Windows 10
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 43

Tema: Windows 10

miki208 nije na forumu
    Ponekad ljudi za koje to niko ne bi pomislio, mogu da urade nesto sto niko ne moze da zamisli.
    Moderator miki208 (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    121

Post Windows 10

Kad vec imamo otvorene lepljive teme za Windows 7 i 8, mislim da i Windows 10 zasluzuje svoju temu.

Dakle, tema se odnosi na opstu diskusiju o Windowsu 10 (vasa misljenja, pitanja, odgovori, ...).
    Uvek budi ono sto zaista jesi, pa cak iako odstupas od ostalih. Lepota je razlikovati se.

Buduća legenda Miller (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    933

Podrazumevano Re: Windows 10

u vlaznistvu CIA

miki208 nije na forumu
    Ponekad ljudi za koje to niko ne bi pomislio, mogu da urade nesto sto niko ne moze da zamisli.
    Moderator miki208 (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    121

Citat Original postavio Miller Pogledaj poruku
    u vlaznistvu CIA
    U to ne zalazimo s obzirom da nije open-source projekat, mozemo samo da nagadjamo.

Ali ne bih se iznenadio uopste da imaju nekakve koristi, verovatno da imaju...
    Uvek budi ono sto zaista jesi, pa cak iako odstupas od ostalih. Lepota je razlikovati se.

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    167

Dva puta sam ga instalirao,umesto Win.8.1.Jednom pre vise od godinu dana i tada je dosta bagovao i nije bio spreman za neki bolji rad bilo cega na njemu.Drugi put,pred novu godinu i bio mi je skoro mesec dana,ali sada mi se cini da ja nisam spreman za njegov izgled i rad na njemu,ali vidi se da je dost bolji nego ranije.Tako da ga ne bih kudio.Mislim da je vise nas koji nemozemo,ili necemo da mu se prilagodimo,nego osoba koji ga prihvataju bez problema.Bicu jos na Win.8.1,pa cu videti za kasnije.

gost 390446 nije na forumu
    “Kako ja mogu biti nacionalista ako sam svetski prvak?"
    Iskusan
    Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Ukoliko ne govorimo o originalnoj, ne-krekovanoj, varijanti, mislim da je bez veze komentarisati bagove.
    Ja ga koristim svakodnevno, i prilicno sam zadovoljan. Jeste spor update ponekad iritantan, ali godinama se nauci strpljenje
    Ne baguje puno, uglavnom mi zabaguje zbog nekih programa koji imaju neki memory-leak, ali to je standardna boljka svih windows sistema.
    Moglo bi jos da se poradi na User Exeprience-u (igrom slucaja znam da su vec razvili neke mnogo naprednije stvari), ali pretpostavljam da moraju da ostave nesto za sledece verzije, ipak je to jedna dobra komercijalna prica

Domaćin aleksazr (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    97

Ja ga koristim godinu i po, nemam nikakvih problema, ne znam zašto vi imate.
    CYRfree 2.0.5 - ako bi ćirilicu radije čitali kao latinicu.
    Serbian Latin keyboard layout 1.1 - raspored za QWERTY tastature sa našeg tržišta.
    http://users.beotel.net/~gwh/

Obećava dominion (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5

Ja sam ga prvi put instalirao čim je počelo ono smaranje sa nadogradnjom u W7 i tada sam bio prilično nezadovoljan, pa sam vratio sedmicu. Drugi i poslednji put sam je instalirao kada je izašao prvu veliki update i već tada je, barem meni, radio bolje od w7 na istoj mašini.
    Meni realno update ne smeta toliko, alli sam primetio da se povremeno pogubi sa nekim procesima i cpu zakuca na 100%... onda uradim jedan restart i sve bude ok.
    Šta znam, za ono za šta ga ja koristim meni radi bolje od W7 i nemam nameru da se vraćam na njega.

Moderator sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    324

probao ga vise puta , jeste sve bolji ali jos nije zavrsen i nije za svakodnevnu upotrebu

svaki novi win je radio , servis pakovi su ga poboljsavali ali je i osnovna verzija bila funkcionalna

ali 10 je uvek nesto bila u problemu ,ili nece zvuk , ili zakuca program, ili odu procesi

a toliko se dugo radi na njoj
    smisao zivota - svako ima svoj . opsti - nacionalni , verski , politicki - nije dobar .

to su sve manipulacije gomilom a osoba je jedinka koja ima svoje vizije.

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    167

Citat Original postavio frederikrr Pogledaj poruku
    Ukoliko ne govorimo o originalnoj, ne-krekovanoj, varijanti, mislim da je bez veze komentarisati bagove.
    Ja ga koristim svakodnevno, i prilicno sam zadovoljan. Jeste spor update ponekad iritantan, ali godinama se nauci strpljenje
    Ne baguje puno, uglavnom mi zabaguje zbog nekih programa koji imaju neki memory-leak, ali to je standardna boljka svih windows sistema.
    Moglo bi jos da se poradi na User Exeprience-u (igrom slucaja znam da su vec razvili neke mnogo naprednije stvari), ali pretpostavljam da moraju da ostave nesto za sledece verzije, ipak je to jedna dobra komercijalna prica
    Oba puta je uradjen apgrejt,znaci zvanicna verzija.I kao sto sam prekao prva verzija je bagovala i to dobro i to ne samo kod mene vec kod mnogih,a drugi put nije bilo toga,ali ja nisam spreman jos za 10-ku,jer mi Win.8.1 dobro radi.

gost 390446 nije na forumu
    “Kako ja mogu biti nacionalista ako sam svetski prvak?"
    Iskusan
    Učlanjen
    29.11.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Da, na pocetku jesu imali problema, kasnije su vec mnoge stvari korigovali.
    Danas radi, stvarno, jako lepo, bez nekih velikih problema, doduse, vrti se na SSD disku, i na 12GB RAM-a

Poznat jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    167

Citat Original postavio frederikrr Pogledaj poruku
    Da, na pocetku jesu imali problema, kasnije su vec mnoge stvari korigovali.
    Danas radi, stvarno, jako lepo, bez nekih velikih problema, doduse, vrti se na SSD disku, i na 12GB RAM-a
    Bas tako stvarno dobro radi,ali navika je nesto kod nas tesko moze da se menja.Vidim po forumima da sve vise ljudi koriste 10-ku.Valjda cu i ja biti jednom jedan od vas.Mladi se lako opredele za te novitete,mi stariji malo sporije.

Stara legenda skura58 (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    625
    Reputaciona moć
    16851

I na desktopu i na notebooku prešao na 10.
    4Gb RAM, X64
    Dobra je, samo treba malo da se navikneš.
    Lično mi se najviše svidjala 7, posle legendarnog XP-a.

PS: Podesiti updgade-inge i upgrade-inge
    da ne trči tamo i provereva svaki čas.
    Poslednji put ažurirao/la skura58 : 12.03.2018. u 00:30
    Dobro vidimo samo srcem. Suština je nevidljiva očima.

Primećen član Mord (avatar)
    Učlanjen
    01.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    33

Nice very nice

Učlanjen
    01.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    33

Novi bild koji se bliži sve bliže RTM-u.

Elita Deki1987 (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    242

Ja ga vec vrtim kao main ... ovo je zaista malte ne rtm , mozda bude jos koji i pustaju ga kao OEM... a za ostale u toku oktobra.

Instalirao sam ovaj 1809 i na tabletu , i dalje nije to to, nekako MS ne zna ili ne zeli da napravi od W10 dobar Tablet OS ... cini mi se da su 8 i 8.1 bili bolji za tu namenu.

Ono sto sam primetio je malo veci score u Passmarku kada je u pitanju graficka , cpu score je ostao na nivou predhodnog builda.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Mord Pogledaj poruku
    Novi bild koji se bliži sve bliže RTM-u.
    Ovo ti je server edition ?
    Aj ako te ne mrzi reci mi koliki ti je ram usage kada startujes w10 sto bi rekli u leru ... vidim da furas gadgete sa w7

Koga zanima moze da vidi changelog

http://windowscentral.com/windows-10-redstone-5-changelog
    Poslednji put ažurirao/la Deki1987 : 17.09.2018. u 12:26
    Američki novinar u Jugoslaviji '89: Deca se više ne igraju "kauboja i Indijanaca", već "Srba i Hrvata"

Učlanjen
    01.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    33

Server??? Malo kao i windows 10. Inače obavezno gadžeti oni sve pokazuju.

Ko jede memoriju je prokleti torent i to samo sidovanje na windowsu 10. Tako da se mora koristiti Memory optimizer.

Bez torenta

Elita Deki1987 (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    242

Odlicno poprilicno mali usage za w10 u leru ali dobro to je ociscena verzija jako slicna w7 po tome.

Za torrent koristi qbittorrent , nema bolje i opensource je - pamet u glavu posto to zeleno ***** koje koristis ko zna cega nema pa i minera.

Ja imam samo jedan gadget a tebi fali samo jos gadget za gpu koliko vidim

Ime:  Annotation.png
Pregleda: 89
Veličina:  70,3 KB

Bas sam skoro menjao cpu fx6300 a turio fx 8320 ... zablentavio se malo u winu par sekundi i sve preslo kul bez ikakvog problema.
    Secam se na w7 imao sam zesce muke.
    Poslednji put ažurirao/la Deki1987 : 18.09.2018. u 18:30
    Američki novinar u Jugoslaviji '89: Deca se više ne igraju "kauboja i Indijanaca", već "Srba i Hrvata"

Učlanjen
    01.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    33

Nema taj torent majnera niti bilo šta samo nije optimizovan tu bolest vuče već godinama i on i bittorent mada sam naučio da je kontrolišem. Ugasiš ga čekaš malo memorija se vrati u normalu pa pustiš ga ponovo. Probao sam druge ali mi se ne sviđaju.
    Inače za gpu mi ne treba pošto koristim msiafterburner kada igram na drugom monitoru pa tako pratim grafičku.
    E ja sam terao FX8350 svojevremeno na 4.7Mhz sada je u kutiji sa sejbertootom nisam ga prodao da se nađe ako zatreba.....

Elita Deki1987 (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    242

Secam se ovog teksta i od onda ga ne koristim ...

https://www.theverge.com/2015/3/6/8161251/utorrents-secret-bitcoin-miner-adware-malware

Samo open source !

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Mord Pogledaj poruku
    Nema taj torent majnera niti bilo šta samo nije optimizovan tu bolest vuče već godinama i on i bittorent mada sam naučio da je kontrolišem. Ugasiš ga čekaš malo memorija se vrati u normalu pa pustiš ga ponovo. Probao sam druge ali mi se ne sviđaju.
    Inače za gpu mi ne treba pošto koristim msiafterburner kada igram na drugom monitoru pa tako pratim grafičku.
    E ja sam terao FX8350 svojevremeno na 4.7Mhz sada je u kutiji sa sejbertootom nisam ga prodao da se nađe ako zatreba.....
    Ebes FX ako ga ne oc bar malo XD

Kod mene je na stock naponu 4GHZ bez turbo sranja.

Izgleda ce u sledecoj verziji ubaciti gui podesavanja vezana za drivere , do tada moze i ovako.

https://news.softpedia.com/news/customize-driver-installation-in-windows-10-october-2018-update-522758.shtml

Oduvek me je nerviralo , instaliram win sa whql amd drajverom , bude win update i automatski instalira neki basic drajver ...
    Poslednji put ažurirao/la Deki1987 : 19.09.2018. u 09:23

Učlanjen
    01.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    33

Ne znam. Meni ne instalira ništa od drivera osim kada prvi put instaliram windows tada instalira zvuk to ne diram ima one Intelove IME driver koje nadogradim sa mojim IME driverima i instalira grafičke drivere. Ja samo dodam za ploču drivere i Asmedija za USB i updejtujem nvidija grafičke drajvere i i to je to. Patcheve za windows instaliram manuelno i to je to.

Elita Deki1987 (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    242

Mislio sam na Home i Pro verziju w10.

Učlanjen
    01.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    33

Ja imam dual boot Pro i Pro for workstation tako da sam i mislio na njih a i Server nije izuzetak.

Zainteresovan član gorbat (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Moj problem je , ne mogu da se spojim na wifi od iMac ( WEP ) koji je prikljucen na ethernet . Windows 10 odbija nesigurne conections. Ostali uredjaji - mobile , iPhones prihvataju WIFI od iMaca.

Drugo , kamera ne radi na front - selfi. Pa tako ni Skype. Ako idem online kroz browser , front radi. WTF !?

Kod Apple nema 'takvih' problema.

heh, pa onda Microsoft fanovi kazu za Mac fanove , vi ste suvise lenji.

Elita Deki1987 (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    242

Citat Original postavio gorbat Pogledaj poruku
    Moj problem je , ne mogu da se spojim na wifi od iMac ( WEP ) koji je prikljucen na ethernet . Windows 10 odbija nesigurne conections. Ostali uredjaji - mobile , iPhones prihvataju WIFI od iMaca.

Drugo , kamera ne radi na front - selfi. Pa tako ni Skype. Ako idem online kroz browser , front radi. WTF !?

Kod Apple nema 'takvih' problema.

heh, pa onda Microsoft fanovi kazu za Mac fanove , vi ste suvise lenji.
    Nisu to problemi nego za svaku aplikaciju postoje dozvole da li mogu da koriste npr kameru, gps, itd ...

Settings/Privacy/Camera

Porediti OSX i Windows , ne bih da komentarisem to

Učlanjen
    01.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    33

Evo ga toliko iščekivani Enterprise LTSC za probu jedino još nisam odlučio da li da ga zadržim? Lično ne bih ništa menjao za moj Pro For Workstation. Postoje i drugi načini da se Store i ostali bloatware izbaci ne treba ti LTSC.

Slične teme

1. Windows 2003 Server
    Autor damir u forumu Softver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 14.12.2012., 14:26
  2. Skin za Windows
    Autor DeeJay u forumu Softver
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.03.2005., 12:09
  3. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 21.12.2003., 20:47
  4. Komande u windows 98