Ima li šta slatko?

..a ove moje maze samo industrijske slatkise racunaju u slatko. domace torte i kolace u jelo :lol:
ali priznajem da nema nista sladje nego kad prodje neki rodjendan ili slava, pa puna kuhinja torti i kolaca, a ja lepo otvorim cokoladu ili praline i slistim ih do poslednjeg zalogaja...
 
Kod nas u kući uvek ima jabuka i nekog sezonskog voća, ali to se ne računa u slatko.
Imamo uvek i domaćeg džema koji pravi moja baka i to jedemo samo kada pravimo palačinke.
Industrijski slatkiši su slatko i kod nas uglavnom ima plazma keks, čoko plazma, welness sa čokoladom i narandžom i često imamo Milka čokolade koje klinci dobijaju za rođendane ili kada nam neko dođe u goste i to niko kod nas u kući ne jede nego ih prosleđujemo dalje.
 
Ne možeš baš nešto u današnje vreme u Srbiji pobeći od otrova, šta god da jedeš. Uđem u najbližu poljoprivrednu apoteku i kad vidim šta sve može da se kupi, bez ikakve kontrole naježim se.

- - - - - - - - - -

...inače, ja danas napravila koh, a ćerka me pita - hoćeš li staviti neki šlag na to ili je to pita za večeru :lol:
 
Secam se jednom kad nije bilo niceg slatkog u kuci, ja uhvatim i pojedem one sarene perlice za ukrasavanje torte. Bilo je u pakovanju nekih 5-6 epruveta sa perlicama razlicitih boja. A jednom sam, opet, iskopala pakovanje pastila za grlo koje je stajalo otvoreno bar pola godine i sve ih posisala. :zcepanje:
 
Imali smo bombardovanje 1999.Sada imamo silne natpise o toksicnom otpadu u Srbiji.Ne postoji "zdravo",postoji manje stetno.

Svi su verujem slusali to o jabukama,nekada nisu postojale prodavnice kao danas.Kad su pocele da postoje to sa jabukama je vec bilo urezano kao navika u svest generacija.Danas se samo nastavilo a treba da nestane jer je beskrajno iritantno.Neka ide i kupi sladoled npr. a ne nudi jabuku.

Niceg nema uvek.
 
А поготово банане и јагоде. Онда уопште забранити воће ако ћемо по том размишљању.

Pa Vladane,nikada nisam imala nikakve alergije na hranu a u poslednje vreme,kadgod pojedem jabuku,oljustenu,posle par minuta pocnem da kijam uzastopno,da mi suze teku,nos curi,oci,nos svrbi....tipicna alergijska reakcija...jednom sam preskocila u toku dana da jedem jabuke i nije bilo ovih simptoma...paradajz kada pojedem,odmah plikovi sa unutrasnje strane usana a kada pojedem onaj paradajz volovsko srce,valjda se tako zove,koji je sav nepravilnog oblika,nista mi nije....
 

Back
Top