Kupujemo "ubice" tenkova od Belorusije!

Poruka
19.613
Slede pregovori sa Belorusijom i Rusijom o nabavci protivoklopnih helikoptera Mi-35. Šest letelica namenjeno jedinicama Vojske Srbije za brza dejstva

Prema saznanjima našeg lista, moguća adresa za nabavku ovih letelica je Belorusija. Jedna od mogućnosti je da se kupi modernizovana verzija MI-24, ko0ja nosi oznaku MI-35. Druga alternativa je helikopter MI-35, koji je u sastavu armije ruske federacije. koja je opcija za srbiju majprihvatljivija još uvek je otvoreno. U procesu pregovaranja važnu ulogu ima i Rusija, koja kao zemlja proizvođač mora da se saglasi sa primopredajom.

04-shutterstock_542979958.jpg


http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...l:712835-Kupujemo-ubice-tenkova-od-Belorusije


:bravo::bravo::bravo:
 
Питање.

Да ли војска треба да се спрема за рат против регуларних непријатељских војних снага или за рат против терориста?

Милиција и војска се бране од народа ''свог'' на првом месту, па тек онда од других.
 
Kako će to da spreči 30 000 mladih da svake godine beže odavde glavom bez obzira?

Zašto bi to sprečilo nešto što veze nema sa kupovinom? To su dve potpuno različite stvari.
Kad je vojska u pitanju, ne gledam ko je na vlasti. Vlast je proilazna, vosjka nije i to je sve šta me zanima kad je reč o nabavci boljeg naoružanja. Neko vreme sam proveo na dva vojna aerodroma u toku tri godine i veći deo vremena proveo baš sa helikopterima. To mi je veoma drag period života i znam šta znači dobar helikopter. A politiku bih u ovoj temi ostavio po strani.
 
Zašto bi to sprečilo nešto što veze nema sa kupovinom? To su dve potpuno različite stvari.
Kad je vojska u pitanju, ne gledam ko je na vlasti. Vlast je proilazna, vosjka nije i to je sve šta me zanima kad je reč o nabavci boljeg naoružanja. Neko vreme sam proveo na dva vojna aerodroma u toku tri godine i veći deo vremena proveo baš sa helikopterima. To mi je veoma drag period života i znam šta znači dobar helikopter. A politiku bih u ovoj temi ostavio po strani.

Nije ovo političko, nego životno pitanje. Zemlja bez mladih je zemlja bez budućnosti. Šta će takvoj zemlji oružje? To isto važi i za Hrvatsku, našeg najljućeg konkurenta po pitanju...vojne moći.

Cripple fight.

- - - - - - - - - -

Opet pred izbore neko oružje. Samo što ovog puta nije poklon koji treba da platimo :D

Možda i podmornice kupi. Specijalne dunavske.
 
ako je tacno odlicna vest

zivimo u komsiluku punom razbojnika siledzija i ubica

Shodno svako odbrambeno orudje koje nabavimo moze samo da pomogne da ne dozviimo opet sudbinu Srba u NDH od 1941 do 1945

- - - - - - - - - -

Nije ovo političko, nego životno pitanje. Zemlja bez mladih je zemlja bez budućnosti. Šta će takvoj zemlji oružje? To isto važi i za Hrvatsku, našeg najljućeg konkurenta po pitanju...vojne moći.

Cripple fight.

- - - - - - - - - -



Možda i podmornice kupi. Specijalne dunavske.

pa ne mogu vucic vulin i ana brnabic i ako ih svo troje ne podnosim da prave meni i tebi decu

Ko je tebi kriv sto ima dvoje, a meni sto imam samo troje umesto da obojica imamo npr po petoro sestoro?

Koliko znam odlicno si situiran i sa materijalne strane ti bukvalno nista ne fali.

Zasto nemas eto makar cetvoro dece?
 
Nije ovo političko, nego životno pitanje. Zemlja bez mladih je zemlja bez budućnosti. Šta će takvoj zemlji oružje? To isto važi i za Hrvatsku, našeg najljućeg konkurenta po pitanju...vojne moći.

Cripple fight.

Ovo je vojno, bezbednosno pitanje., Nema veze sa politikom ili odlaskom ljudi u Evropu. Migracija je uvek bilo i biće ih, a pošto smo mi mala i siromašna zemlja, one su malo veće nego u drugim državama. U svakom slučaju, podržavam svaku nabavku vojne opreme koju trenutno nemamo.
 
ako je tacno odlicna vest

zivimo u komsiluku punom razbojnika siledzija i ubica

Shodno svako odbrambeno orudje koje nabavimo moze samo da pomogne da ne dozviimo opet sudbinu Srba u NDH od 1941 do 1945

- - - - - - - - - -



pa ne mogu vucic vulin i ana brnabic i ako ih svo troje ne podnosim da prave meni i tebi decu

Ko je tebi kriv sto ima dvoje, a meni sto imam samo troje umesto da obojica imamo npr po petoro sestoro?

Koliko znam odlicno si situiran i sa materijalne strane ti bukvalno nista ne fali.

Zasto nemas eto makar cetvoro dece?

Po običaju si pogrešno shvatio. Možemo da imamo i po desetoro dece, ako ovde nema budućnosti, i tih desetoro će otići.

- - - - - - - - - -

Ovo je vojno, bezbednosno pitanje., Nema veze sa politikom ili odlaskom ljudi u Evropu. Migracija je uvek bilo i biće ih, a pošto smo mi mala i siromašna zemlja, one su malo veće nego u drugim državama. U svakom slučaju, podržavam svaku nabavku vojne opreme koju trenutno nemamo.

''Malo veće'' migracije? Dobro ako je tako. U tom slučaju i ti helikopteri i ti migovi su veoma, veoma značajni, posebno u svetlu savremene vojne doktrine:

No Airfield Survives Day One.
 
Po običaju si pogrešno shvatio. Možemo da imamo i po desetoro dece, ako ovde nema budućnosti, i tih desetoro će otići.

- - - - - - - - - -



''Malo veće'' migracije? Dobro ako je tako. U tom slučaju i ti helikopteri i ti migovi su veoma, veoma značajni, posebno u svetlu savremene vojne doktrine:

No Airfield Survives Day One.
Recimo da eventualna nabavka ovih masina kosta ,lupicu,sesdeset miliona evra,kakve to ima veze sa odlaskom mladih i strucnih kadrova svih godista iz Srbije ? Vojska Srbije dobija pare iz budzeta,pola miliarde evra,svake godine jedan deo novcanih sredstava je namenjen za nabavku novog naoruzanja.Utrosili pare na helikoptere cipele plate,.. to nema veze sa bilo cim osim sa Vojskom Srbije.Tim predvidjenim parama raspolaze ministarstvo i povezano je sa ekonomskom migracijom kao doope i oko
 

Back
Top