Zene se doteruju....ili preteruju?

gost 390446

Iskusan
Poruka
5.726
Primecujem u poslednjih par godina, da se zene, posebno mlade cure, previse doteruju.
Najpre, sminka: ne mogu a da mi ne upadne u oci kada vidim klinku koja nema ni 20 godina, a nasminkala se za izlazak jace nego neka TV voditeljka. Na to mlado, lepo lice, natrontala je tri kila raznorazne kozmetike. I bas se vidi da je preterano.
Zatim, oblacenje/obuvanje: bas ga, bre, preterase, krenule su u neku od ovih fensi-modernih-kafanica (u prevodu, smrdljivih rupa gde ti najgoru rakiju naplacuju vise od vrhunskog viskija), a kao da su krenule u operu, ili na neki bal.
A tek kada se ide na svadbu - pa to je tek ludilo - toliko su prenapucane, da mi se poslednji put (pre par meseci, u NS-u) desilo da nisam prepoznao neke cure koje, inace, poznajem vise od 20 godina.
Jel se ja tripujem, ili je to malo preterivanje? Mozda zele da izgledaju kao omiljena im lica sa malih tv ekrana?

Gde je razlika izmedju doterivanja i preterivanja?

:think:
 
Imaju pogrešne idole, a sada je sve mnogo dostupnije nego pre. NA YT ima bezbroj tutorijala o profi šminkanju. o raznim blogerkama da ni ne počinjemo.

Kao što je neko napisao, tako namotirane više privlače mušku pažnju, čak i one ružnjikave.
Retko kada će prirodno lepa i zgodna da pretera.
 
Ne mora da znaci, u vecim gradovima ima skockanih zena iz celog sveta.

Pricam o full-skockanim, ne o lepo skockanim zenama :)

Dakle, ono, nasminkana kao TV voditeljka, doterana kao da je posla na bal, ili na operu, a posla sa drugaricama na kafu, ili izasla uvece u grad.
Ta pojava mi je fascinantna. I to je, uglavnom, vezana za slabije materijalno stanje. U Srbiji znam cure koje jedva krpe kraj s krajem, ali su zato u gradu uvece doterane kao da su na sopstvenom vencanju.
 
Pricam o full-skockanim, ne o lepo skockanim zenama :)

Dakle, ono, nasminkana kao TV voditeljka, doterana kao da je posla na bal, ili na operu, a posla sa drugaricama na kafu, ili izasla uvece u grad.
Ta pojava mi je fascinantna. I to je, uglavnom, vezana za slabije materijalno stanje. U Srbiji znam cure koje jedva krpe kraj s krajem, ali su zato u gradu uvece doterane kao da su na sopstvenom vencanju.

A to, ok. Mislila sam na se odnosi na zene iz razvijenih zemalja koje su bukvalno raspad, horor, narocito u manjim mestima i onda kad naidje neka srdjena zena sasvim sigurno dolazi iz neke slovenske zemlje ili je zalutala iz grada.
 
Preterivanje u skockavanju je u obrnutoj srazmeri sa samopouzdanjem, kod najvećeg broja žena. Normalno je da mlade devojke baš nemaju neko samopouzdanje (bez obzira na to što glume), te da "nastupom" nesvesno pokušavaju da to sakriju.

A što se tiče razvijenih zemalja i njihovih žena, ... što je zemlja razvijenija, to ima više ženskih (a i muških) akrapa. Najružnije žene i muškarce sa najmanje stila i mere sam sretala u Britaniji i Nemačkoj, među poslovnim ljudima, nikakve lepote i originalnosti u stilu. Valja od silnog rintanja nemaju vremena za sređivanje.
Nemcima je bilo čudno što sam ja u kasetu u kancelariji ugradila i ogledalo, a u neseseru što nosim šminku umesto tableta protiv spavanja, stresa, za koncentraciju, ... :)
 
Poslednja izmena:
U oku posmatraca.

Ima istine, u smislu da su ukusi razliciti, kao i stanrardi u pogledu toga sta je preterano a sta ne.
Ali...mora da postoji neka granica, neka opsta norma, bez obzira na licne afinitete?
Da li je devojci od 19 godina, za dnevnu kafu sa drugaricama, potrebna sminka profi TV voditeljke (koja tako mora zbog posla- kamere, reflektori, obrada slike....)?
 

Back
Top