Kad postaje laksi...

Sve je do ugla iz kog gledaš... Samo, lakše je kad brineš o tome gde ćeš na zimovanje, šta da obučeš za zabavu koju priređuješ, nego kad mozgaš kojim hebenim parama da nadomestiš pocepane ili prerasle zimske cipele, da li možda možeš sam da promeniš bubanj veš mašine da te majstor ne odere i moliš Boga da ti se ne upali rezerva jer do plate imaš oko 500 dinara u džepu... E fora je da tad sa osmehom sebi kažeš "biće sve u redu"....
Svaki život postane lakši kad shvatiš i prihvatiš da je to tvoj život, jedan jedini koji imaš, pa ga prigrliš i živiš najbolje što možeš, jer nećeš dobiti drugu šansu....
 
Sve je do ugla iz kog gledaš... Samo, lakše je kad brineš o tome gde ćeš na zimovanje, šta da obučeš za zabavu koju priređuješ, nego kad mozgaš kojim hebenim parama da nadomestiš pocepane ili prerasle zimske cipele, da li možda možeš sam da promeniš bubanj veš mašine da te majstor ne odere i moliš Boga da ti se ne upali rezerva jer do plate imaš oko 500 dinara u džepu... E fora je da tad sa osmehom sebi kažeš "biće sve u redu"....
Svaki život postane lakši kad shvatiš i prihvatiš da je to tvoj život, jedan jedini koji imaš, pa ga prigrliš i živiš najbolje što možeš, jer nećeš dobiti drugu šansu....

ejs, bice sve u redu, naravno da ce biti, nesh umrijeti od gladi, al opet to se ne moze nazvati zivotom nego prezivljavanjem. i kad te neko pita dje zivis ti mu ne mozes odgovoriti jer prezivljavas. hihihihihih <333
 
Nisam siguran da ikada postaje lakši. Zavisi kako se gleda i šta se pod "lakši" podrazumeva.

U svakom slučaju, postoji trenutak kada život postaje bezbrižniji. Onda kada se deca osamostale i kada im više ništa od tebe ne treba.

Naravno, podrazumeva se da ni tebi od njih ništa ne treba jer imaš svoju penziju.
 
Nisam siguran da ikada postaje lakši. Zavisi kako se gleda i šta se pod "lakši" podrazumeva.

U svakom slučaju, postoji trenutak kada život postaje bezbrižniji. Onda kada se deca osamostale i kada im više ništa od tebe ne treba.

Naravno, podrazumeva se da ni tebi od njih ništa ne treba jer imaš svoju penziju.

Mislim da mi je ipak sada bezbrižnije kada su mi na oku, ušuškani i kad zagrljajem rešavam njihove probleme.
Bar što se tiče dece.
Što se tiče mene, najopušteniji period srednja škola i studiranje. Imam osećaj iz ovog ugla da sam bila na nekom velikom odmoru jedno 8-9 godina.

Čini mi se da Čičku treba samo malo vremena za sebe i gledanje u plafon.
 
...zivot?


Sta mislite?
Iz vaseg iskustva?
Ili ocekivanja?


Kad su deca mala, sve cekas da prestanu da sisaju, kao bice lakse...
Pa onda da skinu pelene...
Pa da se malo osamostale...
Pa posao samo jos ovo i jos ovo i jos ovo...
Pa ti roditelji stare...
Pa...

Ja sve nesto cekam period opustanja... A sve vise obaveza...
Das sebi dan oduska, sledeci ne mozes da se pokrpis od obaveza...
Cini mi se svaki dan da ih je sve vise... Odakle padaju vise...

Hocu u penziju... da spavam, gledam tv i pravim se luda... :malav:

Kad prihvatiš da je težak. Dokle god čekamo da postane lakši sve nam teže pada. I kad čovek preuzme punu odgovornost za svoj život, kad prestane do očekuje da će mu neko pomoći i olakšati.
 
...zivot?


Sta mislite?
Iz vaseg iskustva?
Ili ocekivanja?


Kad su deca mala, sve cekas da prestanu da sisaju, kao bice lakse...
Pa onda da skinu pelene...
Pa da se malo osamostale...
Pa posao samo jos ovo i jos ovo i jos ovo...
Pa ti roditelji stare...
Pa...

Ja sve nesto cekam period opustanja... A sve vise obaveza...
Das sebi dan oduska, sledeci ne mozes da se pokrpis od obaveza...
Cini mi se svaki dan da ih je sve vise... Odakle padaju vise...

Hocu u penziju... da spavam, gledam tv i pravim se luda... :malav:
tek počinje jebada...
dok su sitni super je...
a opuštanje kad odu na fakultet, kad izlete iz gnezda
 
Kad prihvatiš da je težak. Dokle god čekamo da postane lakši sve nam teže pada. I kad čovek preuzme punu odgovornost za svoj život, kad prestane do očekuje da će mu neko pomoći i olakšati.

Свиђа ми се пост. Мени је постао лакши откако сам прешла педесету.

Значи, Чиле, имаш још ихахај да се мучиш. :mrgreen:
 
Живот је лак само док не кренеш у школу.

Од тога тренутка расту обавезе, константно, и различито у зависности од животног доба.

Једино кад одеш у пензију, па умеш себи да одредиш до које границе ћеш даље давати себе деци, унуцима, и осталим домаћим животињама - можеш мало да предахнеш :lol:
 
...zivot?


Sta mislite?
Iz vaseg iskustva?
Ili ocekivanja?


Kad su deca mala, sve cekas da prestanu da sisaju, kao bice lakse...
Pa onda da skinu pelene...
Pa da se malo osamostale...
Pa posao samo jos ovo i jos ovo i jos ovo...
Pa ti roditelji stare...
Pa...

Ja sve nesto cekam period opustanja... A sve vise obaveza...
Das sebi dan oduska, sledeci ne mozes da se pokrpis od obaveza...
Cini mi se svaki dan da ih je sve vise... Odakle padaju vise...

Hocu u penziju... da spavam, gledam tv i pravim se luda... :malav:

Ovde ima par osoba sa teskim zivotima,svakodnevnim agonijama koje donose drugi/doneli su tudji izbori jos davno oko njih a ne otvaraju ovakve teme jer je previse forumasa bez takvih zivota koji ne razumeju o cemu se tu radi.
Tebi je dosadno/zelis vreme za sebe i mislis da je to "tesko".Zahvali Bogu sto ne znas sta je tezak zivot i ne ocekuj priznanja jer ti treba malo mira,tisine i svoju laganicu vidis kao "tesku".
Dva sata agonije i svi forumasi koji misle da imaju "tezak zivot" zbog privremenih problema bi zazalili sto ikada spomenuli "tesko" jer nemaju pojma sta je to u praksi.
 
...zivot?


Sta mislite?
Iz vaseg iskustva?
Ili ocekivanja?


Kad su deca mala, sve cekas da prestanu da sisaju, kao bice lakse...
Pa onda da skinu pelene...
Pa da se malo osamostale...
Pa posao samo jos ovo i jos ovo i jos ovo...
Pa ti roditelji stare...
Pa...

Ja sve nesto cekam period opustanja... A sve vise obaveza...
Das sebi dan oduska, sledeci ne mozes da se pokrpis od obaveza...
Cini mi se svaki dan da ih je sve vise... Odakle padaju vise...

Hocu u penziju... da spavam, gledam tv i pravim se luda... :malav:

Kada se osamostalis :) Tada pocinje bas lep zivot. :)
Ne znam kada je laksi, to zavisi od coveka do coveka. Najbolje je kad si zdrav, okruzen ljudima koje volis i koji te vole i koji su isto tako zdravi, kada si bez finansijskih problema.

- - - - - - - - - -

Pri Ber, vulgarisu jedan, ne pravi mi posla... :)
 
...zivot?


Sta mislite?
Iz vaseg iskustva?
Ili ocekivanja?


Kad su deca mala, sve cekas da prestanu da sisaju, kao bice lakse...
Pa onda da skinu pelene...
Pa da se malo osamostale...
Pa posao samo jos ovo i jos ovo i jos ovo...
Pa ti roditelji stare...
Pa...

Ja sve nesto cekam period opustanja... A sve vise obaveza...
Das sebi dan oduska, sledeci ne mozes da se pokrpis od obaveza...
Cini mi se svaki dan da ih je sve vise... Odakle padaju vise...

Hocu u penziju... da spavam, gledam tv i pravim se luda... :malav:
Kad uzmeš život u svoje ruke.
Zato kreni sa mnom. :D
 
...zivot?


Sta mislite?
Iz vaseg iskustva?
Ili ocekivanja?


Kad su deca mala, sve cekas da prestanu da sisaju, kao bice lakse...
Pa onda da skinu pelene...
Pa da se malo osamostale...
Pa posao samo jos ovo i jos ovo i jos ovo...
Pa ti roditelji stare...
Pa...

Ja sve nesto cekam period opustanja... A sve vise obaveza...
Das sebi dan oduska, sledeci ne mozes da se pokrpis od obaveza...
Cini mi se svaki dan da ih je sve vise... Odakle padaju vise...

Hocu u penziju... da spavam, gledam tv i pravim se luda... :malav:

Negde u cvetu starosti, pred sam kraj zivota, sve je prelagano..
 
Ovde ima par osoba sa teskim zivotima,svakodnevnim agonijama koje donose drugi/doneli su tudji izbori jos davno oko njih a ne otvaraju ovakve teme jer je previse forumasa bez takvih zivota koji ne razumeju o cemu se tu radi.
Tebi je dosadno/zelis vreme za sebe i mislis da je to "tesko".Zahvali Bogu sto ne znas sta je tezak zivot i ne ocekuj priznanja jer ti treba malo mira,tisine i svoju laganicu vidis kao "tesku".
Dva sata agonije i svi forumasi koji misle da imaju "tezak zivot" zbog privremenih problema bi zazalili sto ikada spomenuli "tesko" jer nemaju pojma sta je to u praksi.

Zauz ne serri !

- - - - - - - - - -

Kad uzmeš život u svoje ruke.
Zato kreni sa mnom. :D

Sad cu drugarici da javim... Ja ne znam ni kako ovo stignem ;)
 

Back
Top