Istina o izolacijama kuce

Pa da ima kondenza i budji već bi se pojavilo negde


Gle, ja sam stavio stiropor iznutra i toplije mi je, i još je manji račun za struju, a ti me ubeđuješ da sam bacio pare. :lol:

Sa spoljne strane nije dolazilo u obzir pošto je 4. sprat, a još fasadna cigla preko.

problem unutrašnje izolacije i jeste u tome da buđ nikada nećeš da vidiš jer je ispod izolacije, ali je zato udišeš
 
Pa da ima kondenza i budji već bi se pojavilo negde

Da ali na zidu, ne na izolaciji.
Mozda i imas budj u stanu ali je ne vidis jer je skriva izolacija.

Gle, ja sam stavio stiropor iznutra i toplije mi je, i još je manji račun za struju, a ti me ubeđuješ da sam bacio pare. :lol:

Sa spoljne strane nije dolazilo u obzir pošto je 4. sprat, a još fasadna cigla preko.

Nije ti palo na pamet da mozda ima izolacije iza te fasadne cigle?
Fasadna cigla sluzi kao obloga da zastiti izolaciju, sa njom se ne zida.

Ja ti kao inzenjer kazem da si uradio lose sve sto je moglo da se uradi.
Mozda je tebi toplije i manji racun za grejanje ali budj nije samo estetski problem vec i zdravsteni.
Razmisljaj o deci sta im ostavljas u nasledstvo.

- - - - - - - - - -

A gde to mora da se pojavi buđ?

Svuda gde je lose radjeno.
 
na koji način misliš da je moguće uraditi unutrašnju izolaciju da ne dođe do kondenza?

odakle vam tolika kondenzacija uopste

obicno je jedan zid spoljni po prostoriji

tako da se na ostala 3 i plafon izgubi dosta vlage

kuhinje imaju aspiratore

kupatila ventilatore

ako se lepo uradi izolacija nema naglih kontakata toplog i hladnog vazduha, pa je i ta kondenzacija koju spominjes minimalna

- - - - - - - - - -

a budj se stvara i bez izolacije kad ima puno vlage u prostoriji
 
odakle vam tolika kondenzacija uopste

obicno je jedan zid spoljni po prostoriji

tako da se na ostala 3 i plafon izgubi dosta vlage

kuhinje imaju aspiratore

kupatila ventilatore

ako se lepo uradi izolacija nema naglih kontakata toplog i hladnog vazduha, pa je i ta kondenzacija koju spominjes minimalna

- - - - - - - - - -

a budj se stvara i bez izolacije kad ima puno vlage u prostoriji

kad spoljni zid zatvoriš izolacijom ka izvoru toplote on će posle nekog vremena dobiti spoljnu temperaturu a kako ni jedna izolacija ne poseduje paronepropusnost sam razmisli na kom će se mestu stvoriti kondenz. uopšte nije uslov da vlažnost bude preterano povišena u toj sobi...dovoljna je ona uobičajena vlaga iz vazduha
 
odakle vam tolika kondenzacija uopste

obicno je jedan zid spoljni po prostoriji

tako da se na ostala 3 i plafon izgubi dosta vlage

kuhinje imaju aspiratore

kupatila ventilatore

ako se lepo uradi izolacija nema naglih kontakata toplog i hladnog vazduha, pa je i ta kondenzacija koju spominjes minimalna

- - - - - - - - - -

a budj se stvara i bez izolacije kad ima puno vlage u prostoriji
na koji način misliš da je moguće uraditi unutrašnju izolaciju da ne dođe do kondenza?
Pored već navedenog odgovora @sasaste, gde će se kondenzovati vlaga ako je izolacija (recimo stiropor) zalepljena za zid? Da li se vlaga uvlači u lepak?
 
Pored već navedenog odgovora @sasaste, gde će se kondenzovati vlaga ako je izolacija (recimo stiropor) zalepljena za zid? Da li se vlaga uvlači u lepak?

Neće,lepkovi protiv vlage su dobri i ne propustaju je,a li će,negde u ćošku ili zida ili poda,ako nije dobro sastavljen da prođe,ako ne,ostaće u cigli ili bloku,već zavisi čime je zidano i polako će taj materijal da propada i počne da truli.Moj šurak je uradio kuću po PS-u.Zidana crvenim šupljim blokovima.temelj je ostavio širi da bi od šuplje fasadne cigle ozidao okolo kao fasadu.Međutim posle izvesnog vremena je počela da mu se pojavljuje vlaga po ćoskovima gde su betonski stubovi.Mazao je raznim zaštitnim sredstvima za vlagu,ali nije ništa uradio dok nije uradio ponovo spolja izolaciju od stirodura i ona mrežica i lepak.Kaže da je mogao i deblji stiropor,jer je lepak veoma dobar,ali je uzeo stirodur,jer je tanji,a kompaktniji.I sada nema nikakvih problema sa vlagom.
 
kuhinje imaju aspiratore
Како би било најбоље да уградим аспиратор у високом поткровљу. Имам ту косину која прати нагиб крова, гипсана плоча изнад шпорета. Да просечем плочу, цреп. Одушак да вири изнад црепа као "димњачић"?
 
ma jese bolja spolja, to ne sporim

ali kad mora unutrasnja , MOZE

spoljnih zidova samo

- - - - - - - - - -

https://www.google.rs/search?q=unut...-ab&gws_rd=cr&dcr=0&ei=qwmDWpfJGIHIsQH3kICgCA

- - - - - - - - - -



i kako bi taj na 8 spratu uradio izolaciju ako ostatak nece

kako bi stavio skele

koliko bi to vise kostalo

Ne znam koliko to vise izadje, ali vidim da ljudi to rade.

- - - - - - - - - -

odakle vam tolika kondenzacija uopste

obicno je jedan zid spoljni po prostoriji

tako da se na ostala 3 i plafon izgubi dosta vlage

kuhinje imaju aspiratore

kupatila ventilatore

ako se lepo uradi izolacija nema naglih kontakata toplog i hladnog vazduha, pa je i ta kondenzacija koju spominjes minimalna

- - - - - - - - - -

a budj se stvara i bez izolacije kad ima puno vlage u prostoriji

Budj se najvise stvara na mikrorupama nastalim u zidu usled dotrajalosti samog zida. Tako je kod nas bilo.
 
Како би било најбоље да уградим аспиратор у високом поткровљу. Имам ту косину која прати нагиб крова, гипсана плоча изнад шпорета. Да просечем плочу, цреп. Одушак да вири изнад црепа као "димњачић"?

Planiras bazen u kuhinji? :lol:
 
Како би било најбоље да уградим аспиратор у високом поткровљу. Имам ту косину која прати нагиб крова, гипсана плоча изнад шпорета. Да просечем плочу, цреп. Одушак да вири изнад црепа као "димњачић"?

Moze to da se izvede,samo treba dobar majstor i na kraju da stavis koleno,da otvor ne bude uspravno vec sa strane da ne bi kisa upadala u cev,jer ne bi valjalo za aspirator,a ni za sporet.
 
pre bih ja zid busio

ima savitljiva creva , pa bih sproveo do prvog zida izlaz

ili do dimnjaka, zavisi

I ja sam mislio na hromiranu rebrastu cev,pa ako ima mogucnosti da pusti u dimnjak,a ako nema da izadje na crep,pa sa limom oko cevi kao oko odzaka,ali da savije u koleno izlaz da ne upada kisa kad je krupnija,ili sneg.moze to da se odradi samo dobar i strpljiv majstor.Mozda je covek i sam snalazljiv,samo mu je trebao predlog.
 

Back
Top