0 Utorak 13.02.2018. 00:11 Đ. Barović - Vesti A Trnovit put do glasova

Jesi teski narkoman u tom mentalnom smislu, ali eto i dobre strane toga...
Kakva drzava ...koja satire sopstveni narod u sopstvenoj zemlji...
Ali ovo je dobro za sve...emigracija koja se sama stiti i povezuje izmedju sebe...je jedini nacin da srbi prezive...jevrejski model, ali je ocigledno uspesan uvek...

- - - - - - - - - -

Izvinjavam se jevrejima za prizvuk poslednje recenice, jer ja licno ne mislim da je njihov model uopste los, ali znam da smeta ljudima u ratu, sto npr cine usluge slanja prijema para , pa se tako moglo poslati novac ili bilo sta iz BG u blokirano Sarajevo usred rata...ako znas i dobar si sa nekim jevrejima u BG...
 
Dijaspora bi definitivno trebalo da ima veći uticaj na politička dešavanja u zemlji i bez sumnje bi trebalo da se nađe neki adekvatan modus njihovog učešća u parlamentu. Ali, sama činjenica da neko osniva stranku dijaspore ne znači i da će imati prednost, odnosno da će biti u drugačijem položaju od bilo koje druge partije. Pri tome, da bi se neko ozbiljno bavio politikom, potrebno je da ima politički program i ideologiju oko koje će se ljudi okupiti. Tu su, zatim, i novac ljudi na terenu, kao i uticaj u različitim segmentima društva. U Srbiji je već ogroman broj registrovanih stranaka sa raznim programima i ideologijama, pa ako ta buduća stranka ima ambicije da deluje u otadžbini, onda nije dovoljno da u fokusu ima samo probleme dijaspore, već bi morala da se bavi i dnevnopolitičkim događajima iz zemlje. To bi onda podrazumevalo da rukovodstvo stranke bude stalno u Srbiji - ocenio je Srđan Srećković, poslednji ministar ukinutog Ministarstva za dijaspor
 

Back
Top