Шта значи "узвратити љубав"?

Vojvoda Asomije

Zainteresovan član
Poruka
422
Питам ово, јер морам да признам да ми је тај термин, након скоријег размишљања, постао делимично нејасан.

Рецимо да особа Б узвраћа љубав особи А.

Указује ли реч "узвратити" у овом изразу на то да је особа Б заволела особу А тек након што је особа А заволела особу Б? То јест, може ли се говорити о временској одредници унутар самог израза?

Или узвраћање љубави само означава општи реципроцитет осећања двају особа, и нема везе са тим која је страна коју прва заволела?
 
Screen_Shot001.jpg
Znaci ovo :heart: :lol:
 
Питам ово, јер морам да признам да ми је тај термин, након скоријег размишљања, постао делимично нејасан.

Рецимо да особа Б узвраћа љубав особи А.

Указује ли реч "узвратити" у овом изразу на то да је особа Б заволела особу А тек након што је особа А заволела особу Б? То јест, може ли се говорити о временској одредници унутар самог израза?

Или узвраћање љубави само означава општи реципроцитет осећања двају особа, и нема везе са тим која је страна коју прва заволела?

svejedno ko prvi da gol mora da se izjednaci
 
Питам ово, јер морам да признам да ми је тај термин, након скоријег размишљања, постао делимично нејасан.

Рецимо да особа Б узвраћа љубав особи А.

Указује ли реч "узвратити" у овом изразу на то да је особа Б заволела особу А тек након што је особа А заволела особу Б? То јест, може ли се говорити о временској одредници унутар самог израза?

Или узвраћање љубави само означава општи реципроцитет осећања двају особа, и нема везе са тим која је страна коју прва заволела?

Ala si zakomplikovao.

Uzvracena ljubav je kada se obe strane vole.

Kada osoba A voli osobu B i obratno.

- - - - - - - - - -

Cakana si <3 te :lol:

Da ne radis ti na nekom sajtu za upoznavanje? :lol:

Smanjio si web cam pa me malo brines :lol:
 
Не, него ми некако логички вуче да "узвраћање" значи да ти одговориш на сентименте друге стране истим сентиментима, и да због тога љубав може да "узврати" само једна страна, она код које се љубав јавила касније (као одговор).


Не знам, како бисте ви тумачили реченицу: "Увек сам је волео, и она ми је узвраћала љубав"?

Да ли реченица има једнак смисао и да је она мене прва заволела, и да сам ја њу први заволео? Лично, логичније ми делује друга опција.
 
Poslednja izmena:
Sta pricas sta koj k filozofiras u sitna crevca ko je kad i sta prvi



Не филозофирам. Успешно тролујем, а ти припомажеш спектаклу. (схвати другу реченицу како ти воља)

А ако је радозналост почетак знања - можда ја знам на тему узвраћене љубави више него ти, нпр?
 
Не филозофирам. Успешно тролујем, а ти припомажеш спектаклу. (схвати другу реченицу како ти воља)

А ако је радозналост почетак знања - можда ја знам на тему узвраћене љубави више него ти, нпр?

Aha trolujes nista onda super si<3
 

Back
Top