Saturn u 12. polju

Iznesite mi svoje teorije o ovom neobičnom Saturnu.
Nema istinijeg, sigurnijeg i tačnijeg od Saturna.
Nema ništa istinitije i tačnije od podsvesti.
Kako gledate na ovaj Saturn?

Potpuni promasaj u svakom mogucem smislu.

Sunce je ono sto odaje Istinu, a ne Saturn. I Istina je najjaca u Prvom polju Ovna, apsolutno suprotnom znaku koji vlada apsolutnim MRAKOM, kao sto su Ribe.

Najdublji delovi okeana gde nema Suncevog svetla se ne mogu sagledati i nepoznati su (12 kuca, Ribe). Najdublji delovi svemira se ne mogu sagledati i nepristupacni su (12 kuca, Ribe).

Govoriti kako 12 kuca je istina je kao reci da ne sneg na televiziji najbolji prenos televizije. Apstraktno!

Saturn u 12 donosi dug ostanak u zatvoru ili u drugoj instituciji. Moze doneti i samoubistvo dede, oca, decka i slicno tome, zavisi od drugih postavki. Moze da donese trajnu povredu glave, kostiju i sizofreniju.

Saturn u kuci 12 je jedna od najgorih pozicija za osobu jer bas nece znati da razlikuje sta je istina, a sta san.

12 kuca u horoskopu oznacava SNOVE, a snovi su DALEKO od istine (Sunce je slabo u 12, svetlost ne dopire do dna okeana).

Imas potpuno pogresnu percepciju o tome sta je istinito, a sta realno.

U mraku mozes samo da osecas, ali za istinu ti je potrebno svetlo. Zao mi je, ali losa ti je konstatacija sa astroloske perspektive.

U konvencionalnom smislu podsvest nije ono sto se predstavlja istinom za coveka, odnosno cinjenicama za coveka. Cinjenice su jasno razradjene i ukazuju na nase postojanje i nacin na koji interaktujemo sa datim postojanjem. U 12oj kuci sva logika i sve sto se tice racionalnosti (Devica) je u direktnom opozitu. U 12oj kuci nema racionalnih pravila, postoje pravila koja vaze samo za 12tu kucu.

Ovo je ujedno i najmracnija kuca gde su svi kosmari coveka. Uopste se ne slazem sa konstatacijom. Pozdrav
 
Iznesite mi svoje teorije o ovom neobičnom Saturnu.
Nema istinijeg, sigurnijeg i tačnijeg od Saturna.
Nema ništa istinitije i tačnije od podsvesti.
Kako gledate na ovaj Saturn?

Saturn se pojavljuje tamo gde treba da se formira struktura (horoskopa, ličnosti). Čvrsta struktura, kakva je na primer skeletna, za telo. Ako je u dvanaestoj kući, onda sadržaji te kuće treba da se dobro organizuju (u cilju dobrog strukturisanja - Saturn traži organizovanost), da bi osoba mogla stabilno da funkcioniše. A sadržaji te kuće su, kao što znamo, pre svega nesvesno, a i služenje drugima. Treba dakle, na primer, raditi na upoznavanju samog sebe, a i pomagati drugima. Eto, par detalja. (-:
 
Čitajući temu o Saturnu, setio sam se da je i meni Saturn bio apostrofiran kao planet u lošem položaju prema ostalim planetama a u dvanaestoj kući. Posebno je bio loš odnos sa Marsom. Malo sam drugo zapamtio jer smo bili u studentskom domu, ljuštili alkohol a on se zagrijavao za priču nekim ribama koje su dolazile da im tumači horoskop:mrgreen:

Pogledajte prilog 510050

Nemam pojma da li se šta drugo može reći o ovom

steta sto te je udario egz kv.sa Ma.
mnogo volim Me u Sco,jos na 29stepenu..jao :mrgreen:
a i Sa po 6p,ako je ti je za utehu dispozitor Pluton vadi stvari kod Merkura.
Tesko ti je postavljeno polje posla i zdravlja,mozda i losi odnosi sa kolegama.Ukljesten Strelac.

p.s ne zeni se:mrgreen:
 
Saturn se pojavljuje tamo gde treba da se formira struktura (horoskopa, ličnosti). Čvrsta struktura, kakva je na primer skeletna, za telo.

Osim kada nije cista na stopalu, posto inace Saturn vlada i cistama te i ostalim bolestima kostiju. Ili rak kostiju (pogotovo vr' lakta ili cevanice), pocinje od bolova zglobova slicno kao kod artitisa. Ili moze da bude prelom noge koji ce kasnije da stvara probleme tokom 'ladnog vremena. Ili velika neprijatnost znana kao "petni trn" koji simbolise akumulaciju svih minerala direktno ispod pete, time stvarajuci nesvakidasnje jak bol koji cepa meso stopala iznutra. brrrr

Calc-spur.jpg
 
Nista dobro od ovakvog saturna. Bas sam video kod jedne devojke sa mesecom u jarcu u osmom polju i saturnom u 12. Nekako sam zakljucio da oca nema i da ce sve naslediti od majke...

Takodje saturn u 12 ako me moje povrsno znanje ne vara izaziva bolesti koje se kasno otkrivaju...
 
..posto inace Saturn vlada i cistama te i ostalim bolestima kostiju. Ili rak kostiju (pogotovo vr' lakta ili cevanice), pocinje od bolova zglobova slicno kao kod artitisa. Ili moze da bude prelom noge koji ce kasnije da stvara probleme tokom 'ladnog vremena. Ili velika neprijatnost znana kao "petni trn" koji simbolise akumulaciju svih minerala direktno ispod pete, time stvarajuci nesvakidasnje jak bol koji cepa meso stopala iznutra. brrrr

Срећом, мени није натални Сатурн у 12-ој кући, али је био предуго у транзиту претходних година кроз 12-у кућу. И то је било заиста страшно и за расположење и за здравље и за спољне околности. Иначе ми је натални Сатурн без лоших аспеката, има само два секстила.

У време тог транзита Сатурна , кад је поклопио натални Месец у 12ој, морала сам на операцију због цисте, тачније апцеса.
Кад се све то завршило и смирило, Сатурн је поклопио Меркур на крају 12-е (асц) и открили су ми огромну цисту у виличној кости, која је малтене стигла до носне преграде и спасио ме је врхунски орални хирург. Значи опет операција, и месеци опоравка, контроле, мењања дрена и сл.

Онда се Сатурн мало вратио, па опет налегао на натални Меркур, кад сам већ мислила да су се искушења завршила, и док сам преносила неку тешку полицу, уштипала сам себи ишијатични нерв, који се максималмо упалио због моје погрешне хитне интервенција и то су били ненормални болови. Овог пута спасио ме је народни "костоломац", вратио све на место али ипак сам скоро месец дана отежано ходала са штапом.

Све ово трајало је скоро 12 месеци, са маленим паузама..Већи део времена провела сам у болницама (превијања, контроле, итд) и сад је коначно све то иа мене, али не бих да сам у кожи лоше постављеног Сатурна у 12ој, кад је добро постављен и то транзитни мени донео толико невоља.
 
@Srebrena : To zvuci veoma tesko, ali dobro je da je to sve proslo. Saturn u 12 bas voli da vlada cistama (kao i u 6 i napadima na 6).

Sa Saturnom u 12 to su uvek alternativne medicinske stvari (kostolomac).

Ja se iskreno nadam da se situacija tu nece pogorsati Uranovim tranzitima dosta kasnije tokom zivota. Zelim svako dobro!
 
Moja drugarica, jelte, ima Saturn u 1oj, slaba je zdravstveno, osetljiva, fizicki neizdrzljiva i sto je najgore psihicki se stalno preispituje. Nije u dodiru sa svojim emocijama. Otudjena je od sebe. Ovo zadnje je prvi utisak i "dijagnoza" psihoterapeuta. Ne znam sta cu s njom :)
 
Uran licna planeta. Odavno je prevazidjen Saturn kao Vodolijin vladar.

Saturn u Strelcu 86-87-88 godiste.

Gledam 1987. zbog egzaktnog kvadrata Jupitera i Urana jer mi to lici na ovo sto je u prici.

Drugi je 1988, tu su Uran i Saturn u konjunkciji na samom kraju Strelca (29) sa nadolazecim MArsom. Kvadrat Venera. Sunce i Merkur nisu napadnuti nikako u ovoj prici.

Koja je godina?
 
@Srebrena : To zvuci veoma tesko, ali dobro je da je to sve proslo. Saturn u 12 bas voli da vlada cistama (kao i u 6 i napadima na 6).

Sa Saturnom u 12 to su uvek alternativne medicinske stvari (kostolomac).

Ja se iskreno nadam da se situacija tu nece pogorsati Uranovim tranzitima dosta kasnije tokom zivota. Zelim svako dobro!

alternativno je samo zakazivanje, koje ako dočekaš za intervenciju, živećeš... odprilike.
ne robuj šemama, mp3... :lol:

april 2014 sa u tranzitu na vrhu 12, egzakt na so biopsija, istovremeno mars na plutonu tj, veneri (vladar 6), jupi ulazi u 8.
maj 2014 sa u tranzitu na vrhu 12, egzakt na so drugi put... operacija, istovremeno mars i dalje stimuliše konjukciju venera-pluton.
da sm se vodila alternativnom, ili čekala na državnu službu verovatno bi odapela puna povidon joda... jer to mi je bila prepisana terapija do neophodnih analiza, i svega ššto prethodi operativnom zahvatu.
koji bi vrv bio daleko radikalniji da sam čekala... tj da nisam imala novac za privatno lečenje.
toliko o alternativi.

ovu bi raspravu trebalo prebaciti na ''saturnov povratak''

prelaskom kroz prvo me je ubio, isisao svu energiju, čini mi se, tako da deelujem tužno... samo vam pričam onako kako čujem.
jbg, možda i nije do saturna... ali u 12 je konkretno drndao, možda zbog sunca, tranzitom kroz prvo polje me je suptilno ugasio... tako da poželim da se desi situacija iz 12, ne bi videla taj kamen u cipeli.

sada sa nestrpljenjem očekujem da me naguzi u 2. :mrgreen:
doduše, jupi mi izlazi iz 12, pa možda malo doprinese širenju... i dobrog i lošeg, gledaću da ga iskoristim ako mi infuzija ne presahne.

inače, sam tranzit bez okidača, teško da može napraviti bilo kakav raspad sistema.
 
Moze na Saturnov povratak.

@Djavolja : U Biku ili Blizancima 12?? Nemam kartu ispred, ovako ne mogu napamet da pricam, ako moze karta na Saturnov povratak i onda mozemo da procaskamo.

U kuci 2 ako je dovoljno povoljan donosi ulepsanje doma, menjanje prozora cak, instalacija nekih sistema, tu najvise novca odlazi.
 
Moze na Saturnov povratak.

@Djavolja : U Biku ili Blizancima 12?? Nemam kartu ispred, ovako ne mogu napamet da pricam, ako moze karta na Saturnov povratak i onda mozemo da procaskamo.

U kuci 2 ako je dovoljno povoljan donosi ulepsanje doma, menjanje prozora cak, instalacija nekih sistema, tu najvise novca odlazi.

12 u sco.
a natalni saturn u lavu, 8.
tranzitom kroz 2 će dokačiti natalnog plutona... u strelcu me ne brine toliko koliko kad uđe u vodoliju. trenutno je na vrhu 2.

sećam se prvog prelaska, klinka sam bila, krali smo papriku i paradaiz iz plastenika... doduše, svake godine kradem kukuruz po okolnim njivala, ali ne što je zapelo. :lol:
prozore inače moram da rešim, ali nije to neka investicija... ionako nisu moji. :mrgreen:
 
Uran licna planeta. Odavno je prevazidjen Saturn kao Vodolijin vladar.

Saturn u Strelcu 86-87-88 godiste.

Gledam 1987. zbog egzaktnog kvadrata Jupitera i Urana jer mi to lici na ovo sto je u prici.

Drugi je 1988, tu su Uran i Saturn u konjunkciji na samom kraju Strelca (29) sa nadolazecim MArsom. Kvadrat Venera. Sunce i Merkur nisu napadnuti nikako u ovoj prici.

Koja je godina?

Eh. Onda sam pogresila. '89o je. Saturn u Jarcu, hm :)
 

Back
Top