Да ли се лако изнервирате ?

Књаз Милош

Ističe se
Poruka
2.065
Ево како се једна искусна форумашица изнервирала,
а зна да смо без правила пропали ...
као друштво или форум или било каква заједница !

uf, prestanite da komentarisete moderatore...:roll: a sto to, da vam ne otpadne... titula...:p a i ne vidim da su bili neki komentari...:neutral:

Шта вас све нервира ?
Можете ли да се исконтролишете
( што кажу клинци ) ?
 
Poslednja izmena:
uglavnom se ne iznerviram lako.

malo sam istraživao i fiziologiju toga, ako se neko razume bilo bi super da mi napiše da li je ovo tačno:

filter se zove retikularna formacija
bademasto telo limbickog sistema pojacava emotivnu reakciju uvek kada nadrazaj ne odgovara ocekivanom modelu.Drugim recima kad god se dogodi nesto novo i neocekivano ovaj deo pocinje da stvara reakciju npr.zabrinutost,strah,gnev.
septalni region limbickog sistema igra ulogu smirivanja emotivnih reakcija.aktiviranje ovog dela pomaze da se oslobodimo osecaja napetosti.
razlicitim metodama,ili"programiranjem"moze se delovati na septalni region da u svakom trenutku smiri rad bademastog tela,po zelji.
Kada se bademasto telo u dovoljnoj meri "vaspita"cenim da covek pocinje da razmislja svesnije i tada ce se otvoriti novi kapaciteti.

...
 
Ако проблем има решење- чему нервирање?
Ако проблем нема решење- чему нервирање?:lol:

Шалу на бок- врло ретко ме нешто "изнервира".
И ма колико горњи "мото" изгледао комично- ако га се придржаваш, лако је контролисати "нервирање".
Безобразлук, спроведен свесно, увек има за циљ да нервира; а једини вид борбе против тога је- ненервирање, и подсмех.
Постоје технике, али треба и нешто знања и способности самоконтроле.
Свет је данас ружно, погано место; када би се због свега и свачега нервирали, оде живот...
Ионако нам га потрошише глодари и паразити; не треба им то олакшавати нервирањем.
 
Ако проблем има решење- чему нервирање?
Ако проблем нема решење- чему нервирање?:lol:

Шалу на бок- врло ретко ме нешто "изнервира".
И ма колико горњи "мото" изгледао комично- ако га се придржаваш, лако је контролисати "нервирање".
Безобразлук, спроведен свесно, увек има за циљ да нервира; а једини вид борбе против тога је- ненервирање, и подсмех.
Постоје технике, али треба и нешто знања и способности самоконтроле.
Свет је данас ружно, погано место; када би се због свега и свачега нервирали, оде живот...
Ионако нам га потрошише глодари и паразити; не треба им то олакшавати нервирањем.

Pametno zboriš. Ali, avaj, ne uspeva mi u poslednje vreme... Fitilj mi je sve kraći i tanji. Kad primetim da je eksplozija blizu, ja uteknem s mesta događaja (i izvora nerviranja). U poslednje vreme me ne drži mesto.... :mmmm:
 
Fitilj mi je sve kraći i tanji. Kad primetim da je eksplozija blizu, ja uteknem s mesta događaja (i izvora nerviranja). U poslednje vreme me ne drži mesto.... :mmmm:
Покушај да себе не доживљаваш преозбиљно; кад год помислим да ме не поштују довољно- ја се сетим многих великих људи који су третирани као будале, па се насмејем својој муци.:lol:
Живот нам троше протуве и лопови, ринтамо никад више за никад мање; и сад још треба да се нервирам кад ме увреди неко ко је, најчешће, у истом лонцу кромпир!?
Или нека самозадовољна минорна личност, која ово данас види као добро?:mrgreen:
Трик је у томе да себе посматраш- одозго; без пиједестала и субјективног баласта.
Не знам колико сам био јасан...
 

Back
Top