Windows

Da, na pocetku jesu imali problema, kasnije su vec mnoge stvari korigovali.
Danas radi, stvarno, jako lepo, bez nekih velikih problema, doduse, vrti se na SSD disku, i na 12GB RAM-a :)

Bas tako stvarno dobro radi,ali navika je nesto kod nas tesko moze da se menja.Vidim po forumima da sve vise ljudi koriste 10-ku.Valjda cu i ja biti jednom jedan od vas.Mladi se lako opredele za te novitete,mi stariji malo sporije.
 
I na desktopu i na notebooku prešao na 10.
4Gb RAM, X64
Dobra je, samo treba malo da se navikneš.
Lično mi se najviše svidjala 7, posle legendarnog XP-a.

PS: Podesiti updgade-inge i upgrade-inge
da ne trči tamo i provereva svaki čas.
 
Poslednja izmena:
Desetka jos uvek moze legalno i besplatno da se preuzme sa ovog sajta https://www.microsoft.com/en-us/acc...459594)(TnL5HPStwNw-VrWC_k5Tc9SNDW8APMCnRA)()

Kako?
Ja imam problem.sto su mi u servisu instalurali Win 10, koji istice sad u avgustu..jer naravno nije legalan...vidim da traze kljuc koji ja naravno nemam...a kad zovem da udju preko one opcije (zaboravila sam kako se zove), navodno ne mogu jer su dobili previse opomena da to.precesto rade...
...zbog moje zdravstvene situacije ne mogu fa nosam lap tamo kod njih, a i stalno se izvlave da nisu u servisu vec kao ili teren ilu privatne obaveze :poludeo:
...pomazite ako ikako mozete..hvala..
 
Jedino nelegalnim metodama, tipa aktivator...

Ako ne zelis da platis naravno.

Da si bila registrovana kao insajder (beta testiranje w10) danas bi putem email naloga imala digitalni kljuc za W10.

Ja od 2015 god tako koristim W10, bio sam insajder.
 
Jedino nelegalnim metodama, tipa aktivator...

Ako ne zelis da platis naravno.

Da si bila registrovana kao insajder (beta testiranje w10) danas bi putem email naloga imala digitalni kljuc za W10.

Ja od 2015 god tako koristim W10, bio sam insajder.

...nemam pojma, pre ovog kompa sam imala neki stari koji je radio na xp i da nije bio u tako losem stanju ne bi ga nikad ni menjala....
...niti znam kako funkcionise taj insajder niti kako bi to trebalo odraditi....gde god sam nesto i uspela da vidim sve je na engleskom, a ja sa njim ne stojim nikako :rumenko:
 
...nemam pojma, pre ovog kompa sam imala neki stari koji je radio na xp i da nije bio u tako losem stanju ne bi ga nikad ni menjala....
...niti znam kako funkcionise taj insajder niti kako bi to trebalo odraditi....gde god sam nesto i uspela da vidim sve je na engleskom, a ja sa njim ne stojim nikako :rumenko:

Ако већ не желите да платите лиценцу за оперативни систем а ви користите неки од бесплатних оперативних система - а легаланих.
Тражи мало да се прочита нека страница ради упознавања са оперативним системом али је бар довољно тога на српском лепо објашњено да уз просто читање литературе и бар мало укључивање сиве масе може сваки просечан корисник да користи - једино уколико се професионално бавите графиком или векторским цртањем баш и није препоручљиво пошто је „мало“ теже наћи пиратске програме за ту намену...
https://www.debian-srbija.iz.rs/p/serbian.html
http://www.ubuntu-rs.org/uputstvo-za-instalaciju/

Али као што рекох треба мало да се проучи литература...
 
Svakako Ubuntu ali neko je navikao na win i tesko mu je da se prilagodjava.

Da nije bila fora sa insajderom, danas bi verovatno kao i vecina koristio krekovanu verziju w10.

Inace mislim da bi OS trebao da bude besplatan , kao i vecina linux distribucija.
 
....radi se o tome sto niti me je neko pitao hocu li da kupim taj win niti znam koliko to uopste kosta....
....drugo trenutno sam na hemoterapijama i nemam ni snage ni mogucmnosti da to sada placam....tad je taj serviser rekao da to kosta toliko i toliko,
tako mu je i placeno.....sad se malo izvlaci ali misim da sam uspela da nadjem dogovor sa njim da to odradi u toku sledece nedelje....cak sam mu ponudila
i neku cifru da odrzava sto je neophodno, a da se ne preganjamo jer mi nije do toga....a treba mi komp da malo "izadjem u svet"......:ok:
 
Nema sta da mu placas to sve mozes i sama, vecina tih servisera su prevaranti , pogotovo kada je software u pitanju.
Npr ti mu das 30e a on ti instalira krekovanu verziju wina... kada se nesto desi, ti u panici opet mu das kintu a on namesti do sledece greske i tako si na preplatu kod ljubaznog servisera.
Budi oprezna i brzo ozdravi!
 
Nema sta da mu placas to sve mozes i sama, vecina tih servisera su prevaranti , pogotovo kada je software u pitanju.
Npr ti mu das 30e a on ti instalira krekovanu verziju wina... kada se nesto desi, ti u panici opet mu das kintu a on namesti do sledece greske i tako si na preplatu kod ljubaznog servisera.
Budi oprezna i brzo ozdravi!

..hvala puno...

...pa ne mogu sama kad mi trazi neki kljuc, a ja ga naravno nemam i da i hocu nesto da odradim sama ne mogu, a ni ne znam....

...nadam se da nece, a ako bude bezobrazan bas, zalicu se onom ko mi ga je preporucio pa ce biti kritike....a ja to ne volim da se tuzakam ko malo
dete ap izbegavam....
 
...pa ne znam ni ja koju verziju imam....

Kada otvoris ikonicu My Computer,idi desni klik na prazno polje,pa properti i pokazace ti koja je verzija Win.10.Mada za KMSpico nema veze koja je verzija,samo moras da iskljucis Anti Virus dok ne izvrsis aktivaciju.Kada zavrsis aktivaciju,trazice ti restart,uradi ga,pa kada se podigne OS,aktiviraj i AV.A za pretragu za KMSpico,napisi u pretrazi "For All Win.10" i onda ti nije uopste bitno koja ti je verzija,aktivirace je do sledeceg instaliranja OS-a,ako bude trebalo.
 
Poslednja izmena:
Znaci, firma je kupila npr 40 licenci i instalirala ih na racunare koji su u njihovoj mrezi, tj domenu. Firma moze da namesti da jedan racunar bude server i da taj racunar proverava s vremena na vreme licence racunara koji su na mrezi. Ako neki racunar nakon nekog vremena nema komunikaciju sa tim serverom, windows se dekativira na tom racunaru. To je uvedeno bas zbog toga da zaposleni u fimri ne bi koristili licencu za win 10 na svojim kucnim racunarima.
Samo je pitanje vremena druze kad ce ti to prestati da radi.
Windows licenca sa domenom nema veze , firma koja ima domen mora da uzima licence za domen kontroler ako želi da računare drži u domenu - a ne mora da ih drži u domenu , a siguran sam da nijedna ozbiljna firma neće koristiti win10 nego će za domen koristiti licencirani serverski sistem kao naprimer win 2016 server ,
 
Pozdrav svima,

Juce sam instaliravao Adobe CC na kompu i posto je trajalo neko vreme, da ne cekam, uzeo sam neku igru da igram sve dok komp nije skroz zabo zbog cega sam morao da ga restartujem. Nakon toga nikako nije mogao da se pokrene OS, pa sam jos 2 puta restartovao, izlazilo mi je to prilokom onaj plavi ekran gde pise recovery, repair, safe mode, nesto tako, ne secam se dobro, uglavnom nakom totalnog gasenja u vidu iskljucenja iz struje i onda ponovnog paljenja vratio u normalu, ali izaslo mi je par error poruka kojih se sada ne secam dobro, uglavnom se ticu OneDriva (kog sam zajedno sa Adobe CC instaliravao u tom trenutku, jer sam skoro digao sistem na novom kompu) i CC-a. Posto nije zavrsio instalaciju CC naravno nije ni mogao da ga otvori, i ja reko ajd ispocetka, prvo da ga uninstall pa onda cu ponovo. Medjutim, nece da se uninstall. Ja ga onda totalno izbrisem iz Program Files i onda je kao uninstall. Medjutim, kada pokusavam da pokrenm setup za CC, nece da ga pokrene, ne izbacuje nista. Iako sam ponovo skinuo setup za CC open nece. Onda uzmem skinem CCleaner, medjutim ni njega nece da instalira, izbacuje da fali neki lang-1031.dll.

Svaki put kada pokrenem komp izbaci mi ove ovde greske:

sdsadadada.jpg


Zna li neko sta bi mogao biti problem? Gledao sam nesto po netu, nista nije pomoglo.
 
Vidi ovako to je ocigledno problem napravio One Drive gledaj kako ces ako se on automatski ukljucuje na startup ti idi tamo na onu strelicu nadji ga idi dersni klik settings i nadji da iskljucis startup i onda idi u control panel i izbrisi one drive.Ovo nema veze sa ovim ali vidi mozda ti se nesto u control panelu instaliralo i pravi problem.Instaliraj iobitov uniistaler instaliraj abobe cc opet i obrisi ga preko iobitovog unistalera jer ce ga on obrisati skroz.i TAKODJE ISTO IZBRISI I TAJ DRIVERAGENTPLUSHELPER I AKO NE MOZE DA SE OBRISE ISKLJUCI GA IZ TASK MANAGERA pa ga obrisi tako ce ti ja msm i proces biti nazvan i to bi bilo to a za drivere je najbolji driver booster ja ga koristim vec 3 godine i nikad eror niti ikakva greska.Ako nista ne budes resio javi se opet.Adobe ako nemas nikakav kljuc ili licencu se skida tako sto na youtubeu nadjes a ako ti treba za samo photoshop ja cu ti dati odakle da skines ako ti treba.Ili ako nekim slucajem instaliras adobe ti skini sve sta ti treba i licenciraj ga sa oni amt emulatorom i izbrisi ceo Operativni sistem a to sto si skinuo tipa photoshop iaktivirao ga emulatorom ti ce se vrv nalaziti na c particiji i ti samo sistemsku izbrisi a nemoj onu drugu i instaliraj os i imaces adobe na drugoj particiji bet creative clouda ko0ji se bas tesko brise sa racunara
 
Poslednja izmena:
Koliko znam One Drive se automatski instalira sa Windowsom ja ga lično obično gasim drugo nema leba od popravljanja razbio si Windows i neće ti raditi nikada kako treba valja ga reinstalirati ili koristiti opciju Recovery - reset pa tek onda instalraj taj CC.
 
Koliko znam One Drive se automatski instalira sa Windowsom ja ga lično obično gasim drugo nema leba od popravljanja razbio si Windows i neće ti raditi nikada kako treba valja ga reinstalirati ili koristiti opciju Recovery - reset pa tek onda instalraj taj CC.

One drive kao exe paket a ima i One drive UWP verzija.

Control Panel\Programs\Programs and Features\Microsoft OneDrive (EXE) deinstalacija

Settings\Apps (UWP) deinstalacija


Da li je pokusao system restore ? kako zaboravite tu sjajnu opciju ...
 
Poslednja izmena:
Ja ga vec vrtim kao main ... ovo je zaista malte ne rtm , mozda bude jos koji i pustaju ga kao OEM... a za ostale u toku oktobra.

Instalirao sam ovaj 1809 i na tabletu , i dalje nije to to, nekako MS ne zna ili ne zeli da napravi od W10 dobar Tablet OS ... cini mi se da su 8 i 8.1 bili bolji za tu namenu.

Ono sto sam primetio je malo veci score u Passmarku kada je u pitanju graficka , cpu score je ostao na nivou predhodnog builda.

- - - - - - - - - -

Novi bild koji se bliži sve bliže RTM-u.

Ovo ti je server edition ?
Aj ako te ne mrzi reci mi koliki ti je ram usage kada startujes w10 sto bi rekli u leru ... vidim da furas gadgete sa w7 :D


Koga zanima moze da vidi changelog :)

http://windowscentral.com/windows-10-redstone-5-changelog
 
Poslednja izmena:
Server??? Malo kao i windows 10. Inače obavezno gadžeti oni sve pokazuju.

Ko jede memoriju je prokleti torent i to samo sidovanje na windowsu 10. Tako da se mora koristiti Memory optimizer.

Bez torenta
 

Back
Top