vernici i ne vernici

Izgleda da poneki hriscani imaju dvocifren IQ kad tvrde da je bog ljubav, boj je ubio preko 2 miliona ljudi plus noeva barka, za razliku od djavola koji je ubio 10, mozda je djavo ljubav

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
- - - - - - - - - -

quote_icon.png
Original postavio -korisnik-
Dve bebe razgovaraju u majčinom stomaku. Jedna pita drugu: “Da li veruješ u život posle rođenja?”

Druga odgovara: “Naravno. Verujem. Mora da postoji i nešto posle rođenja. Možda se mi ovde spremamo za ono što dolazi posle.”

“Gluposti”, odgovara prva beba. “Nema ničega nakon porođaja. Kakav bi to život bio?”

“Ne znam”, odgovara druga beba. “Ali možda ima više svetlosti nego ovde. Možda ćemo hodati na svojim nogama, jesti svojim ustima… Mozda ćemo imati druga čula koja sada još ne možemo da razumemo”. Na to će prva: “To je apsurdno. Hodanje je nemoguće! A, tek jedenje svojim ustima…!

Pupčana vrpca snabdeva nas potrebnim hranljivim materijama. Ona je takođe kratka. Dakle, logički je isključena mogućnost života nakon porođaja.”

Druga beba ne odustaje: “Pa… ja mislim da postoji nešto i možda je drugačije nego ovo ovde. Možda nam više neće trebati pupčana vrpca.”

Prva joj odgovara: “Gluposti. Štaviše, ako posle rođenja postoji život, zašto se niko nije vratio odande? Porođaj je kraj života i posle toga nema ničega osim tame i tišine i zaborava. Rođenje ne vodi ničemu.”

“Ne znam baš…”, reče druga beba, “… Ali sigurno ćemo upoznati Majku i ona će se starati o nama.”

Prva beba se nasmeja: “Majku!? Ti stvarno veruješ u Majku? Mogu samo da se nasmejem na to. Ako Majka postoji, gde je ona sada?”

“Pa Ona je svuda oko nas”, reče druga beba, “I mi smo od Nje sačinjeni. Bez Nje čitav ovaj naš svet ne bi postojao”.

“E, pa ja Je ne vidim. Jedini logičan razlog za to je taj što Ona ne postoji”, reče prva beba.

Druga joj reče: “Ponekad, kada si u tišini i fokusiraš se i stvarno slušaš, možeš da osetiš Njeno prisustvo i da čuješ Njen glas pun ljubavi kako ti govori negde odozgo”.



Ne tacna prica! Jos jedna u nizu!


Nisam te razumeo ?!
 
Може ли неко да ми објасни каква је разлика између верника и верујућег. Ако разлика постоји. Ако не постоји зашто се онда користе оба појма?
 
Procitajte i ovo , pa malo porazmislite o tome svemu :


http://www.istinaotrojstvu.com/ti-si-hrist-sin-boga-zivoga/

Jednostavno me moja suzdržanost (koja,o gle čuda,ipak postoji!) da ne komentarišem odmah linkovan tekst...
“A Simon Petar odgovori i reče: Ti si Hristos, Sin Boga Živoga.” Matej 16:16

Petar je izrazio veru svih dvanaestorice, ali njihovo potpuno razumevanje Isusove misije je još uvek bilo zamračeno protivljenjem i netačnim interpretacijama sveštenika i vladara. Petrova izjava nije bila rezultat njegove mudrosti ni dobrote, niti razlog za samozadovoljni ponos, nego direktno otkrivenje Svetog Duha i Isus koristi priliku da istakne “Blago tebi, Simone sine Jonin! Jer telo i krv nisu to tebi javili, nego Otac moj koji je na nebesima. A i ja tebi kažem: ti si Petar, i na ovom kamenu sazidaću crkvu svoju, i vrata paklena neće je nadvladati.” Matej 16:17-18


Ne bih se upuštao u obećanje Isusa Hrista izrećeno u sreći priznanja njegove uloge,već ima ovde jedna važnija činjenica:
Baš kao i ova lepa priča,tako i cela Jevanđelja I.H.,kao uostalom i ceo tzv.Stari zavet (Torah) nemaju dovoljnu sveobuhvatnost
kako po geografskom području na kom su delovali (neobuhvaćene Amerike,Australija ,sever Europe,Daleki istok...itd...) tako i po
odgovorima na ontološka,socijalna,međudržavna politička pitanja...Jedino područje na kom ljudima nude univerzalne odgovore je etika!
Ovu univerzalnost judeohriščanstva narušavaju i biblijske priče-knjige o događajima koje izaziva Bog da bi uverio ljude u svoje postojanje!
Te priče govore više o trudu Boga da ga ljudi takvog univerzalnog prihvate,a ne pokazuje ni svemudrost,ni svemoć ni večnost (dve hiljade
godina se više ne pojavljuje među ljudima,bar ne neposredno!) što bi trebali da su atributi boga!
Biblijski Bog ne pokazuje svemoć i sveznanje!
Jer ljudi rade svašta,a onda ih on,navodno okrivi i kažnjava!
To bogovi ne čine!
Svemoćno i sveznajuće,a uz to i večno biće vlada celom situacijom!
Da vlada Univerzumom,nikad ne bi bile bačene atomske bombe na Hirošimu i Nagasaki!
Biblijski Bog nema veze s tim groznim i idiotskim činom?
A s čim onda ima veze?
 
Smatras li da "geografska , ontoloska , socijalna , medjudrzavna politicka pitanja , pa i eticka " pitanja nisu u dovoljnoj meri ili nisu u opste zastupljena u Poukama i Porukama Biblijskim , pristutna ...?

Zar , recimo , samo ono "Mir vam" , "Ljubite jedni druge" , nije u dovoljnoj meri obuhvatilo to "zastupanje" ...?

Zasto bi se "Bog trudio da nama ma sta dokazuje" , posebno svoju "svemudrost,ni svemoć ni večnost (dve hiljadegodina se više ne pojavljuje među ljudima,bar ne neposredno!) što bi trebali da su atributi boga! " ...?

Da li i grncar treba da se tu dokazuje kod svoje grncarije i da ona odredjuje sopstvenu namenu ili njen Stvoritelj ...?

Koliko je godina proslo pre "dve hiljade godina od tog svog pojavljivanja " , pa na unatrag , period p.n.e. od , kako kazes , "od svog pojavljivanja ili ne pojavljivanja" i sta su ljudi u medjuvremenu naucili i primenili nakon tog "prethodnog" ...?

"Rade ljudi svasta" , ali ne uvek i na sopstvenu korist , a o "okrivljivanju i kaznjavanju" smo mogli u vise navrata da se uverimo , kao , recimo , kod "one zene uhvacene u preljubi" , pa "Bludnom sinu" , mnogobrojinim isceljenima i otpracenima sa Poukom :"Idi i vise ne grese , da ti se sto gore ne desi" ...

To o atomskim bombama bi , po meni , moglo pre da se doda onoj " zelji da se preotmu neki atributi moci i dominacije od strane palih andjela i navodjenju drugih na to " o kojima smo u vise navrata poucavani i upozoravani da ne cinimo , al` gordost , sujeta , grehopadi razni su dovodili do slicnih situacija ...
Setimo se ono o "zidu u Siloamu koji pobi onolike ljude , a ne kaze se da su oni najgori i da su svi to zasluzili... " ...

Biblijski Bog je , moze biti , nama ljudima dao skoro , pa potpuno odresene ruke i na nama je da do Njegovog drugog dolaska ispravimo svoje mnogobrojne greske u ponasanju i "da budemo mudri , a ne nemudri kada dodje Gospodar kuce " ...
 
Poslednja izmena:
Kako se trenutno hoce, tako i pise, :)
Из контекста у коме су људи помињали оба појма разабрао сам да је верујући нешто као "меки верник". Изјашњава се тако тек толико да га не прогласе за комуњару. А нормално је да не верује у "Има нешто".
 
Koje su karakteristike ljudi sa podrucja Mediterana ?

Posebno sa ovih nasih , sa brdovitog Balkana ?

Ima nas , kazu , raznoraznih - i hladne glave i glave koja to i nije uvek ; i hladnog srca i srca koje to bas i nije uvek ...

Nesto slicno bi moglo da se kaze i za verujuce ili one koji su to nesto manje ili cak to i nisu ...

Neki bi hteli to da budu , a po neki ni za zivu glavu ...

Secas se onog :

- Gospode , pomozi mom neverju ...!
 
Koje su karakteristike ljudi sa podrucja Mediterana ?

Posebno sa ovih nasih , sa brdovitog Balkana ?

Ima nas , kazu , raznoraznih - i hladne glave i glave koja to i nije uvek ; i hladnog srca i srca koje to bas i nije uvek ...

Nesto slicno bi moglo da se kaze i za verujuce ili one koji su to nesto manje ili cak to i nisu ...

Neki bi hteli to da budu , a po neki ni za zivu glavu ...

Secas se onog :

- Gospode , pomozi mom neverju ...!

A Bog zatvori sve u neverstvo, :)
 

Back
Top