RUDARENJE

Swengoran17

Početnik
Poruka
4
Pozdrav svima! Novi sam clan foruma, pa cu se valjda drzati pravila. Hvala na razumevanju :)
Kao i mnogi drugi privukla me tema rudarenja, sto bi rekli "leba bez motike", ali sam iskreno totalni laik. Zanima me koliko je novca potrebno za neki pocetak rudarenja, sta bi sve trebalo da znam na pocetku, ima li uopste zarade u tome, koliki su rizici da se ne vrati ulozeno? Citao sam da su ti mining rigovi veliki potrosaci struje, da racun za struju pojede najveci deo zarade. Dobra stvar je sto mi je struja besplatna. Sta mislite o tome, da li da se upustam u to ili ne?
Hvala puno unapred! Pozdrav:bye:
 
Pa da, mogu da koristim struju besplatno. Koliko bi mi bilo potrebno novca da zapocnem? Da li ie bolji ethereum mining, ili bitcoin? Citam da je sve vise popularan ethereum, i da za njega ne treba ASIC, nego da moze mining rig sa jakim grafickim kartama.
 
Evo i ja cekam odgovore. Kao sto rekoh laik sam, tako da ne znam. Valjda se ulazu pare samo za formiranje racunara, takozvanih mining rigova, koji nisu bas jeftini, a sve ostalo je valjda program, internet i struja. Toliko ja znam o tome, voleo bih da neko iznese svoja iskustva na tu temu. Hvala
 
Ne bih da se uplicem u temu jer nisam dovoljno strucan da dam sasvim dobar i konstruktivan odgovor, ali sto se tice para, u pravu si. Ako ti je struja besplatna - najveca investicija je odgovarajuci hardver. Nadam se da ce biti nekih detaljnijih odgovora na ovu temu. :)
 
Hvala Miki! I ja msm da je najveca investicija hardver, koliko sam citao i informisao se. Potrebno je bar 2000e za neki mining rig sa 4 graficke, koliko sam uspeo da ukacim. Nadam se da ce se javiti jos neko kompetentan za ovu temu.
 
Dok se ceka na one bolje obavestene , zainteresovani mogu , naravno ako to i zele , da prelistaju nekoliko zadnjih epizoda "Polarotor" - a , na YT - u , jer su tamo imali nekoliko gostiju koji su , cini mi se , poprilicno obavesteni o tome ...

- - - - - - - - - -

Recimo ovde od 09.45 min. :

 
Cena je sada nekoliko puta veca nego sto je bila pre nekoliko meseci ( recimo pola godine ), graficke koje si kupovao po 200-230e sada kostaju 500e+, za jedan rig u zavisnosti koliko grafickih hoces da stavis na njega ( i koje stavljas ) moze biti 3-4k pa do 6-7k i vise ( recimo 1080ti ) . Problem je sto ces sada raditi ( kopati ) duze da otplatis tu razliku u ceni.
 
Pozdrav svima! Novi sam clan foruma, pa cu se valjda drzati pravila. Hvala na razumevanju :)
Kao i mnogi drugi privukla me tema rudarenja, sto bi rekli "leba bez motike", ali sam iskreno totalni laik. Zanima me koliko je novca potrebno za neki pocetak rudarenja, sta bi sve trebalo da znam na pocetku, ima li uopste zarade u tome, koliki su rizici da se ne vrati ulozeno? Citao sam da su ti mining rigovi veliki potrosaci struje, da racun za struju pojede najveci deo zarade. Dobra stvar je sto mi je struja besplatna. Sta mislite o tome, da li da se upustam u to ili ne?
Hvala puno unapred! Pozdrav:bye:

НЕМА БЕСПЛАТНЕ СТРУЈЕ :nono3:...сем ако је не...МАЖЊАВАШ...:per:

Не верујем да имаш " своју " Мини ХЕ или Ветро-парк...:lol::lol:

Унапред да знаш да је ..МАЖЊАВАЊЕ " Временски Орочено "...:think:

Када те открију ..ПЛАТИЋЕШ... као да си 10 година трошио " индустријску струју " за Фабрику ..и ..ићи ћеш у ..ПРДЕКАНУ..на најмање.. 2 године ....:think: :aha2:
 
НЕМА БЕСПЛАТНЕ СТРУЈЕ :nono3:...сем ако је не...МАЖЊАВАШ...:per:

Не верујем да имаш " своју " Мини ХЕ или Ветро-парк...:lol::lol:

Унапред да знаш да је ..МАЖЊАВАЊЕ " Временски Орочено "...:think:

Када те открију ..ПЛАТИЋЕШ... као да си 10 година трошио " индустријску струју " за Фабрику ..и ..ићи ћеш у ..ПРДЕКАНУ..на најмање.. 2 године ....:think: :aha2:
Kao prvo nikad mi nije jasno zasto stalno imas potrebu da pises kao malo dete-raznim bojama slova, velika slova, podebljano... U cemu je fora?Zelis da budes u centru paznje..?Drugo sta Te zabole kako covek ima besplatnu struju..Nije Tvoja stvar ali stvarno!Bitno je da mu na temu nisi ama bas nistya korisno rekao-ali se zato proseravas-kao i na vecini tema u kojima pises...
 
Ja u ta rudarenja ne verujem.Ali živog me zanima kako neko može da ima besplatnu struju,pošto meni ne pada na pamet ni jedan primer.
Al' što kažu probisveti.Kad mogu oni od gore da mažnjavaju,možeš i ti.Samo udri.Ionako je država otipls u tri lepe.

Inače od tog rudarenja nema leba.Samo je malo onaj Ethereum veštački skočio pa se svi primili.No to je prolazno.Dok se organizuješ totalno će se sve stagnirati.

Sad će eksperti da kažu kako to nije tačno i kako ja lupetam.Istina je da ti isti eksperti nisu dinara videli od bilo kog coina osima siće kao oni ss onim kliktanjem na reklame.

No ti pokušaj.Vidim da si snalažljiv kad si se snašao za besplatnu struju,možda se možeš snaći i za besplatnu konfu.Ako propadne rudarenje barem možeš pikati COD na ultra.
 
Ja u ta rudarenja ne verujem.Ali živog me zanima kako neko može da ima besplatnu struju,pošto meni ne pada na pamet ni jedan primer.
Al' što kažu probisveti.Kad mogu oni od gore da mažnjavaju,možeš i ti.Samo udri.Ionako je država otipls u tri lepe.

Inače od tog rudarenja nema leba.Samo je malo onaj Ethereum veštački skočio pa se svi primili.No to je prolazno.Dok se organizuješ totalno će se sve stagnirati.

Sad će eksperti da kažu kako to nije tačno i kako ja lupetam.Istina je da ti isti eksperti nisu dinara videli od bilo kog coina osima siće kao oni ss onim kliktanjem na reklame.

No ti pokušaj.Vidim da si snalažljiv kad si se snašao za besplatnu struju,možda se možeš snaći i za besplatnu konfu.Ako propadne rudarenje barem možeš pikati COD na ultra.

Vidi..ti si ovde malo pobrkao loncice...niko Ti ne tvrdi "ulozi pare zaradices sigurno"-da je tako niko ziv ne bi nista drugo radio...Logicno! Treba imati ideju, dali hoces da rudaris ili da trgujes , kao berza..?Onda mozes dalje da planiras..danas jeste malo teze zaraditi jer to puno ljudi radi i Bitcoin se teze/duze kopa, ali pre par meseci receimo-u ddecembru prosle godine-mislim da je bio oko 3 ili 5000 dolara Bitcoin...Tog momenta ko je kupio 1,2, 10, koliko vec bitcoinaje u svakoj varijanti u plusu!Znaci zivi dokaz da se MOZE zaraditi...ali se ne podrazumeva...E sad poseban je stvar sto je bitcoin i virtuelen valute su stvorene iz nekih drugih razloga a ne kao zamen aza novac...Pa su dosta ljudi u to uskocili kao u eksperiment"ajd da probam" pa ako zaradim nesto, super! Znaci-sve je u PERCEPCIJI...
 
ali pre par meseci receimo-u ddecembru prosle godine-mislim da je bio oko 3 ili 5000 dolara Bitcoin...Tog momenta ko je kupio 1,2, 10, koliko vec bitcoinaje u svakoj varijanti u plusu!

coin.jpg


Dobro je pa ovi experti ne ulažu,samo pišu...

Inače ja ne tvrdim da nije moguće zaraditi,svestan sam da su se mnogi obogatili na istom.Evo da me neko vrati 4-5 godina u nazad,znao bi gde da uložim.Ja samo govorim iz sadašnje perspektive.
 
https://www.coindesk.com/900-20000-bitcoins-historic-2017-price-run-revisited/
5 GODINA KAZES?DA Sam znao 5 meseci, ne 3 meseca pre-paaaaa....ne bih se obogatio ali bih sa samo jednim ili 2 bitkoina napravio vise nego dovoljan plus..Inace da je tako bilo, verovatno bi isao na varijantu-jedan bih prodao po nekih, mozda i 12-13 000, da pokrijem ulozeno, jedan ih zadrzao a s trecim bih eksperimentisao...Covek mora da rzsmislja o mogucim varijacijama u budcnosti-i shodno tome uz malo srece i razmisljnaja moze da super prodje...A i da se shebe totales, naravno...
 
Kao prvo nikad mi nije jasno zasto stalno imas potrebu da pises kao malo dete-raznim bojama slova, velika slova, podebljano... U cemu je fora?Zelis da budes u centru paznje..?Drugo sta Te zabole kako covek ima besplatnu struju..Nije Tvoja stvar ali stvarno!Bitno je da mu na temu nisi ama bas nistya korisno rekao-ali se zato proseravas-kao i na vecini tema u kojima pises...

ПРВО - То је мој " стил писања на форуму " наглашавајући делове текста бојом и болдом...да некима ( има их доста ) не бих морао да " Цртам "...:hehe: :lol::lol:
---------- Само теби и још шесторици " то - смета " ..и за то ме.. заболе алатка... ;) :lol::lol:

ДРУГО - Ја нисам " особа као ти " коју није брига да ли неко краде или не..да ли има криминала или не и коме је то сасвим свеједно. Због тих и таквих је пропало ово друштво. Нису вас родитељи васпитали шта је добро, а шта зло и од " фрље " васпитавате своју децу..:(
------------ Ако ти се не свиђа тај.. " мој став " према злу и криминалу ...и за то ме.. заболе алатка...:lol::lol:

То што теби " коме је за криминал свеједно " изгледа да се на некој теми " просеравам " ...другима којима није свеједно... то другачије виде, схватају и одобравају...:aha2: Да то што пишем.. одобравају ..знам по.. репутацијама и коментарима уз.. то које добијам за те поруке..:think:
 
ПРВО - То је мој " стил писања на форуму " наглашавајући делове текста бојом и болдом...да некима ( има их доста ) не бих морао да " Цртам "...:hehe: :lol::lol:
---------- Само теби и још шесторици " то - смета " ..и за то ме.. заболе алатка... ;) :lol::lol:

ДРУГО - Ја нисам " особа као ти " коју није брига да ли неко краде или не..да ли има криминала или не и коме је то сасвим свеједно. Због тих и таквих је пропало ово друштво. Нису вас родитељи васпитали шта је добро, а шта зло и од " фрље " васпитавате своју децу..:(
------------ Ако ти се не свиђа тај.. " мој став " према злу и криминалу ...и за то ме.. заболе алатка...:lol::lol:

То што теби " коме је за криминал свеједно " изгледа да се на некој теми " просеравам " ...другима којима није свеједно... то другачије виде, схватају и одобравају...:aha2: Да то што пишем.. одобравају ..знам по.. репутацијама и коментарима уз.. то које добијам за те поруке..:think:

Ajmo redom...To sto Ti glumis neki "svoj stilĆ je osnovna nepismenost, i nepoznavanje ponasanja na Internetu! I daje utisak da samo pokusavas da privuces paynju kao da imas 15 godina..tako deluje..Dalje ya ovo za struju'covek nije rekao na koji nacin-a nije ni duzan Tebi ili meni da se pravda-ima besplatnu struju...Mozda zivi negde pa mu neko pokriva sve troskove, mozda koristi solarne panekle, mozda...ma KOGA BRIGA!!!!!!!!!!!!??Ti NEMA SPRAVO da coveka optuzis tek tako za kriminal...A za ovo za proseravnaje nemoj me terati da sad kopam pa da iznosim...Jer se hvalis kako si neki tehnicki potkovan lik, "strucnjak" za kompjutere itd..a au vecini slucajeva su bukvalno NEBULOZE!
 

Back
Top