Windows

Хвала пуно, жив и здрав био! :)

Међутим као што рекох, а приказао сам сликом, нема шансе да легализујем, покушао сам више пута, па чак сам и неколико пута реинсталирао...

Блокиране су многе опције у систему, те ми је 10-ка некорисна...

Обрисао сам десетку и вратио се на 7-цу... :)

Da si koristio KMSpico nebi ti win bio blokiran drago mi je da si resio da se vratis na win 7
 
Da si koristio KMSpico nebi ti win bio blokiran drago mi je da si resio da se vratis na win 7

Мали милион пута сам користио КМСпицо, али нефункционише, вероватно због тога што ми је комп новије генерације. Има велику меморују у Биосу, те све бележи и има заштиту коју немогу да неутралишем, заобиђем...

Покушао сам много што шта, и ручно, али без успеха.

Поред тога, 10 је још у пеленима, незаштичена, нестабилна, као и то да је подешена да свако може упасти у комп.
Највише ми се несвиђа та блокада која се тиче интернет конекције, саме мреже, дозвољава свакој напасти да улети, и уједно блокира антивирус.
Какав је то ОС који блокира антивирусни програм???
 
Poslednja izmena:
A ok izvini nisam znao doduse meni je win 10 zeznuo av nije ga blokirao nego nije mogao da ga pokrenem izbacivao gresku pa sam morao repair av i sad radi ko sat a koja ti je ploca
 
Svaka ti čast Legendo ako je hovo žajebancija. Promenih ploču juče i opet stoji :per: Kao što rekoh nisi koristio pravi alat :zper: Aktiviran microsoftovim free ključem.
 
Svaka ti čast Legendo ako je hovo žajebancija. Promenih ploču juče i opet stoji :per: Kao što rekoh nisi koristio pravi alat :zper: Aktiviran microsoftovim free ključem.
http://www.dodaj.rs/?3w/6c/4YfZB2VM/ashampoosnap2015091715h0.png

Е кад ме вучеш за.....

Ебла те 10-ка, активирао сам ја, али ти као да нечујеш добро? :lol:

Пуна је недостатака, и незнам шта ти уопште можеш да радиш у том ОС-у? Блејиш у монитор?

Много тога неради, неке игрице немогу да се инсталирају, тј, немогу да се покрену, што се тиче забаве...

А за озбиљнији неки рад, још 10-ка није "сазрела"...

Шупља канта у коју сви могу да завирују, да некажем скроз бескорисна за сада...

А ево шта се још десило код мене.

Убацим ДВД са Вин 7 - 64, и покренем инсталацију, кад оно уместо да се прикаже стартни прозор од Вин 7, приказао се Вин 10!

Зинуо сам, извадим ДВД и проверим да нисам случајно погрешан ставио, кад видех да нисам.
Покренем поново инсталацију, кад опет исто, најава инсталације Вин 10.

Наставим ја даље, инсталира се Виндовс, и кад се рестартовао и почео да иницијализује систем, појави се инсталирана Вин 7-ца!

Јбт, Мицрософт поеба и биос и хардвере...

Морачу да разбуцам комп и освежим га, и ако се опет буде појављивао прозор од Вин 10, полупачу ове у БГ-у, мицрософ шаљивђије!

Сјебаше ми нов комп! :evil:
 
Poslednja izmena:
Е кад ме вучеш за.....

Ебла те 10-ка, активирао сам ја, али ти као да нечујеш добро? :lol:

Пуна је недостатака, и незнам шта ти уопште можеш да радиш у том ОС-у? Блејиш у монитор?

Много тога неради, неке игрице немогу да се инсталирају, тј, немогу да се покрену, што се тиче забаве...

А за озбиљнији неки рад, још 10-ка није "сазрела"...

Шупља канта у коју сви могу да завирују, да некажем скроз бескорисна за сада...

А ево шта се још десило код мене.

Убацим ДВД са Вин 7 - 64, и покренем инсталацију, кад оно уместо да се прикаже стартни прозор од Вин 7, приказао се Вин 10!

Зинуо сам, извадим ДВД и проверим да нисам случајно погрешан ставио, кад видех да нисам.
Покренем поново инсталацију, кад опет исто, најава инсталације Вин 10.

Наставим ја даље, инсталира се Виндовс, и кад се рестартовао и почео да иницијализује систем, појави се инсталирана Вин 7-ца!

Јбт, Мицрософт поеба и биос и хардвере...

Морачу да разбуцам комп и освежим га, и ако се опет буде појављивао прозор од Вин 10, полупачу ове у БГ-у, мицрософ шаљивђије!

Сјебаше ми нов комп! :evil:
Tesko ide stariji OS preko novog.Mora se prvo formatirati HDD.Ako imas slucajno jos jedan OS na drugom HDD-u,lako je to uraditi,ako nemas,onda skini i kod nekog drugara formatiraj HDD.Moze kao sto ti je napisao i acabg
 
Pokreni neki live cd formatiraj hd i onda instaliraj win 7

Па то сам и урадио више пута, није помогло. :)

Морачу да повадим све елементе из компа, меморија да се "ресетује", итд... Па че онда да видимо..

Мада се плашим да је направљен запис у биосу, а ту немогу ништа. Иако сам апдејтовао биос новом верзијом, исто се дешава.

- - - - - - - - - -

Tesko ide stariji OS preko novog.Mora se prvo formatirati HDD.Ako imas slucajno jos jedan OS na drugom HDD-u,lako je to uraditi,ako nemas,onda skini i kod nekog drugara formatiraj HDD.Moze kao sto ti je napisao i acabg

Рекох већ, при свакој новој инсталацији форматирам хард диск...

Нисам почетник, веома добро познајем и владам хардвером... :)

У оваквим случајевима, долази до записа у меморији најчешће, а дешава се и ово, да се направе записи у Биосу.
 
Имао сам јако лоша искуства када је Виндовс 7 требао да изађе, негде око годину дана помагао сам Мицрософту на томе, дозволио да ми роваре по компу, који је такође у то време био нов, најновије генерације, па ме бацили у трошкове уништавајучи ми хардвер.

За узврат нисам добио ни к.чину од њих.

И опет се заебем и инсталирам нешто што није проверено, новотарију која је само на штету. Сам сам крив, кој ме к... теро да се упуштам опет у то, а знам о чему се ради, и како све функционише...
 
Izvuci kabl od napajnja ukljuci power dugme da bi se ispraznila struja izvadi bateriju iz biosa odzampuj cmos odi na kafu kad se vratis vratis bateriju vratis dzamere za cmos kad to uradis moraces da podesavas parametre u biosu ako ima mogucnost za to
 
Izvuci kabl od napajnja ukljuci power dugme da bi se ispraznila struja izvadi bateriju iz biosa odzampuj cmos odi na kafu kad se vratis vratis bateriju vratis dzamere za cmos kad to uradis moraces da podesavas parametre u biosu ako ima mogucnost za to

Хвала, то и радим кад се дешава овакво нешто, или слично. :)
 
Па то сам и урадио више пута, није помогло. :)

Морачу да повадим све елементе из компа, меморија да се "ресетује", итд... Па че онда да видимо..

Мада се плашим да је направљен запис у биосу, а ту немогу ништа. Иако сам апдејтовао биос новом верзијом, исто се дешава.

- - - - - - - - - -



Рекох већ, при свакој новој инсталацији форматирам хард диск...

Нисам почетник, веома добро познајем и владам хардвером... :)

У оваквим случајевима, долази до записа у меморији најчешће, а дешава се и ово, да се направе записи у Биосу.
Nije isto kada pri instalaciji formatiras disk i kada na vec formatiran disk pokrenes instalaciju.
 
Мали милион пута сам користио КМСпицо, али нефункционише, вероватно због тога што ми је комп новије генерације. Има велику меморују у Биосу, те све бележи и има заштиту коју немогу да неутралишем, заобиђем...

Покушао сам много што шта, и ручно, али без успеха.

Поред тога, 10 је још у пеленима, незаштичена, нестабилна, као и то да је подешена да свако може упасти у комп.
Највише ми се несвиђа та блокада која се тиче интернет конекције, саме мреже, дозвољава свакој напасти да улети, и уједно блокира антивирус.
Какав је то ОС који блокира антивирусни програм???

KMS Pico ne radi? Wuuut? Otvori mydigitallife pa popricaj sa devom. Meni pri svakoj aktivaciji radio.
Doduse presao sam na Microsoft Toolkit koji je meni bolji. U sustini isto.
 
KMS Pico ne radi? Wuuut? Otvori mydigitallife pa popricaj sa devom. Meni pri svakoj aktivaciji radio.
Doduse presao sam na Microsoft Toolkit koji je meni bolji. U sustini isto.

Неради уопште.

Неради зато што рачунари новије генерације не дозвољавају таквим програмима никакав приступ.

Једино ако је у инсталационим фајловима Виндовса већ интегрисана активација.

Ја сам инсталирао Вин 8 са интегрисаном активацијом са КМСспицо, и одмах ми се систем побунио и обрисао га. Али остао је активан Виндовс. :)

Мада ми није јасно, а мрзи ме да истражујем, да ли је активација од стране Мицрософта, бесплатна, или је остало од крека.. :)
 
Da li Windows 10 ima problema sa drajverima?

Ako se vratimo nazad u jul kada je Microsoft počeo da gura nadogradnju na Windows 10 korisnicima, kompanija je objasnila da bi neki morali da čekaju malo duže zbog problema kompatibilnosti koji bi mogli postojati na njihovim računarima.

8820069415673cccc3bc30153061933_wide.jpg

Beta / Microsoft via AP​

Tu se naravno uključuju i stari drajveri softvera koji bi mogli sprečiti hardver da radi ispravno. Na kraju je Windows 10 postao dostupan za većinu korisnika Windows 7 i 8.1 operativnih sistema koji mogu da ga dobiju besplatno, ali problemi kompatibilnosti i dalje ostaju.

Kada su u pitanju drajveri onda tu postoji značajan problem. Sudeći prema količini žalbi postavljenih na Windows 10 Feedback aplikaciji, ima dosta korisnika koji su dobili BSOD zbog bagovite grafike ili nekog drugog problema sa drajverima. Microsoft je radio sa nekim kompanijama među kojima je i Nvidia, kako bi razvio 100 posto kompatibilne drajvere za Windows 10, ali uprkos ovim naporima neki i dalje teško koriste svoje računare.

Na nekim računarima ni Creative audio kartica ne može biti instalirana, a korisnici poručuju da je to posebno čudno jer je dok su pokretali Windows 10 preview build verzije zvuk je radio kako treba. Sony VAIO uređaji na primer, su dobili samo generičke drajvere, pa se može reći da Windows 10 ima još dosta problema sa drajverima.

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2015&mm=12&nav_id=1075969

Sto se tice za nvidia drajvere su u pravu dok nisu ispeglali drajver za nvidiu svakih 10 dana tras bsod evo mesec i kusur win 10 radi bez greske :)
 
Da li Windows 10 ima problema sa drajverima?

Ako se vratimo nazad u jul kada je Microsoft počeo da gura nadogradnju na Windows 10 korisnicima, kompanija je objasnila da bi neki morali da čekaju malo duže zbog problema kompatibilnosti koji bi mogli postojati na njihovim računarima.

8820069415673cccc3bc30153061933_wide.jpg

Beta / Microsoft via AP​

Tu se naravno uključuju i stari drajveri softvera koji bi mogli sprečiti hardver da radi ispravno. Na kraju je Windows 10 postao dostupan za većinu korisnika Windows 7 i 8.1 operativnih sistema koji mogu da ga dobiju besplatno, ali problemi kompatibilnosti i dalje ostaju.

Kada su u pitanju drajveri onda tu postoji značajan problem. Sudeći prema količini žalbi postavljenih na Windows 10 Feedback aplikaciji, ima dosta korisnika koji su dobili BSOD zbog bagovite grafike ili nekog drugog problema sa drajverima. Microsoft je radio sa nekim kompanijama među kojima je i Nvidia, kako bi razvio 100 posto kompatibilne drajvere za Windows 10, ali uprkos ovim naporima neki i dalje teško koriste svoje računare.

Na nekim računarima ni Creative audio kartica ne može biti instalirana, a korisnici poručuju da je to posebno čudno jer je dok su pokretali Windows 10 preview build verzije zvuk je radio kako treba. Sony VAIO uređaji na primer, su dobili samo generičke drajvere, pa se može reći da Windows 10 ima još dosta problema sa drajverima.

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2015&mm=12&nav_id=1075969

Sto se tice za nvidia drajvere su u pravu dok nisu ispeglali drajver za nvidiu svakih 10 dana tras bsod evo mesec i kusur win 10 radi bez greske :)
Мислиш да су исправили багове?

Ај онда да пробам и ту 10-ку, али пази, ако није како си рекао, бичеш обележен као лажов који износи неистине. :)
 
ja imam NVidia grafiku i od starta radila bez greske
creative kartice su ionako najpoznatije po musicavosti na svim sistemima u opticaju ne samo na windowsima win je tu pogodjen iz prostog razloga sto se soundblasteri ne oslanjaju na DirectX komponente tj XACT ili ranije DirectSound nego imaju svoj API I protokol za pristup hardveru kartice
najveci praktican problem koji sam ja primetio kod desetke u 64 bita je nedostatak potpisanih drajvera za jeftinije RAID kontrolere
ljudi koju su starije ploce nadogradjivali recimo nekim PCI-E x1 SATA2/3 RAID kontrolerom cesto nisu mogli da instaliraju 64bitni win 10 jer isti nece da prihvati podmetnut mu drajver u toku instalacije

- - - - - - - - - -

Мислиш да су исправили багове?

Ај онда да пробам и ту 10-ку, али пази, ако није како си рекао, бичеш обележен као лажов који износи неистине. :)

licno ja sam uvek za probu..dok sam ne probas sve je to spekulacija..zar ne..moze ti radi besprekorno ..moze te yebe ki konja.al dok ne probas neces sigurno znati bilo ovako bilo onako
 
ХЕЕЕЈ!

Па ово ради! Успело је из прве!

Просто сам изненађен да је све протекло без икаквог проблема!

Са 8.1 надоградио сам 10 - 64.

А што је интересантно, толико осетљив и паметан приступ, сама инсталација!

Иако имам поред и Линукс инсталиран, није пореметио ништа!

Сака част Мицрософту за ово! :super:
 
Drago mi je da si uspeo da nadogradis na win 10 :D posle toliko muke koje si imao :( oko instalacije
Хвала најлепше. :)

Па то је било због тога што раније Вин 10 није био довољно изграђен, знао сам што је и нормално, да ће све довести у ред.

Али некад је потребно и критиковати, да би се што боље потрудили.:)

Стварно, одушевили ме овај пут! :ok:

Могу само речи пуно, пуно, пуно хвала! :ok:

2015-12-20 (1).jpg
 
Poslednja izmena:
Хвала најлепше. :)

Па то је било због тога што раније Вин 10 није био довољно изграђен, знао сам што је и нормално, да ће све довести у ред.

Али некад је потребно и критиковати, да би се што боље потрудили.:)

Стварно, одушевили ме овај пут! :ok:

Могу само речи пуно, пуно, пуно хвала! :ok:

Pogledajte prilog 367358
pa i nije dobro dok na jedan otvoren prozor on koristi 52% ram-a i 34% cpu-a
hebo vas desetka
 

Back
Top