ВУЧИЋ: Морамо да схватимо да Косово није цело наше, као што су нас учили!

Poruka
18.895
Председник Александар Вучић је рекао да Срби неће прихватити независност Косова у замену за чланство у Европској унији. Десет година од једностраног проглашења независности јужне српске покрајине, Вучић каже да се све време такав избор ставља пред Србију.

csm_vucic-jt_66a50d1728.jpg


Председник Србије је у интервјуу за Ројтерс рекао да, од када је Косово прогласило независност 2008. године, од Србије се очекује да то прихвати, "да постанемо велики, да разумемо да смо све то изгубили".

- Али оно што ја говорим, свуда, а пре свега у Бриселу, јесте да Албанци сматрају Косово својом територијом, исто тако и Срби, што је у складу са нашим уставом – да је Косово наша територија. Потребан је компромис за било какав договор, не можете имати једну страну која све добија док друга нема ништа. Једна страна не може бити задовољна, а друга незадовољна јер то неће водити до решења. Оно је могуће само ако су обе стране задовољне, или барем делимично, рекао је Вучић.

На питање новинарке како тумачи изјаву немачког министрa спољних послова Зигмара Габријела да ће Србија постати чланица Европске уније само само ако прихвати независност Косова, Вучић каже да то није једина опција.

- Мислим да постоји више модела за Косово. Људи ствари виде поједностављено и кажу – 'тај део територије је наш, а не њихов, то је тако'. Постоји много различитих модела које би једна или друга страна тешко прихватиле. Обе стране имају нешто што је тешко да прихвате и то су онда најбољи модели. Али за то је потребно још много разговора, много политичке добре воље и у Приштини, а не само у Београду, као и у Бриселу, да се дође до компромиса, уместо што би се само настављао притисак на Србију, навео је председник Србије.

Народ је тај који одлучује

О евентуалном признању ће се, каже, одлучивати на само један начин. У Ројтерсовом тексту се наводи да српско руководство тражи формулацију за референдумско питање. Председник Србије објашњава да одговор на питање треба да дâ народ, који, наглашава, већински Косово и Метохију види као колевку своје православне вере.

- Српски народ је тај који ће одлучивати о признавању независности Косова, народ је увек тај који одлучује. Можда мислите да би то могло добити већинску подршку у Србији, али ја нисам тако сигуран, рекао је Вучић.

Из перспективе прошлости Вучић објашњава тежину решавања питања Косова и Метохије и последице које би у случају да се не постигне договор могле да се јаве у будућности.

- Сви правни принципи су били погажени, буквално. Закон је био погажен, прекршен тако што је дата независност Косову и шта год да вам кажу, немају одговор на то питање. Сада би они требало да одустану од тога, а ми да разумемо стварност и покажемо разумевање за односе у свету као и на Косову и Метохији, да схватимо да Косово није цело наше, као што су нас учили, али да, наравно, ни све није њихово као што покушавају да покажу и докажу, поручио је председник.


Mudre reči našeg vođe :klap:

http://www.pravda.rs/2018/02/16/vuc...a-kosovo-nije-celo-nase-kao-sto-su-nas-ucili/
 
Зашто си предао север КиМ у руке држави Косово, зашто си угасио институције државе Србије тамо и зашто народ који је сачувао Србију против ОВК, КФОР-а, ЕУЛЕКС-а, УНМИК-а данас тероришу банде инструисане од тебе и твојих сатрапа само зато што не желе да по твом наређењу прихвате државу Косово?
 
albanci dugorocno razmisljaju i rade

kad pisem sta se mora uraditi da povratimo kosovo

postovi se ili ne vide ili me proglase glupim

komentarise se da cemo u rat (naravno internet ratnici)

neka tudja deca naravno da idu , ne neko blizak njima ili oni


ponovicu jos jednom

decentralizacija srbije , da beograd ne srpi ostatak,

da se daju olaksice nasi koji ce dole otvarati firme i koji ce zaposljavati sa nasim licnim kartama ( paziti kome se izdaju)

nasi dole ce morati zesce da rade i da imaju puno dece

pa da za 100 god izglasaju ujedinjenje sa srbijom

nije lako ali je jedini siguran dugorocno jak nacin
 
Зашто си предао север КиМ у руке држави Косово, зашто си угасио институције државе Србије тамо и зашто народ који је сачувао Србију против ОВК, КФОР-а, ЕУЛЕКС-а, УНМИК-а данас тероришу банде инструисане од тебе и твојих сатрапа само зато што не желе да по твом наређењу прихвате државу Косово?

Jer smo banana država, žuta gomna su utabala put, a ovaj eks-radikal samo nastavlja.
 
zanima me zasto se neke teme zatvaraju jer nisu po pravilniku

a pravda.rs je internet portal koji nije registrovan u APR registru medija

vec kao klasicno doo drustvo i nije u sistemu PDV


zasto se ovaj portal u vlasnistvu clana glavnog odbora SNS tolerise, a recimo jutarnji.hr, koji je uredno registrovan medij u Hrvatskoj, ne priznaje kao izvor vesti

i to sto je iz Hrvatske ne predstavlja nikakvu prepreku, jer je recimo i BBC inostrani medij, pa se priznaje bez problema
 
Pa i u pravu si kad pričamo o Hrvatima, samo što je sada reč o Srbima i Srbiji :)

Niko ne prica o nikakvim Hrvatima. Gde si ti to ucio i ko ti je pricao o Kosovu? Meni niti jedan nastavnik niti profesor. Ucio sam o Jugoslaviji i Srbiji, nije bilo nikakve reci o Kosovu kao odvojenoj teritoriji.


Zato opet pitam sta ovaj shuketa ko nas je ucio i sta?
 
Niko ne prica o nikakvim Hrvatima. Gde si ti to ucio i ko ti je pricao o Kosovu? Meni niti jedan nastavnik niti profesor. Ucio sam o Jugoslaviji i Srbiji, nije bilo nikakve reci o Kosovu kao odvojenoj teritoriji.


Zato opet pitam sta ovaj shuketa ko nas je ucio i sta?

Лупета, измишља, конструише........ кревељи се..... ужас........
 
zanima me zasto se neke teme zatvaraju jer nisu po pravilniku

a pravda.rs je internet portal koji nije registrovan u APR registru medija

vec kao klasicno doo drustvo i nije u sistemu PDV


zasto se ovaj portal u vlasnistvu clana glavnog odbora SNS tolerise, a recimo jutarnji.hr, koji je uredno registrovan medij u Hrvatskoj, ne priznaje kao izvor vesti

i to sto je iz Hrvatske ne predstavlja nikakvu prepreku, jer je recimo i BBC inostrani medij, pa se priznaje bez problema
"Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku Saliva"

ПС После 4. Марта, више нећу ни писати на овом напредњачком форуму. Једино ако победи опозиција, једно месец-два ћу се ругати напредњацима, а онда - збогом!
 
Poslednja izmena:

Back
Top