Sindrom lazne slobode ili odbrana slobode ?

Sta mislis koliko vredi tvoja sloboda?

Da ne zvučim previše sladunjavo, ali moram biti iskrena.

Moja sloboda je koštala dva mala indijanca ,trenutno vrhunska smarača od 2 i 4 godine. Sve ostalo jok!

Od kada imam njih mnogo sam spremnija na kompromise. Jedino njima ne mogu da okrenem leđa i zalupim vrata.

Skupo jeste, ali vredi.

- - - - - - - - - -

Recimo, srecni mogu da budu i robovi, ako imaju svoju oazu koja ih ispunjava.

To je ipak mentalna snaga, a ne sloboda.
 
sreća nije da mnogo imaš, nego da ti malo treba.

ima ta priča o sokratu kad je šetao bos pijacom, pitali ga šta radiš, valjda je rekao posmatram sve ove stvari bez kojih mogu komotno da živim.

a ljudi se lako polakome

pa kupuju ono sto im neko kaze da treba a ne ono sto im stvarno treba

neko je srecan da samo ima krov nad glavom , redovne obroke i da cita non stop razne knjige

to kosta vrlo malo


dok drugi ima milione , gomile nekretnina ali nema ispunjen zivot, to sto ima ga ne usrecuje

- - - - - - - - - -

Recimo, srecni mogu da budu i robovi, ako imaju svoju oazu koja ih ispunjava.

pa dobro bas , ne treba preterivati
 
Da ne zvučim previše sladunjavo, ali moram biti iskrena.

Moja sloboda je koštala dva mala indijanca ,trenutno vrhunska smarača od 2 i 4 godine. Sve ostalo jok!

Od kada imam njih mnogo sam spremnija na kompromise. Jedino njima ne mogu da okrenem leđa i zalupim vrata.

Skupo jeste, ali vredi.

- - - - - - - - - -



To je ipak mentalna snaga, a ne sloboda.


Pise srecni, ne slobodni...:)
 
Sad se mozemo voditi primerima dobili na lotou i ubili se ili postali beskucnici,narkomani itd,mozda bi bolje odgovorili da si pitao sta i koliko kome od nas tzv siromasno srecnih treba,pa onda ti kazem da sam zaista najsrecniji bajsem u prirodi,na moru,da uberem tako nesto usput,za sta treba minimum sredstava i volje,snage i kondicije,redovan trening,miran san,cist vazduh,nikog da me nervira,pa ako mi se nista od ovog ne ispunjava a imam pare u banci ili par hiljada evra u dzepu,onda mi teorije nisu potrebne,jer posle neke povrede i bolesti sve mi manje pare znace
 
Sta znaci biti slobodan? Kako smo slobodni kada nismo naucili da kreiramo sopstveni zivot. Evo vam primer, bace te u skolu i kazu ti:"Ti kreiras svoj zivot, od tebe zavisi koje ces ocene imati a one odlucuju kuda ces da ides..."Jednostavno je, tako sistem funkcionise u neslobodi, inace ne bi ni funkcionisao.
 

Back
Top