Kriza srednjih godina

moj komšija je tokom krize srednjih godina sa žene i marijuane prešao na dečake i koku, pa ti vidi..:mrgreen:

Ja od 18te ne ispustam pilice iz ruku, mora da nemam krizu srednjih godina...

Ali to ne radim da bi ikome pa ni sebi nesto dokazivao, nego ako se starije koke trude da se ponasaju kao piletina, nikakva razlika u glavi, cak su pilici tolerantniji i ugodniji, a kod tela, zar tu mora nesto da se prica....neupotrebljavana piletina je mahom klasu ili dve bolja od upotrebljavane curetine...

Pa opet , iskrren da budem, koke nemaju hendikep u smislu da ih eliminisem zato sto su koke....eliminisu se same, postavljaju se kao iskusne, namazane grebatorke, kao da je to sad otkrice godine....i suptilno zahtevaju da se pretvarate u majmuna...dok 20% piletine to ne cini, a ostatak je vec iskolovan...

Ali tema nije namenjena ljudima koju shvataju situaciju, nego onima koji hoce da se omaste i ogrebu svuda i na svaki nacin...
Klasika Srpska....
E tu vazi ona Geteova cini mi se....o snazi, pameti i uporedjivanju sa starijim i mladjima od sebe...
 
Ja od 18te ne ispustam pilice iz ruku, mora da nemam krizu srednjih godina...

Ali to ne radim da bi ikome pa ni sebi nesto dokazivao, nego ako se starije koke trude da se ponasaju kao piletina, nikakva razlika u glavi, cak su pilici tolerantniji i ugodniji, a kod tela, zar tu mora nesto da se prica....neupotrebljavana piletina je mahom klasu ili dve bolja od upotrebljavane curetine...

Pa opet , iskrren da budem, koke nemaju hendikep u smislu da ih eliminisem zato sto su koke....eliminisu se same, postavljaju se kao iskusne, namazane grebatorke, kao da je to sad otkrice godine....i suptilno zahtevaju da se pretvarate u majmuna...dok 20% piletine to ne cini, a ostatak je vec iskolovan...

Ali tema nije namenjena ljudima koju shvataju situaciju, nego onima koji hoce da se omaste i ogrebu svuda i na svaki nacin...
Klasika Srpska....
E tu vazi ona Geteova cini mi se....o snazi, pameti i uporedjivanju sa starijim i mladjima od sebe...

ti u svemu vidiš neku sexualnu konotaciju..ja napišem koka-skraćenica za kokišku, kokain, a ti se raspišeš o ženama :mrgreen:

- - - - - - - - - -

još se fališ da si čerupač pilića..:ok: to neće da ti škodi.
 
Nego da vam malo razdrmam kavez.....kad je najsretniji trenutak u zivotu jednog dobitnika prve nagrade npr na lotou....?
Kad sazna da je dobio
Kad unovci cek

Sustinski prvi trenutak je istorijski potpuno nebitan, a drugi potpuno bitan....(fakticko= istorijsko) Ali sreca je najveca upravo u trenutku saznavanja o rezultatu izvlacenja.

Tako je i izjava da su danasnje "zrele" zene gore od nezrelih mladica, jer osim sto su isto bleskaste, mnogo su vise frustrirane, nesigurne ili samozive...u svakom slucaju emotivno nekomunikativne, dok su seksualno chaterke...
Pa opet, maksimalno se trude da se uklope u model lake i ugodne mladice, a nisu joj ni blizu...

Cesto cujem da je starija zena bolja zato sto muskarcu nece u trenutku seksualnog kiksa to nabiti na nos....
Koliko ja cujem od drugara, to nije tacno , cak i vise nabijaju na nos....
Mladica kaze kao konstataciju, a ti se snalazi....

Ali svo to svodjenje odnosa sa mladicom koja ima jednostavnije gledanje na ljubav i emocije preko sablona matore koke koja nit je nesto uvidjavnija nit je odmakla dalje od seksa i povrsne zabave je samo bunarenje da bi se naslo nesto gde je matorka kao bolja...

Cak ni za trajniju vezu nije bolja....cak ni za to...
Ali izuzetak je uvek bolji bez obzira na godine....

Kao sto svi znaju iskrenost nije primerena....tu se cesto naivni muskarci iznenade i nije im jasno zasto dobronamera i iskrenost cine njihovo ponasanje neprimerenim.
Ali zato je dozvoljeno iznositi licne ukuse....pa se onda na forumu mora tako.....iznosis ono sto bi bilo istina a ne tvoj ukus kao da je nebitno sta je, ali je tvoj ukus...
Jazavac pred sudom.....
 
Jezik nerazumevanja, to moze da se napravi....

Kako to funkcionise....?

Pa biranjem reci koje onaj ko slusa moze da tumaci totalno drugacije, nesto kao eufemizam.....
Koliko ja vidim to je ovde medju zenama jasno postavljen zahtev....one bi da razumeju ali onako kako im odgovara...
Nego , nebitno to, da od toga ne pravimo sustinu...

Analiza u praksi pokazuje da zbog mentaliteta zena i njihovih rodnih i nazovimo to vekovnih mentalitetnih osobina , SVE zene u Srbiji trenutno su seljanke...
To nije cudno, moze se postaviti pitanje da li su uvek bile seljanke sve ili je bilo prikrivenih poluseljanki ili je bilo i gradjanki...
Moje misljenje je da je bilo i gradjanki, jer je vreme bilo takvo da se tako mogla i formirati zenska psiha kod nekih...Deo je bio poluseljanka ali koja je zivela zivot gradjanke, malo mufte malo namazano , ali koliko toliko gradjanski..
Sad? Ne.

Ovo je zbog postavljanja zadatka koji si dodirnula....kako napraviti ukusnu komunikaciju a da ima veze sa realnosti, a ne da bude ulepsavanje po narudzbi, kao torte u poslasticarnici, pa pojedes tortu i sebi naneses ozbiljan dugorocni zdravstveni problem...Jeste, preziveces, jeste nema veze sa zdravljem, ali je slatko i svecano....i mnogi mastaju ili bi zeleli da imaju takav dozivljaj.

Korak nazivanja seljancuri i seljaka drugim imenom, npr negradjanstinom, (sto sasvim sigurno jesu, jer nemaju ni gradjansku misao ni svest ni nacin ponasanja, cak im moras objasnjavati da gradjansko ne znaci ponasanje kao u gradu , nego suzivot u gradu...) moze biti jedno od ponudjenih resenja..
Nije bolno , cak vecina nece ni razumeti, jer rekoh ne razumeju sta je to gradjansko , culi su da je razlicito od onog gradskog...
Nema animoziteta, nema razumevanja, a delimicno je sve opisano kako treba...
Jedini problem su oni nacitani poluseljaci....mislim ima ih puno sad, a uvek ih je i bilo....i bice ih uvek....ne postaje se covek sa gradjanskim razmisljanjem bas preko noci , a nekad ti treba i 1 cela generacija...

U drustvu imamo vec taj model koji funkcionise prilicno cesto...Politicari se ubise od 24h rada za interes svakog pa i najsiromasnijeg i najmanjeg zitelja Srbije...
Zdravstvo se lomi da bi spasilo i gripoznog da ne dobije grip, pomadice za izgled i pominje se ideja da se ne moze vise covek nazivati nezaposlenim ako nema redovne lekarske preglede na 3 meseca a generalne na 6 meseci, naravno to isto i za zaposlene, samo prema rasporedu koji firme utvrdjuju...
Pre desetak godina je pocela prica o nasilju nad zenama koje se kao krilo a desava se nad svakom zenom, ako izuzmem matematicarske izjave B92 da je u Srbiji 600% zena prezivelo fizicko nasilje...jos mi nije jasno kako neko moze tako nesto izjavljivati...
One zene koje je trebalo zastititi od nasilja treba sad pitati da li su stvarno vise zasticene....
Sudeci po slucaju u toku ove godine, kad je zena ubijena u vagonu , jer nije imala gde, pa je morala i da se prostituise, pomoc od strane zena i drustva a zenama je bas kao sto smo i navikli i ocekivali od slatkorecivih...


A da povezem ovaj zadatak slatkokomunikacije sa zrelim godinama, a kao trebale bi srednje godine da budu najzrelije godine po mom razmisljanju....a nisu...
Nisu jer je u modi pajser mudo muskarac...onaj koga mozes da veslas ucenom da ces mu roditi decu a on da slusa i donosi kesh i siguricu...
Da je jedan slucaj pa hajde...nego ih ima masa....oni to zovu zivot je sr....moras da gutas g....
To nikad ni u ludilu ne izjave zenama jer dete je dete, a nisu sigurni da ce ostati tu ako se mnogo prica....

Plus postoji lov na uvrede, izgleda cesta fora kod zena u Srbiji , nije na balkanu...
To je ono kad neko pazljivo slusa i stvarno slusa, npr ja znam o svom partneru sve jer slusam sta zeli, kako misli , logicno , nelogicno...
Medjutim kad takva osoba pocne da prica i zeli da je slusas, to nema veze sa onim sto zeli ili sto jeste, nego ima vise veze sa nekom unutrasnjom dramom u njoj samoj izmenju nje , zelja i shvatanja sta moze sama u vezi te zelje...neko prelamanje...
Krivac se trazi u drugima ili se i ne trazi uvek, ali je potrebno to drugo slusanje, ne slusanje i proucavanje i shvatanje, nego slusanje kao kod kafenisanja zena...

Sve to ulazi u srednje godine....i kako zaobici krivine koje zene postavljaju , a niti su potrebne niti imaju smisla, nego su izraz njihove lenjosti da se pozabave sobom na stepenovan nacin, polako , korak po korak i da ne usvajaju nakaradno pa posle terajuci po tome prave kosmar prvo drugima pa i sebi...
 
Kažu da obično počinje krajem tridesetih, mada može i kasnije, kada se odigravaju hormonske i druge promene i pravi osvrt na postignuto u životu do sada.


Da li prolazite kroz krizu srednjih godina i kako se nosite sa tim?

Iznesimo iskustva.

Komentar neke čitateljke ispod članka o ovoj temi sa b92:
Moj suprug je prosto ustao jedno jutro i rekao da menja zivot iz korena. Vec dva meseca zivi u dvorisnoj supici bez ikakvih uslova za zivot. Kupio novu garderobu, prodao imovinu, kupio polovan auto, nasao 15 god. mladju devojku, raspustenicu, pa mi objasnite kakva je to kriza srednjih godina.
https://www.b92.net/zivot/novodoba.php?yyyy=2010&mm=02&dd=15&nav_id=410488
Бато, мени то не делује као нешто ексцентрично, мислим кресање са распуштеницом у шупи је малтене мејнстрим, распуштенице се зато и распуштају да би се без инхибиција посветиле уживанцијама. :zdeda: Друго је да се нпр. неки ождере с екипом из краја, а сутрадан осване у Ченти не знајући како је тамо доспео, оно пробуди се на сеоском шору на клупи као терминатор тек послан на Земљу, полуго и без кинте да се врати назад у град. Е то је већ критично.
 
Kako nemam nameru (ni mogućosti) da preguram 70 tu krizu srednjih godina sam ispoštovao još u ranim dvadesetim. Mslm, nije kao obavezno da se obavi žena, deca, karijera pa tek onda da se počnemo preispitivati i izmotavati, a i sve je lakše kad si mlad :) Zlobni i pakosni ljudi su takvo moje ponašanje nazivali zakasneli pubertet, paz da nije...
 

Back
Top