Posni ili “posni” margarini i keksovi

Zoran Jov

Elita
Poruka
16.194
Upravo sam se vratio iz jednog velikog marketa i video tri “posna” margarina u ponudi... svi su puni mleka...

1.

Posni_margarin_pun_mleka_1.jpg


Posni_margarin_pun_mleka_2.jpg


Posni_margarin_pun_mleka_3.jpg


2.

Posni_margarin_pun_mleka_4.jpg


Posni_margarin_pun_mleka_5.jpg


3.

Posni_margarin_pun_mleka_6.jpg


Posni_margarin_pun_mleka_7.jpg


Toliko o "posnom" margarinu.

Da pogledamo malo i ”posne keksove”...

Posni_keks_pun_mleka_1.jpg


Posni_keks_pun_mleka_2.jpg


Ovo je sve puno mleka, zatim “proizvoda od mleka” i najzad “tragova mleka”. I samim tim ništa od ovoga nije posno. Šta god da su “proizvodi od mleka” i “tragovi mleka”, ja to kao vegan neću da konzumiram. Mnogo ljudi koji jedu margarine i “posne” pite i bureke iz pekara primetili su od novembra prošle godine da sav margarin i sve “posne” pite i bureci imaju ukus maslaca. Tačno, jer su puni mleka.
 
isto kao i dijetalni proizvodi puni secera :lol:
Zao mi je svih ljudi koji pate od dijabetesa u Srbiji...

Nemam nikakvu obavezu prema ovome.

Ne patim ni od čega. U pitanju je hir: veganstvo. Može mi se...

- - - - - - - - - -

Kao i na svakom posnoim siru , tragovi mleka.

Margarin treba da bude posan, bez ičega od mleka...

- - - - - - - - - -

Popijes pivo i mran si i siguran da je posno

Ne konzumiram alkohol.
 
Много је превара у вези тог посно.. Чак и неки у које си убећен да је посно пише стидљиво "може садржати млеко у траговима"..

- - - - - - - - - -

Ne konzumiram alkohol.
Имаш ли неки савет како да се баци алкохол на лаган и безболан начин. :D
 
Примећено одавно.Посно,а 'млеко у траговима' или 'може бити млека у траговима' (ваљда произвођач зна шта је користио?) исписано на амбалажи.Који безобразлук...
 
Nedavno mi je pričao prijatelj, vegeterijanac, kako je bio u jednoj fabrici ulja, gde je u cevi sa suncokretom (providnoj ) video veliku crvenu mrlju. Objasnili su mu da se često nađe pacov u suncokretu i da se i on "obradi" u krajnji proizvod.
Na flašama tog uja ne piše da ima tragova životinjskog porekla.
 
To je zato što se koriste iste mašine za namirnice koje su posne i koje to nisu. Te mašine se peru, ali su mogući tragovi.
Tako na primer u crnoj čokoladi za kuvanje može bii tragova lešnika, ukoliko je na traci za pakovanje pre toga ostalo mrvu lešnika od čokolade sa lešnicima.

Baš me briga za mašine. Nas vegane ne zanimaju nikakvi "tragovi mleka". Nećemo to da konzumiramo. Tačka.

- - - - - - - - - -

Nedavno mi je pričao prijatelj, vegeterijanac, kako je bio u jednoj fabrici ulja, gde je u cevi sa suncokretom (providnoj ) video veliku crvenu mrlju. Objasnili su mu da se često nađe pacov u suncokretu i da se i on "obradi" u krajnji proizvod.
Na flašama tog uja ne piše da ima tragova životinjskog porekla.

Aha ha ha ha ha ha ha. Moderatopri ne brišu ovakve komentare, ali zato brišu moje postove gde napišem da neću da konzumiram tragove mleka. Strašno.
 
Nedavno mi je pričao prijatelj, vegeterijanac, kako je bio u jednoj fabrici ulja, gde je u cevi sa suncokretom (providnoj ) video veliku crvenu mrlju. Objasnili su mu da se često nađe pacov u suncokretu i da se i on "obradi" u krajnji proizvod.
Na flašama tog uja ne piše da ima tragova životinjskog porekla.
У пиву поготово. Ваљда и даје шмек пиву. :lol:
 
Ne znam šta je sa ovim servisom za upload fotografija... postimg.org Sad moram da ponovim fotografije iz uvodnog posta, jer se website preselio na novi server.

Dajkle, prva fotografija...

Margarini puni mleka i "tragova mleka"...

1.

Posni margarin pun mleka 1.jpg


Posni margarin pun mleka 2.jpg


Posni margarin pun mleka 3.jpg




2.

Posni margarin pun mleka 4.jpg


Posni margarin pun mleka 5.jpg


I sad opet problem... može se postaviti 5 datoteka po poruci... pa ću morati da postavim još jedan post ispod... o bože dragi...
 
3.

Posni margarin pun mleka 6.jpg


Posni margarin pun mleka 7.jpg


Toliko o "posnom" margarinu.



Da pogledamo malo i ”posne keksove”...

Posni keks pun mleka 1.jpg


Posni keks pun mleka 2.jpg




Ovo je sve puno mleka, zatim “proizvoda od mleka” i najzad “tragova mleka”. I samim tim ništa od ovoga nije posno. Šta god da su “proizvodi od mleka” i “tragovi mleka”, ja to kao vegan neću da konzumiram. Mnogo ljudi koji jedu margarine i “posne” pite i bureke iz pekara primetili su od novembra prošle godine da sav margarin i sve “posne” pite i bureci imaju ukus maslaca. Tačno, jer su puni mleka. Fuj.
 

Back
Top