritiznes veliko "F".posle toga dolazi pravljenje particija i isto ti objasnjava koje slovo treba da pritisnes da bi napravio koje ces velicine particije.Obicno posle ide "Enter" za nastavak instalacije.Evo pogledaj tutorijale.
https://www.youtube.com/results?search_query=kako+podici+sistem+windows+xp+sa+usb+
 

Back
Top