Kompromis sa Bogom

Recimo, ja sam ohola. I ti mi kažeš da ću postati savršena ako nešto uradim.
Na to ti kažem..
Sevaj bre, već sam savršena.

Nešto te prvo mora ubediti da imaš neku falinku. Da nešto moraš da postigneš.
Šta te to juri da nešto postaneš?
Onda, jel Bog rekao da sa tog drveta ne jedu ili da ne jedu dok im ne porastu stalni zubi?
Ništa,šta da ti kažem,laži i dalje sebe ako ti je tako lakše:lol:
Svaki iole razuman čovek zna da ima neke falinke ,da je čovek kao biće daleko od bilo kakvog savršenstva,ali je vrlo interesatno čuti od jedne budistkinje kojoj je anihiliacija ega izlaz iz patnje da ga tako hrani stvarajući iluziju sopstvene megalomanije u vidu privida o svom savršenstvu.
Bog je rekao da ne jedu za njihovo dobro jer će da promaše ona što ti misliš da jesi a čega su oni bili svesni da nisu.Čist egoizam.:lol:
 
Paa, sa obzirom da sam skloniji poverovati kako Bog želi da postanemo, to jest prihvatimo ono što jesmo a ne da rušimo kuću i pravimo novu, onda bi se pre složio sa @svesnom. Uostalom psihoterapeutski pristup je sličan, čovek je već po rođenju savršeno duhovno biće a kasnije dolaze strahovi. Cilj je biti ono šta jesmo, zavoleti sebe i neosuđivati sebe.

A šta ćeš sine da postaneš kad porasteš?
Pa nije dovoljno ni da to postaneš, nego da u tome budeš bolji od drugih.
Da budeš lepši, pametniji, bogatiji, brži, spretniji...

I svet postaje neprijateljsko mesto. Puno konkurenata koji u nečemu mogu da te nadmaše.

Kad mi kažu da je roditeljska ljubav neuslovljena, ne znam dal da se smejem il da plačem.

Iz toga proizilaze i slike o Bogu ocu.
 
Ništa,šta da ti kažem,laži i dalje sebe ako ti je tako lakše:lol:
Svaki iole razuman čovek zna da ima neke falinke ,da je čovek kao biće daleko od bilo kakvog savršenstva,ali je vrlo interesatno čuti od jedne budistkinje kojoj je anihiliacija ega izlaz iz patnje da ga tako hrani stvarajući iluziju sopstvene megalomanije u vidu privida o svom savršenstvu.
Bog je rekao da ne jedu za njihovo dobro jer će da promaše ona što ti misliš da jesi a čega su oni bili svesni da nisu.Čist egoizam.:lol:
Čuj ko mi kaže. :mrgreen:

Ma tačno bi ti prstići otpali da si odgovorio na ono što pitam.
 
Nema nikakve jurnjave,to je naznačenje,priziv od Boga.Al za početak da bi mogla da postaneš nešto moraš da shvatiš da si ništa i iz ništa si prizvana.Sad znam da ti je to veliki udar na ego ali jebga,ilovača ni ja je ne volim al takav je poso.:lol:

Zelis maznuti svjesnoj glisti samopouzdanje koje ti nemas.Prosto kao pasulj!
Skrati filozfiju kad je prosto!

- - - - - - - - - -

Šta te to juri da nešto postaneš?

Grandomanija velicine no bez pokrica ! Jako losa kombinacija !
 
Budimir Sumerijanac na putu ka ništavilu. :heart:

Pa ako oćeš da se vratiš i da se setiš onoga što si bila to ti ne gine.:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Zelis maznuti svjesnoj glisti samopouzdanje koje ti nemas.Prosto kao pasulj!
Skrati filozfiju kad je prosto!
Grandomanija velicine no bez pokrica ! Jako losa kombinacija !

Tako je!kako si ti mudar jbt a baš sam teo da prikrijem...:lol::hahaha:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kako biste razgovarali s Bogom:
-snishodljivo i sa strahom.
-gordo i samosvojno.
-raspoloženi i spremni na kompromise
-nezainteresovano za njegovu grandioznost i autoritet
-zadivljeno i uvlakački
-nekako drukčije
? ? ? ? ? ?

Snishodljivo i sa strahom, plus zadivljeno i uvlakački, ali svakako sa velikim poštovanjem. Ako Bog postoji kako drugačije razgovarati sa svemoćnim i svemogućim Tvorcem? Ja sam samo bubašvaba u odnosu na njega, šta ima da budem gord i samosvojan i nezainteresovan kad može da me pretvori u prah i pepeo ako samo odluči.
 
Rodjenje i smrt je slicna trauma, prolazi se kroz tunel a bilo bi super da smo samo Bogom zastraseni ;)

A zasto bi trebao biti Bogom zastrasen, da li ce ti to doneti vecni zivot, :)

- - - - - - - - - -

Snishodljivo i sa strahom, plus zadivljeno i uvlakački, ali svakako sa velikim poštovanjem. Ako Bog postoji kako drugačije razgovarati sa svemoćnim i svemogućim Tvorcem? Ja sam samo bubašvaba u odnosu na njega, šta ima da budem gord i samosvojan i nezainteresovan kad može da me pretvori u prah i pepeo ako samo odluči.

Ti si Ljudsko bice, stvoreno prema oblicju Bozijem, i ne usporedjuj se sa kojekakvim bubetinama. Budi dostojanstven i milostiv, to Bog trazi od tebe, :)
 
A šta mislite ,da je Bogu lako?Vas milijarde,a on jedan i svi ko na mitingu vrabaca živ,živ,živ,živ....
Ima on i svojih problema,a vi bi samo još vaš da reši pa nek crkne ako mora!:sad2:
Šta mislite šta on misli o vama?
Ništa!
YBG...
 
Reči ću mu:-Što me stvori grešnog stvoritelju moj? Je li ti interesantno kako batrgam kroz život ne razaznajući dobro Scile i Haribde?
Kakav si ti to otac koji gura decu svoju u život prepun opasnih provalija i zverova,a znanjem o tom nas ne opskrbi?!:sad2:

Stvoren si bezgrešan, bezgrešno, u i iz bezgrešnosti.
Greške činiš na putu, jer si se zanio u iskustvo i zaboravio ko, šta i kako uistinu jesi.

Bog nije nikakav otac.
Bog je tvoja nestvoriva, nepromnjenjiva, bezgrešna priroda.
Kad god hoćeš možeš joj se vratiti, ne skriva se od tebe, ti se od nje skrivaš, ograđuješ i izoluješ.
No, kad budeš htio htio da joj se vratiš prvo ćeš morao sjetiti se da je to uistinu dio tebe, da si to ti.
Sve dok misliš da je to nešto izvan tebe ti ćeš stojati odvojen i izolovan u htjenju da budeš odvojen i izolovan.
Ipak, vratit' ćeš mu se, kad tad.
Kad postaneš svjestan da je Bog tvoj idealni, nestvorivi, nepromjenjivi aspekt, tad će se u tebi stvoriti i htjenje da mu se vratiš 'da "susretom" s njim' oplemeniš svoju ljudsku prirodu.

Ali, KO SI ONDA TI?
Ti si Biće-apsolut.
Biće je i Bog i čovjek.

Otac... djeca... smiješno.
Bog je JEDNO (Biće) koje ima Svijest-o-sebi, cjelina koja individualizuje svoju volju.
U individualizaciji volje to JEDNO (Biće) gubi Svijest-o-sebi-'Bogu' (apsolutu) ali zato zadobija Svjesnost-o-sebi kao postajućem stvorenju.
Odatle (Biće) bivajući poistovijećeno sa stvorenjem, u zabludi misli da postoji mnoštvo bića, između ostalih i misleće ljudsko biće.

...
Ne kaže li se i u Bibliji da je Bog u svemu; podigneš li kamen i tamo ćeš ga naći.
Međutim, to nije istina.
Boga možeš naći samo u Sebi.
A šta je to Sopstvo u svemu?
To je Biće=postojanje=apsolut.
To je ono što sebi sa "Ja jesam" potvrđuje da postoji.
Pri tom "JA" ukazuje na sebe apsolut=Biće=postojanje, dok "jesam" potvrđuje sebe postojanjem, apsolutnim, Bićem.
 
Aha a kad se setiš te zaboravljene i duboko skrivene tajne ti ćeš biti ista kao što si sada?
Jedino sadašnjost i postoji,sve se odvija u sada,prošlost i budućnost su osećaji trajanja i postoje jedino u lobanji.

Kada se setim sebe, onda sam to što jesam. Ja uvek to jesam, samo se nekada malo zaigram,
pa zaboravim. :heart:

A, evo tu je kolega..

Neka ti on objasni. On je sistematičan.
 

Back
Top