Moje Valentinovo

Guede

Buraz
Poruka
11.277
Da podijelim i ovdje cudesan dan koji sam imao ....

Kako ste proveli dan zaljubljenih, ispunjena ili ne ispunjena ocekivanja .... ukratko, a vi kako te ? :D

Jutros kad sam se probudio docekala me je mala slatka koverta. Pomisli draga mi salje pozdrave za Valentinovo , kad ono stvarno neka pjesma ... procitam jos jednom, i vidim da nije pjesma, vec zagonetka, a glasi :" U <3 sam te zakljucala, ne mozes izaci ... kljuc sam izgubila, ne mogu ga naci ... ali te tu nesto bitno ceka !"

Hmm, postaje mi jasno da me ceka potraga, ali da ce biti takva, ni sanjao nisam.
Nego bacim se ja u razmisljanje, onako produktivno kako se moze tek kad se otvore oci, i rekoh, nema sta, negdje neko srce postoji i moram ga naci! Prvi trag -srcolika kutija na stolu, nije .. prazna je, medjutim drugi je vec odmah bio pogodak, objesen svijecnjak u obliku srca je bio ispunjen nekim papiricima!
Ne mogu da vam opisem taj trenutak kad se budi dijete u vama, tu radost pronalska i ushicenje sto ce potraga, tj misija, avantura, da jos potraje, jer ustvari tek samo sto je pocela.
U stilu Holmsa spajam puzle od papirica na kojem nesto pise sve naopako,sa desna na lijevo, a naopaki tekst glasi : "Sta tvoju lijevu ruku cini desnom? "
Nema sta, Holms je brzo detektovao da to mora biti ogledalo, i nista drugo, iako ga je podsvijest podsjetila da je mozda i mogucnost ta sto on ima obe lijeve, kako je vec znao cuti tokom svog odrastanja. :D
Odlazim do velikog ogledala, zavirujem iza njega i brzo pronalazim drugi trag, poruka napisana od pola papira na prema dole:" Zasto zaboravis da sam ti lijepa?! Trebace ti malo vilinskog praha da procitas nesto bitno !!!
Sve boje svijetla u njoj se nalaze, a ona u mraku ormara samuje!"
Pomalo zbunjen Holms zakljuci kako bi prvo morao pregledati ormare, pa ako tamo nesto ugleda, rjesenje ce se vec ukazati ... a tako i bi.
Sminka, kako sam bio kasnije informisan, sjenke za oci, paleta cijela samovala je u jednom cosku ormara ... uzimam je, otvaram, i zaista izgleda kao vilinski prah, i da, nekakva cetkica je u njoj. Sta sad ? Kud?
Uz malu pomoc drage, u vidu DR. Watson-a, Holms shvati da bi morao naprasiti prazni dio papira, tj njegovu prvu polovicu da bi mu se ukazao slijedeci clue! Magija pocinje da djeluje, i na praznim papiru isplivavaju rijeci : "Napravi pauzu"
Posto je zagonetka radjena po njegovoj mjeri i licnosti, Holms dobro zna sta radi kad pravi pauzu, on pusi. Odlazi do tabakere, otvara je, pronalazi kljuc od katanca i ispisanu poruku na cigareti: "x-2 na stolu sam ja"
X-2,x-2,x-2 .... hm x minus dva, nemam pojma ja, kad vec je zapeo nek bude u rimi kao sto je i zagonetka. Kljuc od katanca je prepoznat, otvara dvorisnu kapiju, al x mins dva .... ne ide. Ali sta bi Holms bez svog saputnika Dr. Watson-a, koji natuknu da nije mozda x minus dva, vec iz x u dva ! Holmsu sjevnu pogled, cvor se raspetlja i on rece : U kladionicu moramo poci dragi Watsone ! .. iako ni sam nije vjereovao sta govori. :D
Kad su stigli, Holms je brzo otisao do stola za kojim obicno sjedi, a zatim i ne bas tako brzo je pronasao poruku zalijepljenu ispod stola : "Pazi vruce ... moglo bi da udje". Kladionicarska mantra - moglo bi da udje, i nesto sto je vruce .... pogled na kamin, tj iza njega otkriva plasticnu flasicu i nekakav papiric u njoj. Nakon sto je razmontirana flasica i papir rasiren, ostalo je da se na njemu procita: "Djacki rastanak 3 "
Kad se ustanovilo da je djacki rastanak napisao Branko Radicevic, a da je i to adresa drage, ovaj Dr. Watson-a, sa brojem 3, bilo je sasvim jasno da se moramo vratiti tamo i pogledati malo bolje taj broj na kuci, i to sve naravno, posto se zavrsi kladionicarska duznost i odigra se kako Bog, logika, zdrava pamet, vidovita Dzemila ... nalazu, Real i PSZ mnogo golova,a Porto i Liverpul malo..

Nesto kasnije Holms je i odista nasao papir sa asocijacijom ispod kucnog broja 3

A Porodicno
B Brus Li
C Ptica
D Grana

Odmah nakon sto je shvatio da se radi o gnijezdu, Holms ga je poceo traziti po krosnjama vocki koje su se nalazile u dvoristu.
Ugledao ga je ! Iz njega je provirivala bijela kesa. Otrcao je do njega izvukao je i pronasao je Kinder jaje, posljledna misterija kao nagrada umotana u cokoladu,. Igri je bio kraj, i nije mogao biti sladji. ...

E moji, tako se ja lijepo provede za ovo Valentinovo, kao nikad do sad, a koje me je podsjetilo da je zivot igra kojoj se treba prepustiti i uzivati u njoj.

Sretno vam igranje ...
 

Back
Top