Windows

Neznam dali je mesto odgovarajuće ali pošto je sistem w10 onda ću ovde pitati
od januara mi neradi skajp prijavljivao sam se preko fejzbuk naloga i to su ukinuli gogle nalog nemogu da oporavim i ponude mi kao rešenje da napravim novi nalog
ja to i uradio ali posle isključenja više nije hteo da se uključi i traži broj telefona da mi pošalju kod za oporavak a ja to neželim da im dam
dali ima neko rešenje
 
Neznam dali je mesto odgovarajuće ali pošto je sistem w10 onda ću ovde pitati
od januara mi neradi skajp prijavljivao sam se preko fejzbuk naloga i to su ukinuli gogle nalog nemogu da oporavim i ponude mi kao rešenje da napravim novi nalog
ja to i uradio ali posle isključenja više nije hteo da se uključi i traži broj telefona da mi pošalju kod za oporavak a ja to neželim da im dam
dali ima neko rešenje

Sada je Skype Microsoftov i ako hoces moras se ulogovati na njihov nalog.nemoze kao nekada licni.I sada mogu da se instaliraju samo 64 bit-ni Skype,nema vise 32 bit-nog.Doduse meni je na Win.7 jos 32 bit-ni,ali je odavno,a ako bi reinstalisao OS morao bi da instaliram i 64 bit-nu verziju,pa i 64 bit-ni Skype,a telefon moras da im posaljes da bi ti poslali kod za verifikaciju Skype-a.tako je to kada Microsoft preuzme programe,mora po njihovom pravilu.Inace na drugi nacin neces moci da pokrenes Skype.Na Win.8.1 imam 64 bit-ni,ali sa mojim nalogom i jos tada nije trebao broj telefona,a na Ubuntu nisam mogao drugacije da ga aktiviram.Ako hoces da imas Skype posalji im broj telefona i imaces ga.
 
Pitanje u vezi win 10.
Win 10 sam dobio od organizacije koja je kupila licencu za neograničen broj računara. Kad odem u setings, pa na activation piše: Windows is activated using your organization's activation service.
Interesuje me da li organizacija od koje sam dobio instalaciju može da ima bilo kakav pristup mom uređaju zahvaljujući tome što koristim njihovu licencu, odnosnoo aktivacioni servis.
Da li neko od programera i sl. može da objasni kako ovo funkcioniše?
 
Pitanje u vezi win 10.
Win 10 sam dobio od organizacije koja je kupila licencu za neograničen broj računara. Kad odem u setings, pa na activation piše: Windows is activated using your organization's activation service.
Interesuje me da li organizacija od koje sam dobio instalaciju može da ima bilo kakav pristup mom uređaju zahvaljujući tome što koristim njihovu licencu, odnosnoo aktivacioni servis.
Da li neko od programera i sl. može da objasni kako ovo funkcioniše?

Ne bi trebalo, osim ako ti racunar nije na domenu organizacije.

- - - - - - - - - -

Ja razmisljam da instaliram Windows 10. Ali sumnjam u desetku.

Tesko je ***** od sistema, meni se uopste ne svidja. Instalirao sam ga jer drajveri nece da rade sa mojim komponentama na sedmici. Ako ne moras, nemoj prelaziti.
 
Mozes li molim te da objasnis ovo za domen organizacije?

Mogu naravno. Da li si na domenu mozes da proveris tako sto kliknes desnim klikom na my computer, poperties i otvara ti se prozor slican ovome.

win10name.png


Vidis da na slici ispod uokvirenog teksta stoji polje domain, ako tu pise nesto, znaci da ti je racunar na domenu. Odnosno, clan je mreze neke organizacije.
Ako tu stoji workgroup, onda nije clan nikakvog domena. Tebe verovatno zeza to sto ti windows nije legalan. :)

Ako je to kljuc od neke firme, imas nekih 180 dana da koristis taj win, osim ako ne udjes na njihovu mrezu. Nece to moci da radi.
 
Poslednja izmena:
Znaci, firma je kupila npr 40 licenci i instalirala ih na racunare koji su u njihovoj mrezi, tj domenu. Firma moze da namesti da jedan racunar bude server i da taj racunar proverava s vremena na vreme licence racunara koji su na mrezi. Ako neki racunar nakon nekog vremena nema komunikaciju sa tim serverom, windows se dekativira na tom racunaru. To je uvedeno bas zbog toga da zaposleni u fimri ne bi koristili licencu za win 10 na svojim kucnim racunarima.
Samo je pitanje vremena druze kad ce ti to prestati da radi.
 
Dva puta sam ga instalirao,umesto Win.8.1.Jednom pre vise od godinu dana i tada je dosta bagovao i nije bio spreman za neki bolji rad bilo cega na njemu.Drugi put,pred novu godinu i bio mi je skoro mesec dana,ali sada mi se cini da ja nisam spreman za njegov izgled i rad na njemu,ali vidi se da je dost bolji nego ranije.Tako da ga ne bih kudio.Mislim da je vise nas koji nemozemo,ili necemo da mu se prilagodimo,nego osoba koji ga prihvataju bez problema.Bicu jos na Win.8.1,pa cu videti za kasnije.
 
Ukoliko ne govorimo o originalnoj, ne-krekovanoj, varijanti, mislim da je bez veze komentarisati bagove.
Ja ga koristim svakodnevno, i prilicno sam zadovoljan. Jeste spor update ponekad iritantan, ali godinama se nauci strpljenje :)
Ne baguje puno, uglavnom mi zabaguje zbog nekih programa koji imaju neki memory-leak, ali to je standardna boljka svih windows sistema.
Moglo bi jos da se poradi na User Exeprience-u (igrom slucaja znam da su vec razvili neke mnogo naprednije stvari), ali pretpostavljam da moraju da ostave nesto za sledece verzije, ipak je to jedna dobra komercijalna prica :)
 
Ja sam ga prvi put instalirao čim je počelo ono smaranje sa nadogradnjom u W7 i tada sam bio prilično nezadovoljan, pa sam vratio sedmicu. Drugi i poslednji put sam je instalirao kada je izašao prvu veliki update i već tada je, barem meni, radio bolje od w7 na istoj mašini.
Meni realno update ne smeta toliko, alli sam primetio da se povremeno pogubi sa nekim procesima i cpu zakuca na 100%... onda uradim jedan restart i sve bude ok.
Šta znam, za ono za šta ga ja koristim meni radi bolje od W7 i nemam nameru da se vraćam na njega.
 
probao ga vise puta , jeste sve bolji ali jos nije zavrsen i nije za svakodnevnu upotrebu

svaki novi win je radio , servis pakovi su ga poboljsavali ali je i osnovna verzija bila funkcionalna

ali 10 je uvek nesto bila u problemu ,ili nece zvuk , ili zakuca program, ili odu procesi

a toliko se dugo radi na njoj
 
Ukoliko ne govorimo o originalnoj, ne-krekovanoj, varijanti, mislim da je bez veze komentarisati bagove.
Ja ga koristim svakodnevno, i prilicno sam zadovoljan. Jeste spor update ponekad iritantan, ali godinama se nauci strpljenje :)
Ne baguje puno, uglavnom mi zabaguje zbog nekih programa koji imaju neki memory-leak, ali to je standardna boljka svih windows sistema.
Moglo bi jos da se poradi na User Exeprience-u (igrom slucaja znam da su vec razvili neke mnogo naprednije stvari), ali pretpostavljam da moraju da ostave nesto za sledece verzije, ipak je to jedna dobra komercijalna prica :)

Oba puta je uradjen apgrejt,znaci zvanicna verzija.I kao sto sam prekao prva verzija je bagovala i to dobro i to ne samo kod mene vec kod mnogih,a drugi put nije bilo toga,ali ja nisam spreman jos za 10-ku,jer mi Win.8.1 dobro radi.
 
Da, na pocetku jesu imali problema, kasnije su vec mnoge stvari korigovali.
Danas radi, stvarno, jako lepo, bez nekih velikih problema, doduse, vrti se na SSD disku, i na 12GB RAM-a :)
 

Back
Top