BMW 320D E90 ili Škoda Octavia II 1.9/2.0 TDI ?

Koji automobil smatrate najbolji ili sa većinom prednosi?

  • Škoda Octavia II 1.9

  • Škoda Octavia II 2.0 TDI

  • BMW 320D E90

  • BMW 318D E90


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

markostar96

Zainteresovan član
Poruka
135
Pozdrav svima! :D

Planiram kupovinu sledećeg automobila, pa sam stao da se dvoumim između dva modela.

Koje je vaše lično mišljenje? Šta je bolje kupiti? Onako skupa sve, performanse, udobnost, potrošnja, servis, sam konfor, nivo opreme, prednosti i mane itd.?

Molim vas bez onog ''Bmw je najbolji, nema bolji'' itd. ili bar ako imate takvo mišljenje, opišite zašto je tako kako navodite da jeste :worth:

Da se razumemo, ja sam lično fan BMW-a i smatram ga vrhuncem autoindustrije. Ne planiram auto za sportsko zabavljanje njime, trke, drift itd. pa samim tim ne želim kupe sa dvoje vrata. Auto će mi najviše služiti za putovanja, svakodnevnu upotrebu a i za gradske uslove. :lol:

Inače od auta očekujem udobnost i solidne performanse pa mi recite da li je realno očekivanje ili ne. Za Škodo slobodno predložite koji motor je bolji od dva navedena :per:

Takođe, benzinski motori me na zanimaju :cool:
 
Taj E90 je poprilicno tesan naspram te Octavije,tako da to imaj na umu.Inace sam kvalitet kad je u pitanju onda je BMW definitivno bolji jer ta Octavija je za klasu ispod,e sad verovatno za iste pare moze da se dobije bolje opremljena Octavija.Doduse sve Skode proizvedene do pre 3-4 godine su poprilicno jeftino napravljene i jako su neudobne.Sedista su daleko losija od BMWa,ja licno nisam sedeo u E90 ali jesam u E60 i sedista su izuzetno dobra.
Da ne pricam koliko je BMW cvrsci od Skode koja je jako "mekana" u krivini.
 
Pozdrav svima! :D

Planiram kupovinu sledećeg automobila, pa sam stao da se dvoumim između dva modela.

Koje je vaše lično mišljenje? Šta je bolje kupiti? Onako skupa sve, performanse, udobnost, potrošnja, servis, sam konfor, nivo opreme, prednosti i mane itd.?

Molim vas bez onog ''Bmw je najbolji, nema bolji'' itd. ili bar ako imate takvo mišljenje, opišite zašto je tako kako navodite da jeste :worth:

Da se razumemo, ja sam lično fan BMW-a i smatram ga vrhuncem autoindustrije. Ne planiram auto za sportsko zabavljanje njime, trke, drift itd. pa samim tim ne želim kupe sa dvoje vrata. Auto će mi najviše služiti za putovanja, svakodnevnu upotrebu a i za gradske uslove. :lol:

Inače od auta očekujem udobnost i solidne performanse pa mi recite da li je realno očekivanje ili ne. Za Škodo slobodno predložite koji motor je bolji od dva navedena :per:

Takođe, benzinski motori me na zanimaju :cool:
бил ти радије а4 ил ту шкоду?
бил ти радије а4 ил бмв3?
бил ти радије вучу ил погон?
 
Ima ovde svega napisanog a svako tera svoju pricu.
BMW i Skoda su neuporedivi i to ne zbog kvaliteta jer oba automobila su kvalitetna nego zbog same koncepcije automobila.
BMW je auto sa cetvoro vrata a Octavia sa 5 vrata.
BMW ima drasticno manji gepek u koji ne mozes staviti nesto vece a Octavia ima mozda i najveci gepek u klasi i peta vrata tako da mozes da natovaris slona u nju.
BMW E90 ima dobar motor od 163ks a koji pogoni lanac dok Octavia ima 1,9TDI koji se bolje pokazao ali koji je solidno bucan i sa svojih 105 ks solidno slab za tu karoseriju dok onaj 2.0TDI je bolja opcija jer su se generalno u Skode ugradjivali 8-ventilski motori koji su se solidno pokazali ali opet je to slabije od BMW-a i po snazi i po ubrzanju a i po lezanju jer je auto namenjen za porodicu dok je BMW u nekom koketiranju sa sportom.
BMW klotara uopste nema bolja sedista i glupo je porediti najnapucanije verzije BMW-a sa nekom klot Oktaviom jer Skoda je veoma kvalitetna sto se tice enterijera i podnosi velike kilometraze bez problema. To sto se nekom ne svidja ime Skoda je njegova licna stvar ali ja bih pre uze tu Skodu nego BMW jer sam imao ko zna koliko primeraka i jednog i drugog automobila i znam za sta je koji namenjen.
Hoces brz auto na koji se pritom loze klinci? Onda uzmi BMW.
Ako hoces porodican auto sa ogromnim gepekom i povoljnijim odrzavanjem? Onda uzmi Skodu.
E90 takodje postoji i sa motorom od 177ks N47 koji treba zaobici u sirokom luku jer je pokazao svoje lose vrline a taj se poceo ugradjivati od 2007 godine i tek su ga oporavili tj usavrsili posle juna 2009.
Oktavia ima veoma kvalitetnu limariju i retko ce se naci sa korozijom.
Sam izgled je na strani BMW-a ako je i BMW svakako skuplji automobil a pogotovo kao nov jer kosta skoro duplo vise od Skode.
 
N47 treb da se izbegava, nebitno od godine proizvodnje, jer je problematican i u novijim vozilima npr. X1 koji se proizvodi id 2011, ako se ne varam.. Bilo je tu nekih unapredjenja oko lanca, ali je i dalje ostao problematican, a zamena skupa.

Po meni, kvalitet je na strani BMW, druga strana medalje je sto se za isti novac uzima solidno mladja Octavia. Ja bih video ako moze da se nadje Octavia RS za te pare.
 
Poslednja izmena:
pa dobro jesi bar skapirao da se auto bira po godistu,mislim tvom

Nisam te razumeo baš najbolje? :/

Taj E90 je poprilicno tesan naspram te Octavije,tako da to imaj na umu.Inace sam kvalitet kad je u pitanju onda je BMW definitivno bolji jer ta Octavija je za klasu ispod,e sad verovatno za iste pare moze da se dobije bolje opremljena Octavija.Doduse sve Skode proizvedene do pre 3-4 godine su poprilicno jeftino napravljene i jako su neudobne.Sedista su daleko losija od BMWa,ja licno nisam sedeo u E90 ali jesam u E60 i sedista su izuzetno dobra.
Da ne pricam koliko je BMW cvrsci od Skode koja je jako "mekana" u krivini.

To mi reci! :D Hvala na odgovoru!

бил ти радије а4 ил ту шкоду?
бил ти радије а4 ил бмв3?
бил ти радије вучу ил погон?

Škodu
Bmw
Pogon

Ima ovde svega napisanog a svako tera svoju pricu.
BMW i Skoda su neuporedivi i to ne zbog kvaliteta jer oba automobila su kvalitetna nego zbog same koncepcije automobila.
BMW je auto sa cetvoro vrata a Octavia sa 5 vrata.
BMW ima drasticno manji gepek u koji ne mozes staviti nesto vece a Octavia ima mozda i najveci gepek u klasi i peta vrata tako da mozes da natovaris slona u nju.
BMW E90 ima dobar motor od 163ks a koji pogoni lanac dok Octavia ima 1,9TDI koji se bolje pokazao ali koji je solidno bucan i sa svojih 105 ks solidno slab za tu karoseriju dok onaj 2.0TDI je bolja opcija jer su se generalno u Skode ugradjivali 8-ventilski motori koji su se solidno pokazali ali opet je to slabije od BMW-a i po snazi i po ubrzanju a i po lezanju jer je auto namenjen za porodicu dok je BMW u nekom koketiranju sa sportom.
BMW klotara uopste nema bolja sedista i glupo je porediti najnapucanije verzije BMW-a sa nekom klot Oktaviom jer Skoda je veoma kvalitetna sto se tice enterijera i podnosi velike kilometraze bez problema. To sto se nekom ne svidja ime Skoda je njegova licna stvar ali ja bih pre uze tu Skodu nego BMW jer sam imao ko zna koliko primeraka i jednog i drugog automobila i znam za sta je koji namenjen.
Hoces brz auto na koji se pritom loze klinci? Onda uzmi BMW.
Ako hoces porodican auto sa ogromnim gepekom i povoljnijim odrzavanjem? Onda uzmi Skodu.
E90 takodje postoji i sa motorom od 177ks N47 koji treba zaobici u sirokom luku jer je pokazao svoje lose vrline a taj se poceo ugradjivati od 2007 godine i tek su ga oporavili tj usavrsili posle juna 2009.
Oktavia ima veoma kvalitetnu limariju i retko ce se naci sa korozijom.
Sam izgled je na strani BMW-a ako je i BMW svakako skuplji automobil a pogotovo kao nov jer kosta skoro duplo vise od Skode.

Odličnooo! Inače da napomenem da bih oba modela uzeo kao automatik opciju. Inače što se tiče potrošnje za škodu koje je tvoje mišljenje? Servis i delovi?

Definitivno mi treba 'porodični' auto više nego sportski. Gepek mi je +++, to što je Škoda veća nego Bmw svakako mi je isto +++.

Koji je tvoj predlog, 1.9 ili 2.0 uz automatik menjač? Koje su mane i prednosti jednog a koje drugog?

Hvala puno!

P.S To što se Škoda zove Škoda, meni lično ništa ne znači. Uostalom koliko znam, nju su preuzeli Nemci pre dosta dugo vremena, tačnije Volksvagen, tako da kvalitet je što se mene tiče na mestu, to je ono što ja iz ugla vozača vidim, naravno, nisam profesionalac.
 
BMW inace ima jako kvalitetne automatske menjace a u Oktaviji ide DSG menjac koji takodje mnogo ljudi hvali s tim sto kod nje mora obavezno da se menja na svakih 60k km ulje i filter menjaca.
Rekoh vec da je 2.0TDI u Skodi dobar motor jer je sa 8 ventila koji se bolje pokazao u smislu sto nema problem sa glavom koji ima 16 ventlski motor.
Redovan servis sa kvalitetnim uljem na svakih 10k km i nema problema sa bregastom koji hoce da se pojavi usled neredovnog menjanja ili zbog sipanja neadekvatnog ulja.
Tako ces produziti i vek turbine a to vazi za svaki turbo dizelas.
Ako gledas za porodicu auto s obzirom da si spomenuo gepek ja bih pre uzeo Skodu a sto se tice motora 1,9 TDI je svakako omiljeniji motor kod nas ali i 2.0 nije losa opcija ako je odrzavan.
 
Ima ovde svega napisanog a svako tera svoju pricu.
BMW i Skoda su neuporedivi i to ne zbog kvaliteta jer oba automobila su kvalitetna nego zbog same koncepcije automobila.
BMW je auto sa cetvoro vrata a Octavia sa 5 vrata.
BMW ima drasticno manji gepek u koji ne mozes staviti nesto vece a Octavia ima mozda i najveci gepek u klasi i peta vrata tako da mozes da natovaris slona u nju.
BMW E90 ima dobar motor od 163ks a koji pogoni lanac dok Octavia ima 1,9TDI koji se bolje pokazao ali koji je solidno bucan i sa svojih 105 ks solidno slab za tu karoseriju dok onaj 2.0TDI je bolja opcija jer su se generalno u Skode ugradjivali 8-ventilski motori koji su se solidno pokazali ali opet je to slabije od BMW-a i po snazi i po ubrzanju a i po lezanju jer je auto namenjen za porodicu dok je BMW u nekom koketiranju sa sportom.
BMW klotara uopste nema bolja sedista i glupo je porediti najnapucanije verzije BMW-a sa nekom klot Oktaviom jer Skoda je veoma kvalitetna sto se tice enterijera i podnosi velike kilometraze bez problema. To sto se nekom ne svidja ime Skoda je njegova licna stvar ali ja bih pre uze tu Skodu nego BMW jer sam imao ko zna koliko primeraka i jednog i drugog automobila i znam za sta je koji namenjen.
Hoces brz auto na koji se pritom loze klinci? Onda uzmi BMW.
Ako hoces porodican auto sa ogromnim gepekom i povoljnijim odrzavanjem? Onda uzmi Skodu.
E90 takodje postoji i sa motorom od 177ks N47 koji treba zaobici u sirokom luku jer je pokazao svoje lose vrline a taj se poceo ugradjivati od 2007 godine i tek su ga oporavili tj usavrsili posle juna 2009.
Oktavia ima veoma kvalitetnu limariju i retko ce se naci sa korozijom.
Sam izgled je na strani BMW-a ako je i BMW svakako skuplji automobil a pogotovo kao nov jer kosta skoro duplo vise od Skode.
I klot sto ti kazes ima bolja sedista nego najbolje opremljena Skoda Superb a da ne pricam o Oktaviji,imao sam prilike da vozim najnoviji Superb i sedista su katastrofa,tvrda, i naslon nema dobre oslonce sa bokova,da ne pricam kakva su bila starija sedista ako su ovakva u najnovijem modelu. A imam pravo da ovo kazem jer sam tu Skodu vozio kao Taksi vise meseci svaki dan tako dam sam osetio na sopstvenim ledjima kako je to.
A da je Skoda kvalitetna jeste samo udobnost je daleka od BMWa pa i onog "klot".
 
Pa to je verovatno na konto onoga sto sam napisao da je BMW duplo skuplji auto.
Za obicne vozace koji nisu taksisti odradice i Skoda posao samo tako mada e ima i u taksiju u Srbiji koliko hoces a zato jer se odlicno pokazala i nema skupo odrzavanje a to taksisti vole.
Ove Oktavije posle 2010 godine imaju i lep enterijer i izgledaju mnogo ozbiljnije od prethodnog modela dok BMW godinama ima slican kokpit i drzi se stare isprobane koncepcije. ja sad imam jedan 116d 2013 i on deluje svezije ali kosta jer je u Sport paketu.
10.jpg
 
A ti vozis nesto bolje jel da?
Pa ti cure sve zvizde za tobom kad je to bolje vozilo od tog dziberskog BMW-a?:)

Ma vi ste galant golje vozite dzipove a kad treba zameniti jednu gumu pravite rebalans budzeta zivite na lebu i vodi mesec dana. Sta god da vozim ja i moj auto nismo vrsnjaci, nisam jos video devojke koje zvizde to je mozda tvoja ciljna grupa.
 
Vozis ti druze Stojadina i od muke pljujes po necemu sto je tebi nedostizno.
Tako reaguju samo balavci od 20 godina a pogotovo sto taj sleng koji ti koristis moze da koristi samo balavac.
Znaj i nauci da je BMW vrhunski automobil i premium brend koji je veoma kvalitetan automobil a o izgledu da ne govorim jer oduvek je mamio uzdahe i muskog i zenskog pola.
Isto je kad kaze neko VW i odmah se nacrta neko kao ti koji ce da pocne da pljuje po njemu a u zivotu ga nije imao niti ce ga imati.
Jesi se sad prepoznao?
A to sto ti mislis i pretpostavljas sta neko vozi,poprilicno lose gadjas.Ja vozim potpuno normalan auto koji ne upada u oci nikome jer potrebu za boljim nemam a moje vreme za dokazivanje je proslo i iako mogu da vozim poprilicno dobar auto ne nalazim se u tome i vozim nesto jeftino a dobro sto me sluzi savrseno a pritom se ja osecam lepo u njemu. I zamisli nije BMW.:)
 
Nedostizno? Bmw star 20 godina nedostizan? Da bmw jeste odlicno premium vozilo koje ne moze da kupi svako i tako treba i da ostane to i jeste poenta svega sto sam napisao.

Moj Merc je star 18 godina i ocuvan do te mere da bolje izgleda od mase dosta mladjih skoda,fiata,renoa,pezoa...
Dosao danas caletu drugar,inace malo je zavidan i zajedljiv,vozi nekog pezoa 207 karavan valjda,u fazonu,sta ce ti taj auto,trosi,i moj ide 200 a trosi duplo manje..E sad,poenta price je,sesti u pezo i mercedes/bmw je ono sto nema cenu uzitka.
 
Drugar prodaje jako lep C180 Avangard 2005 ali karavan i od proslog leta ga prodaje i niko nista.
Sedeo sam u autu i jako je lep osecaj u toj opremi a i vozio sam se nesto kratko po gradu i to je fino za voznju sa tim automatskim menjacem ali eto tesko se prodaje jer 207 trosi duplo manje.
I sad ga daje za 5000 samo da ga proda jer mu trebaju pare a auto je realno odlican.
 
Moj Merc je star 18 godina i ocuvan do te mere da bolje izgleda od mase dosta mladjih skoda,fiata,renoa,pezoa...
Dosao danas caletu drugar,inace malo je zavidan i zajedljiv,vozi nekog pezoa 207 karavan valjda,u fazonu,sta ce ti taj auto,trosi,i moj ide 200 a trosi duplo manje..E sad,poenta price je,sesti u pezo i mercedes/bmw je ono sto nema cenu uzitka.
Slazem se ako se lepo cuva i odrzava ali neko kupi mercedes koji je star vec 15 godina i naravno pocinje da se kvari a on samo krpi sa ko zna kakvim delovima i onda od vrhunskog automobila nastaju ciganska kola.
 

Back
Top