Rad u Americi na plantazama marihuane?

EternalBattle14

Obećava
Poruka
79
Danas sam citao na jednom nasem sajtu kako ljudi iz CG odlaze masovno u Kaliforniju da bi radili za Amere i Bugare koji uzgajaju marihuanu u medicinske svrhe i da se dobro placa. Kanabis je u Kaliforniji legalan za uzgajanje i koriscenje.
Zene na plantazi 'trimuju' odn. skracuju cvetove kanabisa a muskarci su zaduzeni za navodnjavanje.
U komentarima sam citao kako pozitivna tako i negativna iskustva sto se tice tog posla.
Naravno sve se tamo radi 'na crno'.

link:
https://www.blic.rs/vesti/hronika/k...licajci-iz-crne-gore-napustaju-zemlju/q64q6tn

Da li ima neko na ovom forumu ko je radio tamo u Kaliforniji i kakva iskustva mogu ovde da sa nama podele?
Da li se isplati tamo raditi ili treba samo zaobici u sirokom luku?
 
Danas sam citao na jednom nasem sajtu kako ljudi iz CG odlaze masovno u Kaliforniju da bi radili za Amere i Bugare koji uzgajaju marihuanu u medicinske svrhe i da se dobro placa. Kanabis je u Kaliforniji legalan za uzgajanje i koriscenje.
Zene na plantazi 'trimuju' odn. skracuju cvetove kanabisa a muskarci su zaduzeni za navodnjavanje.
U komentarima sam citao kako pozitivna tako i negativna iskustva sto se tice tog posla.
Naravno sve se tamo radi 'na crno'.

link:
https://www.blic.rs/vesti/hronika/k...licajci-iz-crne-gore-napustaju-zemlju/q64q6tn

Da li ima neko na ovom forumu ko je radio tamo u Kaliforniji i kakva iskustva mogu ovde da sa nama podele?
Da li se isplati tamo raditi ili treba samo zaobici u sirokom luku?

Cim je na crno u drugoj drzavi preskoci.

Bez radne dozvole nemam nameru da bilo sta radim u inostranstvu.
 
Iskreno, ne vidim zasto bi bio clickbait. To je sve tamo legalno od 1. januara ove godine i svi masovno gaje kanabis. Verujem da ce da nagrnu hiljade i hiljade migranata iz Meksika da bi tamo radili, ne samo sa Balkana.

Ja cu se dalje raspitati sa nekim poznanicima iz SAD da vidim da li je sve to realno.
To ti je posao na crno gde u Americi obično to rade zbog neke teške muke u svojoj zemlji ili zbog jako loše perspektive za posao. Život tamo ima da ti bude pravi pakao, svakog dana neko može da te prijavi i onda sledi deportacija, poslodavac će da te tretira kao stoku jer nemaš ama bas nikakva zakonska prava, a plata će ti biti dovoljna za preživljavanje i ništa više.
Jasno mi je zašto tako nešto vredi onim nesrećnim Meksikancima, a zašto bi to vredelo nekom iz Srbije, to je već drugo pitanje. Mislim da imaš daleko bolji izbor, npr. da se zaposliš na nekom kruzeru. Ako ništa drugo, zaradićeš više para.
 
Dakle, kako su ljudi smesni, plantaze marihuane u Californiji, pa nije to zlato, pa da treba kopaca, :lol:

Ovo je takva nebuloza, pa prvi bi i sami ameri radili taj posao za ove pare:

To je prilično lako uz osnovno znanje engleskog jezika. Oni plaćaju 150 dolara po funti, bez ikakvog ugrađivanja i posrednika. Samo se spustite u Eureku (glavni grad okruga), ili neko drugo mesto i raspitate se kome treba radna snaga. Kod Amerikanaca isto imam obezbeđen stan i hranu i čisto mi ostane do 450-500 dolara dnevno - ispričala je ona.

Da vidimo kako je za posao, ovo je prevod sa engleskog, pa neka se zamisle, sta im se sve moze ispodesavati, kada ih nadrogiraju:

Tvrdi dio, međutim, ulazi, jer ne postoji pravi životopis ili proces prijave sam po sebi, nego horde vagabona, hipija i stonera koji poplave obližnje racije autoceste s znakovima koji čitaju nešto za učinak "će raditi za korov ili novac."
Neki pojedinci dobivaju sreću i pronađu ga, čineći tisuće dolara za kratkoročno financiranje sljedećih nekoliko mjeseci putovanja. Drugi su prisiljeni da se izvuče iz grada praznih ruku. Da, Emerald Triangle može razbiti neke, ali i mnoge druge.
Stvari obično počinju polagano početkom krajem septembra, a oktobar i novembar najbolji su radni meseci.
Ovi agenti su tada zaduženi za sastavljanje timova i vodeći ih u planine, barem za one koji nisu već u petlji. Očigledno, prijatelji i obitelj dobivaju povlašteni tretman, ali srećom, pojedinci se otkuju s ulice. Od tamo počinje vožnja u planinu - nemojte se iznenaditi ako ste povezani, prisiljeni povući košulju preko glave ili privremeno oduzeti telefon.
Važno je napomenuti da ponekad agenti dobivaju posebne upute, kao što su samo žene za iznajmljivanje. Ako vam ikada bude ponuđena takva pozicija, budite oprezni. Neki uzgajivači vole koristiti sve žene jer nisu vidjeli ženke u mjesecima. Često će koristiti mamci poput alkohola, kokaina i / ili drugih tvari kako bi odvratili djevojke od dosadnog posla i odveli ih u krevet.
Zato dame treba da budu na Oprezu.

Znaci, Crnogorke, ajmo na plantaze, ali vam niko nece biti kriv, kada budu od vas trazili da vas drogiraju, napijaju i seksualno izivljavaju i to za par meseci.
I ko radi taj posao u USA: Horde vagabunda, hipija i problematicnih ljudi, znaci NIKO normalan ne radi to.

Nastavak price:
Trimming je stvarno stvarno, dosadan. Nije zabavno. Nemojte me krivo shvatiti, to je eksplozija prvog dana, možda čak i drugi ... ali brzo postaje posao. Škare su ljepljive i teško se rade, moraju se periodično očistiti trljaćim alkoholom. Sve se drži na tebi i sve se držiš.

Nekoliko puta na sat morate zaustaviti i obrišite prste i ruke, koji su doslovno pocrkani THC-om, nazvanim "prstom". Većina ljudi to puši dok se podrezuje.

I za kraj:

До децембра се завршава сезона на отвореном и прекомерни рад се брзо исушује. Многи радници већ су уморили од оплемењивања и опет су кренули на пут.

Пошто сви завршни платни рачуни почињу да се враћају, град почиње да испразни. Па, некако.

Половина људи узима свој профит и проводи следећа три или четири месеца путовања, док се не започне наредна сезона засада.

A ovo je najlepse u celoj prici:

Прилikom isplate, placaju konacni rad , а ne radne sate. Текуће стопе су 200 долара /jedna paunda, a to je 456 grama, иако је очигледно било 250 долара пре неколико година, пре него што је привреда успорила и назад када подручје није било толико поплављено перспективним радницима. У просјеку је потребно око осам сати да се ослободи пуно фунте, иако искуствени тримери понекад могу поравнати чак 3лбс за 16 сати. Наравно, то зависи и од врсте производа, било густих грудастих грудвица или малих љиљанских тепиха, али независно од тога можете видети како је лако направити пар гранд недељно.

Evo na englis, pa proverite sami:

http://theholidaze.com/california-cannabis-culture/

How To Get A Job In The California Marijuana Fields

Dakle kada sumiramo rezultat, to je sezonski posao od par meseci, rad na crno bez ikakve zastite, niti insurenca, niti bilo sta drugo. Ko zna gde se spava i sta se jede :?:
A posebno sto su zene i devojke u Opasnosti kako od alkohola i droge tako i silovanja.
 
Evo mogu ja da kazem nesto o tome jer znam licno njih nekoliko koji rade tamo..

Zavisi od farme do farme, dal je drze nasi, bugari ili ameri.. kao i uvek najbolje je kod amera dok i ovako se lepo zaradi...Drug ide ovih dana.. placanje je 3-3.5k mesecno plus hrana i smestaj.. Smestaj je ok i hrana .. do sada, njih 3ca koje licno znam nisu imali nikakvih problema.. svi kes cuvaju u tim kucama i nikom nista nije nestalo..

Pozdrav
 
Danas sam citao na jednom nasem sajtu kako ljudi iz CG odlaze masovno u Kaliforniju da bi radili za Amere i Bugare koji uzgajaju marihuanu u medicinske svrhe i da se dobro placa. Kanabis je u Kaliforniji legalan za uzgajanje i koriscenje.
Zene na plantazi 'trimuju' odn. skracuju cvetove kanabisa a muskarci su zaduzeni za navodnjavanje.
U komentarima sam citao kako pozitivna tako i negativna iskustva sto se tice tog posla.
Naravno sve se tamo radi 'na crno'.

link:
https://www.blic.rs/vesti/hronika/k...licajci-iz-crne-gore-napustaju-zemlju/q64q6tn

Da li ima neko na ovom forumu ko je radio tamo u Kaliforniji i kakva iskustva mogu ovde da sa nama podele?
Da li se isplati tamo raditi ili treba samo zaobici u sirokom luku?

Da li iko ima kontakt, niko nista ne pise, spasavjte !
 
Калифорнија је пуна нелегалних мексиканаца који би радили и испод минум наднице. Зашто је онда "потражња" за Србима а не мексиканцима? Може бити зато што банде, углавном мексичке али се ни црнци не либе, пљачкају под оружјем овакве плантаже. Не ретко гину људи. Иначе све плантаже су веома удаљене од цивилизације (читај пандура=легалне заштите). Могуће да запошљавају луде Србе као обезбеђење? Ко што рече овај изнад мене, ако ти се гине, ти пожури тамо.
 

Back
Top