EXCEL - selektivno kopiranje tabele

master11

Početnik
Poruka
32
Tabela ima stotinak redova i 7 kolona. U ćelijama kolone B ponavljaju se samo 3 naziva uvek po istom redosledu, recimo X, Y, Z, X, Y, Z itd.Kako da dobijem na drugom listu 3 tabele, od koje će prva imati samo redove koji imaju u koloni B oznaku X, druga redove sa oznakom Y, a treća redove sa oznakom Z? Te tabele treba da budu kopirane od kolone C do kolone G.
 
selektuješ kolonu gde se ponavljaju x y z i ideš na data - filter i odabereš šta želiš da se prikazuje u toj koloni tj koji rezultati klikom na strelicu koja se pojavila u prvom redu x , y ili z i zatim jednostavan kopi paste na drugu stranu[/QUOTEZ

Znam da može filtriranjem, ali sam mislio da se to može direktno, nekom elegantnijom formulom
iz cele tabele privući samo redovi koji sadrže odgovarajući podatak u nekoj ćeliji, nešto poput
VLOOKUP, ali da mi prebaci cele redove, a ne samo jednu ćeliju.
 
selektuješ kolonu gde se ponavljaju x y z i ideš na data - filter i odabereš šta želiš da se prikazuje u toj koloni tj koji rezultati klikom na strelicu koja se pojavila u prvom redu x , y ili z i zatim jednostavan kopi paste na drugu stranu[/QUOTEZ

Znam da može filtriranjem, ali sam mislio da se to može direktno, nekom elegantnijom formulom
iz cele tabele privući samo redovi koji sadrže odgovarajući podatak u nekoj ćeliji, nešto poput
VLOOKUP, ali da mi prebaci cele redove, a ne samo jednu ćeliju.

Баци поглед на упутство па провери да ли је то оно што ти треба, обрати пажњу да преузмеш и практичну вежбу....
http://excelk.com/sr/pretrazivanje-nizova-podataka/
 
Баци поглед на упутство па провери да ли је то оно што ти треба, обрати пажњу да преузмеш и практичну вежбу....
http://excelk.com/sr/pretrazivanje-nizova-podataka/

Не, ни овде нема то што ми треба, а то је да ми пронађе све редове са датим податком, па да их пренесе
у другу табелу.
 
sada da bi ti objasnio ovde kako se radi napredna formula za kopiranje na njenu rasčivijavanje bi morao da utrošim naredna dva dana
ali bi bilo nešto slično ovome
priimer na listu u jednoj vertikali stoje oznake x , y z a pored njih u kolonama stoje podatci i nazovimo ga LIST1
sve počinje od kolone A1
na exel listu 2 (nazovimo ga LISTX) u kolonu A1 kucaš sledeću formulu =IF(LIST1!$A1=X,LIST1!A1=LISTX!A1) kopiranjem ćelije nadole u nizu kopiraju se samo ćelije sa x oznakom a kolene u horizontali se isto kopiraju ćelijama za popunjavanje , na tebi je samo da kasnije izbaciš viškove redova na listiovima y i z samo zameniš x sa odgovarajućom ozbakom za y i z
ali je mnogo brža ona moja prva varijanta

- - - - - - - - - -

selektuješ kolonu gde se ponavljaju x y z i ideš na data - filter i odabereš šta želiš da se prikazuje u toj koloni tj koji rezultati klikom na strelicu koja se pojavila u prvom redu x , y ili z i zatim jednostavan kopi paste na drugu stranu[/QUOTEZ

Znam da može filtriranjem, ali sam mislio da se to može direktno, nekom elegantnijom formulom
iz cele tabele privući samo redovi koji sadrže odgovarajući podatak u nekoj ćeliji, nešto poput
VLOOKUP, ali da mi prebaci cele redove, a ne samo jednu ćeliju.
ne vidim problem za prebacivanjem celih redova ovom metodom pošto kada uradiš filter tamo gde sam napisao imaćeš sve redove isfiltrirane sa svom kolonama pored
 
Može se uraditi i sa IF funkcijom. U primeru je sve prikazano na istom listu. Ako je potrebno da nove tabele budu na različitim listovima treba u formulama upisati njihove reference (napr: Sheet1!A1)

Potrebno je ručno upisati samo dve funkcije (na crtežu prikazane A15 i B15), a onda korišćenjem fill handle prevući formule.

Sa ovako dobijenom tabelom moguće je raditi sve potrebne računske operacije.

excel forum.jpg
 
Poslednja izmena:

Slične teme


Back
Top