Panika u Delezu (Maxi,Tempo,Shop n Go)

erdbermund

Početnik
Poruka
43
Bio sam zaposlen u centralnom magacinu Deleza u Staroj Pazovi 3 godine i dao sam otkaz pred Novu Godinu.Ovo što ću pisati su moji utisci o dešavanjima kada sam tamo radio i utisci trenutno zaposlenih sa kojima još uvek imam kontakt.
Takozvani "top menadžment" Deleza u Srbiji je u najvećoj panici od kada je firma ušla na naše tržište.
Naime,opšte je poznato da je to firma sa ubedljivo najmanjim platama operativnih radnika.Za one koji ne znaju za taj termin to su svi zaposleni koji fizički manipulišu,a koji nisu administrativci,menadžment svih nivoa niti kontrolori i šefovi svih nivoa.Operativci čine oko 80-90 % zaposlenih u firmi,zavisi od toga koje je doba godine.To se radi o minimalcu na koji se dodaje topli obrok i markica za prevoz tako da na račun legne oko 30000 dinara.
Negde oko oktobra prošle godine je bilo povećanje plata koje je iznosilo oko 300 dinara.I slovima,tri stotine dinara.A da bi poniženje bilo veće kroz sve firmine radnje je išao cirkularni mejl u kojem se "top menadžment" raspituje kakvo je sada raspoloženje zaposlenih posle povećanja plate.Možete li da verujete u to?Ne možete?E pa verujte jer je tako bilo.
Zašto panika?Zato što je trenutno najveći egzodus operativnih radnika iz Deleza u druge firme.Uvek je bilo odliva radnika,ali ovo sada poprima drastične razmere.Primer.Od oktobra 2017 do januara 2018 iz distributivnog centra je otišlo oko 350 ljudi od oko 600 zaposlenih.U radnjama konstantno ima nepopunjeno od 15-20% radnih mesta.Od oktobra je taj broj naglo narastao na 25-30%,a u nekim radnjama nedostaje i celih 40% radnika.
Nisu tu samo otkazi,tu su i bolovanja.Najveći broj zaposlenih u radnjama su operativci sa minimalcem,pa onda idu na bolovanja jer im se isplate.Kako se isplate kada firma uplaćuje samo 65% plate kada si na bolovanju?Da,ali se to ne odnosi na minimalac,jer firma mora da ti isplati minimalac radi ti ili ne radio.Ne isplaćuje ti topli obrok (oko 3000 din za 27 radnih dana) niti ti isplaćuje prevoz (2700 din za 27 radnih dana).Tako da ako si na bolovanju ceo mesec nećeš dobiti topli obrok niti prevoz (pošto je ceo mesec onda ti se skida sve),ali ćeš dobiti minimalac 23500.Ustvari sada je malo veći,oko 25000.
Bio je jedno vreme veliki odliv raznoraznih kontrolora i šefova,ali su njima DRASTIČNO povećali plate.Neki sada umesto 38000 imaju i celih 65000 din i tako je firma rešila taj problem bez nekog velikog troška.Naime,taj kadar čini samo 0,5% zaposlenih.
Toliko za sada,nastavak sledi.
 
Ст. Пазова је једна од општина у Србији која има најмању незапосленост. Пошто сам из Пазове, већ година имам навику да читам огласе и могу да вам кажем да помама за радницима, посебно НКВ је велика. Мислим да фирме имају тај проблем о ком пише аутор ове теме. Посла има генерално у Србији али плате су мале, зато људи увек траже боље, што је и нормално.
 
Tacno , stalno se igraju igrice i klasika kolonijalno ponasanje...
Samo sto Delez tu uopste nije najlosiji...
Quatro, pa aman, npr aman je primer naseg ministarskog ponasanja prema radnicima....posto je vlasnicka struktura amana prodrla i u ideju...slicno se desava i u ideji...

Kinezi vec imaju stalan problem, jer ocekuju rad 24h, spavanje po 24 osobe u sobici, svaku gresku radniku naplate i plata je malo niza nego kod ostalih...
Odavno je u Srbiji puno slobodnih radnih mesta koja nista ne vrede, tj gde covek moze da radi kao konj mesec dana, a da mu ne ostane da kupi dobre cipele...
A ako se razboli, tek je onda naebo, jer nema za lekove, sve analize i slicno....
Ona fora da je lecenje besplatno ne vazi za radnike, jer nemaju vremena da dolaze 10 puta da bi odradili jednu 1 analizu, a ostalih 9 puta je samo tu da bi cekali...
Ja jos nisam video nekog ko je zavrsio obican odlazak kod interniste sa svim potrebnim analizama, (eho, krvne, snimci rengena i analiza rada bubrega i jetrini enzimi) a da nije morao bar 2 od tih pregleda da plati da bi usao u opseg vazenja ostalih pregleda i analiza koje vaze 6 meseci inace kao da ih nisi ni radio...

Krvna analiza u laboratoriji je oko 22000 dinara, ako radite alt ast , secer, a ne specijale, vec i ne znam kako se zovu..

- - - - - - - - - -

300 dinara na tu platu je 10% povecanje, sta hoces.

Matematika ti odlicno ide....predlazem te za ministra energetike, tu Bajazit i Dacic, a Zorana ih zaebava, pa da pomognes sa racunicom...
 
Bio sam zaposlen u centralnom magacinu Deleza u Staroj Pazovi 3 godine i dao sam otkaz pred Novu Godinu.Ovo što ću pisati su moji utisci o dešavanjima kada sam tamo radio i utisci trenutno zaposlenih sa kojima još uvek imam kontakt.
Takozvani "top menadžment" Deleza u Srbiji je u najvećoj panici od kada je firma ušla na naše tržište.
Naime,opšte je poznato da je to firma sa ubedljivo najmanjim platama operativnih radnika.Za one koji ne znaju za taj termin to su svi zaposleni koji fizički manipulišu,a koji nisu administrativci,menadžment svih nivoa niti kontrolori i šefovi svih nivoa.Operativci čine oko 80-90 % zaposlenih u firmi,zavisi od toga koje je doba godine.To se radi o minimalcu na koji se dodaje topli obrok i markica za prevoz tako da na račun legne oko 30000 dinara.
Negde oko oktobra prošle godine je bilo povećanje plata koje je iznosilo oko 300 dinara.I slovima,tri stotine dinara.A da bi poniženje bilo veće kroz sve firmine radnje je išao cirkularni mejl u kojem se "top menadžment" raspituje kakvo je sada raspoloženje zaposlenih posle povećanja plate.Možete li da verujete u to?Ne možete?E pa verujte jer je tako bilo.
Zašto panika?Zato što je trenutno najveći egzodus operativnih radnika iz Deleza u druge firme.Uvek je bilo odliva radnika,ali ovo sada poprima drastične razmere.Primer.Od oktobra 2017 do januara 2018 iz distributivnog centra je otišlo oko 350 ljudi od oko 600 zaposlenih.U radnjama konstantno ima nepopunjeno od 15-20% radnih mesta.Od oktobra je taj broj naglo narastao na 25-30%,a u nekim radnjama nedostaje i celih 40% radnika.
Nisu tu samo otkazi,tu su i bolovanja.Najveći broj zaposlenih u radnjama su operativci sa minimalcem,pa onda idu na bolovanja jer im se isplate.Kako se isplate kada firma uplaćuje samo 65% plate kada si na bolovanju?Da,ali se to ne odnosi na minimalac,jer firma mora da ti isplati minimalac radi ti ili ne radio.Ne isplaćuje ti topli obrok (oko 3000 din za 27 radnih dana) niti ti isplaćuje prevoz (2700 din za 27 radnih dana).Tako da ako si na bolovanju ceo mesec nećeš dobiti topli obrok niti prevoz (pošto je ceo mesec onda ti se skida sve),ali ćeš dobiti minimalac 23500.Ustvari sada je malo veći,oko 25000.
Bio je jedno vreme veliki odliv raznoraznih kontrolora i šefova,ali su njima DRASTIČNO povećali plate.Neki sada umesto 38000 imaju i celih 65000 din i tako je firma rešila taj problem bez nekog velikog troška.Naime,taj kadar čini samo 0,5% zaposlenih.
Toliko za sada,nastavak sledi.

Imaju problem jer malo placaju radnike, da daju vise ne bi bilo problema.
Osnovni zakon ponude i potraznje.
 
Кажу девојке да раде код Кинеза за 100 евра месечно, још тегле тешке пакете. Ево и пример продавница ЛУКИ, раднице део своје плате морају да потроше у продавници.. То је још и добро, 90-их сав хлеб који није продат им је одбијан од плата... Страшно како су радничка права обесправљена у Србији.. Мени посебно муку даје чињеница да држава нпр. овде у Пазови ГОРЕЊУ по запосленом да пар хиљада евра, радник ради 3 месеца, уговор му не продуже и ето лепе лове за странце...
 
Ha, reci!

Eno ispravila sam se gore.

Pa i to je plus......sposobnost gresenja i pretvaranja priznanja svoje greske u zlonamernost drugih...

- - - - - - - - - -

Кажу девојке да раде код Кинеза за 100 евра месечно, још тегле тешке пакете. Ево и пример продавница ЛУКИ, раднице део своје плате морају да потроше у продавници.. То је још и добро, 90-их сав хлеб који није продат им је одбијан од плата... Страшно како су радничка права обесправљена у Србији.. Мени посебно муку даје чињеница да држава нпр. овде у Пазови ГОРЕЊУ по запосленом да пар хиљада евра, радник ради 3 месеца, уговор му не продуже и ето лепе лове за странце...

Nada da ce jednom neko od njih biti onaj ko ima a ostali nemaju je jaca od logike trenutnog stanja...
Meni je to ok...
Znam ko zivi oko mene, i ne ocekujem od babe devojku...
 
Aman i Idea su još gori od Delezea. Oni ne dosegnu ni tih 30.000. Fluktuacija kao i nedostatak radnika su isti. U Ideji je sad trend zapošljavanja radnika preko omladinskih zadruga. Na kraju meseca, ako ne pobegnu do tad, ti "omladinci" prime platu 5.000 din veću od stalnog radnika koji radi preko deceniju i koji svakodnevno ostaje prekovremeno. Finansijski bolje prolaze samo radnici u Super formatima radnji i oni koji su u objektima koji rade 0-24h, zbog nadoknade za noćni rad. U suštini isto s.-drugo pakovanje. Kažu da u suštini sve zavisi od poslovođe, a njih opet "jašu" oni iznad njih pa su često neuračunljivi.
U Amanu je nekad bilo da ne postoji otpis voća i povrća, nego što propadne radnici plaćaju. Nisu imali budžet za krpe, sredstva za higijenu i sl.,nego su skupljali radnici pare između sebe da to kupe, da se ne bi zarazili. Nekad je tako bilo i kad god uđem u neku njihovu radnju, meni je to u glavi.

Kad pitam što ne da otkaz moj drug kaže: "Nužda zakon menja, a rate za kredit ne čekaju. Dok ne nađem bolje, ćutim i pušim."
A puši bogami već 5-6 god.
 
Nisu odbili normalne.Normalne uopšte ne primaju.Evo par primera.Kada sam se ja zaposlio bio sam šokiran (bukvalno) tolikom koncentracijom nepismenih ljudi na jednom mestu.Pod nepismenim podrazumevam one koji nisu završili osnovnu školu i one čiji je vokabular sveden na 150 reči.To je prosto neverovatno kako oni međusobno komuniciraju.Kao primati pomoću grimasa i mahanjem rukama jer ne znaju reči kojima bi nešta rekli,kojima bi se izrazili.
Pazi sada ovo.Ja sam završio četverogodišnju tehničku srednju školu sa prosekom vrlo dobar.Sebe smatram dobrim zanatlijom,ali u struci jednostavno niko neće da me plati koliko vredim.U Delezu sam bio magacinski radnik.To je najniža lestvica iliti dno piramide,radiš sve što ti kažu,utovar i istovar kamiona,skupljaš krševe i palete i tako to.Na osnovu toga firma mi ne priznaje srednju školu nego mi uplaćuje staž samo za osnovnu školu.Može im se,oni su pisali zakone (mislim na strance) i samo su ih dostavili skupštini koja ih automatski prihvata.Sada obratite pažnju na situaciju koja je karakteristična samo za zemlje ne trećeg neko četvrtog sveta.Sirbistan (Srbija na turskom jeziku) spada u ove poslednje.
Nekoliko kontrolora i šefova su išli po osam godina u osnovnu školu i za tih osam godina su završili pet ili šest razreda.Najbolji među njima je završio sedmi razred i već dve godine pokušava u Narodnom univerzitetu da završi osmi razred,ali mu to nešta ne ide od ruke.Dvojica od tih šefova su postavljena na lepim pozicijama i imaju platu između 65000 i 75000 din.Normalno firma im uplaćuje staž kao da su završili četverogodišnju srednju školu.Sirbistanski apsurd.
Ima tu još apsurdnih situacija,pisaću kako se čega setim.Evo jedne.Primljen je jedan od tih šefova sa 5-6 razreda osnovne škole.Prvi dan na poslu dolazi on,prilazi stolu na kojem su računar,monitor,štampači,pištolji za skeniranje i sva prateća elektronika.
"Jaaaooo,što je super ovaj kompjuuuteeer"-kaže on i gleda ga kao da je marsovac.
"Kako znaš da je super?Otkud znaš šta ima u kućištu?"-pitam ga
.A on pokazuje na monitor i reče -"Ovakav kompjuuteer ima i moj komšija".Odvalio sam se od smeha,lik je ladno mislio da je monitor računar.Ne kapiram takve ljude.Ako nešta ne znaš pitaj ili ćuti.Nemoj da se praviš pametan.Naravno,mecena ga je poslao na ubrzani kurs računara jer se sve radi preko njega.I naravno uvek nosi svesku sa sobom u kojoj piše kako dolazi do podataka koji mu trebaju.Ništa,ali bukvalno ništa ne zna bez te sveske.Još jedna scena.Završio je on te firmine školice i posle par meseci "sada on zna sve,on je najbolji"
.Kaže on meni- "Znaš,nemoj da te vidim na 5 metara od ovog kompjuuteera,da nisi ništa pipnuo,nešta ćeš pokvariti".Ja samo prstom pokažem na monitor i pitam ga "Na ovaj računar misliš?"
Sada sam se setio još jedne anegdote o šefovima sa velikim platama.Jedan od tih sa osnovnom je postavljen na poziciju kontrolora.Treba da broji kutije na paletama koje su istovarene iz kamiona ili koje treba da se utovare u kamion.
Stariji kontrolor ga uči poslu-"Vidiš kako su složene kutije.Ima ih devet u svakom redu,a ima sedam redova.Znači na paleti ima koliko kutija?" Ovaj blento ga gleda širom raširenih očiju.
"Koliko je devet puta sedam?"-pita ga stariji kontrolor.
"51"-ko iz puške reče blento."Ne valja,ajmo ponovo"-kaže stariji.Zamalo da padnem sa viljuškara od smeha.Ali tu je blagosloveni mobilni pa na njemu može da račuNJa koliko je 5x4 , 9x7 i slične teške matematičke operacije.
Nastavak sledi.
 
Poslednja izmena:
Zasto panika?Menadzeri se ponasaju oholo i drsko prema svakom ko je ispod njih.Njihove plate su fantasticne u odnosu na ljude kojima rukovode iako uopste nisu bajne u odnosu na njihove kolege iz iste firme na zapadu.Plate idu od 800 do 2500 evra sto zavisi od pozicije.Njihove kolege sa zapada (Delez u Evropi) ih tuku sa 5 do 10 puta vecim platama.Ali,glavni izvor prihoda njima nisu plate,vec drugi izvori novca,roba i usluga koje dobijaju od dobavljaca.Tu neki od njih dobiju jos jednu do dve plate.Operativcima plate nisu dizane vec godinama.U to ne ubrajam ono cuveno dizanje plate za 500 dinara 2012.godine i za 300 dinara 2017.Kao rezultat toga dolazi do velikog odliva operativaca,ali to nije tako strasno jer i dalje vecina cuti i radi.A onda je dosao Lidl.Napravili su distributivni centar odmah pored Deleza,sto je jasan znak radnicima.Mi hocemo ljude koji znaju da rade i dacemo vam vecu platu.Da ne bude samo Lidl krivac otvoreno je jos nekoliko jacih firmi u krugu od 20 kilometara i odliv je poceo masovno.Bukvalno masovno.Lidl je za sada trazio samo rukovodeci kadar sve do kraja januara.I pocinje polako bitka za radnike.Pocetkom februara otvoren je konkurs za komisionare (pikere,odvajace robe) koji je izazvao ogromnu navalu.A u martu bi trebao biti otvoren konkurs za prodavce.Tu ce biti krkljanac jer ce traziti oko 1000 radnika.Delez se i dalje nesto bas i ne tangira.Sve sto su uradili je da su uveli norme na bukvalno sve pozicije u centralnom magacinu.I WC je normiran,ali o tome i sistemu normiranja bice vise u nastavku.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Nekada smo odrastali sa tetom na kasi i ćelavim mesarom na delikatesu...
Medjutim posle petooktobarskih promena moderno poslovanje zahteva nov način rada...

Po mišljenju komplet operativaca najgori lanac je Drašković-Bošković "Sunce" pa sledi Nedjo-Čume "Aman"
Onaj ko iz Deleza ode u ova dva lanca pobegne posle pola sata kad vidi kako je organizovano.


ALI ŽIVELE PETOOKTOBARSKE IZMENE I MENIDJERI KOJI NI MAGAZU NE MOGU DA DRŽE
 
Poslednja izmena:
Cela priča o priučenim i nestručnim sa jedne ali i pismenim ali bez poslovnog iskustva sem tog kućnog nevaspitanja sa druge strane
samo su posledica KOMPLEKSA gologuzije.

Takvi se lako oduvaju kad dodje momenat...
Znaju stranci šta rade

Nego šta ćemo mi nit iebani nit ludi?
 
Poslednja izmena:

Back
Top