Windows

znaci nema spasa

kako meni traje neki put i po godinu i po a instaliram svasta , isprobavam razne programe za razne namene ?

cista sreca ili ne idem na sumnjive sajtove
 
znaci nema spasa

kako meni traje neki put i po godinu i po a instaliram svasta , isprobavam razne programe za razne namene ?

cista sreca ili ne idem na sumnjive sajtove
Незнам.

Ја не идем на сумњиве сајтове, Искључиво сам на Крстарици. задњих неких 4 године од како долазим овде, у просеку једном месечно морам да реинсталирам систем, или због рушења система, или због убацивања ко зна све чега... :)

Овде су ти све неки експерти ко што је снејкс и слични, као и неки модови који се баве хаковањем...
 
Просто је можда досади корисникцима да постављају неке своје поставке, овако је све по дефолту отворено и милина... ;)
Ево исто се дешава и са Линуксом, сам ресетује систем, врати на основна подешавања (дефолт) ...

Стварно сам збуњен...
 

Prilozi

  • snapshot2.jpg
    snapshot2.jpg
    69,6 KB · Pregleda: 20
Poslednja izmena:
Овде у ЧарлетОС-у је за сада све у реду. :)

......................
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-01-02_12-13-52.jpg
    Screenshot_2016-01-02_12-13-52.jpg
    46,7 KB · Pregleda: 20
  • Screenshot_2016-01-02_12-18-01.jpg
    Screenshot_2016-01-02_12-18-01.jpg
    58,3 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:
Не, на ОпенСУСЕ.

Имам инсталиран и Чарлет ОС... :)

На ОпнСУСЕ ми преподешавао језик и тастатуру, па сам опет морао да подешавам. :)

Пре ће бити да је то до нечег другог, ако имаш засебну крисничку партицију то се не би требало дешавати обзиром да се чак и по инсталацији нове верзије (са истим радним окружењем) не мењају подешавања (осим уколико није у међувремену настала нека баш велик промена).
У твом случају промена је могла бити прелазак на КДЕ 5 (обзиром да исти захтева уклањање КДЕ 4) .... Другим речима оно што си навео као проблем који ти се десио није уобичајен на Линукс дистрибуцијама...
 
linjuksov fundamentalni problem je prevelika diversifikacija..da ne idem dalje od kernela imas u upotrebi i verziju 4.3.3 koja je cini mi se poslednja stabilna a imas I verzije ispod 2.6..i sve se koriste..sto je masivni problem sa kompatibilnoscu..da ne pominjem verzije ostalih biblioteka i okruzenja..
isti problem ima I na linjuks naslonjeni android ..na mrezi imas telefone koji koriste i android verzije 2 I imas telefone koji koriste najnoviji android.

windows kao OS takav problem ima u najmanjoj meri.
licenca jeste veliki problem..ali GPL licenca je masivni, kolosalni problem..tj jos gora stvar jer omogucava svakom da cacka po tome
 
Пре ће бити да је то до нечег другог, ако имаш засебну крисничку партицију то се не би требало дешавати обзиром да се чак и по инсталацији нове верзије (са истим радним окружењем) не мењају подешавања (осим уколико није у међувремену настала нека баш велик промена).
У твом случају промена је могла бити прелазак на КДЕ 5 (обзиром да исти захтева уклањање КДЕ 4) .... Другим речима оно што си навео као проблем који ти се десио није уобичајен на Линукс дистрибуцијама...
Није проблем до ОС-а, већ до интернета и друштвеним јавним мрежама, у овом случају је Крстарица, пошто једино ту залазим задње 4 године.

Као што рекох, у просеку задњих 4 године једном месечно морам да реинсталирам комп, најчешће зато што ми сруше систем, било да је њиндоњс или Линукс. :)

Не прозивам Крстарицу као кривца, већ је до другиих проблема који се јављају на друштвеним мрежама. :)

- - - - - - - - - -

linjuksov fundamentalni problem je prevelika diversifikacija..da ne idem dalje od kernela imas u upotrebi i verziju 4.3.3 koja je cini mi se poslednja stabilna a imas I verzije ispod 2.6..i sve se koriste..sto je masivni problem sa kompatibilnoscu..da ne pominjem verzije ostalih biblioteka i okruzenja..
isti problem ima I na linjuks naslonjeni android ..na mrezi imas telefone koji koriste i android verzije 2 I imas telefone koji koriste najnoviji android.

windows kao OS takav problem ima u najmanjoj meri.
licenca jeste veliki problem..ali GPL licenca je masivni, kolosalni problem..tj jos gora stvar jer omogucava svakom da cacka po tome
Никад нисам имао проблем у вези кернела, и увек је била инсталирана најновија стабилна верзија.
Једини проблем са кернелом раније је имао Убунту, од свих најкоришћенијих дитроа, нико други. :)
Не, непостоји пробелеми са кернелом. На томе су веома ажурни они који раде на томе. :)

Код мобилних телефона је друга прича. Произвођачи мобилних телефона производе само са могучношћу једне верзије, тако да неможе се инсталирати друга верзија кернела. И нисам приметио да постоји било какав проблем са таквим телефонима. :)
Ако застари кернел, мора се купити други телефон. А то питајте пришвођаће тефона, зашто. :)
 
Poslednja izmena:
linjuksov fundamentalni problem je prevelika diversifikacija..da ne idem dalje od kernela imas u upotrebi i verziju 4.3.3 koja je cini mi se poslednja stabilna a imas I verzije ispod 2.6..i sve se koriste..sto je masivni problem sa kompatibilnoscu..da ne pominjem verzije ostalih biblioteka i okruzenja..
isti problem ima I na linjuks naslonjeni android ..na mrezi imas telefone koji koriste i android verzije 2 I imas telefone koji koriste najnoviji android.

windows kao OS takav problem ima u najmanjoj meri.
licenca jeste veliki problem..ali GPL licenca je masivni, kolosalni problem..tj jos gora stvar jer omogucava svakom da cacka po tome


Не чини ми се да је велики број дистрибуција и самог језгра велики проблем, као ни то што свако може да "чачка по томе" , пре бих рекао да је то могућност да свако нађе и користи баш оно што му одговара. Наравно уз мало боље информисање и испробавање а не само на основу оног што неко замишља...
Треба разумети да различите верзије линукс језгра доносе и различите подршке за различит хардвер па тако и различите верзије андроида покрећу одговарајуће уређаје...

Како било свако може да користи оно што му одговара.... Отворен код само омогућава већу слободу у избору...
 
Није проблем до ОС-а, већ до интернета и друштвеним јавним мрежама, у овом случају је Крстарица, пошто једино ту залазим задње 4 године.

Као што рекох, у просеку задњих 4 године једном месечно морам да реинсталирам комп, најчешће зато што ми сруше систем, било да је њиндоњс или Линукс. :)

Не прозивам Крстарицу као кривца, већ је до другиих проблема који се јављају на друштвеним мрежама. :)

- -

Овде нешто није у реду, ако неко залази свуда, онда ја то радим и до сада ми се није десило да ми неко други обори систем... Систем сам искључиво ја урушавао играјући се свим и свачим кроз синаптик или неки други управљач пакетима...
 
Овде нешто није у реду, ако неко залази свуда, онда ја то радим и до сада ми се није десило да ми неко други обори систем... Систем сам искључиво ја урушавао играјући се свим и свачим кроз синаптик или неки други управљач пакетима...
Видиш, то код мене није случај. :)

Ја сам и раније упозоравао да ми неруше систем поједини "елементи" са Крстарице... :)

Било је тренутака кад нисам долазио на Крстарицу, и нисам имао уопште никаквих проблема ни са системом ни са другим сајтовима. :)

Уосталом, знају за овај проблем админи... :)



А ево ти и једно од примера дрндања по мом систему, овде ми се дешава често, као и ових дана, да ми едитор мења опције, да ми бришу и преправљају речи које пишем док пишем у едитору, и да приликом слања долази до катастрофалних поремећаја у приступу, па и у мом компу... :)

Разбуцају ми броузер, меморија подивља, процесор почне да ради 300 на сат... :)

Питај админе крстарице... :)

Овде све сами "хакери до јаја", док непочне да ради усрана мотка. :)
 
Poslednja izmena:
А као и што видите, да готово нико не залази овде на овај ПДФ, шта мислите, зашто? :)

Нече нико да каже, да не би били бановани па немогу да се логују и на другим ПДФ-вима...

Већ многи траже помоћ на другим сајтовима и форимима, зато што им овде вечини сруше систем. :)

Ево и сад сам избацио комплет слике мог десктопа, шта мислите зашто? :)
 
А као и што видите, да готово нико не залази овде на овај ПДФ, шта мислите, зашто? :)

Нече нико да каже, да не би били бановани па немогу да се логују и на другим ПДФ-вима...

Већ многи траже помоћ на другим сајтовима и форимима, зато што им овде вечини сруше систем. :)

Ево и сад сам избацио комплет слике мог десктопа, шта мислите зашто? :)


За неке ствари би ваљало прелистати правилник, за друге ствари би ваљало мало обратити пажњу где се шта поставља...
Крстарица, као и све на нету има неких својих проблема.
Што се тиче квалитета добијених упутстава, она ипак зависе од искуства оних који предлажу решење проблема али и од оних који се залећу па не проверавају добијена упутства или пак ни не прочитају добијена упутства.

С друге стране овде је тема Виндовс 10 а ти си покренуо кампању о Линуксу... Мисли мало и о томе...
 
За неке ствари би ваљало прелистати правилник, за друге ствари би ваљало мало обратити пажњу где се шта поставља...
Крстарица, као и све на нету има неких својих проблема.
Што се тиче квалитета добијених упутстава, она ипак зависе од искуства оних који предлажу решење проблема али и од оних који се залећу па не проверавају добијена упутства или пак ни не прочитају добијена упутства.

С друге стране овде је тема Виндовс 10 а ти си покренуо кампању о Линуксу... Мисли мало и о томе...
Немој мене кривити што нико не дискутује овде о Виндовсу.

А и напоменуо сам да скоро нико не навраћа овде.

У реду, није мој проблем, није моја Крстарица, па према томе нећу више да дискутујем ни о чему овде. :)

И небитно је који је ОС, дистрибуција, исто се дешава...
 
Poslednja izmena:
previse slobode u izboru je kontraproduktivno..gore nego nemanje slobode izbora uopste


s druge strane ako neko treba da sedne i zagreje stolicu nedeljama i mesecima da bi ovladao GNU softverom kompajlirao kernel za sebe itd itd..to je gubitak dragocenog vremena koje se moglo utrositi na zaradjivanje para.
iz tog a I iz puno drugih razloga firme i kompanije se I dalje odlucuju da plate profesionalni softver koji radi odmah iz kutije nego da ne placa GNU nego daplaca ljude koji ce to da prilagode njihovim potrebama za sta su najcesce potrebni meseci razvoja sto na kraju ispadne daleko skuplje nego platiti softver

linuks je tu vec 25 6 godina..osim gonjenja interneta nigde se nije odomacio..mobilno trziste ionako koristi android koji je svakako sve samo ne GNU linuks I iOS
bio I ostao sistem koji prave i razvijaju gikovi za druge gikove..a recimo zabavnog softvera igara ima jako malo kao i profesionalnog softvera..

openoffice nije zamena za MS Office..Scribus nije zamena za InDesign..GIMP nije zamena za Photoshop..itd libreCAD freeCAD i slicni nisu ni izdaleka zamena za AutoCAD

dalje ne postoji unifikovano radno okruzenje i workflow vec svako pravi kako mu se cefne..cak i ako je softver u okviru GNOME ili KDE projekata..trosi se mnogo vremena na razvoj suplementarnih paketa..koji opste zahtevaju sopstveni paket biblioteka da bi radili Qt GTK I slicne
I dalje ne mislim da je GNU linuks sistem za po kuci niti sistem za poslovna okruzenja
 
previse slobode u izboru je kontraproduktivno..gore nego nemanje slobode izbora uopste


s druge strane ako neko treba da sedne i zagreje stolicu nedeljama i mesecima da bi ovladao GNU softverom kompajlirao kernel za sebe itd itd..to je gubitak dragocenog vremena koje se moglo utrositi na zaradjivanje para.
iz tog a I iz puno drugih razloga firme i kompanije se I dalje odlucuju da plate profesionalni softver koji radi odmah iz kutije nego da ne placa GNU nego daplaca ljude koji ce to da prilagode njihovim potrebama za sta su najcesce potrebni meseci razvoja sto na kraju ispadne daleko skuplje nego platiti softver

linuks je tu vec 25 6 godina..osim gonjenja interneta nigde se nije odomacio..mobilno trziste ionako koristi android koji je svakako sve samo ne GNU linuks I iOS
bio I ostao sistem koji prave i razvijaju gikovi za druge gikove..a recimo zabavnog softvera igara ima jako malo kao i profesionalnog softvera..

openoffice nije zamena za MS Office..Scribus nije zamena za InDesign..GIMP nije zamena za Photoshop..itd libreCAD freeCAD i slicni nisu ni izdaleka zamena za AutoCAD

dalje ne postoji unifikovano radno okruzenje i workflow vec svako pravi kako mu se cefne..cak i ako je softver u okviru GNOME ili KDE projekata..trosi se mnogo vremena na razvoj suplementarnih paketa..koji opste zahtevaju sopstveni paket biblioteka da bi radili Qt GTK I slicne
I dalje ne mislim da je GNU linuks sistem za po kuci niti sistem za poslovna okruzenja

Лепо речено... Све на свом месту... ако је упућено виндовс корисницима....
За оне упућеније па и оне који припадају пословним окружењима чињенице су малко другачије...
- комплајирање програма и језгра изводе само они који желе са тим да се забављају, за добар део дистрибуција, уградња нових језгара ради кроз неколико једноставник корака често и кроз тестинг складиште (обзиром да користим Дебиан тестинг грану, кроз редове надоградење стигли су ми и језгро 4.3, и либреофис 5.4 .....
-Либреофис / опенофис, нису замена већ су посебни програми који имају своју употребну вредност у канцеларијама чак и кад је основни формат мајкрософтов .doc. Проблем коришћења либреофиса у пословном окружењу је више навике ради него што је стварне природе - бар у пословном окружењу је могуће искористити принцип једнообразности путем коришћења шаблона.
- Што се тиче осталих набројаних професионалних алата - за професионалну употребу постоје и професионалана решења и за Линукс с тим да им је и цена у складу са наменом ( те из тог разлога нису и општепозаступљени) програми као што су ГИМП, либрекад, и сл , нису замена за професионалну употребу већ омогућавају корисницима и обичним корисницима да имају комплексне алате са којим могу да изврше своје задатке а да не посежу са небезбедним решењима (крековима, проказаним лиценцама и сл).
- Радно окружење је нешто што је најмањи проблем а бира се у односу на доступне конфигурације рачунара, њихова различитост није препрека да све стоне јединице буду са истим изгледом радног окружења.

Занимљив пример дистрибуције која доноси унификован изглед радног окружења без обзира на избор радног окружења јесте Calculate Linux где је изглед различита радних окружења унификован у једнан препознатљив изглед. Наравно ова дистрибуција и није за обичне кориснике већ за оне који имају своју ИТ подршку која ће да се позабави са надоградњама и додавањем нових програма.
Иначе има и других дистрибуција прилагођених за рад у административним службама, министарствима и сл...

Иначе и неки други озбиљни корисници користе Линукс за своје потребе - као на пример Америчака војска која је склопила поприлично уносне послове са компанијом Red Hat око коришћења њихове истоимене дистрибуције.

Што се тиче коришћења линукса по кућама, бар за нас чије машине не прелазе 500 € ГНУ/Линукс оперативни систем је одлично решење обзиором да добијамо сигуран и стабилан оперативан систем, гомилу програма из које можемо пробрати оно што нам одговара... Они који воле мало и да истражују бар са Линукс дистрибуцијама то могу да раде до миле воље...

Што се даљих дискусија овог типа тиче надам се да ће се пренети на теме отворене у ту сврху, ово је ипак тема везана за проблеме са Виндовс 10 ....
 
ne mogu da pisem o problemima sa windowsom 10 jer ih nisam ni iskusio..iako ga koristim od pocetka na masini koja sad ne kosta vise od 200 evra..doduse kostala oko 600 kad sam pravio konfiguraciju
cak mi I witcher 3 na win 10 sljaka u 1280x800 sa 30 fps u skoro ultra setovanju..malo kustom cackanja po konfiguracionim fajlovima...nije sve na ultra jer sam ogranicio teksture na 1024x1024..nemam dovoojno rama vrama za 2048x2048 al sam zato iskljucio downsampling,,
sa sve HairWorksom..doduse na Low..mada izmenju Low I Ultra HWorks se ni ne primecuje neka razlika..bar ne na mojoj rezoluciji mozda 1080p se I vidi
a masina ima i3 2100 H61 plocu 2x2GB DDR 1600.i GTX560Ti sa 1GB GDDR5..na win 10 imam osetno bolje FPS nego na win 8/8.1,,mada sam mu ja podmetnuo u osnovni direktorijum igre D3D12.dll koji sam preimenovao u D3D11.dll..:zima: al sam djubre
 
Pozdravljam , imam nekoliko problema , naime imam neki lap top ( noviji ) ASUS X553M gde je preko neta maltene automatski instaliran ( na moje ime , bilo u paketu ) Windows 10 koji mi nije jasan a najgore što ne mogu da instaliram Office ( bar ne free , nego samo neku probnu verziju ili mesečno 495 dinara ili još više zavisno od paketa ) , i još da li neko zna kako da otvorim cd/ dvd ??
Unapred hvala
 
Korisnici Windowsa 10 traže da Microsoft izbaci bloatware
Bloatware je prisutan toliko dugo da je gotovo nemoguće naći proizvod koji ne dolazi sa nekim third-party aplikacijama ili dodacima, pa ni Windows nije izuzetak od ovog pravila.




Pored nekih unapred instaliranih Windows 10 aplikacija, Microsoft takođe pakuje i neke koje pripadaju trećoj strani, među kojima je na primer i Candy Crush Saga, igra koja se već dokazala kao veoma uspešna na mobilnim platformama.

Međutim, na Windowsu 10, korisnici nisu baš oduševljeni idejom da im na računarima bude zakačen bloatware. U upisima na Feedback aplikaciji korisnici ne traže od Microsofta da on ukloni aplikacije, već da im dozvoli da ih ručno sami uklone. Predlog je postavljen na Feedback aplikaciji pre dve nedelje i već ima veliki broj glasova te se našao u vrhu korisničkih zahteva. Podsetićemo da je u ovom trenutku novi operativni sistem instaliran na negde oko 10 posto računara širom sveta.

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2016&mm=01&nav_id=1084967
 
Pomoc, ubagao mi se nekako Win10 search, to mi se desavalo i ranije, ali jedino (da ja znam) sam mogao da ga resim rusenjem i ponovnom instalacijom sistema.
Sada nemam zivaca za to, moze pomoc?
U pitanju je serach (bar tako predpostavljam) bug, konstantno mi se search-uje MyPC ili neki od foldera evo slicice: http://prntscr.com/9q7xro
Znam da ce neko reci da je mozda do HDD, ali nije, on je u redu. Pomoc?
Ps. Moguce da je virus, ali obrisao sam ih sve...
 
Microsoft je ovogodišnju konferenciju za developere Build iskoristio i za najavu sledeće velike nadogradnje za Windows 10 OS.

90669322657074d7003ebd587917140_wide.jpg

Foto: Beta, AP​

Polako su počele da se otkrivaju i “sitnice” koje će opet donekle izmeniti sliku tog OS-a, a na red je došla i gomila novih izmena Start menija.

U Start meniju na letnjoj nadogradnji Windows 10 OS-a tako će se na prvom mestu nalaziti lista aplikacija, dok će se postavke i druge funkcije dostupne na prvi klik menija odseliti u tzv. “hamburger” meni.

Naravno, treba napomenuti kako je sve još uvek podložno promenama.

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2016&mm=04&nav_id=1117376

Nedirajte nista ki boga vas molim taman sam namestio win 10 po mojoj meri sad ocete da pokvarite sve ako ovo bude vracam se ja na windows vistu :mrgreen:
 

Back
Top