Ode nam Nebojša Glogovac

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Napustio je ovaj svet glumačka veličina i ljudski titan, gromada bez senke na svom životnom putu, čovek koji je isijavao svoju darovitost i blistao u svojoj ljudskosti...Zbog takvih kao on, verujem da postoji neko bolje mesto, prepuno sjaja i mira, na koje je otišao. Čuvaću u mislima i srcu sliku kojom sam upamtila mog voljenog Nebojšu Glogovca, da mi krasi i osvetljava biće iznutra.
Neka ti je laka zemlja, voljeni Nebojša
Soradze
 
koliko mi se ***** kada ljudi masovno glume neku zalost kad umre neko poznat :roll:

Hahahahah a realno... msm i meni je bio trip kad je umro, i svakako mu želim da počiva u miru, bio je veliki glumac i čovek... ali brate kad vidim one kenjatorske komentare tipa "Bio si svetlost u tami, bio si vatra koja nas je grejala i obasjavala" dodje mi da pucam u glavu tom ko piše takva sranja :lol:
 
Hahahahah a realno... msm i meni je bio trip kad je umro, i svakako mu želim da počiva u miru, bio je veliki glumac i čovek... ali brate kad vidim one kenjatorske komentare tipa "Bio si svetlost u tami, bio si vatra koja nas je grejala i obasjavala" dodje mi da pucam u glavu tom ko piše takva sranja :lol:

Jos jace je kada stave jedini njegov citat iz jedine njegove scene koje se secaju "znas kako se postaje sampion..." :roll:
 
Dao je veliki doprinos umetnosti jakom glumom a bio normalan covek prema publici.Nedostajace ono sto je predstavljao i znacio jer se ljudi vezu za umetnost bas kroz necije dobro predstavljanje iste.
Skoro sam pogledala reprizu reprizine reprize Zakopanog blaga,tacnije scenu kad se vraca iz vojske i u ulozi Zlatka prica sa Bebanom.Inace ne pratim to ali sad jesam pogledala slucajno.
Ocekivala sam da ce se izleciti.On ostaje da zivi vecno kroz svoje uloge.Ne dopada mi se uopste sto su mu bolest razvlacili po novinama.U redu je napisati bori se sa rakom i tu stati.Imati postovanja za osobu kojoj treba privatnost,mir.Ako trazi paznju dati je,ne ovako.Kao kad su Ziku slikali nakon smrti sina - jos jedan ne trenutak.
Bas mi je zao.
 
“Kad gori čovek, ceo svet se greje. Kad izgori čovek, tad pepeo sve je.”

Bukvalno je sagoreo u raskoraku izmedju dubine svog raskosnog talenta i maste s jedne, i uzasnih nepravdi zivota i povrsnosti ovog vremena, s druge strane. Da kazem "slava mu", necu jer za mene takvi ljudi ne umiru.
 
...kad odu normalne osobe
od bolesti koje drsko naidju
i jos dokazano osobe od kvaliteta
i nedovrseni u tome
ne iskazani
tesko padne svakom
ko iole misli simbolima sadasnjeg trenutka
ali,
jos teze pada
kad se mora desiti
varnicenje 'suvih mozgova'
kojima nema nista sveto
ili bar ...
 
...kad odu normalne osobe
od bolesti koje drsko naidju
i jos dokazano osobe od kvaliteta
i nedovrseni u tome
ne iskazani
tesko padne svakom
ko iole misli simbolima sadasnjeg trenutka
ali,
jos teze pada
kad se mora desiti
varnicenje 'suvih mozgova'
kojima nema nista sveto
ili bar ...
Oduševio si me, dragi Prijatelju! ..."varničenje "suvih mozgova"!!! ....kojima ništa nije sveto...... "E, a da l' da, da l' da...da l' da??? " Da l' da upitamo kako polusvetu može nešto da bude sveto, a? ....varničenje "suvih mozgova".... Bravo, Prijatelju! :ok::zag:
 
Pretuzan tekst, moji kupuju tu novinu pa sam je procitala i pre objave na netu. Tuzno je sto ga vise nema, sto ga je bolest koja hara Srbijom otela u najlepsim godinama. Coveka koji nije bio korov vec neko ko je svojim postojanjem doprinosio na najbolji moguci nacin, u vreme kada se ceni sve sto ne treba i kad kao narod posrcemo vodjeni instant trenucima, bez zelje da se vratimo pravim vrednostima...
 
Moraću da pogledam, iskreno teško mi sve pada, jer svako ko ima nekog ko je umro ili je u remisiji od raka, zna kakvi su im dani bili...Moliš boga da se desi čudo, a taj neko samo polako nestaje...

On se nadao do zadnjeg trenutka da može da pobedi, a svestan je bio da mu se bliži kraj...Prokleti rak, svaka treća kuća ovde boluje od ovog zla.
 
Ne smem vise to da slusam...:confused::(

*************

Ja samo moram jos da navedem jos i ove reci ovog velikana koje su mi inace svojevrsni "lajt - motiv", samo sada na svoj originalan nacin artikulisan:

TAKO JE GOVORIO NEBOJŠA GLOGOVAC "'Biti' je misliti svojom glavom, 'ne biti' znači savijati kičmu, pristajati i kao hrčak beskonačno vrteti točak"



Sve je danas lako dostupno, otvoreno, a ljudi i dalje dozvoljavaju da budu jahani, govorio je Nebojša Glogovac u jednom od poslednjih intervjua za "Blic".

Razgovor je rađen povodom njegove naslovne uloge u predstavi "Hamlet" V. Šekspira u Jugoslovenskom dramskom pozorištu.

5QUktkqTURBXy8wZjE3ZWIyZTQyZWE5MjI5NWVlNjc3MWM4ZmQxNGZkNC5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA

Foto: M. Cvetković / RAS Srbija Glogovac u ulozi "Hamleta"


- Biti il‘ ne biti u našem čitanju i postavci je: biti je raditi, boriti se, delovati protiv nepravde, protiv sistema koji melje ili ne biti, to jest savijati kičmu, pristajati, živeti dosadan život, kao hrčak beskonačno vrteti točak dok piramide raste.

Rekli ste da svaki čovek ima Hamleta u sebi?

- Svaki čovek koji se usudi da misli!

Sledstveno tome, biti ili ne biti...

- Biti tj. misliti svojom glavom ili ne biti tj. dozvoliti da drugi misle umesto tebe i bezuslovno to prihvatati. Sistem uvek, i u Šekspirovo vreme, i pre njega, i posle njega... on uvek manipuliše pojedincima, pravi pritisak. Samo je ranije, rekao bih, to bivalo zakamuflirano. Danas je potpuno ogoljeno i opet funkcioniše, gotovo nepogrešivo. Neverovatno!
 
Nažalost uglavnom smo "jahani" od strane lošijih, jer dozvoljavamo sebi da popustimo, sve pod utiskom da se sa budalom ne treba raspravljati...

Hamleta, nisam gledala, ne verujem ni da bi došli van Bg... Istina je da je sve isto, nažalost i posle 400 godina.
 
Osta razmetanje gluposcu.

Sve mane postaju "vrline" kada su u modi, da parafraziram jednu staru izreku.

Nebojsa Glogovac kao dubok, misleci covek nije pristao, nije mogao da pristne na to i zato nas je rano napustio. Rano, nepravedno i neopravdano.
 
Napustio nas je zato što je imao kancer pluća...

Pa da, ali kancer (pluca) se ne dobija od dobrog nego od loseg, sto bi rekli nasi, stari ljudi.

I da parafrazitram Emira Kusturicu koji je rekao da je Nebojsa otisao na onaj svet zgrozen vremenom u kome je moral samo ono sto se nekome svidja i u kome lopovi lako kupuju svoj socijalni status, o cemu govore i prilozi koje sa na temi nesto ranije postavila na temi.
 
Pa da, ali kancer (pluca) se ne dobija od dobrog nego od loseg, sto bi rekli nasi, stari ljudi.

I da parafrazitram Emira Kusturicu koji je rekao da je Nebojsa otisao na onaj svet zgrozen vremenom u kome je moral samo ono sto se nekome svidja i u kome lopovi lako kupuju svoj socijalni status, o cemu govore i prilozi koje sa na temi nesto ranije postavila na temi.

Definitivno je preminuo od kancela pluća, koji je dobio kao posledicu strastvenog višegodišnjeg pušenja... Jeste da su naši stari ljudi ponekad pametni, ali uzrok za ovakvu dijagnozu su potvrdili eminentni lekari.... Ne želim da parafraziram šta je ko rekao, već pišem ono što ja mislim i ono što pouzdano znam... Vreme pre nego nas je napustio je proveo okružen onima koje je najviše voleo: Gavrilom, Milošem, Sunčicom, Minom i Milicom, roditeljima, prijateljima i kolegama... okružen ljubavlju, suštinom svog bića.... i nije razmišljao o ružnom vremenu u kome je živeo...nije imao vremena za to... bio je okrenut svojim voljenima, preplavljen ljubavi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top