Kompromis sa Bogom

Dragoljub69

Buduća legenda
Poruka
26.825
Kako biste razgovarali s Bogom:
-snishodljivo i sa strahom.
-gordo i samosvojno.
-raspoloženi i spremni na kompromise
-nezainteresovano za njegovu grandioznost i autoritet
-zadivljeno i uvlakački
-nekako drukčije
? ? ? ? ? ?
 
Dobro ga izgrditi?
-Recimo za sioubistvo koje je mogao da spreči!
-Za decoubistva starozavetna i masovne pomore ,
-Za otkriče baruta i dinamita,
-Za otkriče atomske bombe,
-Za "prirodne" katastrofe koje su u njegovim rukama itd...

Razgovarati kao s Ocem i svojim Stvoriteljem.

A u vezi toga što spominješ. Zla bezakonja Bog trpi, nažalost zbog tužbi sotoninih i čim to bude doseglo finiš, u naše vrijeme po Bibliji, Bog, prema Otkrivenju,
neće čekati ni minute više nego će završiti to i prvo prođe.
5 Mojs 9:4
" Pošto ih otjera ispred tebe Jahve, Bog tvoj, nemoj reći u srcu svome: 'Jahve me uveo da zaposjednem ovu zemlju zbog moje pravednosti.' Naprotiv, zbog opačina onih naroda Jahve ih tjera ispred tebe "

Tom su zemljom kananskom vladali ljudi divovskog rasta koji
su bili potomci veze među sinovima Boga koji su sišli s neba i kčeri zemaljskih, i bili su nasilni. Nemoral je bio kao u sodome i gomore brutalan. Žrtvovali su djecu bacajuči ih u vatru. Mnogo drugog zla su radli. bezakonje im je bilo normalna radnja, zlo su zvali dobrim. Jer su bili zemlja bezakonja. Odlučio je, Bog, kao zakonodavac i sudac, uništiti i ninivu jer su puno grješili.
Kad je poslao Jonu u ninivu i kad su se ninivljani pokajali umjesto da su se rugali, Bog je odustao od uništenja ninive i dao im priliku da se promjene iako ih je trebalo kazniti.
One narode u kananu Bog je trpio 400 godina.
Bili su uhodani u zlu. Krvoločni.
Ipak njihov grad gibeon se ponizio i Bog nije rekao da ih unište nego su pošteđeni iako su svojom prevarom dobili pomilovanje, ali su se ponizili.
A ezekijel 33:11 piše Božije mišljenje o tom pitanju
" Odgovori im: 'Života mi moga - riječ je Jahve Gospoda - nije meni do smrti bezbožnikove,
nego da se odvrati od zloga puta svojega i da živi!
Obratite se, dakle, obratite od zloga puta svojega!
Zašto da umrete, dome Izraelov! "
 
Dobro ga izgrditi?
-Recimo za sioubistvo koje je mogao da spreči!
-Za decoubistva starozavetna i masovne pomore ,
-Za otkriče baruta i dinamita,
-Za otkriče atomske bombe,
-Za "prirodne" katastrofe koje su u njegovim rukama itd...
Pa dal je Bog čarobnjak Merlin ???



Recimo da Bog poput čarobnjaka Merlina sve to reguliše kako si rekao, da čovek ne može da digne ruku na sebe, da nema ubistava, otkrića baruta...itd.

Šta bi onda bilo na tapetu, onda bi kuknjava bila u stilu ja nemam slobodnu volju, onda bi se vikalo kako čovek koji živi svoj život treba slobodno da odlučuje šta da radi sa svojim životom. Tako da ćovek definitivni ima slobodnu volju. A šta će sa slobodnom voljom uraditi to je čovekov problem, dal će ubijati ili decu radjati, dal će barut koristiti za masovna ubistva ili za neke plemenitije stvari. Bog nas kroz sveto pismo upućuje šta ne treba da radimo. A mi našom voljom odlučujemo šta ćemo da radimo. Nije Bog krivac za ljudkse postupke, već sam čovek.
 
ne znam, možda ne ovako kao zagor :)

kiki manitu.jpg


kiki.jpg
 
Reči ću mu:-Što me stvori grešnog stvoritelju moj? Je li ti interesantno kako batrgam kroz život ne razaznajući dobro Scile i Haribde?
Kakav si ti to otac koji gura decu svoju u život prepun opasnih provalija i zverova,a znanjem o tom nas ne opskrbi?!:sad2:

Neee...
A što mu ne objasniš šta smo sve mi smilsili i stvorili i da smo zapravo već polubogovi
a uskoro i bogovi i da ti on uopšte nije ni potreban?

Sad tu pred Bogom ''jao jadan ja'' a ovamo druga priča.. ne može.. :kafa:
 
Pa dal je Bog čarobnjak Merlin ???



Recimo da Bog poput čarobnjaka Merlina sve to reguliše kako si rekao, da čovek ne može da digne ruku na sebe, da nema ubistava, otkrića baruta...itd.

Šta bi onda bilo na tapetu, onda bi kuknjava bila u stilu ja nemam slobodnu volju, onda bi se vikalo kako čovek koji živi svoj život treba slobodno da odlučuje šta da radi sa svojim životom. Tako da ćovek definitivni ima slobodnu volju. A šta će sa slobodnom voljom uraditi to je čovekov problem, dal će ubijati ili decu radjati, dal će barut koristiti za masovna ubistva ili za neke plemenitije stvari. Bog nas kroz sveto pismo upućuje šta ne treba da radimo. A mi našom voljom odlučujemo šta ćemo da radimo. Nije Bog krivac za ljudkse postupke, već sam čovek.

Mislim da je pogrešno reći da čovek ima slobodnu volju. Ako pažljivo, sa razumevanjem, čitaš šta piše o tome u Bibliji, onda ćeš videti da nigde ne piše da čovek već ima slobodnu volju, nego da piše da tu volju dobija od Boga, dakle ima mogućnost da je dobije. Zato se u molitvi "oče naš..." zahteva da naš otac, koji volju daje na nebeskom nivo, spust tu volju i na zemaljski nivo ("...neka bude volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji...").

Ono što ljudi na zemlji nazivaju voljom je ustvari samovolja, plod ljudskih želja i nema nikakve veze sa voljom koju možeš da dobiješ od Boga. Ali ta volja koju dobijaš sa više dinstance mora da ti koristi u važnim odlukama, kako životnog tako i duhovnog razvoja. Tako da je istina da čovek nema slobodnu volju, ali ima mogućnost da je dobije onda kada mu je neophodna ukoliko je razlog za dobivanje volje pravi.

Kada se duhovno uzdigne na nebeski nivo, tada mu je volja stalno dostupna. Ali tada će već postati i slika božja, a za to mora da radi na sebi. Mogućnost za to postoji, svi je imaju, ali moraš da se potrudiš i da božje seme u tebi proklija.
 
Pa dal je Bog čarobnjak Merlin ???



Recimo da Bog poput čarobnjaka Merlina sve to reguliše kako si rekao, da čovek ne može da digne ruku na sebe, da nema ubistava, otkrića baruta...itd.

Šta bi onda bilo na tapetu, onda bi kuknjava bila u stilu ja nemam slobodnu volju, onda bi se vikalo kako čovek koji živi svoj život treba slobodno da odlučuje šta da radi sa svojim životom. Tako da ćovek definitivni ima slobodnu volju. A šta će sa slobodnom voljom uraditi to je čovekov problem, dal će ubijati ili decu radjati, dal će barut koristiti za masovna ubistva ili za neke plemenitije stvari. Bog nas kroz sveto pismo upućuje šta ne treba da radimo. A mi našom voljom odlučujemo šta ćemo da radimo. Nije Bog krivac za ljudkse postupke, već sam čovek.

Nema čovek slobodnu volju već slobodan izbor u bogozadatim mogućnostima.Slobodna volja bi bila kada čovek ne bi imao nikakva ograničenja i kada bi sam kreirao mogućnosti al to su već božanski atributi.
 
da , slobodna volja bi postojala kad bi bili neuslovljeni

a uslovljen si mnogim stvarima u zivotu

- - - - - - - - - -

Dobro ga izgrditi?
-Recimo za sioubistvo koje je mogao da spreči!
-Za decoubistva starozavetna i masovne pomore ,
-Za otkriče baruta i dinamita,
-Za otkriče atomske bombe,
-Za "prirodne" katastrofe koje su u njegovim rukama itd...

nasilje je utkano u prirodu

tako da u jednacini nedostaje inteligencija

inteligencija bi nasla prefinjeniji modalitet zivota

nije tu samo covek u pitanju , SVE JE U PITANJU
 
Mislim da je pogrešno reći da čovek ima slobodnu volju. Ako pažljivo, sa razumevanjem, čitaš šta piše o tome u Bibliji, onda ćeš videti da nigde ne piše da čovek već ima slobodnu volju, nego da piše da tu volju dobija od Boga, dakle ima mogućnost da je dobije. Zato se u molitvi "oče naš..." zahteva da naš otac, koji volju daje na nebeskom nivo, spust tu volju i na zemaljski nivo ("...neka bude volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji...").

Ono što ljudi na zemlji nazivaju voljom je ustvari samovolja, plod ljudskih želja i nema nikakve veze sa voljom koju možeš da dobiješ od Boga. Ali ta volja koju dobijaš sa više dinstance mora da ti koristi u važnim odlukama, kako životnog tako i duhovnog razvoja. Tako da je istina da čovek nema slobodnu volju, ali ima mogućnost da je dobije onda kada mu je neophodna ukoliko je razlog za dobivanje volje pravi.

Kada se duhovno uzdigne na nebeski nivo, tada mu je volja stalno dostupna. Ali tada će već postati i slika božja, a za to mora da radi na sebi. Mogućnost za to postoji, svi je imaju, ali moraš da se potrudiš i da božje seme u tebi proklija.

U slučaju vernika, koji prihvataju Boga to je tako. Medjutim nisu svi vernici oni koji u Boga veruju. KAda pogledamo generalno sve ljude, nisu svi vernici.


U svetom pismu Bog je opisan i kao sudija. Bog će suditi ljudima za svoja dela i svoja nedela. Ako čovek sosptvenom voljom ne počini neko delo, bez obzira dal je loše delo ili dobro, ako je čovek uobličen samo pod Božijom komandom, čemu onda sud, čovek nije odgovoran za dela koje je načlinio.


Medjutim u Svetom pismu, Bog napominje da će suditi pravednima i onima koji to nisu. Jesno se vidi da čovek zavisi od soptvene odgovornosti, sopstvenih odluka, sopstvenih dela. Jer kako načiniti bilo kakvo delo ako ne postoji sopstvena volja.
 

Back
Top