Winodws 10 - spavalica, uspava se za minut

Trandaiflko

Aktivan član
Poruka
1.368
Lenovo, Windows 10. Све легално на њему, нема много програма, они основни.
Кад не дирам тастатуру или миша, не прође ни минут а затамни екран. Поново укуцавај password.
Идем на подешавања:
display setings
Personalize
Ево како наместим, али џаба. За минут - таман екран. Одем на сајт неких новина, читам и прекине ме таман екран.
Добијем савет да му тај део подешавања вратим на "дифолт" али:
1. Не видим нигде опцију враћања на дифолт
2. ја га нисам ни подесио тако да брзо иде на спавање (добио сам га на привремено коришћење и ништа нисам хтео да му мењам)

Има ли ко идеју?
Setings.jpg
 
Хвала.
Пробах и то.
Иста ствар....За минут се монитор затамнио.

Мада ми није јасно како ће поштовати наредбу никад ако не поштује наредбе "после 15 минута" "после 20 минута" итд...
Сад сам кликнуо и овде, па да сачекам да видим

Ево исхода: иста ствар, оде на спавање, не вреди ни ово...

Powersetings 2.jpg
 
Poslednja izmena:
Djuka 85:
Jel si probao da vratis na fabricka podešavanja?
- Тражио сам али нема та опција у Power settings

*
Zmlatan:
Proveri da nemas program Energy Management u Lenovo programima. Ako ga ima, proveri setiranja.
- Од пре 10-ак дана се појавио, сваки пут када укључим лаптоп. Ја га само затворим, погледао сам, има упутство како се подеси батерија ако се не користи дуже, итд...

*
User friendly:
Ne secam se kako je na win 10, ali na win 7 ides desni klik na dekstop, personalize, screen saver, pa promenis naku upciju wait for 1 minut u 20 ili neki drugi broj.
- Па то сам прво све испробао пре него сам овде поставио питање. И прогуглао сам има доста туторијала, али сви ме упућују на опције које сам већ испробао. Подесио све на 20 минута али џаба.
На наговор, подесио сам све на Never и опет исто.

Иначе, овде се обратим за савет само када прогуглам, пробам да нађем решење на Нету сматрам да би било и некоректно према свима овде, ако не бих прво пробао да гуглањем нађем решење, пошто већ знам енглески. И вама и себи бих само траћио време...
 
Poslednja izmena:
*
Zmlatan:
- Од пре 10-ак дана се појавио, сваки пут када укључим лаптоп

Pa proveri ima li u Energy Management setiranje za "turn backlight" ili slicno. Ako ima i ako je podeseno na minut ili tako sta, onda je to to.
Podesi po svojim potrebama ili ga propisno deinstaliraj.
Ako se pojavljuje sam od sebe onda u tvom kompjuteru ima jos toga za uklanjanje.
 
Evo kako to izgleda na windows 10

On a client machine > Start > Settings > Personalization > Lock Screen.

1.jpg


Scroll down > Screen Saver Settings > Set ‘Photos’ > Settings.

2.jpg


- - - - - - - - - -

Znaci, treba da odskitliras ovo On resume,display log-on screen i povecaj ovo Wait na neku veliku cifru. Pogledaj tu jos na tim settingsima ako znas engleski.

Inace, lenovo racunari su tesko sranje. Na poslu sam imao 4 racunara i svaki je pravio probleme i zahtevao neko specificno resenje. Drugi ih hvale, ali ja ih uopste ne volim.
 
Прво да одговорим на ово са Lock Screen. Право да лажем, на ту опцију нисам залазио, да нешто погрешно не закључам, пошто машина није моја. Сад видим тамо сличне прозорчиће као код легендарног Windows XP (све после њега је с....). Целих 7 година сам био са њим задовољан, а ове новотарије зезају, те је ли 32б или 64 б, те ово, те оно.
Па овај Леново бар једном недељно нешто "усавршава". Али, не могу у туђој машини избацити легалну десетку да бих уграђивао седмицу... Дошао са њим и Касперски, такође не смем да чачкам.
Елем, код мене је овако. У реду, јесте затечена опција да тражи Logon, али је кликнуто и да чека 10 минута. А он чека само 1минут.
Lock screen.jpg


А када раскликнем то тражење лозинке, онда дезактивира и рубрику за број минута. Можда тада уопште не иде на спавање?
Lock screen. 2.jpg


П-С. На овом форуму кад поставиш слику, заузме целу страницу, па морам да одсецам само део који на нешто указује, оно што је битно...
 

Prilozi

  • Lock screen.jpg
    Lock screen.jpg
    41,2 KB · Pregleda: 1
Poslednja izmena:
А сада за Energy meter.
На уводној страни сам имао ово Display on-of, ово дугме је било лево,
померио сам га десно али не знам која му је позиција он а која офф
и шта то заправо значи. Када сам га померио, екран се затамнио за пар секунди и опет вратио.
Display on-off.jpg


1. На почетном пише да је омогућено спречавање спавања. А заправо није. Знак полумесеца и речи: Sleep prevention is eаnbled да сад не постављам целу слику.
2. Нуди ми опцију калибрације батерије, што траје сатима. Нећу да чачкам, тим пре што иде на спавање. И не знам шта то заправо у овом случају значи, пошто та реч уопштено значи подешавање неких параметара.
3. Опција Turn off display automaticaly ... Овако сам затекао:
Energy manager3.jpg


да ли да подесим на овако?

Energy manager4.jpg


И како да склоним овај Енергометар да не искаче код сваког укључивања?
 
Poslednja izmena:
И, кад једном подесим тај energy meter како да га се ратосиљам?

А Zmlatan написа: "ко на шта све има за уклањање нa том рачунару", не знам, не посећујем много сајтова. Када сам пре овога имао такође позајмљени такође Леново, стартовао CC Clenaer за који ми је било речено да га избегавам.
А пошто овде нема партиција, све своје фајлове сам држао на десктопу, око 10 ГБ, али ми неки дан власник рече да то склоним негде у Users јер на десктопу вишак фајлова смета РАМ меморији, па сам то урадио,
и после тога отишао на Local C - Properties И урадио Disc Clenup завршио је за пола минуте, па рачунам да није имао много смећа.
 
Problem moze biti u third part softver (Lenovo Energy - izmisljanje tople vode), a uz "ko zna sta sve ima..." mislio sam i na ostatak slicnog softvera namenjenog necemu za sta Windowsu ne treba pomoc.
Primer: relativno dobar Internet security program ce ukoliko preuzima ulogu od Win Defendera, isti iskljuciti.
Dva antivirus programa ne mogu da budu aktivna na jednoj masini sve vreme, a da ne bude problema. IS ce iskljuciti i firewall.
Win defender bice iskljucen pravilno, nece "iskakati" sa nekakvim napomenama, a OS ce "znati" da nije nezasticen. Ponavljam, ovo navodim samo kao primer. Mala sansa da je i uzrok, ali nije nemoguce.
Lenovo Energy Management nece iskljuciti setiranja Windowsa, nece ih ni prepraviti. Izazvace paradoks; dva ili vise setiranja postavljeni razlicito. Koje je validno?

Jesi li probao da butujes u SAFE mod? Da li se ponasa isto?
U safe modu third part softver trebao bi biti neaktivan.

Ukoliko u vec kontradiktornim podesavanjima Win10 vezanim za desktop, za screen saver ne bih pronasao da se pominje 1minut za neku od akcija, pa isto ne bih pronasao na Energy Managementu, ovaj drugi bih deinstalirao da vidim kako je bez njega.
Windows ima i opciju "restore default settings", probao bih i to - change plan settings\restore advanced settings for this plan
Tu je i opcija change advanced power settings - proveriti stavke

Ukoliko prethodno ne bi rezultiralo otklanjanjem problema, posumnjao bih na Windows update, posumnjao bih na drajver za grafiku, posumnjao bih na BIOS.
Sve to moze da izazove problem.
Ide li laptop u spavanje i ako ga koristis ili samo ako ga ostavis na minut?
Kada je pocelo da se desava?
Mozda nakon Windows update?
Mozda update nekog programa?
Posto laptop nije tvoj moras postepeno i to tako da mozes da vratis na stanje kako je bilo.
 
Jesi li probao da butujes u SAFE mod? Da li se ponasa isto?
Све што је системски, избегавам, опрез, јер није моја машина.
*
Ide li laptop u spavanje i ako ga koristis ili samo ako ga ostavis na minut?
Ако не дирам ништа, рецимо, отворим неки сајт и читам, а не мрдам мишем...
Али, сада ето реших тај проблем...
*
Kada je pocelo da se desava? Mozda nakon Windows update?
Од како сам га узео...
Него, ето, решио сам проблем. Са овим, lock screen, што сам у почетку избегавао, због страха да нешто не зезнем закључавањем, али сте ме охрабрили да зађем тамо, и тамо сам нашао систем као у старом добром Икс-Пе.
Е сад, зашто он поштује ове команде а не ове, не знам, али нема везе. Сада сам решио проблем.
Значи, наместио сам га овим
Ovo postuje2018-02-23_123640..jpg


а зашто није ово уважавао, немам појма, а више није ни битно. Tha problem has been solved, што би рекли Енглези. Хвала свима.
ovo nije postovao.2018-02-23_123714.jpg
 
Poslednja izmena:
Да додам: Рецимо једном месечно, из чиста мира, екран се заплави, изађу бела слова која ме обавесте да због неочекиване грешке мора да се рестартује. Да би се апдејтовао...
И сад, ако нисам нешто снимио...Готово, изгубљено...
Тп Икс Пе и седмица никад нису радиле...

Али, пустим га, нека ради своје, када је већ оригинал, да не чачкам. А најрадије бих му уградио седмицу...
 
Druze ako ovom moze pomoci...
powercfg.exe /h off (ovo ti je da iskljucis hibernaciju nije bas preporucljivo na laptopovima ali ako hoces mozes samo posle kad budes vracao samo stavis powercfg.exe /h on i to ti je to)
ili ovako b
pic_disp.php
nzm da li je dobro ubacilo sliku svejedno imas link
a sto se tice plavog ekrana sa slovima to resis tako sto ides:Settings-Update&Security-Advanced option-Pause option i tu stavis on a posle kada budes vracao samo stavis na off(da ne bi morao u servisima da iskljucujes).
Mislim da sam bar nesto pomogao :D
 
Све урадио и ово с&ање од десетке опет хоће сваки дан да се апдејтује. И рестартује наравно. Па хебало их њино апдејтовање сваки дан! И још зна да траје сатима. Некад краће... Шта да му радим?
Колико ме зеза, сад не могу да нађем ни Power Options, само Power -sleep/
 
Poslednja izmena:

Back
Top