Istina o izolacijama kuce

Poruka
4.292
Evo istine o izolaciji kuce. Proizvodjaci izolacija kazu da se ustedi i do 50% ali to je prevara. Usteda zavisi od prozora i od vrata vise nego od izolacije na zifdovima. A zavisi i kvadratura koja se greje. Sto je kvadratura veca to je izolacija cele zgrade opravdanija. Na primer ako izolujete celu kucu a zivite samo na jednom spratu a grejete ceo taj sprat a ostalo ne grejete onda novac koji ste ulozili vratice se za oko 50 godina. A sto se povecava povrsina koja se greje to se novac ulozen u izolaciju ranije vraca. Tako na primer ako promenite i prozore i vrata i stavite isolaciju na zidovima i ako grejete sve prostorije u kuci onda se ulozeni novac za izolaciju vraca tek za oko 20 godina. Evo profesionalni video:

 
mmmm tom logikom, hoćeš reći, kome treba izolacija na kući, kada nema garancije da će živeti 20 god još, te da će ,,vrartiti" uloženi novac?
a, smešno mi je što pominješ vrata i prozore, ja nisam videla u životu da neko stavlja izolaciju na kuću, a da su mu prozori i vrata nesređeni, valjda se to podrazumeva i pre izolacije? ako ima lovu za izolaciju, došao je na tu ideju, tako što je prethodno /ako je bilo potrebe uopšte/ sredio prozore i vrata..otkrio si toplu vodu, da izolacija ne vredi-ako prozor landara :zcepanje:
 
Nije tacno...

Postoje prozori i vrata koji su bolji po pitanju izolacije nego zidovi....

Ali ako uzmemo nas mentalitet, navike i ocekivanja, onda nek bude da je jednako, mada bih ja sad da pravim kucu pravio nosece zidove i uglove a sve ostalo prozori...

Najvise sto mrzim kod gradnje crnotravaca je sto izoluju sve prema spolja a iznutra im busno nevidjeno...
To znaci da ako prave zgradu npr 2 sprata, izmedju spratova promaja...nikakva zvucna i toplotna izolacija...tako da obicno onaj donji greje onog gornjeg...a to je srpski user od gradnje...

Pri tome im ni spolja nije kako treba, tj one cuvene rupe za grede im ostaju, a retko kad se saniraju u toplotnom smislu nego samo u estetskom smislu...
Niti paze o rasporedu cigli, cigle su im nosece a ne izolacione...

Ovi domaci , valjevci i loznicani , oni bar kad rade urade...jeste skuplje i sporije i zaebavanje, ali odrade...

Ali nikome ne odgovara da razmislja svetski kad je dominantno domace razmisljanje...a ni u svetu nije bas mnogo bolje...
Dobra izolacija je kad je napolju 0C a ti mozes da se grejes sa 1 sijalicom od 100W na 44kvm...
Tu ukljucujem prozore od minimalno 6kvm

Pri tome se pozicija ispod i iznad stana ne bi smelo da oseca vise od 6% (ipak je zatvoren prostor, zato nije kao prema spolja)
 
Poslednja izmena:
Ja sam stavio stiropor prošle godine i ove godine mi je potrošnja struje u zimskim mesecima pala za 30 do 40%. Svestan sam da je to delom što je zima slabija nego prethodna, ali je istina i da mi je u stanu 23,5 stepeni celzijusovih i više. Što se stiropora tiče, za sada, mogu samo da ga hvalim. Ali kada se govori o stiroporu treba imati u vidu i da se on razlikuje po vrsti. Tako postoje deblji i tanji stiropori, ali i gusti i manje gusti. Dakle, stiropor je dobro rešenje, ako je kvaliteta i ako se dobro održava.
Što se tiče prozora i vrata, mogu samo da kažem da i to ako je kvalitetno urađeno pomaže u izolaciji. Međutim, na mom primeru bih ipak rekao da mi je značajne uštede u potrošnji energije doneo stiropor.
Prvo sam stavio aluminijum umesto drveta na prozore i on je doprineo da samo da se ne oseća spoljni vazduh kada se uđe u prostoriju. Uštedu energije gotovo da nisam ni osetio.
 
Dodao bih još da su naše kuće obično neizolovane sa poda i da nikakva izolacija zidova ili prozora to ne može da ispravi. Džabe je da se nagreje i 26 stepeni celzijusovih u sobi, ako je pod hladan na njemu će biti 17 stepeni celzijusovih i noge će ostati hladne.
 
Ja sam stavio stiropor prošle godine i ove godine mi je potrošnja struje u zimskim mesecima pala za 30 do 40%. Svestan sam da je to delom što je zima slabija nego prethodna, ali je istina i da mi je u stanu 23,5 stepeni celzijusovih i više. Što se stiropora tiče, za sada, mogu samo da ga hvalim. Ali kada se govori o stiroporu treba imati u vidu i da se on razlikuje po vrsti. Tako postoje deblji i tanji stiropori, ali i gusti i manje gusti. Dakle, stiropor je dobro rešenje, ako je kvaliteta i ako se dobro održava.
Što se tiče prozora i vrata, mogu samo da kažem da i to ako je kvalitetno urađeno pomaže u izolaciji. Međutim, na mom primeru bih ipak rekao da mi je značajne uštede u potrošnji energije doneo stiropor.
Prvo sam stavio aluminijum umesto drveta na prozore i on je doprineo da samo da se ne oseća spoljni vazduh kada se uđe u prostoriju. Uštedu energije gotovo da nisam ni osetio.
čekaj, ti sad nama pričaš kako je bitna debljina stiropora za izolaciju, pa to svi znamo..
 
Isplati se izolacija kuće , ustedi se na uloženoj energiji oko 30 procenata uz ravnomernu raspodelu temperature.
Ono što je negativno , a to je da se kuće pretvaraju u plastično azbestne kutije. U takvim kućama , bez promaje
nema ni zdravlja.
 
Istina nije važna! važno je biti protiv! Izolacije, vakcina, aviona, kamiona, ... čega bilo - samo biti protiv!

U tvom prilogu nije pomenuto koji je to materijal bolji od siporeksa za izolaciju? Potpuno u skladu sa prethodnom rečenicom: važno je biti protiv. Inače bi rekla šta je to je bolje.

Danas će iole pametan čovek graditi kuću od siporeksa i sličnih materijala i još će je izolovati.

Živim u stambenoj zgradi čiji je spoljni zid cigla a debeo je tačno pola metra. Budem li ostao ovde svakako ću uraditi izolaciju. Pošto je velika zgrada mogu samo unutrašnju ali je i to bolje nego ništa. Prozore sam već zamenio a zameniću i ulazna vrata. Patos sam već izolovao. (Stiropor 5 cm.)

Izolovana kuća (stan) pored uštede energije ima još jednu značajnu prednost: ujednačena temperatura u svim delovima prostorija.
 
Evo istine o izolaciji kuce. Proizvodjaci izolacija kazu da se ustedi i do 50% ali to je prevara. Usteda zavisi od prozora i od vrata vise nego od izolacije na zifdovima. A zavisi i kvadratura koja se greje. Sto je kvadratura veca to je izolacija cele zgrade opravdanija. Na primer ako izolujete celu kucu a zivite samo na jednom spratu a grejete ceo taj sprat a ostalo ne grejete onda novac koji ste ulozili vratice se za oko 50 godina. A sto se povecava povrsina koja se greje to se novac ulozen u izolaciju ranije vraca. Tako na primer ako promenite i prozore i vrata i stavite isolaciju na zidovima i ako grejete sve prostorije u kuci onda se ulozeni novac za izolaciju vraca tek za oko 20 godina. Evo profesionalni video:


Nemas ti pojma.

Za kvalitetnu izolaciju ti treba dobra stolarija i koja je postavljena kako treba kao i prava izolacija.
Dzaba stavis stiropor od 5cm ako ga premazes lepkom.

Izolacija se radi po proracunu, zavisi od materijala, debljine zida i klimatske zone gde se nalazi objekat.

Istina nije važna! važno je biti protiv! Izolacije, vakcina, aviona, kamiona, ... čega bilo - samo biti protiv!

U tvom prilogu nije pomenuto koji je to materijal bolji od siporeksa za izolaciju? Potpuno u skladu sa prethodnom rečenicom: važno je biti protiv. Inače bi rekla šta je to je bolje.

Danas će iole pametan čovek graditi kuću od siporeksa i sličnih materijala i još će je izolovati.

Živim u stambenoj zgradi čiji je spoljni zid cigla a debeo je tačno pola metra. Budem li ostao ovde svakako ću uraditi izolaciju. Pošto je velika zgrada mogu samo unutrašnju ali je i to bolje nego ništa. Prozore sam već zamenio a zameniću i ulazna vrata. Patos sam već izolovao. (Stiropor 5 cm.)

Izolovana kuća (stan) pored uštede energije ima još jednu značajnu prednost: ujednačena temperatura u svim delovima prostorija.

Izolacija se stavlja sa spoljne strane, nikada unutra.
Ako je stavis unutra i dodje do pojave vlage ti to neces videti.
Na patos ide stirodur a ne stiropor. Gusci je, jaci i crven.
 
Izolacija se stavlja sa spoljne strane, nikada unutra.
Ako je stavis unutra i dodje do pojave vlage ti to neces videti.
Vlaga ne može da se pojavi nikako. Unutrašnja izolacija je nužno zlo kada je spoljašnja nemoguća.


Na patos ide stirodur a ne stiropor. Gusci je, jaci i crven.
Jeste crvene boje (tačnije ružičaste) to što sam postavio ali je i dalje stiropor samo druge gustine.
 
Vlaga ne može da se pojavi nikako. Unutrašnja izolacija je nužno zlo kada je spoljašnja nemoguća.

Jeste crvene boje (tačnije ružičaste) to što sam postavio ali je i dalje stiropor samo druge gustine.

Ne bih ti savetovao da je stavljas unutra.
Smanjujes prostorije a uz to neces moci da okacis nista na te zidove bez jako dugih eksera.

Da li je realna mogucnost da se staniri sloze i podele troskove oko izolacije i fasade?

Skela nije neophodna ako postoji mogucnost rada sa uzadima.
Nekada je ta opcija jeftinija. ;)
 
Obim zgrade je preko 150 m a visina četiri sprata. Ima preko 40 stanova.

Onima koji su na sunčanoj strani izolacija nije neophodna niti bi pristali da daju i dva dinara za nju.

Koliko je to stara zgrada?
Ranije su postovali propise o gradnji sto se i videlo nakon zemljotresa u Kraljevu pre par godina.
Tada su stradale uglavnom kuce dok su stare stambene zgrade prosle bez ostecenja.
 
zajebbi ti procente i strucna misljenja....

ziveo sam u kuci obicnoj blokari i znaaaam koliko je trebalo da se zagreje a zime su bile manje-vise blage.
prosle godina kada smo imali taj -25 uopste i nismo primetili. mnogo sam manje drva polozio nego pretprosle kada je bila blaga zima.

sad dal je to20,50, ili 70% nz, ali da je investicija vredela, vredela ja

(inace imam stare drvene prozore koje bi isto trebalo promeniti) jer kosava ipak rashladi kucu
 
Evo istine o izolaciji kuce. Proizvodjaci izolacija kazu da se ustedi i do 50% ali to je prevara. Usteda zavisi od prozora i od vrata vise nego od izolacije na zifdovima. A zavisi i kvadratura koja se greje. Sto je kvadratura veca to je izolacija cele zgrade opravdanija. Na primer ako izolujete celu kucu a zivite samo na jednom spratu a grejete ceo taj sprat a ostalo ne grejete onda novac koji ste ulozili vratice se za oko 50 godina. A sto se povecava povrsina koja se greje to se novac ulozen u izolaciju ranije vraca. Tako na primer ako promenite i prozore i vrata i stavite isolaciju na zidovima i ako grejete sve prostorije u kuci onda se ulozeni novac za izolaciju vraca tek za oko 20 godina. Evo profesionalni video:


zavisi od kog materijala je zidana

kod ovakvih blokova izolacija se otplati za 2 god,

jer je malo skuplja od malterisanja(dobro duplo)

najvise se oseti kad tek uradis , posle se priviknes

znam kad sam pricao sa jednim sto je tek uradio

kaze * morao sam da ustajem u 2 sata da sklanjam cebe, vrucina*
 

Back
Top