VUČIĆ ODGOVORIO HRVATSKIM NOVINARIMA: Poniznost nećete videti

Mrkalj

Buduća legenda
Poruka
32.440
Referenca za Vučićev nastup u Vrginmostu je direktan prenos na Pinku, pa ću gledati da postavim deo u kojem je odgovorio na provokaciju dvoje hrvatskih novinara u vezi sa Vučićevim govorom u Glini za vreme Republike Srpske Krajine.

Za sada klip sa Kurira: (mora da se pojača)

http://www.kurir.rs/vesti/politika/...-hrvatskim-novinarima-poniznost-necete-videti

Parafraziram tri Vučićeve poente:

1. Izmislili ste deo o pominjanju Velike Srbije.

2. Polazite od pogrešne pretpostavke da ako treba prema nekom da budete ljubazni da taj mora pred vama da se ponizi. Taj film nećete gledati.

3. Ne dozvoljavate mogućnost da neko ima pravo na drugačiji pogled na prošlost od vas (Hrvati slave oluju dok Srbi tuguju).


Činjenica koju ne mogu ni Hrvati da prećute jeste da ih je Vučić ponizio.

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska...sjetu-opcini-gvozd-i-vrginmostu---506562.html


(koliko puta je ponovio "huškanje" i "huškač" i "huškački".

Danas su od Vučića poniženi oni nekulturni i necivilizovani. Time zaključujem, uz živa sećanja kulturu lomljenja ćiriličnih natpisa,otimanje penzije, stanarskih prava i uskraćivanje struje u 21. stoleću.
 
Poslednja izmena:
СНС ботовима цуре слине на сендвич.

Ja ne znam u kom univerzumu nisam javno pokazao da sam glasao za Radulovića što ću učiniti i na lokalu, jer je bolje da jedni druge kontrolišu. Kao narodna vlast, ista je sve to boranija pod kojom god firmom da dođe. Kurta i murta.

Ali Vučiću je najbolja kampanja uspeh u regionu. Dok god Vučić bude značajno uticao na pravila igre u regionu, biće na čelu Srbije.

Nisam član niti jedne stranke, niti sam ikada to bio.
 
....

1. Izmislili ste deo o pominjanju Velike Srbije.

.....


E nismo. Vučić, 1995.

"Nikada Srpska Krajina, nikada Glina neće biti hrvatska! Nikada Banija neće nazad u Hrvatsku! Nitko više ne zna ni u ovoj sali za kakvu se državu zalaže Slobodan Milošević. Hoće li mu to biti beogradski pašaluk ili nekakva AVNOJ-ska Jugoslavija, kakva će to država biti? Ukoliko srpski radikali pobijede i poraze predsjednika Srbije, vi znate da ćete živjeti u Velikoj Srbiji, jedinstvenoj srpskoj državi i tu odstupanja biti neće"



Reci zajebo sam, pogriješio sam, bio sam mlad, lud, bilo šta, ali ovako lagati je vrlo glupo.
 
Ovo nema veze s ovom tobožnjom temom, no, po mom sudu- veći dio sadašnjih Srba u Hrvatskoj i nisu više Srbi.

Ne niječem opstojnost te nacije, ni pravo, a niti realnost da se dio ljudi u RH izjašnjava kao Srbi. No veći dio, osim onih oko Vukovara i u Baranji, ne mari za srpski identitet, bilo vida elitne kulture (pismo, književnost, povijest,..), bilo pučke (religija, folklor, prela,..).

Jednostavno, većina od bar 50% upisanih Srba više to i nisu po habitusu, i to ne zbog nekih zastrašivanja, nego zato što su to toliko bliski narodi da nema više te emocionalne udice- osim sjećanja i potenciranja sjećanja na NDH- koja bi ih držala na okupu. To je zbilja.
 
Ovo nema veze s ovom tobožnjom temom, no, po mom sudu- veći dio sadašnjih Srba u Hrvatskoj i nisu više Srbi.

Ne niječem opstojnost te nacije, ni pravo, a niti realnost da se dio ljudi u RH izjašnjava kao Srbi. No veći dio, osim onih oko Vukovara i u Baranji, ne mari za srpski identitet, bilo vida elitne kulture (pismo, književnost, povijest,..), bilo pučke (religija, folklor, prela,..).

Jednostavno, većina od bar 50% upisanih Srba više to i nisu po habitusu, i to ne zbog nekih zastrašivanja, nego zato što su to toliko bliski narodi da nema više te emocionalne udice- osim sjećanja i potenciranja sjećanja na NDH- koja bi ih držala na okupu. To je zbilja.
Osim što koristiš gomilu stranih reči, razmišljanje ti je nula.Tako da i visoko mišljenje koje imaš o sebi ne vredi ništa.
 
E nismo. Vučić, 1995.

"Nikada Srpska Krajina, nikada Glina neće biti hrvatska! Nikada Banija neće nazad u Hrvatsku! Nitko više ne zna ni u ovoj sali za kakvu se državu zalaže Slobodan Milošević. Hoće li mu to biti beogradski pašaluk ili nekakva AVNOJ-ska Jugoslavija, kakva će to država biti? Ukoliko srpski radikali pobijede i poraze predsjednika Srbije, vi znate da ćete živjeti u Velikoj Srbiji, jedinstvenoj srpskoj državi i tu odstupanja biti neće"



Reci zajebo sam, pogriješio sam, bio sam mlad, lud, bilo šta, ali ovako lagati je vrlo glupo.

To nije Vučić, čak ne postoji ni Šešelj, a i nekakav rat su izmislili da je bio. Sve je to propaganda žutih
 

Back
Top