Kalemljenje ?

Кад се узимају племке Петроваче има у селу кад да узмем

Sad je pravo vreme za uzimanje plemki . Uzmi nekoliko jedan kraj zamotaj u vlazni papir pa sve to umotaj u najlon kesu . Hermeticki . Pa u frizider i u martu kalemi na divlju jabuku . Mada petrovace se mogu razmnoziti i iz izdanaka koji izbijaju iz korena uz samo stablo
 
Мислиш тај изданак ако посадим биће стабло Петровача без да се калеми?
Bice . Nefunkcionise na svakoj vrsti jabuke ali na petrovaci funkcionise.

- - - - - - - - - -

Petrovaca ima tendenciju da formira grm stalno tera korenove izdanke koje morate uklanjati ako kalemite necete imati problem sa izdancima
 
Нисам стручан за калемљење ето јавиће се Сремски Вук, али мислим да може.. Та рана а крупна је вероватно "Рушт" или "Хрушт". Веома крупна и слатка. Мана јој је ако у време зрења има много кишних дана зна да попуца. Имам једну у вођњаку мада је стара и некако би требао да је обновим калемљењем.
 
Нисам стручан за калемљење ето јавиће се Сремски Вук, али мислим да може.. Та рана а крупна је вероватно "Рушт" или "Хрушт". Веома крупна и слатка. Мана јој је ако у време зрења има много кишних дана зна да попуца. Имам једну у вођњаку мада је стара и некако би требао да је обновим калемљењем.
Tako je, popuca na kisi :) pa i ova je stara, zato bi je obnovio...
 
Sve kulturiska odradjeno, samo ja umesto kesa idem izolir trakom ili prijanjajucom folijom (lakse je), dok preseke i useke premazem fitobalzamom. Ako se radi izolirkom teze se skida (a skidam kad se formira kalus) jer moze da se osteti kora, bolje prvo da se presece na par mesta i ostavi tako neko vreme, pa tek onda skidanje do kraja. S druge strane, pocetniku je najlakse sa izolirkom
 
Klesta su kolko ja znam najvise namenjena za kalemljenje prostim spajanjem, tj za poboljsanje istog, dobija se slican efekat engleskom kalemljenju... Mnogo je lepse sam sve odraditi, par dana googlanja, pa malo gledanja klipova, pa kvarenje par desetina grancica "na suvo" iz ruke u sobi dok se ne namesti ruka i onda pravac na teren. Sad je pravo vreme za uzimanje plemki, a za par nedelja mozete da krenete sa kalemljenjem na procep ili pod koru, ili pak na englesko kalemljenje.
 
Да ли се Петровача може калемити на већ постојеће јабуке а нису дивље? Имам дуњу веома добру и родну како да је умножим? Вероватно је глупо питање а ако би племку забо у земљу би ли пустило корење? :D
 
Poslednja izmena:
Да ли се Петровача може калемити на већ постојеће јабуке а нису дивље? Имам дуњу веома добру и родну како да је умножим? Вероватно је глупо питање а ако би племку забо у земљу би ли пустило корење? :D
 

Back
Top