Pomoć Zadaci iz Fizike

El_dabaco

Obećava
Poruka
55
Narode hitno mi treba rješenje sledećeg zadatka:

Dvije staklene kapilarae, poluprecnika 0,1mm i 1mm, spustene su u sud sa zivom.Za koliko ce nivoi zive u cjevcicama biti ispod nivoa zive u sudu? Gustina zive je 13600kg/m3.Nekvasenje je potpuno.
 
Treba mi pomoć za sledece zadatke:

1.Brzina vetra iznad krova je 25m/s.Kolika sila deluje na krov povrsine 250m2? Gustina vazduha je 1,29kg/m3.

3.Iz vertikalne cevi izlazi mlaz vode poprecnog preseka S i udara u metalnu plocu mase m. Kolika je brzina vode na izlazu iz cevi ako ploca stoji na stalnoj visini h?Smatrati da voda posle sudara sa plocom nema brzinu i da je poprecni presek mlaza svuda isti.
 
Narode hitno mi treba rješenje sledećeg zadatka:

Dvije staklene kapilarae, poluprecnika 0,1mm i 1mm, spustene su u sud sa zivom.Za koliko ce nivoi zive u cjevcicama biti ispod nivoa zive u sudu? Gustina zive je 13600kg/m3.Nekvasenje je potpuno.

1382bac382cadfdc41cdddbc1859e2591f1801d1


Овде је угао тета једнак 180 степени јер је неквашење потпуно. Гама је површински напон.
 
Zna li neko postupak rešavanja sledećeg zadatka:

U cilindru pod klipom nalazi se 276mg nezasicene vodene pare na temperaturi 25°C.Para se izotermski sabija i kada njena zapremina padne na 12l počinje proces kondenzacije. Koliki je pritisak zasićene vodene pare na 25°C?
 
Zna li neko postupak rešavanja sledećeg zadatka:

U cilindru pod klipom nalazi se 276mg nezasicene vodene pare na temperaturi 25°C.Para se izotermski sabija i kada njena zapremina padne na 12l počinje proces kondenzacije. Koliki je pritisak zasićene vodene pare na 25°C?


Iz pV=mRT/M sledi da je p=mRT/MV, gde je V=12l.Uvrštavanjem brojnih vrednosti dobija se da je p=3,16kPa.
 
Treba mi postupak rjesavanja ovoga zadatka:

Iz vertikalne cevi izlazi mlaz vode poprecnog preseka S i udara u metalnu plocu mase m. Kolika je brzina vode na izlazu iz cevi ako ploca stoji na stalnoj visini h?Smatrati da voda posle sudara sa plocom nema brzinu i da je poprecni presek mlaza svuda isti.
 
Hitno mi treba postupak rjesavanja za ovaj zadatak:

Naci masu vode koja se moze prevesti u led temperature 0°C isparavanjem 100g etra temperature 20°C.Pocetna temperatura vode je takodje 20°C.Toplotna razmjena odigrava se samo izmedju etra i vode.Specificna toplota isparavanja etra je 3,8*10^5J/kg,dok je njegov specificni toplotni kapacitet 2,1*10^3J/kg*K.

HVALA UNAPRIJED
 
HITNO!!!!

POMOC ZA ZADATAK

U sud koji sadrži 2l vode i nesto leda na temperaturi 0°C uvede se 380g vodene pare temperature 100°C,usljed cega se sav led istopi i voda zagrije do 70°C. Naci masu leda. Toplotni kapacitet suda je zanemarljiv.
 

Back
Top