MUSKARCI SE RAZVODE .ILI...?

Mislim da muskarac inicira razvod ako se BAS zaljudio u neku drugu i hoce BAS da je zeni. Inace ostaju u braku i nalijevaju se sa drugarima, yebu sa strane, izlaze i tako to i onda svojim djelima natjeraju zenu da trazi razvod i onda kazu "qurva jedna sigurno ima drugoga".
 
Uz postovanje svacjeg misljenja ovde, ipak samo je jedan ozbiljan odgovor!
Govori li i to o ovoj temi, samo na jedan drugaciji nacin?
Ja bih i dalje da cijem Vase, ali stvarne razloge, a sto ne i iskustva, jer priznjete ovo je ipak ozbiljan problem danasnjice, obzirom da mnogo ljudi zivi veoma cudno u nekakvim nazovi zajednicama.
Pozdrav
 
mammy:
Mislim da muskarac inicira razvod ako se BAS zaljudio u neku drugu i hoce BAS da je zeni. Inace ostaju u braku i nalijevaju se sa drugarima, yebu sa strane, izlaze i tako to i onda svojim djelima natjeraju zenu da trazi razvod i onda kazu "qurva jedna sigurno ima drugoga".
I ja mislim slično. Da ređe muškarci traže razvod, ali oni dovedu do toga da ga žena traži...
Njima je jednostavnije da 'beže' iz kuće, od žene - u alkohol, švaleraciju i sl. I dokle god mogu tako da žive (a kod kuće ih čeka ručak, opran i ispeglan veš, deca i žena) ne traže razvod.
 
Ne slažem se sa mačkom, ali uopšte.
"Muškarci dovedu do toga da ga žene traže" je dvosmislena rečenica :lol:
Ceo kontekst priče je srednji vek, tako da.... imate lovca sa jedne strane, kuvaricu i dadilju, sa druge. Naravno da takva postavka stvari nije tačna. Pa, ako i tako stoje stvari, svaka domaćica ima vremena od 8 -3 da privede ljubavnika i da stigne da skuva ručak, a?
Žene generalno obožavaju prevare, i obe strane to rade zbog toga što su upali u kolotečinu i monotoniju zajedničkog života. U slučajevima prevare u braku, nije tačan podatak da muškarci više varaju. Uostalom, prevara je tekovina bračne zajednice koju toliko volite...šta bi vi?
 
nemam to iskustvo...ali....neki prijatelji koji su sada razvedeni....su to iz razloga sto veze sa zivotom nisu imali a kamoli sa zenama kada su se zenili...i kao po pravilu (cast izuzecima) brakovi koji se sklope dok su balavi....obavezno se i prekinu....Naravno..iza toga je neizivljenost, neporozivljenost, neiskustvo, neukus.......neznanje......nesposobnost...
 
Slazem se sa tim (iz nekih meni poznatih primera) da su zene te koje cesce traze razvod.
Ali opet slazem se i sa Neverovatnim da je prevara zajednicka stvar, kao i dosada. Muskarci nemaju monopol nad tim.
Ja ne bih svalila svu krivicu samo na muskarca. :roll:
A sad, zasto zene, tako cesto pribegavaju razvodu, a muskarci i pored svega ostaju u njemu, nemam pojma?! :roll:
Na to bi zaista trebalo da odgovore oni koji su prosli kroz to.
Ja mogu da dam samo licni primer. Recimo, ja sam tako nepromisljena ponekad, i posle neke svadje sa svojim muzem, vrlo lako odvalim to, e razvescu se s tobom. Dok njemu, to recimo nikad nije palo na pamet. Niti mu pada. :roll:
Ne znam, meni razvod ponekad deluje kao suvise jednostavo resenje. :confused:
 
HeBePoBaTaH_:
Žene generalno obožavaju prevare, i obe strane to rade zbog toga što su upali u kolotečinu i monotoniju zajedničkog života. U slučajevima prevare u braku, nije tačan podatak da muškarci više varaju. Uostalom, prevara je tekovina bračne zajednice koju toliko volite...šta bi vi?
Ne znam kako to 'žene obožavaju prevare':lol: No, nije ni bitno. Ja uopšte nisam rekla da samo muškarci varaju. Nego da oni 'beže' iz kuće kad im postane dosadno. Žena i ako privede ljubavnika od 8 do 3, muž to ni ni oseti; a žena itekako osetio kad muž dođe s posla i posle ručka i popodnevne dremke ponovo odlazi (drugari, kafane, kartanje, pecanje... nebitno). Žene uglavnom to ne mogu; ako neke stvari moraju da se urade u kući, znači da ona mora biti tu. Najviše zbog dece.
I prvo si rekao da se prevare javlaju zbog monotonije i kolotečine zajedničkog života. Posle da je prevara 'tekovina BRAČNE zajednice). betveze, značio čim staviš potpis na papir - tebi postaje dosadno, i ti počinješ da varaš:roll: A pre toga je pun gas zanimljiva veza. Ma, daaaj; i jedno i drugo zavisi od ljudi koji su u toj vezi, ili tom braku, potpuno nebitno.

 
mackica ns:
Ne znam kako to 'žene obožavaju prevare':lol: No, nije ni bitno. Ja uopšte nisam rekla da samo muškarci varaju. Nego da oni 'beže' iz kuće kad im postane dosadno

Hahahahaha
Ma dobro, brljam i ja, živ sam čovek. "Žene obožavaju prevare" je revolt protiv prebacivanja odgovornosti za prevaru na mušku stranu. odgovorni. Nije bitno GDE smoreni supružnici traže utočište, da li van kuće ili u latino serijama.

mackica ns:
Žena i ako privede ljubavnika od 8 do 3, muž to ni ni oseti; a žena itekako osetio kad muž dođe s posla i posle ručka i popodnevne dremke ponovo odlazi (drugari, kafane, kartanje, pecanje... nebitno). Žene uglavnom to ne mogu; ako neke stvari moraju da se urade u kući, znači da ona mora biti tu. Najviše zbog dece.
Misliš, žena je u mogućnosti da lakše sakrije tragove, zato što, ako je u kući od 8-3, može da se bolje organizuje u preljubnim radnjama. NIsam razumeo šta muž ne oseti...
Žene su mnogo bolji organizatori sopstvenog vremena od muškaraca. Ekonomišu vremenom podjednako dobro kao i sa muževima koje varaju. Izračunaj vreme prosečne žene koja nije zaposlena...jednostavno je. Ovaj argumentt zato - otpada :p
A tek zaposlene, koje su na putovanjima, seminarima, koje imaju sopstvenu firmu?
Manipulacija vremenom je savršena stvar za skrivanje tragova preljube....

mackica ns:
I prvo si rekao da se prevare javlaju zbog monotonije i kolotečine zajedničkog života. Posle da je prevara 'tekovina BRAČNE zajednice). betveze, značio čim staviš potpis na papir - tebi postaje dosadno, i ti počinješ da varaš:roll: A pre toga je pun gas zanimljiva veza. Ma, daaaj; i jedno i drugo zavisi od ljudi koji su u toj vezi, ili tom braku, potpuno nebitno.
Ako se nešto ponavlja, postane stereotip ponašanja, ako je prevara najčećći brakorazvodni uzrok, onda je ona i tekovina braka kao njegovo svojstvo A rezultat, kao konačni ishod cele priče je razvod.
Naravno da zavisi od ljudi koji žive zajedno i koji su u braku. Zato su podjednako odgovorne obe strane. Monotonija jeste osnovni uzrok. Brak, formalan brak te obavezuje na izvesnu obazrivost, ne kažem da nje nema u neformalnim zajednicama, ali je odnos iskreniji. Niko ti neće dobacivati na ulici da si - slede pogrdni srpski izrazi za žene koje su se razvele.. Muškarci su tu pošteđeni barem malograđanštine sa strane. Mislim da nije tačno, da su muškarci, oni koji najčešće naprave iskorak i učine preljubu. Rekao bih da je u pitanju mrtva trka.

Umorio sam se se. SVE JE JASNO :razz:
 
.........sad, zasto zene, tako cesto pribegavaju razvodu, a muskarci i pored svega ostaju u njemu, nemam pojma?!
Na to bi zaista trebalo da odgovore oni koji su prosli kroz to............RECE APHRODITE

To je i susutina mog pitanja ,za kojim tragam i dalje.Vidim da padaju optuzbe. To ne zelim, jer nije to cilj...U takvoj zajednici krivi su oboje, zbog ovoga, onoga...ko zna cega vec? Ali, zasto vecina muskaraca , recimo onaj deo populacije koji je u godinama kad su vvec normalno u braku, "zivi kao momak", ali ipak, iako svi kukaju kako ne znaju zasto su u braku, ni posle par godina, ne zele svesno vise od tog jednog deteta koje vec imaju, a cesto je to dete uzrok tog braka, IPAK I DALJE OSTAJU U TOM BRAKU...............
Kako su prelomili, kada i zasto, sta ih je najcesce navodilo na iskorak, istupanje iz te situacije?.....Ima li iskusnih muskaraca koji su voljni da odgovore iz svog ugla i njima slicnih?Pozzz
 
schljokica:
zanima me koji su najcesci razlozi i situacije kad se muski deo populacije odlucuje na razvod.
ali iskreno, koja su vasa iskustva dragi jaci pole?hvala
ja mislim da zene cesce iniciraju razvod od muskaraca...Oni ce sve i svasta da otrpe samo da sacuvaju brak koji u najvecem slucaju sami i pokvare...Moj dobar prijatelj kad mi je pricao sta sve trpi u braku a nije hteo dugo da podnese za razvod cudom sam se cudila...Ali Gospodja zena skorpijau hor inace trovala ga je polako ali sigurno za sve ono sto je on njoj cinio godinama...Onda je na kolenima molio sudiju da ga razvede...ima svega eto...
 
To je danas skoro postalo moda i prestiž medju ženama.....

Dok muškarci jure rogonju , ne bi li ga popili, dotle žene jedna drugoj nametnu "ministarku" i pravila od "stila" tj. da ga obavezno učine rogonjom....

Te "radne atmosfere" medju torokušama na poslu od naivnih naprave glupe, od ponosnih naprave gorde i umišljene, od plemenitih naprave "dobrice", od poštovanja naprave "držim ga u šaci".

Ovo zadnje je toliko motiv raznih laži i igrica medju njima samima , ali se prenosi i na porodicu.
Čuvene laži : meni moj ovo , meni moj ono, ja moga lepo nateram ovo , nateram ovo....

Razlika izmedju nateram i "moj mi pomogne da uradim" je velika, i iz ugla gledanja koleginica i iz ugla gledanja same ženske osobe, koji ona naravno tog trenutka ne primećuje.....

A to je prvi korak ka nadmudrivanju i napucavanju interesa medju onome što bi trebalo da se zove pratneri u vezi i braku. I tog trenutka porodični drug postaje samo cimer....

Prema tome , razvodi nastaju kao želja za promenom cimera(cimerke) , jer bar jedno od to dvoje nije shvatilo šta je brak ili je imalo sreću da cimerski odnos potraje dovoljno dugo.....
 
mackica ns:
Ne znam kako to 'žene obožavaju prevare' No, nije ni bitno. Ja uopšte nisam rekla da samo muškarci varaju. Nego da oni 'beže' iz kuće kad im postane dosadno. Žena i ako privede ljubavnika od 8 do 3, muž to ni ni oseti; a žena itekako osetio kad muž dođe s posla i posle ručka i popodnevne dremke ponovo odlazi (drugari, kafane, kartanje, pecanje... nebitno). Žene uglavnom to ne mogu; ako neke stvari moraju da se urade u kući, znači da ona mora biti tu. Najviše zbog dece.

I prvo si rekao da se prevare javlaju zbog monotonije i kolotečine zajedničkog života. Posle da je prevara 'tekovina BRAČNE zajednice). betveze, značio čim staviš potpis na papir - tebi postaje dosadno, i ti počinješ da varaš A pre toga je pun gas zanimljiva veza. Ma, daaaj; i jedno i drugo zavisi od ljudi koji su u toj vezi, ili tom braku, potpuno nebitno.


Ako je razlika u braku u tome da li je on otkrio njeno emotivno ili fizičko angažovanje kroz seks na poslu ili nije, onda tu u braku osim interesa i njenog mentalnog makijavelizma nema ništa drugo....
 

Back
Top