Осећате ли се понекад криви ?

Pa osecas se krivim ako si za nesto kriv...
E sad, vecina se ne oseca krivim jer ne zeli da razmatra da li postoji i kod njih krivica...

Npr, devojka pokazuje interesovanje prema kolegi zemljaku, ali ako se povuces, to ce se i desiti, a ako pritisnes to se nece desiti, a kriv si ako mislis da je samosvest kod zena na nekom znacajnijem nivou i da im ne treba stiska da bi koliko toliko ostale moralne...
(ono nedostatak paznje u vezi se odnosi upravo na to, a ne na mazenje i pazenje, nego pustio si samovolju previse bez stiskavca i nemoral je pobedio a to ni ona sama ne zeli i nije zelela, ali nece orkiviti sebe, jer tvoje je bilo da pomognes u pobedjivanju nje same protvi nje same...sta mislis zasto to ocekuje od tebe i zasto te ima, nego zato).
 
osećam se ponekad krivim, da.

17795986_1265939276854362_6208700183495904513_n.jpg
 
Mnogo puta se poistovetim sa tim što zovem reaktivni um, zato se osetim krivim.
Ishitrena, automatska reakcija.
Gledam da ga prikočim, da iskontrolišem.
Ne uspeva uvek, jbg.
Možda ne treba da se poistovećujem sa reaktivnim umom.
Nije li to samo jedan... aparat...

„Neko me uvredi. Spreman sam da ga ošamarim. Posle razmišljanja, suzdržim se.
Ko sam ja? Koje je moje pravo ja: ono koje uzvraća ili ono koje uzmiče? Prva moja reakcija uvek je silovita, a druga šonjava. Ono što nazivamo „mudrost“ u suštini je samo jedno neprekidno „posle razmišljanja“, to će reći, neaktivnost kao prvi pokretač.“

Emil Sioran
 
Npr. U toltečkom učenje se kaže da biramo samo jednom: da li ćemo živeti kao ratnici ili obični ljudi.
pa ni to nije izbor u pravom smislu reči no samo pod znacima navoda i uslovno rečeno. ne može nešto što je strogo uslovljeno kojekakvim uslovima koji nikako ne zavise od nas da bude STVARNO izbor,kužiš. gde ima ograničenja tu nema slobode a čovek je pun ograničenja,kao i sve ostalo u prirodi
 
ne,ne znam odakle ti takav zaključak
odnosno svakako,u SUŠTINI jeste besmislen,kao i sve ostalo (ali ne stoga što nema slobodne volje no jer ćemo svi umreti) ali to ne znači da ne treba raditi na sebi

Znaš kako ja volim da kažem, ništa stvarno ne može propasti, ništa nestvarno ne može opstati.

Volim da verujem da u nama ima nešto stvarno, da mi u suštini jesmo — to, ali su nam možda oči zamazane.

Deluje mi da se ti poistovećuješ sa telom.
 
donekle,nije loše poredjenje mada nije ni sasvim na mestu
vozač i nema STVARNU kontrolu nad vozilom,budući da je vozač čovek a čovek nema nikakvu kontrolu ni nad čime (iako je sebe ubedio da je ima da ne bi pao u depresiju) pa tako ni nad vozilom

tako je, a to koliko si svestan ili pospan zavisi od tvoje genetike,tvog okruženja i okolnosti, dakle od stvari koje nisi birao tkd..pametnom dosta
 
tako je, a to koliko si svestan ili pospan zavisi od tvoje genetike,tvog okruženja i okolnosti, dakle od stvari koje nisi birao tkd..pametnom dosta

zavisi i od toga koliko si radio na sebi, zar ne?

"Pokušajte da shvatite pravu vrednost nečega i neće vam biti potrebno da se odričete - jednostavno, samo će vam ispasti iz ruku." Anthony de Mello

imaš izbor da pokušaš ili da ne pokušaš da unaprediš svoje shvatanje?
 

Back
Top