Božje egzekucije nevinih
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Božje egzekucije nevinih

Veoma poznat hogarius (avatar)
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    319

Podrazumevano Božje egzekucije nevinih

(novorođenčadi, majki, djece, svega što diše)

Proklet bio ko nemarno obavlja poslove Jahvine! Proklet bio ko krvlju mač svoj ne omasti!
    Jeremija 48, 10

Ako neko ne ljubi Gospodina, neka bude proklet. Marana tha!
    1Korinćanima 16, 22

U gradovima onih naroda koje ti Jahve, Bog tvoj, preda u baštinu ništa ne ostavljaj u životu nego ih udari 'heremom' - kletim uništenjem
    Pnz 20,16
    Katekizam katoličke Crkve

"Knjige Starog* i Novog zaveta u celini, sa svim njihovim delovima, sveta Majka Crkva na temelju apostolske vjere drži svetima i kanonskima (čitaj: da pripadaju objavljenoj Božjoj riječi) zato što - po nadahnuću Duha Svetog napisane - imaju Boga za autora i što su Crkvi kao takve predane."

STARI ZAVET

Stari* je zavet neodvojiv dio Svetog pisma. Njegove su knjige od Boga nadahnute i neprolazne vrednosti, jer Stari* savez nije nikad bio opozvan.

Hrišćani poštuju Stari* zavet kao pravu riječ Božju. Crkva je uvijek odlučno odbacivala namisao da napusti Stari zavet pod izgvorom da ga je Novi prevladao (marcionizam).

(Drugi vatikanski sabor: 'Dei Verbum' 11, citat prema Katekizmu katoličke Crkve, br. 105).
    "
    *Kršćani skaču sami sebi u usta. S jedne strane se zaklinju u svetost i nepromjenjivost 'Staroga zavjeta', a s druge strane, taj spis koji su prekopirali/preradili od Židova, posprdno proglašavaju "Starim" tj. zastarjelim i nadmašenim s Isusovim naukom".>

Richard Dawkins:
    Bog Staroga zavjeta je nedvojbeno najantipatičniji fiktivni lik svih vremena: ljubomoran i ponosan na to; sitničav, nepravedan, zlopamtilo, frik kontrole nad ljudima; osvetoljubiv, krvoločan etnički čistač; ženomrzac, homofob, rasist, čedomorac, genocidan, sinoubojica, pošiljatelj pošasti, megaloman, sadomazohist, naprasiti zlobni nasilnik.

The God of the Old Testament is arguably the most unpleasant character in all fiction: jealous and proud of it; a petty, unjust, unforgiving control-freak; a vindictive, bloodthirsty ethnic cleanser; a misogynistic, homophobic, racist, infanticidal, genocidal, filicidal, pestilential, megalomaniacal, sadomasochistic, capriciously malevolent bully.
    ...-...

Odlučite sami može li se knjiga u kojoj pišu grozote citirane na ovim stranicama držati Božanskim riječima, napisane po nadahnuću Duha Svetoga, moralnim putokazom za sva vremena i dokazom da je Bog = Ljubav = Dobro.

BOG BIBLIJE OSOBNO NAREĐUJE NEMILOSRDNO ETNIČKO ČIŠĆENJE

Napomena: sljedeći opisi klanja i razaranja su izmišljeni mitovi. Nemaju nikakva povijesna utemeljenja. U to je vrijeme bilo uobičajeno da su narodi tumačili da je Bog upravo na njihovoj strani i da njima udjeljuje pobjede.
    No iako izmišljeno, nasilje koje se ovdje opisuje itekako je utjecalo na vrlo konkretno, vjerski opravdano nasilje i okrutnosti u povijesti. Iako religije koje se temelje na toj knjizi pokušavaju to ublažiti i okrenuti u praštanje i miroljubivost, Biblija je, sama po sebi, knjiga koja potiče surovu vjersku netrpeljivost i nasilje.

SVETI RAT PROTIV AMALEČANA

Poslušaj, dakle, riječi Jahvine. OVAKO GOVORI Jahve nad vojskama:
    Sada idi i udari na Amaleka, izvrši "herem", kleto uništenje, na njemu i na svemu što posjeduje; ne štedi ga, pobij muškarce i žene, djecu i dojenčad, goveda i ovce, deve i magarce!"
    Prva knjiga o Samuelu 15, 3

Zašto "dobri i milosrdni" Bog Jahve nije rekao da se poštede mala djeca i dojenčad, te ih Jahvin narod odgoji da štuju Jahvine Zakone i tako se spase čineći dobro? Ne! On baš naređuje da ih sve pobiju. Isto tako su spaljena sva dječica u gradovima poput Sodome i Gomore ili Sebojima, pobijena prvorođena djeca u cijelom Egiptu, a podavljena su i sva djeca u općem potopu i sličnim ne-prirodnim kataklizmama koje je Bog izveo vlastoručno. Taj monstrum, kada se nekome osvećuje, izgleda da ubija kao nekakav bjesomučnik, ne obazirući se na nevine. Bili to mitovi ili ne, Biblija sugerira da Dobri Stvoritelj tako postupa, dajući opravdanje za religijski inspirirane zločine raznim psihopatima ("Bog mi je to naredio, kao što je naredio Mojsiju i Jošui!"), a cijelim religijskim skupinama sugerira pojam opravdanog "svetoga rata".

Apologeti su smislili obranu tog božjeg klanja djece. Vjerovali ili ne, oni tvrde da ih je tako Bog "spasio od polagane smrti, jer su pobijeni njihovi roditelji, pa se nije imao tko za njih brinuti". Zaboravljaju pri tome, da je taj njihov Bog svemoguć, i da je imao na raspolaganju i neke druge načine "da spasi djecu od gladovanja" osim da ih preda na klanje.

Kako reagira Jahve - Bog - Isus Krist - Trojstvo - kada nije u cijelosti ispoštovana njegova zapovijed da se pobije sve živo?

Kralj Šaol je poštedio kralja Agaga i njegovu stoku:
    I živa uhvati Agaga, amalečkog kralja, a sav narod zatre oštricom mača, izvršujući "herem", kleto uništenje. Ali Šaul i narod poštedješe Agaga i najbolje ovce i najbolja goveda, ugojenu stoku i jaganjce i sve što je bilo dobro.

Jahve nije zadovoljen. Preko proroka Samuela on bjesni što Šaul nije baš sve pobio, kako mu je bio naredio, nego je poštedio JEDNOGA čovjeka i nešto dobre stoke:
    Zato dođe riječ Jahvina Samuelu ovako: "Kajem se što sam Šaula postavio za kralja: okrenuo se od mene i nije izvršio mojih zapovijedi."

Jahve-Bog objašnjava da mu je najvažnija totalna pokornost:
    Samuel odvrati: "Jesu li Jahvi milije paljenice i klanice nego poslušnost njegovu glasu? Znaj, poslušnost je vrednija od najbolje žrtve."

Gornji ulomak ne ostavlja nikakve sumnje u Jahvine nakane i nikakva apologetika ne može izbrisati tu sramotu zapisanu na papiru.

Za razliku od Šaula, Jošua (ovo ime je ostalo u originalu, ali isto se zvao Isus na hebrejskom) je ispoštovao Božje naredbe i pobio sve živo bez ikakve milosti:

• Ne ostavi preživjelih, već izruči kletom uništenju sve što je disalo, kako je zapovjedio Jahve, Bog Izraelov.
    • Pobili su sve oštricom mača, izvršujući "herem", kletvu. Ne ostade ništa živo, a Hasor spališe ognjem.
    • Sve gradove onih kraljeva pokori Jošua i pobi kraljeve oštricom mača, izvršujući "herem", kletvu, kao što je bio zapovjedio Mojsije, sluga Jahvin.
    • Jahve im bijaše otvrdnuo s

http://znanost-i-biblija.blogspot.rs/2012/05/bozje-egzekucije-nevinih.html
    Tako mi Odina, religija je opijum za mase!

Veoma poznat hakim bej (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    179
    Reputaciona moć
    946

Podrazumevano Re: Božje egzekucije nevinih

Starozavetni bog je bog pravde. Njega dobrota slabo zanima, samo pravda.

Novozavetni bog je bog ljubavi. Njega pravda manje zanima, samo ljubav.

Ne mesaj ulje i vodu.
    Pobuni se, uvek. Bez obzira na ishod.
    Makar završio u lancima.
    Jedini način da se osećaš kao čovek.

Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    179
    Reputaciona moć
    946

Srbi se čak i himnom obraćaju bogu pravde. Ljubavi valjda imamo dovoljno.
    Makar završio u lancima.

Poznat fauler (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    207

Kako sad 2 boga starozavetni i novokomponovani kada znamo da je Isus za tog i takvog genocidnog boga rekao da mu je otac. Biblijski bog je valjda jedan te isti bog koji samo menja raspoloženje kako vetar duva čas je besan manijak a čas je bog ljubavi

Buduća legenda Rasejani Prorok (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    52
    Reputaciona moć
    673

Citat Original postavio fauler Pogledaj poruku
    Kako sad 2 boga starozavetni i novokomponovani kada znamo da je Isus za tog i takvog genocidnog boga rekao da mu je otac. Biblijski bog je valjda jedan te isti bog koji samo menja raspoloženje kako vetar duva čas je besan manijak a čas je bog ljubavi
    - Pa najviše me se vidja Stari Zavet
    - Zašto? Šta tu ima?
    - Pa u Novom Zavetu ima nekih preferencija ovamo-onamo, ali Stari Zavet - najviše me se svidja.
    Poslednji put ažurirao/la Rasejani Prorok : 19.02.2018. u 20:19
    I ♥ Ceca

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio hakim bej Pogledaj poruku

Ne mesaj ulje i vodu.
    A najnovije zavetni?
    Samo lova i vlas-ybš pravdu i ljubaf!

Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    179
    Reputaciona moć
    946

Ne sudim ja njemu, nego obrnuto.

Ono što ja vidim je moje viđenje. Njega moje viđenje ni na šta ne obavezuje.
    Makar završio u lancima.

Buduća legenda Rasejani Prorok (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    52
    Reputaciona moć
    673

Uz Božiju pomoć ispravih nenamernu grešku, hvala bratu u veri Hakimu Beju
    I ♥ Ceca

Veoma poznat hogarius (avatar)
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    319

Ne mesaj ulje i vodu.
    Niti si ti monoteista, jer imas dva, bolje reci sva tri boga, niti su Srbi kompententnui da prilepljuju atribute svojim bogovima. Bog je ili dobar ili genocidan, ljubomoran, zavidan, osvetoljubiv, alav, netoleranta, niti ce jedan "hakim bej" uspeti da ispravi to sto to grdo miltolosko stvorenje, koje vlada dobrim delom planete vec 20 vekova. I gde god je vladala mitologija religijskog nasilja, vezana je obavezno za hriscanskog boga jedinoga, bez koga i nema hriscanstva. I na kraju, da te zamolim za inofrmaciju, kada si obavio istrazivanje na "Sedmom nebu" u vezi sa interesovanjem boga Jahvea za pravdu? Ti si jedini koji kazes da on nije zanitersovan za ljubav, tj. da ga je bas briga za ljubav, vec samo pravda.

Zapamti, u tvojim svetim knjigama nema dva boga, a jos manje tri. Samo jedan i taj je prevazisao sve moguce granice humanosti. Bilo bi interesantno prouciti tvoj motiv verovanja u to i takvo nakaradno mitolosko bozanstvo?

- - - - - - - - - -

Ne sudim ja njemu, nego obrnuto.

Ono što ja vidim je moje viđenje. Njega moje viđenje ni na šta ne obavezuje.
    Sad je jasno da je u pitanju iskljucivo licno misljenje. A, da sli se moze znati zasto verujes u tog judeohriscanskog boga? I kada si postao hricanin?
    Tako mi Odina, religija je opijum za mase!

Primećen član
    Učlanjen
    13.01.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da sam ja otvorio ovakvu temu ban bi sljedio.

Podrška za temu svjejedno jer to je knjiga i kršćana iako se ograđuju od stara zavjeta no i dalje citiraju stari zavjet ali samo ono što im paše.

Tema je svakako dobro došla.

Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    179
    Reputaciona moć
    946

Jesi li ti izbrisao poruku na koju sam ti odgovorio, da bi je neizmenjenu vratio posle mog odgovora?
    Zanimljivo.
    Citat Original postavio hogarius Pogledaj poruku
    A, da sli se moze znati zasto verujes u tog judeohriscanskog boga? I kada si postao hricanin?
    On je hrišćanin, nisam ja. Ja sam samo čovek, slabog tela i nepouzdane vere, sa razbuktalim ratom unutar sebe.
    Razlog zbog čega sam još uvek živ je što on veruje u mene.
    Bog veruje u čoveka.
    Makar završio u lancima.

Moderator Bole__Ser (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1067

Tema nije otvorena po pravilniku. Molim vas upoznajte se sa pravilnikom.

Otvaranje tema i postavljanje sadržaja

Postoje dva načina za pokretanje tema:

• Otvaranje autorske teme - svako ko želi da se diskutuje o zasebnoj oblasti koja se tiče aktuelnih religijskih dešavanja ili pojava sam postavlja sadržaj sročen u ozbiljnom tekstu od minimum 2 do 3 rečenice.Sadržaj treba da odražava lično mišljenje autora ili da je analiza nekog događaja ili pojave.

• Prenošenje aktuelne vesti iz medija uz sledeća pravila:Vest koja se komentariše može biti isključivo iz priznatih medija, odnosno iz medija koji se nalazi u registru javnih glasila pri agenciji za privredne registre u Srbiji.

Pretraga registrovanih medija se može utvrditi na sledećem linku http://pretraga.apr.gov.rs/javnaglasila/publicmediasearch.aspx
    Naslov teme mora biti isti kao i naslov vesti koja se preuzimaIspod vesti koja se citira, mora da postoji i važeći link

Autor teme u uvodu ispod citirane vesti mora ostaviti i sopstveni komentar koji ima veze sa vešću od bar jedne do dve rečenice.

Šta nije dozvoljeno?

Shodno iznad pomenutim pravilima nije dozvoljeno sve što nije obuhvaćeno njima. Izvor vesti sa kojeg se preuzima link ne može biti neautorizovan ili neregistrovan portal, ne mogu se prenositi vesti iz stranih medija ili medija iz regiona (osim zvaničnih medija tih zemalja npr.BBC, CNN,HRT..itd )
    Takođe izvor informacije ne može biti blog ili društvene mreže (fejsbuk, instagram, YouTube itd).
    Prilikom otvaranja tema i komentarisanja nisu dozvoljeni pozivi na nasilje, linč ili javna okupljanja.
    Teme se ne mogu otvarati samo prostim postavljanjem pitanja i traženja mišljenja, jer ne vode kvalitetnoj diskusiji.
    Molimo Vas da vodite računa da ne postavljate duple sadržaje, stoga proverite pre postavljanja teme da li slična već postoji.

U oba slučaja pri otvaranju tema autor mora da vodi računa o opštim pravilima foruma Krstarica i pravilniku o postavljanju sadržaka koji se nalaze na https://www.krstarica.com/info/pravilnik/

https://forum.krstarica.com/showthread.php/800088-Pravilnik-foruma-Religija

"Слобода се ниједном молбом добила није. Ни говором. Слобода се осваја." Цар Душан Силни

Slične teme

1. Ko je ubio više nevinih ljudi?
    Autor BG5 u forumu Istorija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 27.02.2013., 17:30
  2. Mucenje nevinih konja
    Autor MXXXX u forumu Hronika
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.08.2010., 00:52
  3. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.06.2009., 14:01
  4. Zasto bezite od NEVINIH devojaka?