Друга страна америчког сна

bakonja

Buduća legenda
Poruka
43.538
" ДРУГА СТРАНА АМЕРИЧКОГ СНА


Beskucnici.jpg



У САД, једној од богатијих држава света, према различитим статистичким, научним и медијским подацима, у сиромаштву живи између 41 (подаци научника) и 47 милиона (званични податак) људи

Специјални известилац за екстремно сиромаштво и људска права у Уједињеним нацијама, професор Филип Алстон хтео је да се позабави проблемом сиромаштва у САД, те је посетио најсиромашнија места ове државе. Обишао је поједине реоне Лос Анђелеса, Сан Франциска, мале градове Алабаме и Западне Вирџиније с намером да напише чланак за „Гардијан“ а како би указао на „тамну страну америчког сна“. Његов извештај „Алстонова студија о САД“ скренуо је пажњу остатка човечанства на сиромаштво у овој земљи.

„Епско Алстоново путовање кренуло је од обале до обале, од сиромашних ка још сиромашнијима, почевши од Лос Анђeлeса и Сан Франциска, преко дубоког Југа да би стигао у колонијални Порторико, а потом се вратио у округе Западне Вирџиније пратећи разочарање људи у приватно предузетништво и одбијања државе да помогне.“ Управо за време његовог боравка у Лос Анђелесу републиканци су у Конгресу гласали за умањење пореза, што ће повећати финансијску неједнакост, која је иначе достигла екстремни ниво у овој индустријски развијеној држави. Чак девет милиона људи има додатак 0, тј. не зарађују или не добијају од државе ни један једини цент за храну.

УТИЦАЈ РАСНОГ ФАКТОРА Алстон је путујући по САД увидео и како расни фактор утиче на сиромаштво. Поводом ситуације у округу Лоундес (Алабама) констатовао је: „Расни фактор у америчкој кризи и сиромаштву нигде се не јавља тако очигледно као на дубоком Југу, где и данас крвари отворена рана ропства.“ Специјални известилац УН је потом посетио „црни појас“. Овај термин се појавио због плодне црне земље (тзв. црнице), али је касније почео да се везује за афроамеричку већину на овом простору. Веза између тла и демографије овде није случајна. Запажено је да на овој земљи одлично успева памук, а за његово сејање, негу и брање кoришћена је робовска радна снага, што је подстакло и трговину робљем. Потомци робова још живе у „црном појасу“ и страдају од невероватног сиромаштва, иако су формално слободни људи.

Потом је Алстон посетио Порторико, три месеца после проласка урагана „Марија“, који је опустошио острво. Али сиромаштво на острву је било видљиво и пре урагана. На острву је двапут веће сиромаштво (44 одсто популације је сиромашно) у односу на целе САД (укључујући и посебно Алабаму у којој је сиромашно 19 посто становника). После проласка урагана сиромашних је чак 60 посто људи. Због свега што је видео Алстон је записао: „Вашингтон је ко бајаги забринут и много говори о овом проблему, као и проблему кршења људских права у другим државама. Но у САД се примећује потпуни слом друштва. Држава не само што је дозволила све ово него ништа не предузима да се проблеми реше. Жалосно.“


http://www.pecat.co.rs/2018/02/druga-strana-americkog-sna/


:think:


Cudno da i pored tolike tehnoloske i ekonomske moci jedna od vodecih svetski drzava sebi to dozvoli ...!

Manjak interesovanja za resenje takvih problema ili ne , ali je ovo "tempirana bomba" ...
 
Сиромашни су им главни резервоар топовског меса за ратовање по свету. Бизнис са приватним затворима се такође ослања на стабилно велику стопу криминала изазваног сиромаштвом. Сиромашни су згодни и за тестирања нових лекова, хемијског и биолошког оружја и слично. А и спаљивање бескућника је солидан издувни вентил за Xbox и Playstation генерације.
 
1. Ne mogu svi da priušte edukaciju, finansijski.

2. Nema garancije o poslu ni posle uni

Nekada je radnik na traci zarađivao više od današnjih inžinjera.

Što nas dovodi do:
3. Selidba industrije u azijske zemlje i propadanje srednje klase.

1) Netačno, naravno da se ne može ići u Ivy League ako si golja, ili ako ne želiš da odradiš turu u Afghanistanu, postoji dovoljno univerziteta u Americi gde možeš dobiti pristojno obrazovanje.

2) Nema garancije ako završiš Lesbian Dance Theory, završi pravo ili bilo koji ogranak STEM-a i čekaj državu da ti otme nešto od $200.000 godišnje koje zaradiš.

3) Takođe netačno, zanat je danas u Americi plaćen više nego u bilo kojoj državi sveta.
 
1. Ne mogu svi da priušte edukaciju, finansijski.

2. Nema garancije o poslu ni posle uni

Nekada je radnik na traci zarađivao više od današnjih inžinjera.

Što nas dovodi do:
3. Selidba industrije u azijske zemlje i propadanje srednje klase.

Причај нам још о томе како ће Чмарика да пропадне.

- - - - - - - - - -

Него, зашто се наки другари са Крсте које из милоште зовемо *******и толико идентификују са Чмаричким клошарима који су својом вољом постали клошари а из сиромаштва могу да се извуку једноставним тражењем посла у земљи у којој је проценат незапослености испод пет посто (то је практично пуна запосленост, јер има посла за сваког ко хоће да ради)?
 
Siromasan moze biti samo neko uzasno lenj ...clanak jasno kaze ko je najsiromasniji...crnci su takvi,ne zele da se pokrenu nit da rade ista...socijala i welfare i da se spava do podne...i naravno 'mrze me jer sam crnac,rasisti'..pozitivna diskriminacija je itekako forsirana.Ja sam placao skolu iz svog dzepa,isao na community college a crnci samnom na casovima sve besplatno i jos mi se smeju sto placam.Naucili naravno nisu nista nit su hteli...stipendije i bespovratne loans sto im daje drzava koriste za kreditne kartice,pusi se Newport i nose Air Jordan i zadnji model Iphone il Samsunga...zivi se u cumezu ali i on je puno puta besplatan al kad je bal nek je maskembal...
 
Ima istine na obe strane.
Tacno je da ako bilo sta znas da radis, tj. ne moras biti hirurg, ali cak i ako si zanatlija i hoces da radis mozes solidno da zaradis.
Naravno nisi isto placen u Alabami i u NY, ali nisu ni isti troskovi zivota.
Uglavnom evo im nekih brojki.
https://www.indeed.com/cmp/US-Trades/salaries

Opet da ti 15% populacije zivi na ulici, nema zdravstveno osiguranje i da zive u uslovima kao u Africi, mislim da i tu nesto nije u redu.

- - - - - - - - - -

U Americi zvanican podatak 70% naroda ima ustedjevinu manju od 1000 dolara , a 35% nema nikakav novac...


70% naroda u Americi je puka sirotinja

4 najbogatija gradjanina Amerike imaju vece bogatstvo nego 70% ostalih....

Amerika je zemlja bede i nepravde

Zemlja suza terora i zla

Zemlja fasizma

Gde si ti bio u Americi? ... ima toga, ali onih 50mil, sto je 15%.
Nije to malo, ali 70% je budalastina.
 
70% Srba u Americi su isto puka sirotinja samo sto to ne zele da priznaju svojima u Srbiji


Survey: 69% Of Americans Have Less Than $1,000 In Savings

https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fniallmccarthy%2Ffiles%2F2016%2F09%2F20160923_Savings.jpg%3Fwidth%3D960


SIT GLADNOM NE VERUJE

Gledajuci ovaj grafikon mozemo da zakljucimo da samo 15% gradjana Amerike zivi dobro. OStali su po njihovim standardima puka sirotinja.

Jer ni $10.000 ustedjevine u Americi nije dovoljno ni za sta. Dovoljno je da se razbolite i potrosicete sav taj novac na lecenje jer su troskovi lecenja u Americi abnormalni.
 
Poslednja izmena:
Siromasan moze biti samo neko uzasno lenj ...clanak jasno kaze ko je najsiromasniji...crnci su takvi,ne zele da se pokrenu nit da rade ista...socijala i welfare i da se spava do podne...i naravno 'mrze me jer sam crnac,rasisti'..pozitivna diskriminacija je itekako forsirana.Ja sam placao skolu iz svog dzepa,isao na community college a crnci samnom na casovima sve besplatno i jos mi se smeju sto placam.Naucili naravno nisu nista nit su hteli...stipendije i bespovratne loans sto im daje drzava koriste za kreditne kartice,pusi se Newport i nose Air Jordan i zadnji model Iphone il Samsunga...zivi se u cumezu ali i on je puno puta besplatan al kad je bal nek je maskembal...

Tacno je da najvise obojenih spadaju u sirotinju u Americi ali ima i mnogo sirotinje medju redneckovima


4 of 5 gradjana amerike zive u siromastvu izvor USA Today...
 
70% Srba u Americi su isto puka sirotinja samo sto to ne zele da priznaju svojima u Srbiji


Survey: 69% Of Americans Have Less Than $1,000 In Savings

:hahaha: Ono k'o zive u zemlji u kojoj im nije dobro, pate se a nece da priznaju ili da se vrate :D Kad su toliki debili, cudi me kako su stigli do Amerike, a nisu se izgubili uzput. :lol:

Ne razumem sto ti stalno brojis tudji novac, sta tebe boli K ko ima koliko ako je tebi dobro.
U Americi nema da znas pos'o, hoces da radis a nema posla.
Ili da radis a da nisi primio platu taj mesec, a kamoli vise meseci.
Ko cilja socijalu, nek' se drzi Evrope.
 
:hahaha: Ono k'o zive u zemlji u kojoj im nije dobro, pate se a nece da priznaju ili da se vrate :D Kad su toliki debili, cudi me kako su stigli do Amerike, a nisu se izgubili uzput. :lol:

Ne razumem sto ti stalno brojis tudji novac, sta tebe boli K ko ima koliko ako je tebi dobro.
U Americi nema da znas pos'o, hoces da radis a nema posla.
Ili da radis a da nisi primio platu taj mesec, a kamoli vise meseci.
Ko cilja socijalu, nek' se drzi Evrope.

volim da znam sta se desava u svetu , a i da pomognem nasim Srbima kojima je mozak ispran delovanjem Holivuda , da se ne pecaju na njihovu propagandu, jer su sve sanse da ce da zavrse kao bednici u nekoj kartonskoj kuci ili na ulici neke americke vukojebine "in the middle of nowhere" kako bi rekli tamo kod vas ....

90% nasih na zapadu u Americi i Kanadi bi se SUTRA vratili u Srbiju samo da mogu

A ne mogu zato sto su svi skoro u kreditima, sa nikakvom ili minimalnom ustedjevinom, zaduzeni do besvesti, i samim tim nisu vlasnici svojih zivota . Verujem da je u Kanadi stanje nesto bolje nego u USA, vi tamo barem imate besplatno zdravstvo , i ne placate lecenje osim popravke zuba koliko znam....

Bio je clanak u novinama Zuti Kisobran, listu nase dijaspore da 2/3 Srba u Kanadi ne uspe za zivota da vrati kredit tj mortgage i da zavrsi na ulici jer ostanu bez posla i ne mogu da placaju ratu....
 
Poslednja izmena:
" ДРУГА СТРАНА АМЕРИЧКОГ СНА


Beskucnici.jpg



У САД, једној од богатијих држава света

Pa onda, sudeću po ovoj slici, i mi spadamo u bogatije države.
Počeli smo da živimo Američki tiho i neprimetno odmah nakon petog listopada...
Eldorado... :super:
a malo ličimo i na Las Vegas sa ovolikim ockarnicama, baš lepo sijaju uveče :super:
Sve je bolje nego onaj komunizam na koji nisu mogli da se adaptiraju mnogi iz balkanskih vrleti....
Štaš kad im normalan žuvot komplikovana stvar - ono da svi imaju za leba, bolje da ima jedan a ostali nek crknu.
Obraz-djon gologuzija zna svoj put.

- - - - - - - - - -


Ako mogu Ciganke mogu i naše žene, rodna ravnopravnost se poštovati mora.
Žene, jel vidite kako se živi u Americi čist sex & grad...

Samo naše seljanke sede po kućama dokone i vrte vibere i fejsbuke dok joj čovek rmba.
A u Americi se gleda svaki dinar da se zaradi.

Medjutim naše žene još uvek žive u tursko i komunističo doba pa ne bi one američki u totalu
samo ono što odgovara...

Ako mogu američe žene, e vala će moći i naše :rtfm:
Jeste, ti su žensko ali je i ova na slici...
 
volim da znam sta se desava u svetu , a i da pomognem nasim Srbima kojima je mozak ispran delovanjem Holivuda , da se ne pecaju na njihovu propagandu, jer su sve sanse da ce da zavrse kao bednici u nekoj kartonskoj kuci ili na ulici neke americke vukojebine "in the middle of nowhere" kako bi rekli tamo kod vas ....

90% nasih na zapadu u Americi i Kanadi bi se SUTRA vratili u Srbiju samo da mogu

A ne mogu zato sto su svi skoro u kreditima, sa nikakvom ili minimalnom ustedjevinom, zaduzeni do besvesti, i samim tim nisu vlasnici svojih zivota . Verujem da je u Kanadi stanje nesto bolje nego u USA, vi tamo barem imate besplatno zdravstvo , i ne placate lecenje osim popravke zuba koliko znam....

Bio je clanak u novinama Zuti Kisobran, listu nase dijaspore da 2/3 Srba u Kanadi ne uspe za zivota da vrati kredit tj mortgage i da zavrsi na ulici jer ostanu bez posla i ne mogu da placaju ratu....

Ja ti kazem da vecina ljudi 90%+ zivi normalno. Imas sve sto ti treba. Ja imam ortaka koji placa kredit za kucu 1000$, a imam drugog koji placa za stan $3000.
Niko te ne mlati po usima da se zaduzujes za nesto sto ne mozes da placas.
Oni koji misle da se vracaju idu u Bec, Frankfurt i tako te destinacije, a California, Sidney, New Zeland i naravno Yukon :D e oni bi se vratili ali ne mogu da skupe za karte ;)
 
Ima istine na obe strane.
Tacno je da ako bilo sta znas da radis, tj. ne moras biti hirurg, ali cak i ako si zanatlija i hoces da radis mozes solidno da zaradis.
Naravno nisi isto placen u Alabami i u NY, ali nisu ni isti troskovi zivota.
.

Pa nisu isti troškovi života ni u Leskovac i u Beograd ali je plata Maxijevska.
Onaj u Leskovac ima hranu po dvorište sa Maxi platom, ovaj u Beogradu ima samo takse.

A vidiš... Naša žena bez posla uzme decu za ruke pa prošeta pa ode u šoping,
a američka žena uzme decu za ruke i nažicka usput...
šta zna dete ko mu majka, to samo kod nas prolazi...

- - - - - - - - - -

mi moramo da se otresemo turskog modela života

- - - - - - - - - -


E ovako je došao Rifke na Novi Beograd.
Pročulo se da se zidaju nove zgrade i da će NBGD da bude distrikt zona i odmah seljaci došli da se podistriktuju.
Živeli i prdeli po šatorima i gledali kako napreduju radovi, bolelo ih dupe da pomognu.
Čim se zgrada završi onda zapale šator pa nalupaju dete šamarima i sa tako uplakanim odu u opštinu da im dodei novoradnju.
Od distrikta nije bilo ništa ostala samo seljačka zajednica iz raznih krajeva Balkana, svaki pun sebe, kuče nema za šta...
Da ne lažemo mladje forumaše - opisani scenario naseljavanja posleratnog Beograda se ponavljao u 60% slučajeva
sa varijacijama na temu.
Cigani crveneli šta Srbi umeju da urade...
- - - - - - - - - -


Kakva Ceca amerikanska muzika je dokaz kvaliteta, a nije ni naše pa su kompleski zadovoljeni :super:
 
Amerika je najveće tražite na sveti i kako takva najveća šansa za mnoge koji vrede a žele da se oprobaju.. Velike stvari se ti dešavaju.. I taj bankrot koji briše dugove za privatnike je mera da mogu ustati i krenuti opet... Sto nije slučaj u EU gdje ti dugovi ostalu za života.. Jednostavno ako vredis i imaš šta da ponudiš idu u USA a ako nemaš ne idi ni slučajno..
 

Back
Top