važno je da se spika o bilo čemu?

gost 88651

Iskusan
Banovan
Poruka
6.081
ponekad drobim o bilo čemu
npr neko kaže ovako je ja kažem e nije tako
ponekad razmišljam, možda nisu toliko bitne ni reči, to je možda samo neka energija koja se razmenjuje, topla ili hladna...
volim tišinu, ali ponekad imam potrebu da... razmenjujem

šta mislite?
da li je ponekad važno bilo šta... sa ljudima?
 
"Dosta samosažaljenja. Onima koji kukaju znao je šta da kaže: nađi načina da okreneš pogled ka spolja, prevaziđi sebe."

Irvin Jalom

...

ovo je posebno važno za depresivce.

Depresija je vrlo ozbiljna bolest, i nije tako lako ljudima koji pate od nje da "pogledaju u stranu". Lecenje depresije je vrlo kompleksno i slozeno (u zavisnosti od mnogo cega).
Govoriti za nekoga da je "depresivac" je vrlo ruzno i neumesno.
 
Razgovor je veoma važan, pa bilo o čemu da se priča, najbolje je uživo, ali u nedostatku sagovornika dobri
su i ovi online razgovori.
Evo šta neko pametniji od mene kaže o razgovoru:
Razgovor nastaje iz nekog nedostatka u čoveku, da bi ga ukinuo, potreban je drugi čovek, koji se od njega
razlikuje. Zato sve što nisam ja, za mene ima osobito značenje, jer se od mene razlikuje. Sve što u životu
činimo u stvari su pokušaji da sebe dopunimo i popunimo, da postanemo celovite ličnosti. Razgovor sa drugim
ovde nije u službi nekog spoljašnjeg cilja, već u ulozi razvoja ličnosti... Ko nije kadar da razgovara, taj
nije sposoban za razvoj: Odustati od razgovora sa drugim, znači odustati od sebe. Jer kada dobro upoznate
nekog drugog, sebe ste proširili za još jedan život. Ma ko bio taj drugi, on je drugo mene samog, moja
suprotnost i moja dopuna. Jedan čovek, ako stvarno deuje na drugog čoveka, postaje deo njegove sudbine.
Bez drugog ne možemo razumeti sebe.

Đuro Šušnjić - Dijalog i tolerancija
 
lepa je ta pesma...

setih se ovog:

"Sa jednim jedinim čovekom od duha moći ćete imati dovoljno društva; ali ako imate na raspolaganju samo običnu sortu ljudi, onda je dobro da imate mnogo njih, da bi vam raznovrsnost i zajedničko delovanje dalo šta dobro... a Bog neka vam za to podari strpljenja."

Artur Šopenhauer
 
ponekad drobim o bilo čemu
npr neko kaže ovako je ja kažem e nije tako
ponekad razmišljam, možda nisu toliko bitne ni reči, to je možda samo neka energija koja se razmenjuje, topla ili hladna...
volim tišinu, ali ponekad imam potrebu da... razmenjujem

šta mislite?
da li je ponekad važno bilo šta... sa ljudima?

Kako kad, nekada je potrebno samo drustvo a nekada dublji razgovor...

Najbitnije je dobro drustvo...
 
Kad idem u centar,a imam vremena,idem busom...Ne samo zbog parkiranja i što mi buska stanica na dva minuta,već i zbog spike s mojim sugrađanima
koji su baš zanimljivi ljudi...Laprdamo o svačemu,a najčešće o porodici i o ribolovu...Skoro redovno,naime,bude i neki od pecaroša u busu sem mene...
A onda fali mesta jer počnu da se šire ruke -kolika je riba bila...:mrgreen:
Kad moja potreba za laprdanjem ostane nezadovoljena (izostane jezički orgazam:rumenko::mrgreen:) odem i do Dunavskog parka gde kad je lepo vreme,uvek možete
naići na takve kao ja ,raspoložene za neobavezno laprdanje...I dece koja se igraju tamo uvek pa s kojim mališanom zapodenem raspravu...:lol: Ih kako samo znam da zaintrigiram te male-velike ljude!:hahaha:
I inače u mojoj porodici niko introvert-svi ekstroverti-laprdala bez pardona! Tako da debatni klub traje i traje...
Čudo da mi i forum treba...Obično u jutarnjoj tišini dok ne krene kućna spika...

- - - - - - - - - -

O da...To laprdanje smatram posledicom nedovoljne sigurnosti u sebe,te traženjem oslonca,podrške...:mrgreen::hahaha:
 
...
da li je ponekad važno bilo šta... sa ljudima?

Све је како схватиш,
а то опет даље зависи од ставова које си покупио успут ...

Сећам се колико ме изненадила једна реченица коју чух у Босни :
" Уживање је ћутати са тобом !"

Доживео сам право мало цивилизацијско просветљење,
схватио сам да је ћутање дозвољено,
може бити пожељно,
може бити речито ...

Ма свашта сам схватио.
 

Back
Top