Da li treba podići spomenik Dragoljubu Mihailoviću ispred US Embassy???

Da li treba podići spomenik Dragoljubu Mihailoviću ispred US Embassy???


  • Ukupno glasova
    14
  • Anketa je zatvorena .

Smorisha

Buduća legenda
Moderator
Poruka
40.600
Šta mislite da li bi bila dobra ideja da se podigne spomenik Dragoljubu Mihailoviću ispred nove američke ambasade?

Ovde imamo prikaz kako izgleda nova američka ambasada u Beogradu.
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/p...a-nova-zgrada-ambasade-sad-u-beogradu/c3r0t22

Kao što znamo Draža je odlikovan najvećim vojnim ordenom koje SAD dodeljuju strancima i to zbog spašavanja oko 500 američkih pilota tokom WW2.

images


Ja mislim da bi ovo bio dobar diplomatski potez koji bi trebao da usledi nakon rehabilitacije Draže i koji bi podsećao na neka lepša vremena u odnosima SAD i Srbije i uticao da se Srbi manje prozivaju bradatim koljačima od naših zapadnih susJeda itd.
https://en.wikipedia.org/wiki/Recipients_of_the_Legion_of_Merit

Naravno sve ovo treba uraditi uz veliku medijsku pompu.:mrgreen:

Šta vi mislite i kakav je vaš stav o ovome??:ceka:
 
Poslednja izmena:
Šta mislite da li bi bila dobra ideja da se podigne spomenik Dragoljubu Mihailoviću ispred nove američke ambasade?

Ovde imamo prikaz kako izgleda nova američka ambasada u Beogradu.
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/p...a-nova-zgrada-ambasade-sad-u-beogradu/c3r0t22

Kao što znamo Draža je odlikovan najvećim vojnim ordenom koje SAD dodeljuju strancima i to zbog spašavanja oko 500 američkih pilota tokom WW2.

images


Ja mislim da bi ovo bio dobar diplomatski potez koji bi trebao da usledi nakon rehabilitacije Draže i koji bi podsećao na neka lepša vremena u odnosima SAD i Srbije i uticao da se Srbi manje prozivaju bradatim koljačima od naših zapadnih susJeda itd.

Naravno sve ovo treba uraditi uz veliku medijsku pompu.:mrgreen:

Šta vi mislite i kakav je vaš stav o ovome??:ceka:

Mislim da ce to da posluzi kao jos jedan paravan za pranje para.

Draza je izgubio rat i ne treba mu spomenik.
Sta god da je radio tokom rata nije bilo dovoljno jer su pobednici bili partizani koji su vodili zemlju sledecih 45 godina.
 
Не знају они Дражу, али што да не.

Мада ја бих подигао велики бронзани споменик Трампу. "Највећем Председнику САД, Доналду Трампу, задивљена Србија". Трампу би се то стварно свидело, одмах би нас ставио у твитер - and it'd also grind the gears разноразних либерала. Пун погодак.
 
Не знају они Дражу, али што да не.

Мада ја бих подигао велики бронзани споменик Трампу. "Највећем Председнику САД, Доналду Трампу, задивљена Србија". Трампу би се то стварно свидело, одмах би нас ставио у твитер - and it'd also grind the gears разноразних либерала. Пун погодак.
:lol:

I informer da ubaci neku pricu o teroristickom miniranju spomenika od strane na primer Hrvata i uspesnoj antiteroristickoj akciji Gospodara Vucica i sta ces lepse.:lol:
 
Poslednja izmena:
Najbolje ispred nemacke i italijanske, bice im toplo oko srca.

а можда и на оном великом платоу испред Музеја историје Југославије. ипак је он био југословенски официр. и могао би да се назове трг- Ђенерала Михаиловића. то би баш било згодно и прикладно.
 
Grešiš. Ovo bi bio dobar potez jer ide protiv susJedske demagogije da su Srbi fašistički koljači, a da je Draža sarađivao sa Nemcima.

ti nas zajebavas? spomenik drazi ce da otrezni svet u smislu njegove uloge u ww2? :D

koga bre jos zanima draza, pavelic i hitler? ko je sta radio, itd..

to sto ti predlazes bi bilo isto kao kada bi skolu u hitlerovom mestu rodjenja nazvali Simon Vizental.

glupo i bespotrebno..
 
Треба направити споменик Дражи и испред Америчке и испред Руске амбасаде.

Дипломатски.

ипак сматрам да треба тамо испред музеја на Дедињу. то би било у духу прокламованог националног помирења. а то ће свеједно једног дана да се деси, па боље пре него касније.
 
Треба направити споменик Дражи и испред Америчке и испред Руске амбасаде.

Дипломатски.

Ispred ruske bi trebao po meni da bude na primer Car Nikolaj II, jer je pomogao Srbiji tokom WW1.
Ili neko ko je uticao na dobre odnose izmedju Srbije i Rusije itd.
Mada su samo oni nama pomagali.
 
Poslednja izmena:
ti nas zajebavas? spomenik drazi ce da otrezni svet u smislu njegove uloge u ww2? :D

koga bre jos zanima draza, pavelic i hitler? ko je sta radio, itd..

to sto ti predlazes bi bilo isto kao kada bi skolu u hitlerovom mestu rodjenja nazvali Simon Vizental.

glupo i bespotrebno..

није ти на месту поређење ђенерала Драже са Хитлером и Павелићем, јер Дража је био командант антифашистичког покрета отпора. тако пише и у закону.
 
није ти на месту поређење ђенерала Драже са Хитлером и Павелићем, јер Дража је био командант антифашистичког покрета отпора. тако пише и у закону.

ja govorim o tome da oni nisu zanimljivi. cak je hitler najzanimljiviji, da li se ubio, da li je umro u argntini... ko zna za drazu i pavelica u svetu? 0.02 posto.

i to postavljac teme opet pravi istu gresku '' da susjedima pokazemo....''
 
ja govorim o tome da oni nisu zanimljivi. cak je hitler najzanimljiviji, da li se ubio, da li je umro u argntini... ko zna za drazu i pavelica u svetu? 0.02 posto.

i to postavljac teme opet pravi istu gresku '' da susjedima pokazemo....''

E pa bas zato ih treba podsetiti ko je spasao 500 americkih pilota tokom WW2 za sta je dobio najvece priznanje.;)
 
Poslednja izmena:
E pa bas zato ih treba podsetiti ko je spasao 500 americkih pilota tokom WW2 za sta je dobio najvece priznanje.;)

кога треба подсетити? Американце? па да није било врло изричитог захтева (заправо наређења) из Вашингтона, Дража у Србији не би био никад рехабилитован. то ти је инсајдерска информација.
 
znas li koiko je drugih nacija spasavalo americke pilote pa ne dizu dramu? dobio je priznanje legion of merit koje je deljeno i sakom i kapom.

https://en.wikipedia.org/wiki/Recipients_of_the_Legion_of_Merit

cak su davali i nemcima posle ww2

Adolf Heusinger
Klaus Naumann
Wolfgang Schneiderhan
Carl-Hubertus von Butler[24]

па кад се то одликовање делио шаком и капом, како га није добио Јосип Броз, или неки његов командант? додељено је краљу Џорџу VI, фелдмаршалу Монтгомеријуи, маршалу Жукову.. дакле, пробрано друштво за ђенерала Михаиловића.
 

Back
Top