O potvrdi ega

Postavlja se jedno teolosko i duhovno pitanje..

Da li smo mi, svesni ili nesvesni, nastali da zivimo nase realne zivote

ili da dostignemo mir u sebi?

Do tog mira, koji iskljucuje ego, neko je ucrtao put, ali da li je takav zivot
opravdan za coveka ili za vrstu kojoj pripada?

Ako ja dobro razumem covek je drustveno bice, ne slucajno, tako da mu
je bitan odnos sa drugim ljudima, a od naseg ega zavisi s kojim ljudima i u kojim domenima
delimo svoje vreme i prostor.
 
Da sam balerina ili neka druga zabavljacica verovatno bih se slozio sa Milicem,

ovako mogu da komentarisem samo " ko o cemu, baba o ustipcima."

Tacnije, covek bar zna koji su mu domeni, pa ne filozofira.
 
Postavlja se jedno teolosko i duhovno pitanje..

Da li smo mi, svesni ili nesvesni, nastali da zivimo nase realne zivote

ili da dostignemo mir u sebi?

Do tog mira, koji iskljucuje ego, neko je ucrtao put, ali da li je takav zivot
opravdan za coveka ili za vrstu kojoj pripada?

Ako ja dobro razumem covek je drustveno bice, ne slucajno, tako da mu
je bitan odnos sa drugim ljudima, a od naseg ega zavisi s kojim ljudima i u kojim domenima
delimo svoje vreme i prostor.

A kada bi od tebe zavisilo kakva ćeš iskustva proživljavati, a ego u tome da bude sluga?

Naša ideja o oslobađanju od nečega je uništiti, ubiti, učiniti da nestane.
Kako bi izgledalo samo zameniti uloge?
 
teološki, priča o "poznanju dobra i zla" zbog kojeg su adam i eva završili van raja itd. itd.
nešto o tome je bilo na ovoj temi:

https://forum.krstarica.com/showthread.php/799918-znanje

sad, možda možemo da pretpostavimo da postoji i ta neka “starost duše”, onda bi možda ovo bilo tačno:
“mlade duše” teže borbi, entuzijazmu, izgaranju, iskustvima.
“starije duše” su, uglavnom, nekako site svega.

možda je individualno, ne znam...

i tako, tu već možda malo više ulazimo u domen religije.
 
A kada bi od tebe zavisilo kakva ćeš iskustva proživljavati, a ego u tome da bude sluga?

Naša ideja o oslobađanju od nečega je uništiti, ubiti, učiniti da nestane.
Kako bi izgledalo samo zameniti uloge?

Ako imas izbore trebalo bi da znaci da od tebe zavisi,da vec imas slobodu, ego je tu gospodar i sluga.
ako nemas izbore onda je svakako opcija unistenje do oslobadjanja, bilo sebe bilo drugih.
 
teološki, priča o "poznanju dobra i zla" zbog kojeg su adam i eva završili van raja itd. itd.
nešto o tome je bilo na ovoj temi:

https://forum.krstarica.com/showthread.php/799918-znanje

sad, možda možemo da pretpostavimo da postoji i ta neka “starost duše”, onda bi možda ovo bilo tačno:
“mlade duše” teže borbi, entuzijazmu, izgaranju, iskustvima.
“starije duše” su, uglavnom, nekako site svega.

možda je individualno, ne znam...

i tako, tu već možda malo više ulazimo u domen religije.

ili možda može da se kaže starost, zrelost uma... :think:
 
teološki, priča o "poznanju dobra i zla" zbog kojeg su adam i eva završili van raja itd. itd.
nešto o tome je bilo na ovoj temi:

https://forum.krstarica.com/showthread.php/799918-znanje

sad, možda možemo da pretpostavimo da postoji i ta neka “starost duše”, onda bi možda ovo bilo tačno:
“mlade duše” teže borbi, entuzijazmu, izgaranju, iskustvima.
“starije duše” su, uglavnom, nekako site svega.

možda je individualno, ne znam...

i tako, tu već možda malo više ulazimo u domen religije.

Kada se govori o postizanju mira sa sobom brise se zivotni deo coveka i sam covek uzdize do svog duha,

Prica nije o dobru i zlu nego o potrebi coveka da se uzdigne nezavisno od svog okruzenja, cime se iskljucuje njegova drustvena uloga.
U takvoj postavci ego ne postoji, kao sto si i sam primetio u nekom postu.
 
pa pitanje da li se isključuje društvena uloga...
a možda se i isključuje.
mislim da sam negde pročitao, kaže "u svetu, ali ne od sveta"...
misteriozna simbioza učitelja i učenika, neprosvetljeni kao nadahnuće prosvetljenih...
kao ničeov zaratustra koji posle duge samoće kaže suncu - u čemu bi se sastojala tvoja sreća kada ne bi bilo onih kojima sijaš...
 
Gde odoste vas dvojica.. :think:

Ako imas izbore trebalo bi da znaci da od tebe zavisi,da vec imas slobodu, ego je tu gospodar i sluga.
ako nemas izbore onda je svakako opcija unistenje do oslobadjanja, bilo sebe bilo drugih.

Rekao si da ''od ega zavisi s kojim ljudima i u kojim domenima delimo svoje vreme i prostor''.
 
pa pitanje da li se isključuje društvena uloga...
a možda se i isključuje.
mislim da sam negde pročitao, kaže "u svetu, ali ne od sveta"...
misteriozna simbioza učitelja i učenika, neprosvetljeni kao nadahnuće prosvetljenih...
kao ničeov zaratustra koji posle duge samoće kaže suncu - u čemu bi se sastojala tvoja sreća kada ne bi bilo onih kojima sijaš...

Odlicna postavka.

Ima li tu sukoba medju uciteljima ili kulturama?

Da li je covekov animalni deo bitan ili nije?

Cemu insistiranje na osami, ako smo drustvena bica?

- - - - - - - - - -

Gde odoste vas dvojica.. :think:



Rekao si da ''od ega zavisi s kojim ljudima i u kojim domenima delimo svoje vreme i prostor''.

Ego to sam ja, ako imam izbore onda sam slobodan da biram s kim kada i kako, ako sam izabrao da se osamim
dostignem svoj mir i izbrisem sebe, ego ne postoji.
 
pa insistiranje na osami kako bi raskinuo sa zavisnostima.
postovao sam ono od kastanede, kriterijum po kojem ste mrtvi, tako nešto - kad ti je svejedno da li si u društvu ili sam.
ono, možeš biti sam ali biraš biti u društvu npr.

možda ima sukoba među učiteljima i kulturama, ali ja radije tražim sličnosti, ako me razumeš.

animalni deo hm... slao sam ono od ošoa, npr. u jogi se boriš, u tantri prihvataš sve, tako nešto...
 
Ego to sam ja, ako imam izbore onda sam slobodan da biram s kim kada i kako, ako sam izabrao da se osamim
dostignem svoj mir i izbrisem sebe, ego ne postoji.

Rekao si ''od našeg ega zavisi''
Jel ego nešto što je tvoje ili si to ti? Jel od ega nešto zavisi ili od tebe?

I ko ti je rekao da si ti ego? Kako to znaš?
 
pa insistiranje na osami kako bi raskinuo sa zavisnostima.
postovao sam ono od kastanede, kriterijum po kojem ste mrtvi, tako nešto - kad ti je svejedno da li si u društvu ili sam.
ono, možeš biti sam ali biraš biti u društvu npr.

možda ima sukoba među učiteljima i kulturama, ali ja radije tražim sličnosti, ako me razumeš.

animalni deo hm... slao sam ono od ošoa, npr. u jogi se boriš, u tantri prihvataš sve, tako nešto...

Sve te razumem, zbrka ne postoji zaista dok ne objedinis sva znanja i shvatis
da su znanja stvarana iz potrebe, a onda se vratis zaratrustri u osnovu duhovnosti
i ono sto cini nadcoveka, coveka duhovnosti, ne bozanstva i ne diva.
 
Poslednja izmena:
Rekao si ''od našeg ega zavisi''
Jel ego nešto što je tvoje ili si to ti? Jel od ega nešto zavisi ili od tebe?

I ko ti je rekao da si ti ego? Kako to znaš?

Nas ego kao odnos mene prema okruzenju, kao moju predstavu sebe.
Ego ili kontrolises ili ne, sebe kontrolises ili ne, sluga i gospodar u svakom slucaju sam ja.
Samokontrola je osnova svakog ucenja i svake duhovnosti,
 
Govorite i govori se o totalnoj zabludi i prihvaćenoj grešci pri korištenju pojmova.

Biće je sinonim za postojanje.
Pojam-imenica Biće proizilazi iz glagola biti što ustvari znači postojati.
Dakle, samo ono što ima vrijednost postojanja može da se nazove Bićem.

Sve ostalo, što iz Bića proizilazi (a prvo se javlja Svijest-o-sebi-postojanju) više ne može biti nazvano Bićem, jer nema vrijednost postojanja.
Iako je Svijest nešto postojeće, ona je izvedena iz samog postojanja, te bez postojanja nema Svijesti-o-postojanju.
Postojanje je apsolutno=apsolut a Svijest je apsolutni duh.

Svijest je polazna tačka kreacije.
Zašto Svijest a ne Biće?
Zato što Svijest ukazuje Biću na njegove potencijale. Svijest je Jastvo=znanje-o-sebi kojim postojanje potvrđuje samo sebe.
Imajući Svijest o sebi, i stoga svojim potencijalima, Biće stvara ideje o iskustvima i stoga iskustva.
Biće=apsolut + Svijest-o-sebi-Biću=BOG.

Reći da je nešto nad-postojanje sobom povlači nelogičnosti i neistine.
Reći da postoji nadbiće značilo bi da postoji postojanje i da nad postojanjem postoji postojanje. Suludo.
Jednostavna podjela se treba načiniti između postojanja=Bića i onoga što iz Svijesti postojanja postaje=kreacija=manifestacija Svijesti.
Dakle, između postojanja i kreacije stoji Svijest.
Svijest je esencija svega postajućeg a izvor Svijesti jeste Biće-apsolut=postojanje.
Samo Sviješću Biće može znati sebe.
Kada mu je volja usmjerena u manifestaciji, Biće tad svojom Svjesnošću ovjerava postajuću realnost i sebe (Ja jesam) u njoj.
Svjesnost i Svijest ne mogu postojati simultano kao potvrđujući duh postojanja. Jedan sobom isključuje drugi.

Prvo je bilo svest je sve što jest sad je jastvo. :lol:Svest je spoznaja i ništa više.Svest o sebi je samosvest,spoznaja sebe tj nekog ja koja interaguje sa okolinom.
 
Prvo je bilo svest je sve što jest sad je jastvo. :lol:Svest je spoznaja i ništa više.Svest o sebi je samosvest,spoznaja sebe tj nekog ja koja interaguje sa okolinom.

Ja ova znanja govorim iz neposrednog iskustva apsoluta a ti???

Očito mi je da nemaš to iskustvo.
Stoga, tvoja tvrdnja nije istinita.

...
Spoznaja se ostvaruje kroz Um a Um je prva projekcija apsolutnog Ja kroz koje se onda vrše sve druge projekcije i ostvaruju iskustva, manifestacije potencijala.
To prvo-projektovano Ja je klon sadržaja Svijesti kroz koji (singularitet) Biće doživljava sebe univerzumom, dok ono (Biće) pri tom ostaje nepromijenjeno, nepromjenjivo; nepokretni pokretač.

Spoznaja je spoznaja, saznanje je saznanje, Svijest je Svijest a Svjesnost je Svjesnost.

Spoznaja
= proces kroz koji se posredstvom Uma osvješćuje objekat u Svjesnosti subjekta.
Saznanje je prihvatanje i prisvajanje znanja iz duha drugog subjekta (za nas objekta) ili pak intuicijom direktno iz Svijesti, iz duha apsoluta.
I jedan i drugi duh su znanja.
Svijest je duh aposouta,= Znanje-o-svemu-što-jest, dakle o svemu što postoji.
Svjesnost je duh stanja projekcije postajućeg stvorenja= Znanje-o-sebi-stvorenju. Stvorenja postaju, stoga nestaju iz pažnje apsoluta.
Samosvest ne postoji. Postoji svjesnost o sebi-Biću voljom i pažnjom prisutnom u projekciji stvorenja. Svjesnost prisutnosti se očitava onim "Ja jesam".
To nema nikakve veze sa Sviješću.
Samo Bog ima Svijest. Čovjek je nema i nikada neće imati.
Čak niti univerzum nema Svijest. Univerzum se potvrđuje Krunom Svjesnosti.
Dokaz tome je što je univerzum u konstantnoj promjeni, te jedino što u svakom trenu Biće kao univerzum svojom Svjesnošću može da potvrdi jeste trenutno stanje promjene, trenutno stanje cjelovite projekcije.
Za razliku od čovjekove Svjesnosti univerzum se potvrđuje Krunom Svjesnosti. Ispod te krune Svjesnosti sva stvorenja podliježu hijerahiji svjesnosnih nivoa. Jedan od tih nivoa jeste i nivo Svjesnosti sebe-čovjeka.
U svim nivoima isto Biće biva svjesno stanja projekcije i sebe unutar te projekcije.
Nivo Svjesnosti je određen količinom prisutnih apsolutnih znanja u datoj Svjesnosti.
Ono o čemu ti govoriš je dakle jedan mali nivo Svjesnosti koji je dio hijerarhije.
Svijest ne podliježe hijerarhiji,
Svijest je jedna, nema podsvijest i nadsvijest.
Ono što se u zabludi smatra podsviješću jeste podsvjesni nivo razuma.
Kad već govorimo o nivoima razuma onda postoje:
-Svjesni
-Podsvjesni i
-Nesvjesni nivo razuma.
Kao dio Nesvjesnog razuma postoji i dio koji pripada našem Višem Ja.
Univerzalni UM očito nije razum. On je osnova svim razumima, odatle i mogućnost univerzalnog Uma da zna svaku našu misao, svaku misao svih mogućih stvorenja, odjednom.
 
Prvo je bilo svest je sve što jest sad je jastvo. :lol:Svest je spoznaja i ništa više.Svest o sebi je samosvest,spoznaja sebe tj nekog ja koja interaguje sa okolinom.

Svijest= Znanje-o-svemu-što-jest, dakle, to je znanje koje sobom ukazuje na sebe-postojanje koje Sve-jest.
Jastvo= Znanje-o-svemu-što-jest, Svijest, doživljena kao mnoštvo centara-znanja-o-sebi (Ja) koji se prožimaju kroz Jedno i stoga doživljavaju Jednim (bezličnim Centrom-sadržiocem),.

Čak i kad se Jastvo nađe u projekciji, kada se sadržaj Svijesti klonira i projektuje, ono služi Biću da ukaže na sebe-postojanje, na svoje prisustvo u projekciji.
Čim si pomislio "JA" već si shvatio "Jesam"= (znam da) postojim.
 
Šta ti podrazumevaš pod pojmom ego?

E našla sam poređenje. To ti je autonomna oblast, sa tendencijom da dosegne suverenitet
i postane potpuno priznata država. Zato traži potvrdu.

Ego je sve ono što te neprestano ubeđuje da si to ti. Sve ono što drugima govoriš da ti jesi.

Dakle ego je onaj što viče ''Kosovo republika'' a ti pogledaš snimak Zemlje sa neke velike
udaljenosti i shvatiš da priroda nigde državne granice nije postavila.
 
Razmišljam..
What life is about...
Ego, Ja, potvrđivanje ega...
Recite mi da sam lep, priznajte mi da sam pametan, da imam puno para, da sam imao puno ženski...
Kad npr. takve stvari izostanu, čovek možda pada u depru...
Možda ego ni ne postoji ako nema onih koji bi ga potvrdili...
Osuđenike u zatvorima kažnjavaju samicom, izolacijom...

Da li je slobodan samo onaj kojem ne treba potvrda?
Onaj koji je 'sebe' zaboravio?
Eto, o tome razmišljam...

:think:

ujs -a
ego vožnja
jaši jaši svi smo naši

sajlens iz golden

- - - - - - - - - -

Recite mi da sam lep, priznajte mi da sam pametan, da imam puno para, da sam imao puno ženski...

da sam dobar itd.
 
Razmišljam..
What life is about...
Ego, Ja, potvrđivanje ega...
Recite mi da sam lep, priznajte mi da sam pametan, da imam puno para, da sam imao puno ženski...
Kad npr. takve stvari izostanu, čovek možda pada u depru...
Možda ego ni ne postoji ako nema onih koji bi ga potvrdili...
Osuđenike u zatvorima kažnjavaju samicom, izolacijom...

Da li je slobodan samo onaj kojem ne treba potvrda?
Onaj koji je 'sebe' zaboravio?
Eto, o tome razmišljam...

:think:


Nemas ti pojma sta je zivot, ali nema niko....
Sta je zivot za srpskog domacina seljaka....?
Pa to sto si naveo i nista vise....da pokaze da je mocan da moze da jede **** i pije i da nekome ko ne misli isto zagorcava zivot i tako ustvari pokazuje moc, seje strah i postovanje prema sebi..

A sta je zivot osobi koja hoce postovanje?
Preskocimo to.
Ali sta ce biti prikaz osobe ako nema osnovna postovanja od drugih i priliku da zivi zivot uz postovanje bar nekog ponasanja i fizicke nezavisnosti i nepriprecenosti ako ne moze ostala postovanja drugima ni da padnu na pamet a kamoli da ih ispostuju...

Pa bice prikaz ono sto neki vide kao izraz slabosti a neki kao isto sto su i oni, zelja za moci...
Tako da se o tome sta je zivot ne moze postavljati medju zivotinjama koje su umisljene da su bolje od svih na svetu, pametnije od svih na svetu, a rasteruju sve sto mogu ne bi li alavo uvecali svoje imanje ili svoj prostor ispoljavanja....ulica, dve ulice, naselje....malo li je....


Tako se malo i neozbiljno shvata kad neko kaze malo postovanja prema ljudskom molim.....ne prema meni , prema ljudskom.....
Ne verujete....?
Probajte da zamolite da se radi drugih pomere ka sredini busa...nema sanse...
Ali probajte to isto kad ste vi poslednji na vratima....ispostovace vas ako izgledate da imate autoritet....zato sto zahtevate nesto za vas, za sebicno , nesto sto shvatate licno ...ne za ljudskost...i ljudsko....

Zato se sve gleda kroz pravno tumacenje jer nebitno je ljudsko tumacenje....
Toliko malo ljudi ima a toliko mnogo stoke, da je ljudsko samo u secanju kao dobro opravdanje u zahtevu, kao ono dajte prilike deci da se usavrse...a ovamo svi rade na tome da deca bleje po skolama i sticu diplome a ne znanje...

Nema od toga nista, odavno je covek prestao da stanuje na ovim prostorima....
Sad pricamo o polusvetu i ratarima, povrtarima i kupusarima...
Dobro hajde i o malinarima...
 
ego ćeš imati bez obzira na upoređivanje sa drugim ljudima.
čak i da ljudi ne postoje, postojiš samo ti u pustom pospokaliptičnom svetu - postojao bi tvoj ego...jer, itetkako bi i tada imao potrebu da se hraniš, radili bi ti 3x jače instikti samoodržanja...zato je postavka upoređivanja sa tzv. slobodom, tupava, najblaže rečeno.

Ovaj post otvara dva pitanja...
Ego i sebicluk
Ego i pusto ostrvo.

Ono sto je problem je definicija ega....ako je definicija ega persona publica , tj vas izgled , vrednost, odnosi sa drugima, onda ego moze nestati kod osobe koju to ne interesuje.
Ostace u tragovima koji imaju znacaj jer ostali pridaju tome jako veliku vaznost, a ti tragovi ce rasti ako se pojaca ono sto se sada desava grupisanje u gangove kod ljudi.
To mislim da retko ko primecuje ali se primecuje posredno kroz razmisljanja ljudi..
Npr ta okrenutost ka umrezenju je donela nov nacin razmisljanja da ljudi koji nikad nisu umrezeni , matorci , pocinju da razmisljaju , ne razmisljaj puno nego se prikljuci ili ovoj ili onoj grupi...
Masivnija grupa veca sigurnost....A to je upravo grupisanje.

Tada raste znacaj ega, tj osoba bez ega pocinje da trpi penale...Jer ne razmislja kao ostali, ne odlucuje kao ostali...nema stavku jaci gang, klan...
Npr ako se pita po izboru boljeg procesora, projekta, bilo cega, vagace na osnovu performansi koje su mnogobrojne, dok ce ostali uzeti 2,3 performanse i gledati gde im je drustvo upisalo srednju ili fax...tj pratice grupu...
To dovodi u profesionalnom smislu do jako pogresnih odluka, iz prsta...koje su sve cesce prisutne, i tumace se PR marketingom i masovnoscu kao osnovom za isplativost.

Masovnost se juri a ne performanse, u poslovnom a to se prenosi i na licni plan...
Prenece se i na ljubav...jurice se ono sto je prihvatljivo vecini uz neke licne zahteve koji odjednom dobijaju manje na znacaju, te veze dobijaju izgled fotografskog albuma, check check check...uradjeno ovo ovo ovo ...i pored silnih mogucnosti da to bude nesto izuzetno..
Izuzetnost ce se stvarati kroz kolaze...tj od 11 do 13 je vreme da probamo seks imamo par vezica ali da se ne zaljubljujemo ludo, od 14 do 17 je vreme za jednu ili dve lude ljubavi i ostalo manupiranje sa strane a sta nam prodje prodje...
od 18 do 24 totalno ludovanje...
od 25 pa nadalje gustiranje i produbljavanje noviteta uz polaku selekciju pouzdanosti i na kraju finalizacija...reprodukcija pa primirje dok ne stasaju a onda opsta sodomija...ko koga stigne zivot je kratak..

Lici na hedonizam kolaznog tipa uz principe masovnosti i sinhronizovanosti sa ostalima sto je jako bitan momenat...i zove se cak i moral..

Na zalost nekad je bilo dovoljno razvijati pozitivne scenarije za neke izbore i pojave, a danas se razvijaju i ovakvi negativni scenariji koji su masovno prihvatljivi...
Takodje su deo poslovnog okruzenja...tj bukvalno se danas skoro svi poslovi sklapaju uz prethodno nacepljenje, prisilu da se partner dovede do neke pregovaracke pozicije u kojoj ce mu sladje biti da pristane na uslove poslovanja...ucena bez velike cene ali ipak odigrana.

Postoji teorija o osamljenju u vreme najveceg pika libida , omonasenja kod mladog muskarca , da bi se ucinio imunim na strast i postao dubokouman, podviznistvo, gde se u hriscanstvu to radi godinu ili dve usred mladosti...
I to je usamljeno ostrvo koje sluzi da se otarasi ega po ovoj drustvenoj definiciji ega...persona publica.
Ne mogu svi, tj isposnistvo ne donosi dubinu umu koji nije sposoban da ide preko neke dubine, ali je dobra metoda da inicira razvitak kod onog kod koga moze..

99,9% ljudi ne zeli da bude bez ega, ne zeli da bude ista osim zivotinje koja je priznata i poznata u svom coporu i to je istina.
Usamljenik...koji moze nastati usled raznih razloga, bilo zbog antisocijalnih tendencija u svojoj psihi, ili preko otudjenja od strane drustva zbog talenata ili razmisljanja...je recimo jos jedan triger za drugaciji pristup...
Tu ego moze da bude iskazan preko komunikacije...komunikacija drugacija , ego drugaciji...
Npr ako je komunikacija preko zavrsenog dela, delima, onda se osoba tu vidi kao egocentrik ili egoista ili narcis ili egomanijak..

Takve osobe zbog komunikacije drugacije reaguju npr kad nalete na tudju iskazanu zivotnu srz...ono sto cini tog drugog coveka...osobu...
To manje vise svi osecaju ali ne pridaju neku dublju vrednost....Nema osobe koja se nece najeziti i zeleti da bude sa osobom koja ima iste zivotne srzi kao i ona...
Ali ce na vagi izmedju srzi i komplikacija koje osoba donosi zbog te srzi i pragmaticne druge osobe koja sve lepo upija i amortizuje, odabrati onu laganicu , drustveno ukalupljenu..Cena i vrednost srzi za mnoge je divan zacin ali skupo jelo..kao u vrhunskom restoranu....jeste predivno , probati jednom u zivotu ali skupo za svaki dan...

Nekome reakcija koja nije balans budzeta tj mediokritetno oformljena predstavlja fanatizam..
Ali stavite se u poziciju dva umetnika koji zajedno dishu, stvaraju, imaju istu srz i ako se desi da nisu egomanijaci...
Zivece svoj zivot presrecni , sto niko drugi iz okruzenja nece moci...
Pjer i Marija Kiri...dva fanatika ili dva zaljubljenika u istu Srz...predani jedno drugome, samo sto ih je struka kaznila radioaktivnim usmrcenjem...

Dva ljubitelja u vocnjak u vinograd, muz i zena...isti slucaj..nikad niko cuo za njih, ali ekstaza koji bi osecali svakog popodneva na prolece i leto , u setnji pred zalazak kroz svoj vinograd je romantika za gundjala pred TV aparatom, a sanjarenje zaljubljenih....a za njih bi bila smrt oduzeti im to...


Ambicija i ego....
Ako je ego persona publica, ambicija moze ali ne mora da postoji...
Slicno i kad nemas ego....ambicija moze ali ne mora da postoji..
Ako se vrednost osobe u jednom drustvu meri samo sa par parametara onda gangovi, klub memberi takvog drustva imaju tu opsesiju i onda je ego povezan sa ambicijom.
Ambicija i moc nisu isto...
Srbija je dobar primer....neko se trudi da bude veci naucnik, bolji znalac, a drugi da bude veca jajara u ministarstvu da mu kolega mora da kleci da bi dobio dozvolu za neki projekat....

Ali kroz ovakvu rasclanjenu pricu mnogi nece moci da saberu nista o ego i tom zivotnom smislu zivota...izgubice se lakse i pre u gomili opcija koje postoje...

A za ego i sebicluk, tu je dovoljno uzeti Kir janju...totalno neuglednog trgovca bogatog i mocnog, ali neuglednog, kojeg ne interesuje ego, ali ga interesuje sebicluk...
 

Back
Top