local disk C se puni sam od sebe!

Poruka
3.738
kao sto kaze naslov,puni se sam od sebe,a ja tamo - ama bas nista ne instaliram! velicina same particije mi je 29gb,a evo sad jedva ostalo 2gb prostora...povecavao sam particiju do sada vec dva puta,jer je bilo i gorih situacija,tipa da ostane 500mb i dovedem u pitanje stabilnost sistema...windows update je kompletno ugasen,servis je stopiran i disabled,mnoge stvari su pogasene u servisima. ako neko zna da kaze sta ga to tako puni polako ali sigurno,bio bih zahvalan! :evil:

win7x64
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li se Win7 apdejtuje na kvarno kao Win10, ali u svakom slucaju:

- iskljuci automatski apdejt,
- instaliraj CCleaner ili neki program tog tipa pa preskeniraj i ocisti djubre koje se skuplja u temporary folderima i slicno dok si na internetu i nastavi to da radis bar jednom nedeljno (mada ja to parktikujem svaki dan kad zavrsim sa radom na racunaru)
- uradi disc cleanup C particije
- ako skidas torente, idi na C->Users->Admin->pa iscackaj folder gde se nalaze programi (kod W10 to je Roaming, ne znam za W7) i u folderu torent klijenta obrisi sve torent linkove (oism onih koji se trenutno skidaju), nekad bas znaju da se nakupe i zauzmu dosta prostora.

Nadam se da ce ovo biti od pomoci.

Paznja!
Ako instaliras CCleaner, pazljivo citaj opcije koje treba stiklirati i nemoj obeleziti da ti brise lozinke koje je browser zapamtio ako ih nemas negde zapisane ili ih ne drzis u glavi, da me posle ne kunes :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Obrisi sve iz temp foldera, idi u opcije foldera i stikliras show hidden files and folders i proveri apdejt programa kao npr java. Update za javu moze da zauzme i 40gb/

sve to znam,nema sakrivenih foldera. ne mozes sam obrisati sve sto je visak,ima toliko lokacija,verovatno u Windows folderu...ali evo hvala bogu CCleaner je pomogao. sad imam 4gb slobodno na C. :)
 
Udji u Computer , na Local disc (C) , pa na Windows , tamo udji u Temp i obrisi sve sto mozes odatle , pa se vrati u Wind i udji u Prefetch i otvori ga i obrisi sve odatle i izadji , pa sve sa CC ili nekim slicnim programom i tu ces da "ustedis" neki MB ili cak i neki GB ...

Ako instalises CC , tamo imas opcije iskljucivanja nekih Programa , ali tu bi trebalo da budes malo oprezniji i da pazis sta ces da iskljucis , a posebno pazi sta ces da obrises odatle .
 
Аман људи! Први лаптоп сам купио 2000 године, имао је 4ГБ хард диск, 32м МБ РАМ меморију, са Виндоус 98, Офис, радио ко змај.
А сада ти само за Виндоус треба 30 ГБ! И, шта смо то добили тиме? Некакве за*ебанције...
 
Аман људи! Први лаптоп сам купио 2000 године, имао је 4ГБ хард диск, 32м МБ РАМ меморију, са Виндоус 98, Офис, радио ко змај.
А сада ти само за Виндоус треба 30 ГБ! И, шта смо то добили тиме? Некакве за*ебанције...

Pa tehnologija napreduje, kao i operativni sistemi, ne mozes da racunas win 98 i danasnje napredne sisteme. Kako nismo dobili? Upored win 7 ili 10 sa win 98.


:dash:
 
WinSxS folder ume da postane ogroman na Windows-u 7.
Imaš neke smernice kako da ga smanjiš ukoliko je prevelik na linku ispod, ali ne nadaj se puno, jer retko kad to bude očišćeno kako treba:
https://www.howtogeek.com/174705/how-to-reduce-the-size-of-your-winsxs-folder-on-windows-7-or-8/
Moj savet ti je da bekapuješ podatke i instalacije programa, pa reinstaliraš Windows nakon formatiranja sistemske particije. Kad to uradiš, podesi sebi sve kako ti odgovara i napravi klon cele sistemske particije (Acronis ili neki sličan program je OK. Ima dosta uputstava na internetu kako da ovo uradiš).
Na ovaj način imaćeš spreman računat za pola sata kada god sistem bude počeo da se raspada.
 

Back
Top